AKA

• Francie AKA

Ostřílený agent pronikne do zločineckého podsvětí, kde se nečekaně spřátelí se synkem šéfa gangu. Brzy se ale bude muset rozhodnout, na čí straně vlastně stojí. (Netflix)

BarryLyndon

Snad se tu ve spam sekci BFLMPSVZ dá ještě psát o filmech, protože se v recenzi potřebuju vypsat o francouzské pecce od Netflixu, kterou natočil kameraman obou dílů Ztracené kulky. V hlavní roli je opět Alban Lenoir, který se nařachal jako na casting pro Jacka Reachera a je tam i schopnostmi podobná mlátička. Mlátička se zajímavým příběhem v pozadí, která nastoupí k mafiánské rodině v undercover misi, aby zabránila teroristickému útoku. Hlavu mafiánů hraje Eric Cantona, který jako kopačka dokazuje, že má herecké charisma. Příběh je klasická story o skrytém agentovi v mafiánské rodině a pak se to nějak poděla a je okolo desítky mrtvých ve scénách jak s Johna Wicka s nápaditou kamerou a subtilní ale sedící hudbou. Doplňuje to kýbl emocí, že jsem každou chvíli čekal holubice a inspektora Tequilu.  Objektivně je to taková sedmička. Subjektivně mne to zasáhlo do akčního srdíčka a klidně bych dal devítku. No a já se těším na další akční francouzský zářez na Netflixu, počítám že už jsou dva ročně a je to pořád super. ()

Juto

Tento film je extrémna akčná chladnokrvná vražedná akcia medzi zločineckými gangmi a medzinárodným terorizmom. A oboznámite sa o koloniálnej francúzskej histórii. Hollywood by si mal z tohto filmu robiť poznámky a mohol by sa veľa naučiť. Ide o nízkorozpočtový film, takže špeciálne efekty sú základ. Choreografia boja je veľmi jednoduchá, ale výborne prevedená. Bojové či akčné scény sú prekvapivo zo starej školy a výborne načasované. Najlepšie na bojových scénach je to, ako efektívne a dobré boli načasované a pohyby dobre naplánované a dávajú zmysel, ako keby ich režíroval tréner bojových vojakov pre námornú pechotu alebo armádu. Príbeh možno nie je výnimočný a nijakú cenu nedostane, ale ak hľadáte dobrý zábavný akčný film, toto sa vám bude páčiť. 7/10 ()

Johnny.ARN

Začiatok je tak zmätočný, že keď ho divák nezachytí, tak ho potom ten film nezaujíma. To bol môj prípad. Potom sa do toho dá dostať, ale prečo tak komplikovane? Súboje a postupy ale fajn, preto 2 z 5 ()

JohnSmith

Další slušný francouzský akční thriller od Netflixu. Lenoir je fajn, příběh několikrát omílaný, natočené to není špatně. Místy zamotané, chvílemi sice nudné, ale v celku fajn. Určitě by neuškodila kratší stopáž a k Lenoirovi pořádného záporáka. ()

sedm.1

Ústřední hrdina díky obsazení Albana Lenoira sice nepůsobí úplně dvakrát sympatickým dojmem, ovšem na druhou stranu je zde Lenoir zároveň za takový ze řetězu utržený zvíře, že jsem mu to hned po jeho první ráně s lehkostí odpustil a ve výsledku jsem si tu jeho postavu vlastně naopak dokonce až oblíbil, jelikož takovýto nekompromisní řezník v podobných typech filmů vždy jen potěší a pro samotný film dokonce většinou znamená i ten nejzásadnější rozdíl mezi úspěchem a neúspěchem. Jen tedy škoda, že zde té akce není až tolik, nicméně i v tom menší množství prostě působí jako efektní a efektivní mlátička zároveň, své protivníky likviduje nekompromisními údery, případně headshoty maximální kvality, jeho chvaty jsou přesvědčivé, a to i díky přehledné a choreograficky nápadité kameře, prostě po akční stránce je AKA především díky Lenoirovi prostě pecka. Ovšem pozor, marná není v žádném případě ani zápletka, která tedy sice není kdovíjak originální, což ovšem neznamená, že nenabídne i nějaké ty slušné zvraty, zároveň má spád, pořád se něco děje, sem tam se dostaví i slušná dávka napětí, a rozhodně k zahození není ani atmosféra, která působí poměrně syrovým dojmem, a to je též v naprostém pořádku. Za fajn lze pak považovat i všechny ostatní postavy, tohle se zkrátka frantíkům dost povedlo, a pro příznivce nekompromisních, přímočarých akčních filmů se prostě jedná o jasnou volbu. ()

iXtr3m3

Drsný triler z francúzskeho zločineckého podsvetia. Alban Lenoir bol správny "řízek", dalo sa mu toho uveriť veľa. Bolo to neštandardné a na pomery Netflixu maximálne uveriteľné a dokonca aj bez tých ich trtnutých LGBT vsuviek, takže skladám poklonu. A na konci sa mihol aj "Leon", takže srdcové previazanie s Antigang-om by sme tu mali... :) ()

keoma26

2 hvězdičky přesně jen za vyproštovací misi v arabským brlohu, tam tvůrci přímo přeskočili svůj stín. Jinak je to bohužel generický až běda... ()

Pat.Ko

AKA prináša divákom zaujímavú akciu a napínavé scény, no zároveň sa môže zdať, že jeho príbeh nie je úplne originálny. Napriek tomu, že film ponúka dobre natočené a dynamické akčné sekvencie, nedokáže úplne uniknúť klišé a očakávaným zápletkám typickým pre podobné žánrové filmy. Hlavné postavy sú dobre zahrané a herci prinášajú presvedčivé výkony, čo prispieva k atraktivite filmu. Eric Cantona a Alban Lenoir sú vo svojich úlohách presvedčiví. Vizuálna stránka filmu je dobre premyslená a akčné scény sú dobre natočené. Režisér Morgan S. Dalibert dokázal vytvoriť pútavé a rýchle tempo, čo zvyšuje celkovú dynamiku filmu. Avšak, príbeh môže pôsobiť neinovatívne, čo môže zmierniť celkový dojem z filmu. Napriek tomu, že film ponúka dobrú dávku akcie, mohol byť príbeh originálnejší a bol by to iste skvelý film. 6/10 ()

Zombi

Slušná žánrovka, která nepřináší nic nového, ale když dojde na akci, tak je sympaticky kontaktní, hlavní hrdina správná mašina. Lepší 3 hvězdy. ()

mira007

Tak opět akční jízda francouzským podsvětím na téma infiltrace, nicméně není to taková akční jízda, když Eric Cantona jako fotbalista svým legendárním kung-fu kopem sestřelil fanouška na plném stadionu. Průměrná, ale zábavná záležitost okořeněná účastí právě slavného francouzského fotbalisty, který si občas něco zahraje ve filmu. ()

molcan2

Na akčný film v štýle Johna Wicka to bolo celkom štandardné. Akčné scény sú dobré. Je zábavné sledovať, ako tento nezastaviteľný chlapík všetkých len tak kosí. Aj keď občas sa mi zdá, že sa toho deje až príliš veľa - vojna gangov, teroristi, tajní agenti, lúpež, únos, rodinná dráma, flashbacky atď. Bavilo ma to pozerať. Je to dobre natočené a slušne strávený čas pre každého, kto má rád tento typ filmov. Ale nie je tam nič, čím by skutočne vynikal. Pravdepodobne naň za pár týždňov zabudnem. ()

warrenur

Velmi svizna francuzska akcna zanrovka so scenarovymi liniami nepodobna tej z nedavneho Extraction (2020). Preto sa napriek priamociarosti a jednoduchosti "hromotlka"  moc nestihate zamyslat nad jej nedostatkami. Scenar je jednoduchy a od urciteho momentu budete mozno i predvidat "zvrat" v zavere. Bavil som sa. 60% Odporucam, ()

BOURQUE

Síce v danom žánru tuctová záležitosť, avšak má svoje akčné scény naplánované a koncepčne realizované tak, aby celý film bol „nejako funkčný“ (aspoň na povrchu). Runtime sa zbytočne šplhá nad 120 minút a aj ten záver zanecháva za sebou niekoľko pripomienok. Každopádne, po nejakom čase je to snímok od Netflixu, ktorý vykazuje nejakú koncepčnú predstavu. Je vidieť, že herec Alban Lenoir sa vo svojich posledných filmových rolí spíš špecializuje na postavy , ktoré účinkujú v tvrdších (samozrejme dopredu nakomponovaných) akčných filmoch. Osobné hodnotenie: 71% (***) ()

Rathalos

Herec Alban Lenoir sa dokonale hodi do tychto akcnych krimi thrilleroch,nie je to prvy film,ktory s nim vidim a stale som nadmieru spokojny...:⁠-⁠) ()

strikeman

Prvních 90% stopáže velmi slušný akčňák za 3 a půl hvězdy, ovšem závěr příběhu nesoucí se na vlnách současné politické korektnosti to pohřbil... 60% ()

DAPDO

Slušnej a svižnej film, kterej si drží tempo od začátku do konce. Vynechal bych ty momenty, kdy se hlavní hrdina sbližuje s rodinou mafiána, silně mi to připomínalo dřívější dobu a filmy třeba s Van Dammem. Posledních 20 minut mi pak připadalo celkem šílených, nebudu víc prozrazovat, každý kdo to uvidí, ať si udělá názor sám. 60%. ()

Kingjiri

Po technický stránce nejde o vůbec špatnej biják, protože filmařina je fajn, akce je pěkně nakroucená a občas sympaticky surová. Jenomže akčních scén bylo na dvou hodinovou stopáž hrozně málo a napětí bylo za celou dobu ještě míň. Většinu stopáže tak vyplňuje nepříliš zajímavej příběh s hodně uloudanym tempem vyprávění. Nejzajímavější na celym scénáři je pointa, která už ale nepříliš nadšený dojmy moc zvrátit nedokáže. Kapitolou sám pro sebe je casting, kdy spoustu postav bylo vzhledově fakt hodně nesympatickejch. U záporáka to asi neni uplně na škodu, byť ten černej muslim by se vzezřenim hodil spíš do hororu. Horší už to bylo u hlavního hrdiny nebo synka šéfa gangu. Jakože nechci soudit lidi podle vzhledu, ale přece jenom by výzor kladnejch postav měl být aspoň trochu sympatickej. Za pomalý tempo vyprávění, nudnější příběh a nesympatický postavy zustanu u dvou silnějších hvězd. ()