Kdesi uprostřed Covingtonských lesů leží zapadlá vesnice, jejíž hluboce věřící obyvatelé, nedotčeni moderní civilizací, žijí prostým životem. Jejich život ale není jednoduchý, v okolních lesích totiž žijí stvůry, které zabijí každého, kdo vnikne na jejich území. Vesničané v čele s radou starších z nich mají velký strach, ale když nevstupují do jejich lesů a nosí jim dary, oni se jim na oplátku zase nevtírají do vesnice. Asi jedinými lidmi, kteří se těchto tvorů moc nebojí, jsou mladík Lucius Hunt, slepá Ivy a psychicky narušený Noah. Jednoho dne před radu starších předstoupí Lucius a žádá o povolení opustit vesnici. Lucia trápí nedávná smrt chlapce z vesnice, který zemřel na následky nemoci. Věří, že kdyby měli ve vesnici potřebné léky, chlapec by přežil. Doufá, že stvůry vycítí jeho čisté úmysly a nechají ho projít a donést zásobu léků. Starší jeho žádost zamítnou. Svéhlavý Lucius však vkročí do zakázaného lesa. Reakce "těch, o kterých se nemluví", na sebe nenechá dlouho čekat! (TV Nova)

FromHell

Ako horror fakt slabé.Shyamalan si dal latku vysoko a tu je vidno,že to proste nedal.Záverečné rozuzlenie fakt nieje žiadna sláva.Trocha mam problém so soundtrackom,ktorý mi miestami vôbec nesedel a zopár krát mi prišlo,že doslova negoval atmosféru...Logika obyvateľov Osady je tiež pekne na palicu...Veľká záchrana tohto filmu je Bryce Dallas,tá to dala fakt kráľovsky a na jednotku,tam nieje o čom. 60 % ()

Tayen

Možná je to má chyba, že jsem od filmu čekala příliš, ale zklamal mne. Děj byl příliš rozvleklý a byl zde velký počet zbytečných a hluchých míst. Naopak scéna, kdy "stvůry v červeném" procházely vesnicí, se mi velmi líbila, mé tělo nestačilo pumpovat adrenalin. Škoda, že takových chvilek zde nebylo víc. Vím, že je to součást příběhu a bylo to tak myšleno, ale mne zklamalo vysvětlení, že netvoři z lesa byl jen humbuk a vesnice je jen jakousi součásti rezervace vedle silnice. Ačkoliv pointa byla zajimavá. ()

Praxis

Ano, šokující závěr to teda byl, tak jak jsme u Shyamalanových filmů zvyklí, ale celkově mě to moc nebavilo. Rozsáhlé dialogy, nudné scény a zápletka s jakoby příšerami mě taky nebrala. Nejhorší Shyamalanův film, co jsem viděl... ()

Davson

Velmi slibně vybudovaná temná hororová atmosféra na začátku je totálně pohřbena směšnou a tupou pointou. Skutečně šokující rozuzlení, bohužel ne zrovna v kladném slova smyslu. A když slepá hlavní hrdinka vůbec nevypadá jako slepá a ani se tak nechová, tak už jen v duchu lituji vyhozených 40,- Kč za půjčené DVD. ()

Jillen

Zajímavý film...opravdu zajímavý, ale určitě nezaujme každého. Bez toho konce by to byl podprůměr...ten konec je prostě neočekávatelný. Dávám 80% ()

Laxik

Kdesi v lesi existuje jeden mormonsko-mimoňsko-sekto-mekto világoš obklopený fáborky, ohrožovaný praso-dikobrazo monstry, co ujíždějí na červené, a naplněný veskrze hodnými lidmi v čele s radou lehce postarších občanů a zamilovaným párečkem, který tvoří stydlivý Hoakín a slepá Bréca. Jenže to by nebyl M. Noc Šamalan, aby nebylo všechno tak trochu komplikovanější. Nakolik komplikovanější, to už je otázka. Vesnička má presbyteriánská je totiž po nějakých 75 minut nemastnou neslanou mysteriózní drámou bez sdělení, která by byla předvídatelná, i kdybych z různých zdrojů nezaslechl různé věci předem. Obrátky nabírá až ve druhé půlce své závěrečné cesty lesem, kdy je napínavá, překvapivá, podbarvená výbornou hudbou, odsýpá jako přesýpačky s širokým hrdlem a vůbec nám dává přičuchnout k filmu, který jsme původně od šamana Šamalana očekávali. Jenže se závěrečným trojným twistem mortale přichází i vystřízlivění - vždyť to vůbec nedává smysl! ()

numi

Tak nevím, jestli to všichni pochopili správně, ale Shyamalan nám nenatočil další hororový thriller, ale romantický příběh dvou lidí, kteří se milují. Jsou atypičtí v tom, že žijí v uzavřené komunitě, jejíž příběh běží v pozadí. Tedy pokud chcete. Pokud ne, můžete sledovat hororový thriller s romantickým příběhem dvou mladých lidí, který běží v pozadí... A v tom je tento snímek geniální. Uchovává si atmosféru předešlých Shyamalanových filmů a navíc přináší do jeho tvorby něco nového. Vyzdvihnout musím Adriena Brodyho, skvělou hudbu a geniální nápad s červenou barvou, díky kterému je Vesnice nádherně barevná. Opět zajímavý způsob, jak přiživit atmosféru. Geniální film, pokud pochopíte, že ne každý Shyamalanův film musí mít šokující pointu. [duben 2005] ()

Vojcl

Kritické ohlasy na tento film nechápu... Režisérský mág M. Night Shyamalan nám opět servíruje mrazivý psychothriller s výbornou atmosférou, kterou podtrhuje vynikající hudba. Konečné rozuzlení možná není tolik šokující jako v případě jeho předchozích filmů, ale i tak jsem si tento snímek výborně vychutnal... Z herců mne zaujal především Adrien Brody, ale ani ústřední hrdinka nebyla špatná... ()

buldock

Atmosféra je budovaná velice dobře po většinu filmu , aby ji nakonec tvůrci zničili takovou pointou?! Opravdu jsem si představoval v průběhu jakékoli rozuzlení , ale to co se z toho vyklube ani náhodou a ten nechtěně úsměvný závěr u mě sráží hodnocení o několik pater dolů! Velké zklamání a promarněný čas. 40% ()

Wolodja

Film, ktery neni tim, cim se zda byt. Pokud budete cektat horor, budete nejspis zklamani. Ja jsem byl mile potesen tim, ze Shy opet natocil film velmi povedeny, i kdyz oproti jeho predchozim dilum totalne odlisny. Pokud bych mel jmenovat neco, co me na filmu zaujalo nejvic, tak by to byla hudba a vyborna Bryce Dallas Howard. A pokud se jedna o pointu, tak rozhodne neni tak sokantni, jako treba u Sesteho smyslu. Zde ona pointa dava celemu dilu teprve ten spravny rozmer. ()

Makky

Hovorte si všetci, čo chcete, mne sa to páčilo. Samozrejme to nebolo také výborné ako ostatné Shyamalanove filmy (Šiesty zmysel, Vyvolený, Znamenia), no stále im dýcha na päty. A oproti Dáme vo vode je toto excelentné dielo. Tomuto filmu som uveril. Uveril som Ivy Walker, slepej nevinnej dievčine, ktorá rozdávala radosť všetkým. Podľa mňa je to jedna z najmilších a najkrajších postáv, ktoré som zatiaľ vo filmoch videl... Napätie ma držalo v celom priebehu filmu a to je pri tomto žánri potrebné. Dávam lepšie štyri hviezdičky ()

SarumanKo

Husto atmosférický, miestami veľmi mrazivý film so skvelou výpravou, podivuhodnými hereckými výkonmi a ešte šľahnutejším príbehom. Záver je ten, pre ktorý mnohí hodnotia tak slabo. Ja mám podobné pointy rád. (8/10) ()

kaylin

„Vesnice“ je špatný film a druhým zhlédnutím se tenhle pocit jen prohloubil. Poprvé jsem byl rozčarován, protože jsem čekal něco skvělého, podruhé jsem jen viděl ten příliš ujetý děj, který si doslova říká o parodování. Ta vesnice není místem, kam byste se chtěli vracet. Hororové prvky jsou výborné, jen jich jsou všeho všudy tak tři minuty. Na tak dlouhou stopáž je to málo a vy se musíte připravit na dlouhé romantické drama s neskutečně karikovanými charaktery. ()

Pet

Špatná kamera (místy jako Dogma 95), velmi rušivá hudba (na samostatný poslech ovšem vynikající), samotný námět naprosto děsivý (v tom nejhorším slova smyslu), herci znudění (až na místního veselého idiota), režie mdlá... A pointa? To je WTF of the Millenium :( Největší zklámání filmové historie. Jak hluboko ještě může Shyamalan klesnout? ()

jajinka

Zajímavý námět, na který se povedl natočit moc dobrý film.. Atmosféra poklidné vesnice, která je narušována jen Těmi, o kterých se nemluví, odříznuté od světa, kde se jakoby zastavil čas.. Ukázka, že láska je nejdůležitější hodnotou, kvůli které stojí za to porušit všechna pravidla.. ()

IllIlIlIIl

Společně se šestým smyslem jednoznačně Shyamalanovo nejlepší filmy. Takovou atmosféru, jakou Shyamalan v tomto filmu vybudoval - tak mysteriózní, pohlcující, strhující, chvílema strašidelnou, chvílema zase ponurou a nebo krásnou s nádechem fantasy, jsem viděl jen v málo filmech, které bych spočítal na prstech jedné ruky. Tuto atmosféru doplnily excelentní převleky ,,těch, o kterých se nemluví,, a také Vesnice obklopená hlídacími věžemi zahalených do mlhavého oparu, který umocňuje lesk ochranné žluté proti ,,těm, o kterých se nemluví,,. Devízou filmu je, že Shyamalan nasadil Vesnici hororovou masku, která se celý film tváří velmi jasně a čitelně, ale nakonec masku z tváře sejme a odhalí tak pravou tvář filmu. Tento film je buď milován a nebo nenáviděn. Já si vybral první možnost. ()

Remedy

I kdyby těch mých 5* mělo být jen za tu neskutečně gradující a místy doslova vyhrocenou atmosféru, technickou dokonalost a čarokrásnou hudbu ("stupidita" příběhu jest pominuta; na druhou stranu mně příběh stupidní nepřišel vůbec, jen reaguji na některé komentáře zde, proto ty uvozovky), tak si je tento snímek zaslouží. Každý další Shyamalanův počin sleduji s napětím a očekáváním větší či menší dávky tajemna, kterého se mi ve Vesnici dostalo přinejmenším uspokojivou měrou. Nutno ještě podotknout, že film jako takový, má poměrně zajímavou myšlenku a v momentě, kdy se divák dozví pointu a kousky skládačky jsou spojeny, vidí celý film úplně z jiného úhlu a jednotlivé charaktery postav vnímá také odlišně (alespoň to na mě tak působilo). ()

movieband

Film je to vskutku hodně zajímavý se zajímavou myšlenkou.Shyalaman zase ukazuje jak dokáže pracovat s houstnoucím napětím.Rozhodně sa na to dá dívat.Poetické drama. ()

Maq

Hybrid. Uděláme to jako thriller o příšerách, ale ve skutečnosti to bude o lidech. Do něčeho takového se ale Shyamalan neměl pouštět, protože to neumí. Je to mnohem těžší. Pohnutky a dilemata lidí, kteří vzali vážně touhu dát sbohem zkažené civilizaci, vylíčil na triviální úrovni. --- Měli bychom si to přiznat. Shyamalan je autor, který napsal a natočil jedno unikátní béčko (Sixth Sense). Velká literatura - tedy příběhy o lidech - je nad jeho síly. Člověče, přestaň si psát scénáře a dělej jen to, co umíš docela dobře: režíruj. ()

Shymalan se vrací k hororům

08.10.2008

Vivat manga

Vivat manga

04.10.2006

Otevřete láhev saké, Hayao Miyazaki chystá další projekt! A když jeho filmy tvoří spolu s automobily a špičkovou elektronikou nejvýznamnější japonský vývozní artikl, nemůžeme se divit, že očekávání… (více)