Kdesi uprostřed Covingtonských lesů leží zapadlá vesnice, jejíž hluboce věřící obyvatelé, nedotčeni moderní civilizací, žijí prostým životem. Jejich život ale není jednoduchý, v okolních lesích totiž žijí stvůry, které zabijí každého, kdo vnikne na jejich území. Vesničané v čele s radou starších z nich mají velký strach, ale když nevstupují do jejich lesů a nosí jim dary, oni se jim na oplátku zase nevtírají do vesnice. Asi jedinými lidmi, kteří se těchto tvorů moc nebojí, jsou mladík Lucius Hunt, slepá Ivy a psychicky narušený Noah. Jednoho dne před radu starších předstoupí Lucius a žádá o povolení opustit vesnici. Lucia trápí nedávná smrt chlapce z vesnice, který zemřel na následky nemoci. Věří, že kdyby měli ve vesnici potřebné léky, chlapec by přežil. Doufá, že stvůry vycítí jeho čisté úmysly a nechají ho projít a donést zásobu léků. Starší jeho žádost zamítnou. Svéhlavý Lucius však vkročí do zakázaného lesa. Reakce "těch, o kterých se nemluví", na sebe nenechá dlouho čekat! (TV Nova)

TonoM odpad!

Tak nic tohle byl vrchol humusu který sem shlédnul 45 minut jsem se dokázal koukat v obrovském vzteku a nadávání, co to ten Shyamalan vymyslel a co nechá aby prováděl Howard za výkon v HR. největší zklamání tohoto roku a z těch mojich cca. 350 hodnocených filmů tohoto formátu jednoznačně největší krávovina ze všech srovnávání filmu například se Šestým smyslem je snad vrchol drzosti to nemůžete myslet vážně, ty příšery jsou na úrovni šestáka na ZŠ kvalitou, scénář neskutečně dětinský a dopředu čtený, Deakins chudák zachranuje dobrou kamerou co se dá, ale tajemný les je největší hovadina roku 2004 a Shyamalan mě jen utvrzuje v tom, že když očekáváte duchařinu na úrovni šestého smyslu tak nenajdete, já bych přijmul bídu oproti Smyslu, ale tohle je katastrofa skoro amatérský film, který vydělal velké prachy. ODPAD ()

peregrino

Váhal jsem mezi 4 a 5 hvězdičkami. Ale potřebuji šírší stupnici. V každém případě Vesnice je film, ke kterému se budu rád vracet. ()

r007

Poněkud klamný začátek způsobil, že jsem se málem nedodívala, namám ráda horory. Ale od chvíle, kdy se zjevila slepá Ivy, jsem napjatě čekala, co se z toho vyklube. Na můj vkus byl film moc dlouhý, ale námět rozhodně zajímavý. Kdo z nás se někdy nezabýval myšlenkou odejít z tohoto zkaženého světa pryč ? ()

Kassandra

Až nepříjemně podobné knize Za polem je les a ten je plný kostí. Úžasný příběh se skvělou symbolikou a skrytými významy... ()

Ignitus.C

Já tenhle film naprosto miluju! Mluju hudbu od Jamese Newtona Howarda. Film je napínavý, strašidelný, nečekaný, a skvěle obsazený. Howard, Phoenix, Brody, Weaver, Gleeson! Co může být lepšího. Je tam pár oslích můstků, A nevím, co by tam třeba jedli v zimě, nebo kde tam mají to obrovské stádo krav, a jaká hromada farmářů se jim tam o to pořád stará? Ono konec konců i když dojde na to, jak to, že o nich nikdo neví, tak je nám řečeno, že uplatili vládu, což nevím, jak si pan režisér představuje že vypadá. Ale to jsou takové věci, co filmu dokážu odpustit. ()

darkynka

Jeden z mých nejoblíbenějších Shyamalanových filmů. Zoufalost a rozhořčení dohnalo zakladatele Vesnice až do Covingtonského lesa, kde začali žít nový život podle nových a striktních pravidel. Bohužel, idylka musí jednou skončit a přežití celé Vesnice leží na nevidomé Ivy, kterou vede vpřed láska. Jako velmi podařené hodnotím kostýmy, kameru i hudbu. ()

Ronkar

Ta modrá čísla tady jsou fakt ostudná! Vesnice možná není dokonalý film, ale pod 70 %? ... to si nezaslouží. Shyamalanův příběh o odříznuté osadě uprostřed lesů je ve skutečnosti kvalitně vystavěné drama (režisérsky i příběhově) s velmi osobitou atmosférou. Doprovází ho nádherná Howardova hudba (místy tajemná, místy dojemná) a bezchybní herci v čele s málomluvným Phoenixem a sympatickou Bryce Howard. Je to Shyamalanův pohádkový motiv o bolesti ze ztráty, o strachu a lásce. Každý mu nemusí sice přijít na chuť, ale přistoupit na autorovu hru je díky režii velmi snadné. Ačkoli WTF konec může působit zvláštně, ve skutečnosti do konceptu dobře zapadá a já si ho užil jako režisérkou výstřednost, která mi ani v nejmenším nezkazila celkový dojem. Velmi příjemných 80% ()

Ostrovan211

Ach jo. Tak krásně depresivní a nepříjemný film to místy byl, a ono z toho nakonec vylezlo tohle. Ale taky mohlo být hůř. A víte vy co? Stalo se. 65% ()

John Dunbar

Město versus vesnice, červení versus žlutí, staří versus mladí a režisér a scénárista v jedné osobě versus překvapení diváci. Tímto základním kvartetem duelů, které se navzájem prolínají, by se nechal v jádru charakterizovat celý příběh. Nijak mi nevadilo,že pro dovysvětlení a potvrzení uvěřitelnosti musel sám režisér, jak je jeho dobrým zvykem, v závěru ztratit pár důležitých vět, když se obličej jeho postavy krátce mihne v odrazu záběru na skříňku s léky. ()

SpicyNugget

Hluboko v lesích se nachází kult podobný Amišům. Žijí mimo civilizaci a do lesa nechodí, protože tam žije Voldemort. No, zkrátka tam jsou “ti, o kterých se nemluví, ani kdyby kočky z nebe padaly”.  Jediný, kdo má koule do lesa jít, je Lucius, jeho milá (a slepá) Ivy a mírně mentálně zaostalý Noah. Jednoho dne je Lucius těžce zraněn a Ivy se s velkým sebezapřením vydává pro léky do civilizace, načež jí otec svěří pravdu o “těch, o kterých se nemluví”… No, tak tohle tedy ne. Shyamalan mě zklamal. Přitom toto téma mělo fakt potenciál, jenže já se nudila jako prase. Než se začalo něco dít, byla půlka filmu za mnou. Žádné napětí, žádná akce (kromě toho jednoho podivného v lese s Ivy). Nuda, šeď. ()

Pepi74 odpad!

Inu dostal jsem chuť se podívat ně nějaký "mysteriozní" film. A náhodou narazil na toto. Od začátku jsem nevěděl v jaké době se to odehrává. Pokud by to bylo nějaké to 17-18 století tak to beru. Nakonec se ale ukázalo, že je to v současnosti. To snad ne? Amishové ano ale i tak aby se kdokoliv bál v dnešní době do lesa? Po pravdě jsem už před půlkou usnul a pak ještě dvakrát. Ideální hudba na to když ne a ne usnout, příběh o ničem. Právem bych mohl říct že je to film "o kterém radši nemluvit". ()

DexMASTER094

Premisa je po letech stále úžasná a je jednou z největších deviz filmu. Nebýt toho, že atmosféra začne ke konci filmu poněkud kulhat, byl bych ochoten případně přehodnotit hodnocení na 5*, ale dodnes mi poslední část filmu přijde nejvíce promrhanou. ()

Nick321

Jak já jim rozumím. Sice ty lesy působí dost depresivně a z křesťanské komunity se mi dělají osypky, ale když vynecháme otázku náboženství, žít si mimo tuhle ujetou civilizaci, bez buzerace, propagandy, bez válek a fanatismu, to by se mnohým lidem ulevilo. ()

Kiedis

Plně chápu rozporuplné reakce na tento film,já je mám také...Vesnice se mi líbila jenom do té doby,než /ne/zabili Joaquina Phoenixe,to to mělo aspoň jakýsi spád a bylo to místy i trochu děsivé,ale po jeho "odchodu", jak začal Shymalyan stylem "Blair Witch",to bylo vážně jenom k smíchu...A závěr?To už i na mě bylo moc - suma sumárum, těžce podprůměrný a místy až trapný film. ()

Sinclair

Zde bych snad jen stručnšě uvedl, že reklama velkolepá, velmi pěkně sestříháno tak, aby film vypadal jako dynamický horor, leč opak byl pravdou a zařadil bych tento film někde hluboko pod úroveň Ospalé díry. Pro mne to bylo celkem velké zklamání i když námět a myšlenka tohoto filmu velmi zajímavá, ovšem provedení nezábavné. ()

Shymalan se vrací k hororům

08.10.2008

Vivat manga

Vivat manga

04.10.2006

Otevřete láhev saké, Hayao Miyazaki chystá další projekt! A když jeho filmy tvoří spolu s automobily a špičkovou elektronikou nejvýznamnější japonský vývozní artikl, nemůžeme se divit, že očekávání… (více)