• dr.fish
  ****

  Všichni víme, že nejlepším bojovníkem proti Satanovi je nepochybně Keanu Reeves, ať jako Constantine, nebo jako Kevin Lomax v Devil´s Advocate. Nicméně i jiní se snaží. I Winona přiložila ruku k dílu a vrhla se do boje proti Zlu. Příběh je zcela banální a není na něm nic zajímavého. V podstatě vše stojí a leží na tom, jestli je Winona přesvědčivým satanobijcem. Já jsem jí to věřil, navíc se mi líbila kamera a celkově styl vyprávění. Žádné divoké efekty a přesto to může být docela dobrý film. 70%(5.3.2015)

 • lennyd
  **

  Otec Lareaux se svým týmem - včetně své asistentky Mayi (Winona Ryder) se pokouší provést rituál vymítání ďábla u pacienta v ústavu pro duševně choré. Ale něco se zvrtne, a pacient zůstává v bezvědomí, stejně tak jako Otec Lareaux. Když si Maya prochází pacientovy zápisky psané tajnou šifrou, podaří se jí šifru rozlousknout - a zjišťuje, že se znovu chystá na Zemi sestoupit sám ďábel. Pro svoji lidskou podobu si měl vybrat spisovatele Petera Kelsona (Ben Chaplin). Peter tomu nechce uvěřit, dokud i jej různá znamení nepřesvědčí. Oběma pak zbývá jen několik málo hodin, aby Pánu zla zabránili v návratu na Zemi... Po relativně slibném začátku přichází hodně rychlé vystřízlivění. Pak už jsem jen nevěřícně kroutil hlavou, do jakého nesmyslu se to Winona Ryder a Ben Chaplin nechali uvrtat. Sice film docela odsejpá, ale to rozhodně není poutavostí scénáře, ale spíš zajímavou kamerou a celkově docela příjemným hereckým obsazením (Winona, Ben, ale i Philip Baker Hall, Elias Koteas nebo John Hurt). Co se ale určitě nepovedlo byl zpackaný závěr, ale co už...(31.12.2010)

 • Bobek15
  *

  Satan sa má vteliť do človeka, tak ako pred 2000 rokmi Boh do Krista. Ale je tu Winona Ryder, ktorá tomu má zabrániť. Tak ako povedal k212, je to nezáživné, nezábavné a bez deja. Celé sa to nieslo v takej zvláštnej, neopísateľnej, pochmúrnej atmosfére a "otrepaná" tematika posadnutia diablom tu bola zobrezená dosť zvláštnym spôsobom. A ako horor to možno charakterizovať dosť ťažko, lebo pri tomto by sa niekto asi ťažko bál a prvky hororu by sa dali spočítať na prstoch jednej ruky. Jediným pozitívom bola Winona Ryder, ktorá bola peknučká v dlhých vláskoch....(1.12.2005)

 • SOLOM.
  **

  Jeden z nejslabších příchodů satana na svět, jaký jsem zatím viděl. Začátek má sice slibné tempo a je cítit i trocha napětí, ale potom všechny klady vystřídá nuda. Ta je místy tak veliká, že jsem u toho málem dvakrát usnul. Nezachrání to ani solidní herecké obsazení, které prostě z blbého scénáře nemohlo za žádnou cenu vytřískat víc. Přitom prvotní myšlenka zas až tak špatná nebyla. Bohužel se v tom všichni zamotali tak, že ani dvě-tři zajímavé scény z toho průměrné hodnocení neudělají.(24.5.2011)

 • kingik
  **

  Nepovedený horor,který má slibné obsazení, které se ovšem po většinu filmu tváří jakoby sem zavítalo nedopatřením. Kaminski si prostě chtěl vyzkoušet režii a nedopadlo to dobře. Janusz Kaminski je sice dobrý kameraman, ale rozhodně není dobrý režisér a výsledek se mu rozpadl pod rukama. Výsledkem je trapný horor, který vyděsí ale jinak než původně chtěl.(6.2.2009)

 • - Film byl natočen již roku 1998. Vzhledem mnoha dalších filmů podobné tématiky byla však premiéra přesunuta až na rok 2000. [Zdroj: Cinema] (Terva)

 • - Natáčení probíhalo v Los Angeles a New Yorku. (Terva)