Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Je konec tisíciletí a malá skupina exorcistů v New Yorku očekává další pokus Satana zmocnit se vlády nad světem. Věří, že tentokrát vstoupí Ďábel na Zem v těle mladého muže, tak jako před dvěma tisíci lety sestoupil na Zemi Bůh v osobě Ježíše Krista. Zápisky duševně nemocného pacienta je vedou k Petru Kelsonovi (Ben Chaplin - Birthday Girl), spisovateli, který sleduje jednání masových vrahů. Je to jeho tělo, které si Ďábel vybral pro svůj pozemský pobyt? Ani Petr, Ani mladá učitelka Maya (Winona Ryder - Podzim v New Yorku) v existenci Pána Zla nechtějí věřit. Jenomže podivná znamení přibývají a nikdo si nemůže být jist, jakou tvář na sebe Ďábel tentokrát vezme. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (35)

Wormboy 

všechny recenze uživatele

Nerozumiem ako sa podarilo tvorcom tohto absolutne hlupeho filmu prilahat tolko znamych a viac-menej kvalitnych hercov. Je mozne polemizovat, ze Ben Chaplin nie je vhodny ako prichadzajuci Antikrist, ale to by sme mohli rozoberat kazdy hlupy detail na tomto vylozene odflaknutom snimku. Povedzme, ze namet je v pohode, scenar je vsak strasne stupidny, nezachranuje to ani aka taka videoklipova a vizualna rezia a rada dobrych hercov...je to proste brak so vsetkym, co k tomu patri! jedna hviezda je len za obsadenie, ale aj to uvazujem o vzati spat.... ()

trollfjord 

všechny recenze uživatele

Vynikajici film k nemuz mam pouze dve pripominky. Prvni se tyka samotneho filmu. Stalo se uz klise vse kolem 666, takze zaverecna scena, kdy hlavni hrdinove sedi v aute a nervozne sleduji hodiny, na kterych nakonec naskoci cas 6:66 pusobi opravdu smesne. Proto davam jen 4 hvezdicky. Druha poznamka se tyka nazvu. Opravdu bych rad poznal toho osla, ktery vymyslel cesky preklad. Dabel prichazi. To je stejna uchylarna jako prelozit Omen jako prichazi Satan a svedci to o naproste nekompetentnosti distributoru ()

Reklama

Baroque 

všechny recenze uživatele

i keď som tento film videl už dávno, i teraz ma oslovil. darmo, maľovanie čerta na stenu je jednou z mojich obľúbených horrorových tém. na rozdiel od všelijakých pyramídových vyvražďovačiek, behaníc lesom, novodobých akože horrorov ala saw atď. atď. film má atmosféru i dobrých hercov. a to sa cení. i keď večnú plachú srnku winonu dva x nemusím. rozmýšľal som nad 3, ale som zhovievavý, dávam za 4. je 3:48 nad ránom a ja nie som vôbec unudený a ospalý. no comment. smrť fajnovkám. ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Jeden z nejslabších příchodů satana na svět, jaký jsem zatím viděl. Začátek má sice slibné tempo a je cítit i trocha napětí, ale potom všechny klady vystřídá nuda. Ta je místy tak veliká, že jsem u toho málem dvakrát usnul. Nezachrání to ani solidní herecké obsazení, které prostě z blbého scénáře nemohlo za žádnou cenu vytřískat víc. Přitom prvotní myšlenka zas až tak špatná nebyla. Bohužel se v tom všichni zamotali tak, že ani dvě-tři zajímavé scény z toho průměrné hodnocení neudělají. ()

pornogrind 

všechny recenze uživatele

Dle názvu a hereckýho obsazení jsem usuzoval, že už jsem film viděl. Po dokoukání musím říct, že asi ne nebo jsem si z něho nic nepamatoval. Možná i proto, že nejde o nic co by stálo za větší pozornost. Radost mi udělala v té době ani né 30letá Winona Ryder a celkem překvapilo a zároveň i potěšilo cameo Jana Třísky. Jinak asi nejde opravdu o nic co by stálo za větší rozbor a delší komentář. Možná jen dodám, že na tento film jsem narazil po shlédnutí filmu American Dream(2021) za kterým stál Janusz Kamiński taky jako režisér když jsem pátral v jeho filmografii. A jedna věc je jistá. Za kamerou mu to jde rozhodně líp. ()

Galerie (38)

Zajímavosti (2)

  • Natáčení probíhalo v Los Angeles a New Yorku. (Terva)
  • Film byl natočen již roku 1998. Vzhledem mnoha dalších filmů podobné tématiky byla však premiéra přesunuta až na rok 2000. [Zdroj: Cinema] (Terva)

Reklama

Reklama