• kingik
  **

  Nepovedený horor,který má slibné obsazení, které se ovšem po většinu filmu tváří jakoby sem zavítalo nedopatřením. Kaminski si prostě chtěl vyzkoušet režii a nedopadlo to dobře. Janusz Kaminski je sice dobrý kameraman, ale rozhodně není dobrý režisér a výsledek se mu rozpadl pod rukama. Výsledkem je trapný horor, který vyděsí ale jinak než původně chtěl.(6.2.2009)

 • SOLOM.
  **

  Jeden z nejslabších příchodů satana na svět, jaký jsem zatím viděl. Začátek má sice slibné tempo a je cítit i trocha napětí, ale potom všechny klady vystřídá nuda. Ta je místy tak veliká, že jsem u toho málem dvakrát usnul. Nezachrání to ani solidní herecké obsazení, které prostě z blbého scénáře nemohlo za žádnou cenu vytřískat víc. Přitom prvotní myšlenka zas až tak špatná nebyla. Bohužel se v tom všichni zamotali tak, že ani dvě-tři zajímavé scény z toho průměrné hodnocení neudělají.(24.5.2011)

 • Wormboy
  *

  Nerozumiem ako sa podarilo tvorcom tohto absolutne hlupeho filmu prilahat tolko znamych a viac-menej kvalitnych hercov. Je mozne polemizovat, ze Ben Chaplin nie je vhodny ako prichadzajuci Antikrist, ale to by sme mohli rozoberat kazdy hlupy detail na tomto vylozene odflaknutom snimku. Povedzme, ze namet je v pohode, scenar je vsak strasne stupidny, nezachranuje to ani aka taka videoklipova a vizualna rezia a rada dobrych hercov...je to proste brak so vsetkym, co k tomu patri! jedna hviezda je len za obsadenie, ale aj to uvazujem o vzati spat....(12.10.2004)

 • honajz
  ****

  Slabší 3,5, zaokrouhluju nahoru. V určitém období byly v Hollywoodu populární filmy o příchodu ďábla na zem. V tomhle hrají Winona Ryder a Ben Chaplin. Winona představuje dívku, "vyléčenou" z posedlosti exorcismem, a tak nyní pomáhá knězi a jeho pomocníkovi v dalším vymítání. Pak se objeví indicie, které neradno podceňovat - vedou k úspěšnému psychologovi a spisovateli, který samozřejmě odmítá, že by měl být vyvoleným ďábla, aby se do něho vtělil. Exorcisté se pokusí, i za cenu vlastních životů, příchodu ďábla zabránit. Lost Souls (neboli ztracené duše), tak zní původní název filmu a možná lépe vyjadřuje, oč v tomto zvláštním hororu jde. Tvůrci poněkud přecenili diváka, a místo lineárního příběhu mu nabízejí střípky mozaiky, ze které sami musejí postupně skládat další části obrazu - podobně jako postavy na plátně. Snímek se vyznačuje temnou atmosférou a žel i kamerou, která trpí mořskou nemocí, a ty podivné úhly záběru občas lezou na nervy. Právě kamera a celková střípkovitost filmu jsou velkou zátěží na pozornost diváka. Ale po druhém zkouknutí musím říct, že film není hloupý a myšlenka je sice trochu obehraná, ale zajímavě podaná. Hodně to připomíná Rosemary má děťátko, i když v opačném gardu.(2.7.2009)

 • lennyd
  **

  Otec Lareaux se svým týmem - včetně své asistentky Mayi (Winona Ryder) se pokouší provést rituál vymítání ďábla u pacienta v ústavu pro duševně choré. Ale něco se zvrtne, a pacient zůstává v bezvědomí, stejně tak jako Otec Lareaux. Když si Maya prochází pacientovy zápisky psané tajnou šifrou, podaří se jí šifru rozlousknout - a zjišťuje, že se znovu chystá na Zemi sestoupit sám ďábel. Pro svoji lidskou podobu si měl vybrat spisovatele Petera Kelsona (Ben Chaplin). Peter tomu nechce uvěřit, dokud i jej různá znamení nepřesvědčí. Oběma pak zbývá jen několik málo hodin, aby Pánu zla zabránili v návratu na Zemi... Po relativně slibném začátku přichází hodně rychlé vystřízlivění. Pak už jsem jen nevěřícně kroutil hlavou, do jakého nesmyslu se to Winona Ryder a Ben Chaplin nechali uvrtat. Sice film docela odsejpá, ale to rozhodně není poutavostí scénáře, ale spíš zajímavou kamerou a celkově docela příjemným hereckým obsazením (Winona, Ben, ale i Philip Baker Hall, Elias Koteas nebo John Hurt). Co se ale určitě nepovedlo byl zpackaný závěr, ale co už...(31.12.2010)

 • - Film byl natočen již roku 1998. Vzhledem mnoha dalších filmů podobné tématiky byla však premiéra přesunuta až na rok 2000. [Zdroj: Cinema] (Terva)

 • - Natáčení probíhalo v Los Angeles a New Yorku. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace