Magyar vándor

Hungarian Vagabond

Dobrodružný / Komedie

Maďarsko, 2004, 110 min

Film Magyar Vándor z určitého hľadiska zobrazuje kusy maďarských dejín cez (veľmi) krivé zrkadlo. Sú tu odkazy na významné maďarské vynálezy ako aj na momenty na historické udalosti. K tomu asistuje veľká porcia svetoznámych a lokálne známych hercov a herečiek. Je však pozaznamenať, že tento film nebude sedieť každému divákovi. PS: Hudobná scéna v háreme stojí za to! Osobné hodnotenie: 70% (***) (17.9.2016)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $904,080(7.9.2010)

Na prvý pohľad typická maďarská hovadina akých je dnes hromada. Po viacerých zhliadnutiach si však uvedomujem, že tento film je trochu náročnejší. Určite sa pri ňom zabaví aj niekto kto čaká nejakú obyčajnú komédiu ale ak chce niekto pochopiť celý film, všetky tie narážky a ostatné musí mať viac, než len priemerné znalosti z histórie, a znalosť maďarského jazyka pretože pozerať ten film s nejakými titulkami nemá zmysel. Pre mňa je to jedna z tých lepších maďarských hovadín ktorú si rád pozriem aj častejšie. (85%)(10.2.2010)