Úžasná Jennifer Garner jako femme fatale Elektra dokazuje, že zabít lze pouhým pohledem. Komiksová postava se proměnila v akční hrdinku s největším sex appealem všech dob. Přes smrtelné rány, které jí uštědřil Daredevil, se probouzí z mrtvých a stává se z ní nejnebezpečnější vražedkyně světa, která žije jen pro smrt ostatních. Ale její nejnovější úkol ji donutí k zásadnímu životnímu rozhodnutí. Přikloní se nakonec na stranu dobra nebo zla? (Bontonfilm)

vdv

děj tohohle filmu je sám o sobě dost slaboduchý a navíc je vyprávěný dost nesrozumitelným způsubem, herci, jejich výkony a film celkově ve mě nevzbudil žádné emoce, spíše se dá říct, že od začátku do konce nedokázal upoutat moji pozornost a více méně mě nudil ()

spacemaster

Film je poháněn a postaven na protagonistce bez které by to nešlo. Nebýt Jennifer Garner pochybuju že by se na to někdo díval a přiznejme si to, ani s ní to není kdovíjaký hit. Avšak lepší se hodinu a půl dívat na sexy hrdinu v červených šatech než kdyby tam byl starej seschlej chlap v trenkách. Například. ()

DandaPiper

OMG, no to byl zase průser. Tolik se z toho dalo vytřískat, ale místo toho jen natahovaná hloupá nuda a obsazením hlavní hrdinky to zabili úplně. ()

Unterschleif odpad!

Nuda! Jennifer Garner je (mne osobne) absolútne nesympatická a samotná postava Elektry je pre mňa nezaujmavá. Zbytočný film. Všechno špatně. Chcelo by to pretočiť s inou predstaviteľkou lepšími trikmi a akciou a nejakým príbehom. ()

Tomas910305

Dávám tři za dobrý nápad, ačkoli to hodně zklamalo. Čekal jsem to ostřejší a také film mohl být klidně delší, více akční a dobrodružný, ale je to jen tupý výtvor. Alespoň, že tam hraje Jennifer, jinak by si tohoto filmu snad lidi ani nevšimli. Škoda. ()

davistercz odpad!

Název,obal a celkový děj působí celkově dost nápaditě a sakra dost dobře. Akorát opak je pravdou.., z velkého očekávání vyšel hnus. ()

BaronMartin

Chytré hlavy ve Foxu si z nějakého prapodivného důvodu řekly, že i přes to, že filmový Daredevil s Benem Affleckem relativně pohořel, zaslouží si vlastní spin-offový film. No a co si budem, jak už je vidět z celkového hodnocení zde na ČSFD, tento spin-off jménem Elektra se vůbec nepovedl. Troufám si říct, že se jedná o naprosto příšerný film :D Hned na začátek chci říct toto. Já mám relativně rád Daredevila z 2003. Jasně, je to strašně špatná a šílená pitomost plná nesmyslů a bizarních momentů, pro mě to ale z nějakého důvodu má takové nějaké kouzlo, díky kterému si ten film dokážu užít. Jednoduše, je to tak špatné, až je to dobré :D Jenomže Elektra taková není. Elektra je čistě jenom špatná. Kdybych tento film měl shrnout v pár slovech, jedná se o naprosto mdlou a nezapamatovatelnou hodinu a půl dlouhou nudu bez pořádných výrazných prvků, která působí hrozně levně, špatně a vlastně i zbytečně, protože upřímně, kdo sakra chtěl tenhle film :D Nikdo. Začněme postavami, které jsou strašně ploché, neskutečně nezajímavě napsané a bez pořádné osobnosti. Hlavní postava Elektra je absolutně nevýrazná a nezajímavá hlavní postava, která je vám úplně šumák. Jennifer Garner má většinu času jeden a ten samý kamenný výraz v obličeji, její postava navíc nosí absolutně se nehodící červený kostým, který je možná věrný komiksům, ale do celého filmu absolutně nepasuje. Další důležitou postavou je Abby, což je bez debat jedna z nejhorších dětských postav, které jsem měl tu možnost vidět ve filmech. Abby je neuvěřitelně otravná, nesympatická, má stupidní poznámky a hloupé dialogy a celý její charakter je založený na tom, že je na všechny hnusná a bez pořádného důvodu vzhlíží k Elektře. Další postavy ani nestojí za řeč. Je tu Abbyin táta, který nemá už vůbec žádný charakter a navíc v půlce filmu zmizí, prakticky až do finále. Pak je tu Stick, tedy Elektřin mistr a učitel, který je ale tak špatně zpracovaný, že ve finále působí jako naprostý vymaštěný idiot. Jeho celá role tkví v tom, že se většinou jednou za čas někde zjeví a zachrání hlavní postavy v nouzi, místo toho, aby se z problému dostali sami. Navíc, jeho učitelské schopnosti, které vypadají tak, že Elektru vyhodil ze svojí kung-fu školy, následně si u ní objednal vraždu Abby, tedy budoucí válečnice, která mu potenciálně může pomoci, a když to Elektra neudělala, tak jí řekl, že to celé byla zkouška, taky stojí za to. Jak skvělý to scénář :D K záporákům, ti tu prostě jen jsou, než cokoliv jiného. Jestli jsem o postavách říkal, že nemají charakter, záporáci ho nemají už vůbec. Jedná se vlastně o partu pěti lidí se schopnostmi, kteří prostě chtějí zabít Elektru, mají prakticky nulový prostor a navíc celý „zvrat“ s hlavním záporákem a matkou Elektry, co se uskuteční ke konci filmu, tak v širším pohledu ani nedává moc smysl. Navíc, doslova každá postava v tomhle filmu má schopnost teleportace, která absolutně není vysvětlena a vlastně je tam jenom pro efekt. Film se taky snaží vytvořit mytologii kolem zločinecké organizace the Hand, jenomže ta samotná tu má také asi 5 minut prostoru a na to, jak důležitě ze začátku působí scény s jejím šéfem, vůbec nikam to ve finále nevede. Takže, shrňme si to :D Scénář stojí za nic, postavy stojí za nic. Co vizuál. No, ten vlastně taky stojí za prd :D Efekty jsou překvapivě celkem fajn... teda většinou. Sice se ninjové z nějakého důvodu po smrti rozpadnou na zelený dým, který vypadá vizuálně hrozně, ale oukej, proč ne :D Problém mám rozhodně s tím, jak je celý film natočený. Je tu tuna sekaných slow motionů, milión střihů v akčních scénách a celý film je hrozně podsvícený, takže většina záběrů má přes půlku postav a objektů hozený obří stín a nic není vidět. Elektra je jednoduše špatná. Je tu vidět pár zajímavých momentů, některé scény se snaží vyčnívat a má to i pár originálních nápadů (viz scéna s otrávenou Elektrou a černým listím, souboj s prostěradly - i když provedení pokulhává :D). Jenomže to všechno je absolutně zabité vším ostatním. Celá Elektra působí jako televizní produkce, jako film, který se vysílal v televizi nebo byl vydán na DVD. Ale ne, tohle šlo do kina. Tenhle film je naprosto typický příklad takového toho levného pokračování úspěšného filmu, kdy studio akorát snížilo rozpočet, nabralo nějaký céčkový... no, tady možná i déčkový nebo éčkový tým a chtěli po nich, aby natočili pokračování filmu. A to se jednoduše nepovedlo. Elektra je prostě špatný film. Nudný, absolutně nezajímavý děj, špatně napsané, ploché a nevýrazné postavy, příšerný vizuál. Nikomu nedoporučuji se na tohle podívat. Nezajímavý a nudný film, který působí strašně prázdně a zbytečně. Hodnocení: 17% () (méně) (více)

MT_Y

Nedávno jsem po letech se na film opět podíval, takhle, nemyslím si že je to hrozný snímek, večer zabaví. Člověk od takovýhle H filmu NESMÍ čekat něco extra. Já se nejvíc těšil až zas uvidím tu m*Chu která vše otraví, ne protože by se mi líbila (chápeme se nejsem na Girls 😄) ale prostě ten efekt vždycky u toho :D No jinak prostě dobrý film pro mě. 5 hvězd 90% ()

mijano

Jennifer Garner v peknom oblečku, priemerné bojové scény, to boli klady filmu. Tých bolo menej, tak sa dali vymanovať. Dej sa dal po chvíľke odhadnúť na začiatku a bol až príliš lacný a naivný. Niektoré boje, na to aký mohli mař potenciál zlyhali na plnej čiare. No suma sumárum, Jennifer lepšia než v Daredevil, krajšie oblečená, vo filme za deravý groš. ()

RJDio odpad!

Ubohučká a tupá zlátanina plná predvídateľných klišé...toto "dielo" neobstojí ani ako komédia! ()

MAST3R

Tohle, že je akční?! Sem měl pocit, že nějaký romantický slaďák. Dalo se z toho vypitvat daleko více, než jaká chujovina z toho vznikla. ()

Misha.d

Vím že Elektra není zrovna kinematografická lahůdka (už podle hodnocení), ale líbil se mi ten nápad - zfilmovat zrovna tenhle komix - a docela mě zaujal děj i akčnost celého filmu. Nechci, abych působil jako nějaký sexista, ale pánové by mi mohli dát za pravdu, že Elektra (Jenifer Garner) je fakt nádherný kus ženské a že režisér pro tuto roli vybral herečku opravdu dobře. Obzvláště v bojových scénách jsem na ní mohl oči nechat ;) Ale samozřejmně nesmím koukat jen na křivky Elektry a zmínit přednosti filmu, jako takové. Bojových scén sice není moc, ale myslím že stojí za to. Skvělá je ta banda "lidí", která jde Elektře po krku. Každý z nich má samozřejmě nadpřirozené schopnosti, každý je má jiné a když je použijí, stojí to za to. Jsou to vynikající efekty. Obzvláště se mi líbil ten, kdy Natassia Malthe dává svoje smrtící polibky a pod její rukou vadnou kytky a opadávají stromy. A pak taky jakýkoliv efekt s potetovaným "zlounem" zvaným příznačně "Tatoo", z jehož tetování vždy vyleze nějaká povora, kterou tam má vytetovanou. Dle mého názoru je to hezká akční pohádka, kterou stojí za to vidět. ()

The_God

Film stavějící prakticky jen na vizuálních efektech (za které dávám tu jednu *), jinak je to děs. Nic neříkající postavy, plitký děj, občas divná kamera, starý slepý mistr typu brouka Pytlíka (vše ví, vše zná). Paradoxně jediná mně sympatická postava byl hlavní padouch. ()

Lady Grey

Elektra měla ze začátku slušný náběh na docela dobrý film plný akce... Ovšem do té chvíle, než se z čista jasna ve filmu objevil ten malý fracek, takže celá ta paráda šla do kytek. Jak originální, že? Svěříme osud celého lidstva do rukou Pokladu v podobě třináctiletého usmrkance, který rádoby drsně mává tím svým válečnickým náramkem. Přes pár originálních nápadů (hlavně ten potetovaný mohl mít víc prostorů), veškeré souboje proběhnou tak, že Elektra hodí po protivníkovi vidličkou a ten se promění v zelený smrad. No, a pak tu máme nevidomého dědu s těma jeho kecama, což bych snad viděla už spíš jako zábavnou vložku filmu, i když tvůrci zamýšleli z tohohle "chytráka" udělat hluboce smýšlející postavu. Bohužel film dopadl dost špatně. Aneb hodně keců, málo akce, což u takového žánru má být naopak. Škoda. Jedna hvězda za pár nápadů, které se bohužel jaksi vytratily, a ta druhé za Jennifer, která se jako jediná alespoň trochu snažila dostat tuhle sračičku někam výše. ()

pursuer

Rozdělat brambůrky, nalít colu, zhasnout, pohodlně se usadit a vypnout. Právě o tom tento film je nebo by měl být. Jestli ho tvůrci nenapěchovali efektama, trapným scénářem a polonahými slečnami právě kvůli tomu, jsou to vážně k....i. Budu ale naivně věřit v jejich inteligenci. DOA bylo sice lepší a ještě větší výmaz, ale budu svobodomyslný. ()

Vala

Mě se tenhle film líbí a vždycky když na něj mám tu správnou náladu,tak si ho pustím.Má jedinečnou zvláštní atmosféru,poutavý příběh a Jennifer Garner v roli Elektry je úžasná.A co se týče Sticka-no duševně chudým jedincům nemá smysl něco říkat...Pokud vážení neumíte číst mezi řádky,tak tenhle film pro Vás opravdu není. ()

Jennifer Garner je zpátky jako Electra

Jennifer Garner je zpátky jako Electra

08.07.2023

Nestačily vám multiverzní hrátky ve snímcích Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství a Flash? Pak se nemusíte obávat, Hollywood v tomhle směru rozhodně nehodlá zatím ubírat a tak nás už brzy čeká… (více)

Našla se Captain Marvel?

Našla se Captain Marvel?

03.06.2016

Dámské superhrdinské sólovky mají dost špatnou bilanci. Supergirl si nikdo nepamatuje a Catwoman a Elektru by většina lidí nejraději zapomněla, takže tu je ohromný prostor pro zlepšení. Už v červnu… (více)

Daredevil 2 bez Afflecka?

Daredevil 2 bez Afflecka?

01.03.2006

Jestli si někdo myslel, že loňským uvedením Elektry do kin, se snaha chamtivých hollywoodskych producentů definitivně pošlapat dobré jméno komixového superhrdiny Daredevila skončila, tak je na velkém… (více)

Zajímavá „manželská dovolená“

Zajímavá „manželská dovolená“

08.11.2005

Jennifer Garner si v poslední době dvakrát neporozuměla s komiksovou Elektrou (minimálně podle tržeb a reakcí kritiky) a tak se rozhodla pro trochu jiné žánrové odvětví. V erotickém thrilleru… (více)