Úžasná Jennifer Garner jako femme fatale Elektra dokazuje, že zabít lze pouhým pohledem. Komiksová postava se proměnila v akční hrdinku s největším sex appealem všech dob. Přes smrtelné rány, které jí uštědřil Daredevil, se probouzí z mrtvých a stává se z ní nejnebezpečnější vražedkyně světa, která žije jen pro smrt ostatních. Ale její nejnovější úkol ji donutí k zásadnímu životnímu rozhodnutí. Přikloní se nakonec na stranu dobra nebo zla? (Bontonfilm)

merigieren

Začneme zlehka, rudým přízrakem. Pak trocha obchodu s výcvikem. Setkání s kopií sebe samé a následná změna stran. Prakticky si mě získala pitím vody a nepodáváním rukou, při boji si hrají s meči, takže je to takové kontaktní, jinak se chová celkem příjemně, vtipně při meditaci. Člověk by uvěřil, že existuje :-). Nepřátelské potvůrky mají také svá kouzla s povedenými efekty, summoner a jeho tetování, žena urychlující stárnutí, neprůstřelný golem. Pak přijde odhalování průpovídky ze začátku, dojde na bojovnický řetízek. Od tohoto místa je film bojově naladěn až do šťastného konce. Potoky krve se nekonaly, a tak jsou všichni smutni :-) ()

Vakomlok odpad!

Už Daredevil byl strašná nuda, ale tohle...? V comicsu se Elektry chopil Frank Miller a bylo to výborné, ve filmu se jí chopil Rob Bowman a stojí to za starou bačkoru. ()

hEROic

jedna hvezda za film, druha za nadhernou Jennifer, ktera je jedinym duvodem, proc se na takovou slataninu podivat... 35% ()

Hapretor

Ve srovnání s Daredebilem skvost. Ve srovnání s jinými komiksovými adaptacemi shit. Nebýt Jennifer, není na co koukat. Ti padouši byli až tak originální až byli úplně trapní. Jinak ústřední trio sympatické. Na uspání ujde. Na pobavení to je slabota. ()

Ydrosten

Jennifer Garner, je jediná, co je na tomhle filmu zajímavého ( a to ještě ne ve všech scénách ) Děj byl - na mou osobu - takový nějaký chaotický a chvílema jsem se i ztrácel. ()

char_t

Nechutná snaha vyždímat víc peněz z mrtvé franšízy. Ale zatímco Daredevil se "jen" nepovedl, Elektra se utrhla z řetězu úplně. Od minule dostala superschopnosti (Kde, jak? Nepovíme!), dala se na dráhu zločinu (Proč?) A ve filmu si to rozdá s kupou superpadouchů, o nichž se nedozvíme pro jistotu vůbec nic. K tomu se ještě filmaři snažili levnou CGI akci prokládat flashbackovými sondami do psychologie hlavní postavy, a nezvládli nakonec ani jedno. A finále je souboj s prostěradly, fakt. 30% ()

GOREGASM

Aneb jak Rob Bowman o důvěru filmových studií přišel. :-). Tak jednoduché to asi nebude, ale Elektra se mu bez vytáček prostě nepovedla. Zadumaná a supervážná tvář Jennifer Garner jako by z traumatologického oddělení vypadla a její snaha vyznívá křečovitě, stejně jako nevyrovnaná úroveň efektů, které potěší panem Kérkou a vyděsí souboji na úrovni seriálu Power Rangers. Elektra se bere bezdůvodně vážně a to jí vůbec nesluší. 35% ()

MickeyStuma

Snímek o známé komiksové superhrdince vznikl jen a pouze na základě filmového zpracování o jiném superhrdinovi a tím byl 'Daredevil' (2003), ve kterém se Elektra objevila. Zkrátka, jak se dnes hojně používá, dostala svůj vlastní film, ve kterém si roli Elektry zopakovala Jennifer Garnier. Bohužel dopadl úplně stejně jako 'Punisher' (2004). I zde byla použita již několikrát provařená dějová šablona v nastaveném pomalém tempu. Nechť si filmoví fanoušci spočítají, kolikrát tu už byl námět o nájemném vrahovi, který odmítl splnit zakázku a naopak toho, kdo byl cílem, začal chránit. Nespočítaně. Nehledě na fakt, že i zde je ve formě flashbacků ukázán výcvik v bojovém umění. Opravdu pro komiksový film nešlo vymyslet něco daleko smysluplnějšího? Atraktivita komiksu je i v tomto případě dohledatelná snad jen silným mikroskopem. Vznikl jen další obyčejný akční thriller, jakých jsou tucty. Opět absolutně nebyl využit komiksový potenciál a využita síla dané osobnosti. Jen ta svůdnost zůstala. Pouhá pověst o pravděpodobně nejatraktivnějším a nejucelenější profesionálním zabijákem USA ovládající asijské bojové umění prostě nestačí. Nebýt avizovaného komiksu, ve své jednoduché zábavnosti by se snímek držel v lepším průměru. Takhle hodně ztrácí a pro komiksové fanoušky se jedná spíše o zklamání. ()

Fifipek

Mno kde bych tak asi začal? No řekněme, že na Elektru jsem se docela tešil, samozřejmě jen kvůli Jennifer Garner, která ve svém červeném oblečku vypadá velice dobře! Tímto ale zároveň výklad veškerých pozitiv končí! Filmu chybí naprosto všechno, především příběh je naprosto děsný, jakési dětství, kdy byli zabiti Elektřiny rodiče neznámým přízrakem, je zde neustále ve vzpomínkách zobrazováno a docela vás ruší v "ději"! Její učitel je další postavou,která nemá konec ani začátek a celý příběh se nese v tom smyslu, jakoby jste přepínali tři televizní programy najednou a u všech vám unikaly souvislosti a děj! Filmu nepomáhají ani zabijáci, kteří jsou v jednom okamžiku nepřemožitelní a v druhém se vypaří jako smrdutá pára nad hrncem! Celkově vzato děsná slátanina a i v průměrném Daredevilovi toho Jennifer Garner předvedla více dobrého než v této nepovedenině! ()

Fulham

Tak od tohohle filmu jsem neveděl co mám čekat, dlouho jsem se na něj chtěl podívat, ale pokaždé jsem na něj buď zapoměl, nebo dostal přednost jiný film. Ale nakonec jsem se na něj podíval a myslím si že jsem chybu rozhodně neudělal. Jennifer Garner je opravdu v tomhle filmu skvělá ( nejenom tím Červeným oblečkem). ()

asfalt

Dosť nudný dej, až to vyzerá akoby som ten film sledoval vyše dvoch hodín. Snáď by to chcelo menej romantiky a viac a lepšej akcie. ()

Manhattan

(+ výběr herců a solidní zápletka plus ještě hlavní záporák) (- vykrádačka daredevila,čáry a kouzla které do tohoto stylu vůbec nepatří viz.potetovanej hňup který mě rozesmál až jsem si málem vážně cvrkl a poslední věc vzpomínky z minulosti zabírají velkou část filmu) ()

deepspace101

Kdysi jsem četla článek, podle něhož Rob Bowman chtěl natočit vzrušující akční snímek, ale jeho původní záměr překazili producenti usilující o co nejnižší věkovou hranici přístupnosti. Během první půlhodiny jsem s jeho autorem nemohla souhlasit. Elektra a temná legenda, jež ji doprovází, mě rozhodně zaujala. Navzdory mým pochybnostem o obsazení Jennifer Garner do role tajemné bojovnice v červeném se své úlohy ujala poměrně přesvědčivě a k vyjádření schopností své hrdinky jí místo okázalých bojových scén stačilo prosté přišpendlení cizího rukávu ke zdi. Jenže postupem času se ukázalo, proč asi tvůrci hledali představitele hlavních postav mezi seriálovými herci. Jako by se celý film pozvolna přenášel do televizního prostředí a divák se najednou ocitl uprostřed tuctového amerického rodinného dramatu, okořeněném několika akčními momenty a čím dál tím více nepříjemně působícími chladnými filtry. ()

PEZ

Prekvapivo (vzhladom na tie hodnotenia) pohodova komiksova jednohubka. Cakal som vacsiu blbost ako bol Daredevil, nakoniec mi pride Elektra o trosku lepsia. Ani nie pribehom ako spracovanim, atmosferou. Jedno pozretie staci, ale nenudil som sa. A Jennifer Garner to utiahla. ()

JimiH

Dokonalý prototyp filmu napsaného umělou inteligencí, která dostala k prozkoumání Želvy ninja, Kill Billa a odpolední seriály pro náctileté. Výsledný postrádá emoce, kvalitní akční scény, napětí a ještě se bere tak neskutečně vážně jak ten největší edgelord ve třídě. Jen na vlastní nebezpečí! ()

sledge

Mohlo to byt o dost lepsie... a smutny povzdych k tomu. Asi taky bude prvy pocit ktory vo vas tato snimka zanecha. Viac nevyuziteho potencialu vyplvajuceho z pribehu len malokde najdete. Kazda druha scena sa nam pokusa nanutit uplne inu atmosferu, uplne iny pohlad na postavy a preto sa do pribehu neda dobre vcitit. Dlho som rozmyslal v com asi nastala chyba, herecke vykony az na vynimky nie su nijako hrozne, prostredie a efekty su tiez slusne. Odpoved mi dal az pohlad do predchadzajucej tvorby rezisera filmu, p.Bowmana. Clovek, ktoreho praca zahrna skvosty ako MacGyver, Pobrezna hliadka, alebo Akty X tomuto filmu asi ani nemohol dat nic viac. Hoci boli jeho serialy popularne, o kvalite nakrucania sa ani zdaleka neda hovorit, a prave to chyba aj Elektre. Rad si tento film znovu pozriem za niekolko desiatok rokov v dalsom re-maku, snad. ()

Jennifer Garner je zpátky jako Electra

Jennifer Garner je zpátky jako Electra

08.07.2023

Nestačily vám multiverzní hrátky ve snímcích Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství a Flash? Pak se nemusíte obávat, Hollywood v tomhle směru rozhodně nehodlá zatím ubírat a tak nás už brzy čeká… (více)

Našla se Captain Marvel?

Našla se Captain Marvel?

03.06.2016

Dámské superhrdinské sólovky mají dost špatnou bilanci. Supergirl si nikdo nepamatuje a Catwoman a Elektru by většina lidí nejraději zapomněla, takže tu je ohromný prostor pro zlepšení. Už v červnu… (více)

Daredevil 2 bez Afflecka?

Daredevil 2 bez Afflecka?

01.03.2006

Jestli si někdo myslel, že loňským uvedením Elektry do kin, se snaha chamtivých hollywoodskych producentů definitivně pošlapat dobré jméno komixového superhrdiny Daredevila skončila, tak je na velkém… (více)

Zajímavá „manželská dovolená“

Zajímavá „manželská dovolená“

08.11.2005

Jennifer Garner si v poslední době dvakrát neporozuměla s komiksovou Elektrou (minimálně podle tržeb a reakcí kritiky) a tak se rozhodla pro trochu jiné žánrové odvětví. V erotickém thrilleru… (více)