Ultraviolet

Armádní laboratoře objevily dosud neznámý virus a snažily se ho upravit, aby pomohl stvořit rychlejší a silnější vojáky. Vznikl kmen HGV, experiment se však vymkl kontrole, když virus zmutoval a rozšířil se v extrémně nakažlivé formě. Svět zasáhla epidemie, která ho navždy změnila. Lidé se přestali bát terorismu a začali se bát choroby, která sice nakaženým dala nadlidskou rychlost a sílu, současně však byla stoprocentně smrtelná. Zdravotnický systém získával stále větší pravomoci, až se nakonec zmocnil vlády a proměnil ji v nelítostnou diktaturu. Nemocní byli shromažďováni v koncentračních táborech a později likvidováni na příkaz šéfa všemocného militantního lékařského systému, vicekardinála Ferdinanda Daxuse. Mladá Violet žila spokojeně s manželem a těšila se na narození prvního dítěte. O všechno však přišla, když se nakazila a stala se cílem experimentů, které měly najít lék. Podařilo se jí uniknout. Založila hnutí odporu a z Violet je nelítostný vražedný stroj, jehož jediným cílem je boj proti Daxusovi a jeho organizaci. Rozhodne se postavit všemocnému nepříteli i bývalým spojencům, překazit plán a zachránit celý svět. (TV Nova)

VanTom

Co je moc, je příliš. Mluvím o trapné snaze být 100%, "ultra" komiksově videoherní v každém okamžiku; jenže celý „svět, který možná nepochopíte“ (souhlas) vypadá vyloženě hnusně a digitálně přefiltrovaně, bez koncepční stylizace, jež by omlouvala CGI na úrovni PSX intra z 1995. Občasné cool záběry / nápady / vychytávky (bitka snímaná v odlescích brýlí, prostorová komprese zbraní či outfity hlavní hrdinky měnící barvu) v tom zmateném akčním balastu a jalovém pozérství zanikají. ()

liuk

Znáte ty Photoshopem vyhlazené fotky modelek v časopisech? Tak teď si je rozpohybujte a máte Ultraviolet. Fakt nechápu, jak tohle mohlo někoho napadnout. Při některých scénách (a to nejen tragických akčních) člověk přemýšlí, jestli nekouká na nějaké pokračování Final Fantasy: Spirits Within. K tomu si přihoďte naprosto otřesný herecký výkon Mily Jovovich, ta neumí nic víc než nosit proklatě seknoucí vysoké boty a latexové oblečky. Když teda pominu schopnost její postavy využívat Sílu, jinak nechápu, jaktože od ní stovky nepřátel odlétavají jak papírky. Ultraviolet by mohlo být slušné guilty pleasure, kdyby nebylo tak strašně moc uměle přesci-fiované. ()

Spock

Někdy se vám bohužel stane, že narazíte i na špatný film a na konci si říkáte jak hrozné to bylo. Ultraviolet patří rozhodně do této kategorie filmů. Pro mě osobně v něm není nic pozitivního. Možná snad jeho délka, ale jinak samá negativa. Prostinký příběh, žádné herecké výkony, film postavený na vizuální stránce, která je ovšem pochybná, stejně jako souboje, které v člověku zřejmě mají vyvolat zaujetí, ale je to právě naopak. Nevím jak ostatní, ale já se na to podruhé dobrovolně nepodívám. ()

Autogram

Návšteva tohto virtuálneho sveta sa mi zdala už po polhodine otravná. Tvárička Milly sa aj pri nonstop ultraakcii opozerá. Naviac tým, že mi to pripomínalo Tron bez myšlienky, sa situácia ešte zhoršila. ()

Guzo

Některé pasáže/scény jsou fajn, naopak některé mě budou strašit ještě dlouho (scéna s motorkou a vrtulníkem). Takhle nevyvážený film jsem už dlouho neviděl. Problém je, že zřejmě ty špatné části byly natočeny takhle zcela úmyslně, protože se stejným scénářem a "áčkovou" režií od začátku do konce by film musel stát tak čtyřnásobek rozpočtu. Je to každopádně akční jízda prokládaná nezáživnou výplní s pár dialogy (které ale za moc nestojí), na logiku se tu absolutně kašle. Milla je sexy, ale to úplně nestačí ()

silent cut

Děkuji za další skvělou vizi budoucnosti.... tenhle film vypadá a leckdy inteligenčně klesá pod úroveň reklamy na LOREAL, kde za to Mila ještě jakž takž stojí... Tady už je to fakt tragédie a budoucnost je tu vykreslena jako místo, které je dobré snad jen proto, že změnit barvu vlasů odteď můžete během pěti vteřin a bez namáčení... nebrat ani k časopisu zdarma... ()

HomeAlone

Ani sa mi nechce verit ze Kurt Wimmer natocil Equilibrium . Asi natoceny material nasiel na zemi a pripisal na neho svoje meno a ked nie , tak to pekne posral ()

Pecival

Uf. Dementností a nesmyslností děje a soubojů se to vyrovná poctivým béčkám osmdesátek, ale chybí tomu ten správný nadhled. Souboje lze rozdělit na příšerné a příšernější. Nezničitelná ženská kosící protivníky rychleji než terminátor v naprosto nezajímavé, statické a repetivní akci. Její triky jsou tak dobré, že z mrtvol, kterých svojí katanou vystřelující z těla pomorduje desítky, nestříká ani kapka krve. Režisér to asi věděl a proto nám naservíroval větší část závěrečného souboje za tmy. Logika si samozřejmě dala oraz úplně v každém aspektu filmu. Ještě bych měl asi zmínit absolutně příšernou stylizaci některých scén - že lze v dnešním filmu vypotit něco tak děsného jsem netušil (to jsou snad horší triky než modla všech model Raptor Island). Mille ty drsné pohledy a hlášky sice moc nejdou, ale na její břicho se koukalo dobře, za což má právoplatnou jednu hvězdu. ()

ImNotThere odpad!

Jak Equilibrium zbožňuju, tohle nenávidim. Příběh plný Hi-Tech, nechutných barev, oblých tvarů a nemožně stupidních dialogů. Wimmer to krapet přepískl po vizuální stránce, příběh šel logicky do kytek. Upřímně ona ani ta vizuální stránka nepatří k dobrým. Úplně nemožná role drsné akční hrdinky, která Millu degradovala na samé dno podprůměrnosti. Je vůbec možné natočit takovou ohavnost po vynikajícím Equilibriu? Odpustit se dá všechno, ale tohle je trestuhodná nehoráznost. ()

Smileface odpad!

Feministická domina s mateřským syndromem zabíjí soupeře po stovnách, aby zachránila již mrtvé dítě, které se vzápětí probudí. Souboje jsou velmi nudné, efekty zoufalé a Milla nic moc, i její tělo mě po čase přestalo bavit. Děj jsem již nastínil výše, je prostě O NIČEM. Popravdě za sebe mohu říct, že byla drzost vůbec něco takového natočit a naservírovat to lidem. ()

solskjaer

Toporné, naprosto o ničem, bez špetky náznaku dobré scény. (NE)herecké obsazení je katastrofální. Už dlouho jsem neviděl tak špatný film. Hrůza. ()

ArdathBay

Těžký šlojíř a filtroidní orgie, které ani na okamžik neslezou z obrazovky. Připadalo mi to jako výplach z trubek, ještě však rozředěný špinavou vodou. I když být to od Uweho.... ()

MiaMoonlight

Nevím, jestli brát tu tématiku "infekce" pozitivně nebo negativně. Tím se zničila většina filmů se zombie a tomuhle filmu to moc nepřidalo. Příběh v tom moc není, není tam skoro nic o nakažených a celkově je to na tenhle způsob chabé, protože hlavní pointa je docela nezáživná a já osobně bych radši koukala na něco trochu jiného. Úprava filmu je chvílema děsivá. Například vyretushované postavy nebo chvíle kdy obraz působí až rozmazaně nejsou zrovna milé. Ani na logiku nesmíte koukat. Ale tak, zaslouží si minimálně jednu hvězdičku. Ke druhé hvězdičce u mě dopomohla Mila Jovovvich protože patří k mým neoblíbenějším herečkám a tady ji opravdu skvěle vyretushovali. ()

Furciferka odpad!

Přiznávám se bez mučení, že moje hodnocení je pouze za prvních třicet minut filmu, pak jsem to vzdala, bylo mi líto ztraceného času. ()

Lukoboss odpad!

Hloupý dialogy, nesmyslný akce, špatný efekty... a další a další. Milla Jovovich si nevybírá moc dobrý filmy, většina je podobnýho ražení a to je celkem škoda. Jinak nevím, co víc napsat. Bylo to špatný a možná ještě horší. ()

sedm.1

Equilibrium Kurta Wimmera považuji za naprosto efektní pecku,kde jak akce,tak vizuál představují top žánru.Jenže jak se říká,dvakrát do stejné řeky nevstoupíš.Režisér si chtěl dát prostě repete a natočit podobně laděnou sci-fi jízdu,jen nasraného Balea nahradil za nesranou Jovovich,ale jinak svět budoucnosti opět vykresluje dost chladně,nepříjemně a především pesimisticky a celé to znova prošpikoval neustálou akcí a tunou efektů a celé to zabalil do atmosférického vizuálu.Jenže!Milla neni Christian.A ikdyž se na ní moc pěkně kouká a její sexy tělo je fajn,tak jak její herectví,tak především její postava je úplně o hovně.Dále,vykreslený svět v Ultraviolet sice vytváří jakousi atmosféru bezoptimistické nálady,ale jinak je nudný a nezajímavý.Ale k nejhorším věcem zde patří akce a efekty.Obojeho je sice v dostatečné míře,ale zpracování je na nic.Souboje,a to jak ruční,tak se zbraněmi,jsou nasnímané velmi slabě a i jejich choreografie mi přišla hodně odfláknutá.A efekty mi vzali chuť,užít si ten film alespoň trochu,úplně.Jejich zpracování je naprosto laciné a nevýrazné.Děj jsem pak po celou dobu bral jako druhotný předmět,ale i v tomto případě to byla poslepovaná báchorka,kde by nějaký hlubší smysl asi těžko někdo našel.Film Ultraviolet se zkrátka nadějnému filmaři absolutně nepovedl,nevím jestli to byla otázka nedostatku financí,nebo prostě všechny své výborné nápady využil už právě v Equilibrium,ale Ultraviolet je jednoduše nudný,levný a celkově zpackaný blábol. ()

h0n24

Jedinečné. Doporučuji. Nezařaditelný komix. Na první pohled bezduchá onanistická akční sci-fi o upírech, zde lidech nakažených speciální krvácivou horečkou, kde hlavní pointou je mateřská láska a agresivní bezmoc. Vládou řízená občanská válka těsně před jejím koncem. Film je cítit ohromnou inspirací Kill Billem, obrovským časovým nátlakem distributorů, malým budgetem a jinými průběžnými průsery. Mohlo být dotaženo do konce, ale i tak pozoruhodný počin. Nemá smysl sledovat censored (13+) verzi, neboť v ní chybí řada důležitých zvratů. ()

Všichni chtějí Arnolda

Všichni chtějí Arnolda