Rio přijíždí do města, aby se po pěti letech strávených ve vězení pomstil bývalému kamarádovi Dadovi, který ho podrazil při jedné bankovní loupeži v Mexiku a poté i s uloupenými penězi utekl. Riův plán ale komplikuje fakt, že Dad se stal zatím šerifem a nehodlá se jen tak nechat zabít. Pomsta nebude tedy jednoduchá. Jedná se o klasickou westernovou zápletku, v níž figurují peníze, zrada a následná pomsta. (oficiální text distributora)

Molerat

Z westernů, které jsem viděl, patří tento jednoznačně ke špičce.Brando je špičkový herec a Malden taktéž, ostatní výkony jsou také výborné.Zápletka sice není moc složitá, ale je skvěle pojatá a ztvárněná.Proto si zaslouží 90% ()

StaryMech

Prostoduchý příběh, v němž se realismus a romantismus prolínají docela podobně jako v naší "Babičce", přiměřené promluvy, hlavní postava i sošnost, s níž ji sám režisér ztvárnil (podle mě víc hvězdná než romantická) - nic z toho příliš nepřesvědčuje a, božínku, dvě hodiny pryč a konec nikde... Na druhou stranu pěkná podívaná a také svědectví o tom, jak se muži prolhávají k smrti (žádný z distribučních názvů kromě českého v tomto ohledu nectí poselství originálu). Film měl prý původně režírovat Kubrick podle Peckinpahova scénáře ; co čtyřiadvacetiletý Brando nakonec zplodil, nechali producenti sestříhat ze čtyř hodin na dvě a něco. Někteří kritici by snesli i další krácení. ()