Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Mariin
  ***

  Na poměry westernu v té době (1961), hodně divný kousek. Zbytečně dlouhý, problematický, zašmodrchaný příběh o zradě a pomstě, měl jsem pocit, že tvůrce - v jedné osobě režisér i hlavní představitel - se chce ukázat, ale nemá vlastně co kloudného říct. Přikláním se k názoru kritiky, že šlo do jisté míry o narcistický výtvor Marlona Branda, který je především hercem...(6.6.2013)

 • mortak
  ***

  Skvěle rozehrana zápletka, ve které je Brando ten "dobrý", protože nemění kabáty, a je pořád tím, čím je, slabosskym amoralnim hezounkem, zatímco Malden tím "zlým", pokrytcem a chameleonem, je bohužel brzy zlikvidovana melodramatickou zápletkou o ženě spasitelce. A tak Brando v sosnych postojích posedava u moře a trpí, logika příběhu trpí s ním (proč ho ti bandite poslouchají?). Naštěstí to konec trochu napraví, ale pachuť ze zmarene příležitosti zůstává.(12.3.2016)

 • Anderton
  *****

  V našich končinách pomerne neznámy western v réžii slávneho herca, ktorý sa obsadil aj do hlavnej úlohy. Netypické westernové mexické prostredie pri mori môže skalných fanúšikov širokých suchých prérií sklamať, pre mňa bolo príjemným osviežením. Krivák je ten najklasickejší figúrkový western, aký si viete predstaviť. Mňa to absolútne nerozladilo, práve naopak, sledovať inokedy hyper kladného Karla Maldena ako sviňu, je jedným z najvýraznejších momentov žánru.(23.6.2012)

 • dopitak
  ****

  Pár poznámek: na western hodně neobvyklé prostředí u oceánu se spoustou romantických prvků; v některých pasážích příběhu je Rio spíše antihrdinou; na svou pomstu se vydává chladnokrevně a hlavně r-o-z-v-á-ž-n-ě, neváhá obětovat své zdraví pro zdar odplaty; možná zbytečné moralizování na pláži, které je ale z pohledu poslání filmu pochopitelné ("Tím, že ho zabiješ - stane se z tebe muž?"(18.7.2009)

 • eye candy
  ***

  One-Eyed Jacks je vlastně příběh Billyho Kida situovaný do Mexického města Monterey kam Brando alias Rio přijíždí aby se pomstil Dad Longworthovi - kamarádovi který ho při jedné bankovní loupeži podrazil. Riův plán má jen dva nepatrné háčky. První, že Dad se stal zatím šerifem a druhý, že se neplánuje nechat zastřelit. Bohužel ani fakt, že je Brando mým oblíbencem nemění nic na tom, že se jedná jen a pouze o průměrnou kovbojku s celou řadou směšně najivních postaviček a zbytečně dlouhou stopáží. Karl Malden, je zde ale výbornej a Branda tentokrát strčil do kapsy.(28.8.2007)

 • - Natáčení filmu začalo již v prosinci v roce 1958. Celkem trvalo půl roku. (Mol)

 • - S nabídkou režie filmu byl nejdříve osloven Stanley Kubrick, avšak odřekl. Později byl scénář zaslán také Sidneymu Lumetovi a dalším režisérům, všichni však možnost režírovat odmítli, a tak snímek natočil Marlon Brando sám. (Mol)

 • - Při natáčení scény, kde se měl Rio (Marlon Brando) opít, přijít promoklý zvenku a znásilnit čínskou dívku, se Brando skutečně opil. Někdy to přehnal tak, že nemohl scénu dokončit, a tak se musel další dny znovu opíjet, než byl se scénou spokojený. Scéna se nakonec do filmu nedostala. (Mol)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace