Reklama

Reklama

Rio přijíždí do města, aby se po pěti letech strávených ve vězení pomstil bývalému kamarádovi Dadovi, který ho podrazil při jedné bankovní loupeži v Mexiku a poté i s uloupenými penězi utekl. Riův plán ale komplikuje fakt, že Dad se stal zatím šerifem a nehodlá se jen tak nechat zabít. Pomsta nebude tedy jednoduchá. Jedná se o klasickou westernovou zápletku, v níž figurují peníze, zrada a následná pomsta. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (43)

kitano 

všechny recenze uživatele

Moze obsahovat spoilery Klasicka westernova zapletka, prachy, zrada, pomsta....cim by mohol tento film prekvapit? A predsa, verte tomu ze vas prekvapi. Marlon Brando je jeden z dovodov. Brando je v tomto kusku doslova ako mladsie vydanie Dona Corleoneho. Lezerne, skumave pohlady, smrtelny klud a pomaly plynuce slova, ktore vsak maju dopad ako uder kladivom medzi oci. Pozorovat jeho herecky prejav je skutocna slast - filmova delikatesa. Nie vsak len on je to co stoji za to. Velmi vyrovnanym spoluhracom je partak-zradca Karl Malden, ktory je ako serif, ktory sa svojho byvaleho partaka chysta chladnokrvne zbavit taktiez bravurny. "Suboj" tychto dvoch charakterov je hlavnym nabojom tohto filmu. Rio - po pomste tuziaci vyhnanec, ktory vinou partaka stravil 5 rokov vo vazeni, a Dad - zradca ktory vdaka ulupenym peniazom a tvrdej praci ziskal novy zivot, vysoke postavenie a rodinu, ktorych sa samozrejme ani nahodou nechysta vzdat. Tento duel, prepleteny mnohymi necakanymi udalostami a zvratmi je skutocne lahodkou. Pre fanusikov westernov a Marlona Branda must-see zalezitost. (9/10) ()

Rob Roy 

všechny recenze uživatele

"Reasons? I got reasons. I got 1708 of ´em." -- Nedokonalý western plný dokonalých scén. Brando ve své nejlepší, hypnotizující stoické poloze. Sledovat ho jak nehybně sedí u stolu a mlčí je esteticky omamné. Škoda zpraseného konce. O vzniku filmu bylo napsáno již hodně, já jen dodám, že nový restaurovaný film se na blučku prezentuje v oslňující kvalitě ()

Reklama

kaylin 

všechny recenze uživatele

Že bude Marlon Brando i dobrý režisér, to bych nečekal, ale on by opravdu schopný umělec. Je to sice jeho jediný režisérský počin, což je rozhodně škoda, ale prodal tady zkušenosti, které už stačil nasbírat. Výborný western, který se velmi rád soustředí na detail, což se mi zamlouvá. Dobrý příběh a skvělé postavy. ()

Mariin 

všechny recenze uživatele

Na poměry westernu v té době (1961), hodně divný kousek. Zbytečně dlouhý, problematický, zašmodrchaný příběh o zradě a pomstě, měl jsem pocit, že tvůrce - v jedné osobě režisér i hlavní představitel - se chce ukázat, ale nemá vlastně co kloudného říct. Přikláním se k názoru kritiky, že šlo do jisté míry o narcistický výtvor Marlona Branda, který je především hercem... ()

eye candy 

všechny recenze uživatele

One-Eyed Jacks je vlastně příběh Billyho Kida situovaný do Mexického města Monterey kam Brando alias Rio přijíždí aby se pomstil Dad Longworthovi - kamarádovi který ho při jedné bankovní loupeži podrazil. Riův plán má jen dva nepatrné háčky. První, že Dad se stal zatím šerifem a druhý, že se neplánuje nechat zastřelit. Bohužel ani fakt, že je Brando mým oblíbencem nemění nic na tom, že se jedná jen a pouze o průměrnou kovbojku s celou řadou směšně najivních postaviček a zbytečně dlouhou stopáží. Karl Malden, je zde ale výbornej a Branda tentokrát strčil do kapsy. ()

Galerie (65)

Zajímavosti (7)

  • S nabídkou režie filmu byl nejdříve osloven Stanley Kubrick, avšak odřekl. Později byl scénář zaslán také Sidneymu Lumetovi a dalším režisérům, všichni však možnost režírovat odmítli, a tak snímek natočil Marlon Brando sám. (Mol)
  • Marlon Brando byl v 60. letech jednou z hereckých hvězd, která zatoužila po režisérském postu. Po Křivákovi se Brando o filmovou režii už nikdy nepokusil. (cinema_cz)
  • One-Eyed Jacks bol posledný film z dielne Paramount Pictures natočený technológiou VistaVision. (Richard_Ba)

Reklama

Reklama