Strašpytlík

Chicken Little

Udatné kuriatko

Animovaný / Rodinný / Komedie / Akční

USA, 2005, 77 min

Na méně známou pohádku nezprofanovanou jako její konkurence docela ujde, ačkoliv opět nechápu český název filmu, jelikož hlavní postava je Chicken Little (( :: Jediné co mi na tom fakt docela vadilo byl takovej chraplavej hlas nehodící se na to malé kuřátko a k tomu mluvil hrozně rychle, ale filmu ubral spíš ten hlas než rychlost mluvy. Jinak víc tlustější prase asi v žádném filmu už nikdy neuvidím, mělo by jse jmenovat místo Runt of the Litter třeba PIGI KIGI (( :: ale Steve Zahn ho namluvil dobře(11.1.2006)

Velmi nedocenený animák. Mňa a moje potomstvo pobavil nespočetne veľakrát a prekvapivo ani tí najmenší diváci nemajú hokej z tej mimozemskej vložky a užívajú si ju nemenej ako ostatné príhody Kurovej partie. Postava malého smoliarskeho kurčaťa, ktoré sa stane hrdinom je neodolateľná a rozprávkovo pekne napísaná. Na protest proti 55% na databáze dávam 5*, inak za štyri.(15.4.2008)

• Jenda

Nehezká počítačová 3D animace (v roce 2005 asi vohromě kůl) z reklamy na cereálie (nebo z těch pořadů, které dnes vysílají dětské kanály batolatům o půlnoci, aby na ně něco blikalo), trapné písničky a nezajímavé halsové herectví. Nepochopil jsem, proč jsou obyvatelé města zvířata (to neni chyba filmu), asi aby se nalákali děcka do kina... a proč taky ne, dyť se takhle mizerně napsaný příběh mohl odehrávat kdekoli.(21.3.2016)

Tento na první pohled nevýrazný snímek tu opravdu moc velké ovace nesklidil. Je sice pravda, že když se člověk nad tím zamyslí, tak Strašpytlík na vyšší hodnocení opravdu nemá, ale na druhou stranu mi něco ve mě říká, že si zaslouží pozornosti. Mě osobně nejvíc dostalo silně frustrované prase (jehož podobnost s frustrovaným kryserčákem Scratem mě k tomu snímku přitáhla ještě víc), díky němuž jsem se fakt nasmál - 65%.(1.1.2010)

Hlášky: pani Woolensworthová: - "Třído, strana 62. Převeďte všechna zájmena do bečení. On." studenti: - "Bee." pani Woolensworthová: - "Ona." studenti: - "Bee." pani Woolensworthová: - "Oni." studenti: - "Bee." pani Woolensworthová: - "My." studenti: - "Bee." & Runt: - "Hoďte mě přes palubu, dokud to ještě jde. Jen mi tu nechte pár nábojů, vodu a pár chipsů na večer." & Runtova máma: - "Tak, Mrně, stačilo! Nechtěj, abych ti zamkla všechny cédéčka Streisandky!" Runt: - "Mami, Barbra za to nemůže!" & Buck Cluck: - "To jsem zvědavej, jakej film o tobě natočej teď!" Strašpytlík: - "Jenom doufám, že se budou držet faktů." Buck Cluck: - "Synku, tohle jsou lidi z Hollywoodu. Ti nikdy nepokazej dobrej příběh."(29.10.2008)

• - I když je Garry Marshall známý především jako režisér romantických komedií (Pretty Woman), má za sebou překvapivě mnoho hereckých úloh. Viděli jsme ho například v seriálu Murphy Brownová (1988). Ve Strašpytlíkovi namluvil kachnu. (imro)

• - V tejto snímke je môžeme nájsť odkazy na filmy ako Votrelec (1979), Leví kráľ (1994), Vojna svetov (2005), King Kong alebo sériu Indiana Jones. (RomanBond007)

• - Ron J. Friedman prišel do Disneyho velkovýrobny na kreslené filmy jako ostřílený scénárista. Mél za sebou neskutečné množství TV sérií, např. Charlieho andílci, Dukes of Hazard nebo Iron Man a pak se v kinech objevil také jejich animák Brother Bear. (imro)