Čtyři chlápci z LA a jejich monstrózní úspěchy a ďábelské propady na poli hudební superslávy v otevřeném životopisném filmu podle bestselleru skupiny Mötley Crüe. (Netflix)

Forsberg11

Odpudivo naturalistické, ale zato mimoriadne zábavné vyobrazenie toho, ako asi vyzeral život rockových hviezd v 80. rokoch. Tých nechutných, bizarných, zvrátených, šialených a odporných scén a situácii je v tomto filme toľko, že ak by ich naložili na vlečku, žiadny kôň ju neutiahne. Môžte mať na háku Mötley Crüe aj celý glam rock, ale tento flick rozhodne neobchádzajte. Toto je jedna veľká, šialená jazda plná alkoholu, drog, lacných žien a ľudských pokleskov. Ale pozor, nie je to len samoúčelná prasačina. The Dirt je hlavne životopisný film, čo sa naplno a s plnou vážnosťou prejaví až v druhej polovici snímku. V jednej chvíli sa budete zabávať, smiať a užívať si príbeh, no v tom sa dej preklopí do nekompromisnej, mimoriadne depresívnej drámy, plnej nešťastia a smrti. O stupeň lepšia sranda ako Bohemian Rhapsody, a o parník akčnejšia a uletenejšia. Ozzyhy pri bazéne budem mať ešte dlho pred očami....fuj... toto sa naozaj stalo? SexDrugsRocknRoll and fuck em all.... 80 %!! ()

Maynard.

Tak tohle je filmařská a rocková špička. Je jasný, že Bohemian Rhapsody rozpoutal boom s filmy o výstředních kapelách a umělcích, na čem není nic špatnýo. Tenhle kousek si s ničím (narozdíl od Queen) nebera servítky. Tady je jasně a neskrývaně ukázanný, jak tihle mladý a totálně zbohatlí rockeři uměli rozjet párty! Líbil se mi střih, kdy někdo mluví a najednou se to přehupsne do retrospektívy... To se fakt rejžou moc povedlo. Já tuhle kapelu až zas tak neznám, pár hitů z rádia, ale asi tomu dám poslechovou šanci. Hodně funny bylo setkání u bazénu s Ozzy :o), esi to je fakt real, tak ozzy slízával vlastní chcanky ze země :o). Takže v porovnáním s tímhle je nějaká hlava netopýra dětská rýmy. Tohle řadím mezi ty nej filmy o kapelách. ()

Lukoboss

Hudbu Mötley Crüe neposlouchám, ani vlastně není ničím zvláštní, stejně tak glam rock/metal šel mimo mě. Nicméně jestli se něčemu říká "sex, drogy a rock'n'roll (a Jack)", pak je to právě tenhle film a vůbec kariéra těchto šílenců. Jak bylo řečeno na začátku filmu: "My nebudeme jen hrát jako ostatní kapely, my lidem dáme pořádnou show!" A to se taky stalo. Nebýt toho, troufám si říct, že by byli jen další kapela v řadě. Pravdou je, že film má největší grády hlavně ve své první půlce a vyvrcholí POV ukázkou, jak vypadal běžnej den na turné takové rockové hvězdy! :D Pak to trochu upadá, celkem se to uklidní, ale vlastně to má asi logiku, oni se kluci s věkem taky už umírnili. Já jsem se bavil, bylo to trhlý, šílený, vtipný a občas i dramatický, kapela umí sama sebe brát s nadhledem, což je důležitý. P.S.: Krátká vsuvka, jak se M.C. potkali s Ozzym, je druhým vrcholem filmu! ()

klukluka

Tahle kapela mě totálně minula, protože v době jejího vzniku jsem se vydal na cestu Depeche Mode & spol. Film o ní jsem dnes ale naštěstí viděl. Je to perfektní jízda! Doplním si po ní i tu mezeru v hudebním vzdělání. Jinak velká poklona stvořiteli, poskládat nás tak, abychom přežili to, co kluci z Mötley Crüe, to chce vážně fištróna. ()

KoRner

Skvelá jazda s jednou z najdivokejších kapiel vôbec. Herci sú výborní a má to presne tej drajv, ktorý mnohým iným životopisom chýba. Ešte keby zažila kapela na konci nejaký ten “prerod” bolo by to dokonalé. ()

Kienast

Je to jízda! Jedinou výtku mám k závěru, který je tak klišoidní jak jen to jde. Jenže ten nářez co tomu předchází je skvělý, zábavný, herecky úžasný a Ozzy je naprosto šílený. 7/10 ()

HonzysKISS

Sex, drogy a rock´n´roll. Konečně se objevil film, který to vystihuje naprosto přesně. Jako kdyby ostatní (dnešní) rockový snímky byly vedle tohohle jenom slabé čajíčky. Nikki Sixx vás provede příběhem, který si opravdu prožívají rockové hvězdy. Od seznámení s kapelou, po klubech, nahrávání desky, po světovém turné, po klasických hádkách, a hlavně po celé nestřízlivé jízdě na děvkách. Přesně takhle si jejich životy představuju, a to nemyslím jen tuhle kapelu. Herci svoje role vystihli dokonale, ani dramatické scény mi nepřišly vůbec špatné. I když záběry na herák byly na můj vkus trochu moc procítěné. Musím ale výjimečně strašně pochválit titulky na konci filmu, moc pěkně ukázány. Jinak, co bych trochu vytknul, tak i když to není dokument, občas se vám jako divákům postavy snaží něco vysvětlit nebo jenom říct. Jako kdyby to najednou nebyl jenom film. Má to asi udělat nějaký hustý efekt, ale na mě to teda moc nezapůsobilo. Taky mě trochu zamrzelo, že byl konec useknutý. Mohli to protáhnout ještě o těch patnáct minut navíc, ale to už jsem asi jenom zhýčkaný z ostatních konkurencí... ()

666Carnage

Další hudební snímek. Přijde mi, že se s nima teď nějak roztrhl pytel ale rozhodně mi to nevadí. Rád koukám, na začátky kapel toho jak se dostali ke slávě a taky i k prohře. Každý život rockové hvězdy je nějak zajímavý. Buď jsou to drogy, chlast, děvky a nebo ještě něco horšího. To samozřejmě přináší i věci, které nejsou moc super a nemáte z nich absolutně žádný požitek ale spíš trauma. Mötley Crüe je kapela u které můžu říct, ze jí znám ale fanouškem jsem asi tak velkých, že bych ze všech jejich desek udělal jedno. Taková best of je pro mě asi nejposlouchanější albem protože jsou tam ty top hity a ty ostatní absolutně neznám. Ale jejich počin a vůbec jejich svět je zajímavý a jsem rád, že se nám tímto snímkem svěřili a Netflix to vzal zase po svém a je tam všechno co asi jejich život v průřezu obsahoval. Rychlá jízda je to a těch 107 minut zmizí jak lajna koksu v nosu každého člena kapely. Jeff Tremaine si konečně zarežíroval něco pořádného a né je vtípky s Jackass a myslím, že si to užil. Spokojenost 75% ()

Castorr

Nečekal jsem, že by mě to až tak dostalo, ale dostalo! Životopisný film o kapele Mötley Crüe je jedním slovem boží, energický od začátku do konce. Tvůrci se nebáli ukázat tu pravou tvář kapely a hodně ošklivou, což byli hlavně drogy, sex a alkohol. Jsem fanoušek rockové hudby, takže musím dát 5* (85%). a Od Netflixu zatím nej film, co jsem viděl ;-) ()

Hanys_

Mötley Crüe jsem nikdy hudebně moc nemusel, a tímhle filmem se to určitě nezmění, ale jejich přínos rockové muzice respektuju. Toho hesla "sex, drogy, rocknroll" užívali dosytosti, a byli to vlastně dost tak skety a hovada. Takže jenom dobře, že se je film nesnaží nějak zvlášť glorifikovat (zdravíme Queeny). Scéna s Ozzym top. ()

Disease

Od Motley Crue jsem poslouchal jen první desku, zbytek mi v osmdesátkách připadal vyměklej a přiteplenej. Ale knížku jsem si kdysi přečetl. A tahle adaptace se zkrátka povedla. ()

Wishkah

Za mě jeden z nejlepších životopisných filmů. Ono víceméně to nevylezlo ze svojí šablonky, která patří prakticky do každého podobného snímku. Takže opět tu máme nejisté krůčky a pak masivní úspěch. Ten poté přechází do fáze, kdy si členové navzájem ubližují a odcizují se. Pak nějaká ta osobní dramata a nakonec vystřízlivění a happy end. Tohle sme tu už měli několikrát ( tedy pokud to nekončí smrtí hlavního hrdiny), ale tenhle film je přitom dostatečně zábavný a vyskytuje se tu několik výborných nápadů a momentů. Například Tommyho den na Tour, častá změna vypravěče, bourání čtvrté stěny. K tomu připočítejte i vcelku kvalitní filmařinu a herecké výkony. Já si ten film užil, i přesto, že mezi fanoušky Mötley Crüe zrovna nepatřím. ()

Shimargh

Biografický film o rockové kapele bude defacto vždycky pořád dokola to samý a tak trochu nuda, protože když máš prachy, že nevíš co s nima, tak budeš chlastat, fetovat, šukat děvky, dělat bordel a ačkoliv jejich hudba mě nijak zvlášť nebere, bavilo mě herecké obsazení a celkově to mělo hodně dobrejch míst. Rohodně je to jeden z těch lepších filmů tohohle ražení...chvílema docela jízda a Ozzy je slušný hovado! ()

Cuzan

První polovina filmu frčela jak koks žilama všech členů kapely. Pak to trochu zvážnělo autonehodou, předávkováním a hlavně smrtí malé Skylar, což bylo strašně smutný. Ale jinak plný super muzikantských crazy historek z natáčení, a takovej dvou hodinovej klip o třiceti letech pořádných kaleb a těžkých kocovinach (i těch morálních). Jo, a pořád nemůžu uvěřit, že chlapi s tak směšnými účesy mohli mít tolik sexu. Osmdesátky musely být fakt šílená doba. ()

Rozjimatel

"We weren't a band. We were a gang. Gang of fucking idiots."     Celkom dobre nakrútený a pomerne zábavný životopisný film, ktorý by na mňa spravil podstatne silnejší dojem, keby som v hudbe Mötley Crüe nachádzal aspoň trošku toho umenia. Lenže tá ma míňa veľkým oblúkom, hoci som na metalovej hudbe 80. rokov v podstate vyrastal. A mám taký pocit, že ani samotnej kapele nešlo až tak o hudbu, ako skôr o to, aby pôsobili štýlovo, ohúrili nejaké prihlúple pipky a popri tom zabojovali o titul najdekadentnejšej kapely (ďakujem pekne za takú ambíciu). A že sa im s tým ich štýlom a s tými debilinami, čo stvárali, darilo predávať milióny albumov? Nuž. proti gustu... Veľa na filme zachraňuje tá humorná nadsádzka ("Vince!" "Coming!"), ktorá občas nadobúda šialené rozmery (napr. neskutočne šialená scéna s Ozzym Osbournom). Celkom sa mi páčili i zaujímavo stvárnené postavy (vhodnými hercami) a pomerne dobre je zvládnutá i dramatická stránka.     "Who would you raher fuck, Cyndi Lauper or Boy George?" ()

dezert

Mötley Crüe byli hovada, to je známá věc. A taky je to to jediný, co v tomhle filmu je. Dokud se chovají jak hovada, tak je to zábava (vrcholná sekvence je Tommyho POV). Jakmile se ten film začne snažit o drama, tak těžce selhává, a to jak po scenáristické, tak po režijní stránce, a občas i po herecké. Že nejsou hlavní hrdinové podobní svým předobrazům, nevadí. Že nezestárnou v průběhu 20+ let ani o den, je větší problém. Divák, co neví o Mötley Crüe vůbec nic, bude pravděpodobně naprosto zmatenej, kdy se ten film odehrává a kolik času uběhlo. Sice se to snaží tvářit podvratně (boření čtvrté zdi, nespolehliví vypravěči), ale ve výsledku je to konvenční film o vzestupu, pádu a smíření se. Vztahy si k postavám nevytvoříte, i když je v tom filmu jeden voiceover za druhým, ale ten jen většinou popisuje to, co by mělo být zobrazený. Ze všeho nejhorší je ale ta totální povrchnost, kdy členy kapely nedefinuje nic jinýho než "jsme hovada". Na to, že zabralo 15 let, než se ten film zrealizoval, tak docela fiasko. ()

cesky_hrac

Tento film si vůbec nebere servítky. Vyskytují se v něm drogy, sex a vulgární mluva. Snažili se ukázat, jak kapela vznikla a jak to v ní chodilo. Na rozdíl od Bohemian Rhapsody kde se snažili s Fredieho udělat ,,svatouška"..Jen to chtělo víc ukázat i tu temnou stránku. Ale jinak nic proti. Ten film se mi líbil. Ve filmu filmu The Dirt si myslím, že těch scén drogami bylo až moc. A musím říct, že Machine Gun Kelly svoji roli zahrál dobře. To se divím. Měl by se dát na herectví! Celý film hodnotím 8.5/10!! ()

gumolit

Kapelu Motley Crue som nemal nikdy nejako extra v láske ich tkz. glam metal a image mi v. 80. rokoch moc nesedel ovšem album Dr.Feelgood považujem za ich vrchol a dodnes si ho rád vypočujem.Samozrejme nejakých pár hitov a hlavne baladou Home Sweet Home nepohrdnem ale rád som ich nemal. Boli to hovadá a natočiť snímok o vzostupe a páde bol skvelý nápad. Takto má nejako vyzeráť film o metalovej kapele proste sex, drugs and rock n roll. Snímok oproti uhladenejšiemu nedávnému Bohemian Rhapsody si naopak servitky pred ústa neberie a tí ktorí kapelu poznajú vedia že to maximálne preháňali.Životopisný príbeh je fakt zábavný asi tak ako bol zábavný rock v rokoch 80.tych a poteší aj prítomnosť Madmana Ozzyho, ktorý v živote kapely hral celkom významnú úlohu.Tí čo nemajú radi metal, rock a ani nevedia kto je Motley Crue tým to nič nepovie ovšem fanúšik bude krochtať blahom a usmievať sa spokojne. Netflix má daľší hlboký zárez na pažbe ()