Čtyři chlápci z LA a jejich monstrózní úspěchy a ďábelské propady na poli hudební superslávy v otevřeném životopisném filmu podle bestselleru skupiny Mötley Crüe. (Netflix)

pushover

Takhle má vypadat film o rockový kapele! Ne jako ta sterilní glorifikace Queen. Tenhle film má totiž to nejdůležitější: emoce a výpovědní hodnotu. ()

topi80

Jako někdo, kdo žije rockovými osmdesátkami, bych snad ani nemohl hodnotit jinak, i kdyby byl film mnohem slabší. Jenže on je opravdu skvělý, takže mých 5 hvězdiček žádnou protekci danou mým hudebním vkusem nepotřebuje. Příběh čtyř týpků, kteří to v rokenrolu dotáhli až na vrchol, je opravdu poutavý, přikoval mě před obrazovku a na konci jsem litoval, že to bylo tak strašně krátké. Při počátečních scénách ze zkušebny zaplesá srdce každého, kdo někdy zakládal kapelu, následuje velmi odlehčené líčení cesty vzhůru spojeného se všemi mejdany, až vás film Vincovou nehodou přenese skokem (ale přesto naprosto přirozeně) do marasmu, kdy zjistíte, že být rocková hvězda není pro každého a pro vás už možná vůbec ne. Že ve skutečnosti byli členové kapely mnohem větší hovada, co z filmu vytvořeném jimi samými není patrné, asi není třeba připomínat. Ale to by se nám ten biják asi už tak nelíbil. Výtečný film se skvělou muzikou. ()

Mkartaylas56

Tenhle film je přesně pro lidi, kteří u Bohemian Rhapsody kritizovali přílišnou přízemnost, protože The Dirt ukazuje velmi naturalisticky a bez jakéhokoliv ostychu pravý význam a podobu života ve stylu "sex, drugs and rock'n'roll". A zároveň to je určitě nejvýraznější plus celého snímku. Bohužel mi ale dost často připadalo, že se tvůrci tak zarputile snažili o co nejreálnější a nejodvázanější pojetí snímku, že to vlastně zapomněli vyvážit například s hlubším prokreslením postav a větším a jistějším útokem na emoce, o který se sice pokoušeli, ale na mě zkrátka nezapůsobil. Mimo to bych ještě lehce vytknul styl vyprávění, jelikož tvůrci zvolili odvážnou cestu, kdy nám je příběh několik desítek minut uváděn z pohledu jednoho člena kapely a pak zase z pohledu jiného a tak dále. Zkrátka mi tu chyběla větší ucelenost výpravy. Kromě těchto mínusu bych chtěl ještě na konec vyzdvihnout hudbu (nečekaně), protože rockový styl mám velmi v oblibě (obvzlášť právě z dob minulých) a tudíž mi krásně sedla. Rovněž jsem rád, že mi tento film představil kapelu, o které jsem zatím snad ani jednou neslyšel a budu si díky tomu moct naposlouchat nové songy. Takže kolem a kolem jsem rád, že jsem se k filmu The Dirt dostal, má očekávání tak nějak naplnil a i když jsem si ho během sledování neustále srovnával s řemeslně lépe zvládnutým Bohemian Rhapsody a trochu to i asi ovlivnilo mé hodnocení, tak ho rozhodně neváhám doporučit ke shlédnutí. 75% ()

1mArc0

„V diaľke sme videli prostitútky, keď sme prilši bližšie zistili sme, že sú to Mötley Crüe.” James Hetfield, Metallica. Posledné dva roky sa nesú vo vlne biografických snímkov Bohemian Rhapsody, The Lords of Chaos, Rocketman. Členovia kapely Mötley Crüe sú viac slávnejší svojími osobnými príbehmi (Nikki Sixx- svoje heroínové zájazdy, Tommy Lee- jeho turbulentný vzťah s Pamelou Anderson, Vince Neil- najväčšia „Cassanova“ 80. rokov americké hudobného priemyslu, Mick Mars- a jeho problémy z Bechterevovou chorobou, pomaly sa vám chrbtica rozpadá). Prvú dobrú vec, ktorú si všimnete na filme je výborne usporiadaná dramaturgia, plynulé prechádzanie histórie kapely (nie je to natlačené a ani uponáhľané, na druhej strane prišlo patetické, alebo prehnane vtierajúc sa divákovi). Znova a znova skreslenie historických faktov (napríklad, že sa spevákovi Vince Nielovi narodila dcéra v čase kedy odišiel z kapely v roku 1991). Mrzí ma, že nespomenuli vo filme vystúpenie z U. S. festivalu z roku 1983, ktoré bolo prvým veľkým vystúpením tejto kapely (https://youtu.be/-1GQp3ZbjhI) Alebo ďalším dôležitým koncertom bolo z Moscow Peace Festival 1989 (https://youtu.be/aZqnS6yssjE). Človek sa dostáva do „tvorivého procesu“, do úvodzoviek, pretože považovať hudbu Mötley Crüe za geniálnu, to je ako zabiť niekoho, zločin najhoršieho stupňa (jediné dva albumy, ktoré stojí za to mať vo svojej zbierke sú “Shout At The Devil” a “Dr. Feelgood”) Na prvý pohľad sa môže zdať sa jedná o neznámy kasting, relatívne dobrí herci/niektorí neherci boli vybraní na svoje postavy. Najlepší kasting aký spravili, bolo obsadenie Machine Gun Kellyho do úlohy Tommy Leeho a Rebeky Graf za herečku Heather Lockear. Problémom sú znova tie zaužívané postupy (som feťák, a idem sa liečiť), prvoplánové texty "Mötley Crüe is going to herab", užívame si tour- chlastáme do nemoty a samé striptérky. Mätúce sú viaceré voiceovery členov kapely, v jednom momente sa divák sústredí na Nikkiho, potom na Micka, a následne na Tommy. Film nazvali „Hnusom“ a toto slovo ho dokonale vystihuje (má zopár svetlých momentov, inak viac ako dve hviezdy si nezaslúži). Nikkii Sixx je možno líderom kapely, najlepším muzikantom je práve Mick Mars (to akým štýlom vytvára riffy a sóla, plynule prechádza medzi dvoma svetmi, potom ako drží správne tempo pri koncertoch) XMASS, XMASS, XMASS, XMASS, XMASS, XMASS, XMASS, XMASS, XMASS, XMASS, XMASS. Videné v kine, xkrát na internete. /35%/ ()

Alan_Shearer

Film nabizejici snad vsechny typy emoci. Popravde jsem Motley Crue neznal, jen jsem parkrat slysel o Tommyho aferach. Solidni seznameni s pusobenim kapely, jak je zde mnohokrat psano - takovy hrubsi Bohemian Rhapsody. Prvni polovina filmu vyobrazila pozlatko slavy, naprosta jizda, uspechy, sex, drogy, a sceny s Ozzym byly opravdu neskutecny. V druhe pulce uz byla kolem chlapu negativni aura, dozvuky svych cinu, stres, zavislosti, proste vyobrazeni negativnich dusledku slavy kapely, ktera za to umela vzit. ()

Bezda22

Co říct? Sex, drogy, Rock 'n' roll - to jsou Mötley Crue. Jejich jednoduchá, přímočará hudba, která má několik zásadních hitů v dějinách Hard & Heavy. Mám rád filmy o muzice, miluju rockovou a metalovou muziku a tak k tomu jako fanoušek taky přistupuju. Nejdivočejší kapela na světě, plná zvláštních individualit, která uměla udělat pořádnej bordel mimo show... 85% ()

Hans.Gruber

Na to, ze od Motley Crue jsem pred filmem neznal ani jednu písničku, me to bavilo prehnane. Kapinos proste umi napsat zabavny porno.. Ta hudba zni, jak pokus o tvrdou hudbu pro bukvice. Dostatecny mnostvi ohnutejch buchet ale tohle napeti ve vesmíru vyrovnava. A rozhodne velky + si film zaslouzi za to, ze díky nemu konecne vim, odkud ma jmeno Rikki Sixx. 5 hvezd nechci dat, protoze mi prisla dost samoucelna tragicka dejova minilinka, ikdyz je jasny, ze si to scenarista nevycucal z prstu.. Ale za me to nefunguje . Ale jinak kult a Ozzyho scena byla top filmu. ()

makakus

Takhle nějak měl vypadat ten příšerně průměrný biják Bohemian Rhapsody, kdyby na to produkce měla koule, nekorektní přístup a pořádně kreativní tým. Škoda! Všechno je tu lepší - nadhled, humor, energie, emoce, pravdivost, dramatičnost, a hlavně absence připosranosti, která udělala z BR směšnou a nepravdivou komerční selanku dětem přístupnou. K nezapomenutelným scénám patří především sekvence "jeden den ze života rockové celebrity", která by klidně mohla vejít do zlatého fondu kinematografie - natočená jakoby go-pro kamerkou z vlastního pohledu protagonisty. Něco tak krutě výstižného jsem ještě ve filmech tohoto druhu rozhodně neviděl. Skvěle celkově pojatá je i drogová problematika, která pobaví roztodivnými místy a metodami šňupání a souvisejícími šílenými aktivitami, pak ale ukáže i tu hrůzu. Velmi příjemné překvapení (Netflix fakt jede), třeba i z toho, jak se to nebere moc vážně, což k zábavnému a vlastně i celkem povrchnímu rocku i souvisejícímu stylu života sedne přesně na prdel. ()

knihovna

Tak tohle je pecka. Jízda od začátku do konce. Překonat by to mohl už jen film o Lemmym, nebo Ozzym.Oskara to nedostane, Mötley Crüe nejsou Queen, ale Oscar je mi celkem ukradenej. Mick Mars mě dostával nejvíc. No prostě paráda. Tak teď už jen film o AC/DC, Iron Maiden a Magnusek možná zfilmuje Evu a Vaška. Ty poslední asi vynechám. ()

Mire

Keďže ma to hrozne bavilo, tak uštedrím tomuto snímku maximum. Nie som nejak extra fan - zatiaľ poznám len prvé dve albumy Crüe, ktoré sú zhodou okolností veľmi dobré - ale toto bolo proste "must see". Celkovo mám veľmi rád biografické filmy o kapelách so zaujímavými príbehmi ich kariéry. Ten mali rozhodne aj títo výtržníci, feťáci, smilniči, ale aj celkom slušní hudobníci - aj keď sa dajú chápať výtky smerujúce k prevýšeniu ich celkového imidžu nad muzikou. Ja ale na to seriem - The Dirt je totiž kurevsky zábavná jazda. Krásne ženy, párty, drogy, chľast, ale aj veľa dobrej muziky a aj trochu dramatickejšie scény. To všetko v tomto filme obsiahnuté je. A vôbec - ktorá kapela okrem nich tú slávnu definíciu "sex, drogy, rock 'n' roll" dotiahla až na takéto ad absurdum? P.S.: scéna s Ozzym Osbournom bola tak bizarne zábavná, až som nemohol uveriť tomu, čo tento Madman bol schopný vyvádzať :D ()

Cortesz

Tuto kapelu jsem nikdy neposlouchal, znal jsem ji jen proto, že v ní hrál na bicí Tommy Lee, manžel/exmanžel Pamely Anderson, kterou všichni žrali. Ovšem film mě mile překvapil, ta kapela, ti lidé, byli opravdu hovada, film je natočen tak skvěle a nenuceně, že mě bavilo ho sledovat i když mě to vůbec nezajímalo, což tedy o něčem vypovídá, doporučuji. ()

MartinTerran

Další z řady filmů o vzniku a životním příběhu kapely se opět povedl. Nevim čím to je, že každá slavná kapela ze začátku bere drogy, ale je to fakt špatný nápad. Songy maji fajne o tom žádná. Nevadilo by mi kdyby to bylo delší a zahrnuli i chybějící roky. Hodnocení: 83/100 ()