Černá mamba alias Nevěsta už má na svém kontě několik mrtvých a pomalu se blíží ke konečnému zúčtování. Je třeba ještě zabít Billa, bývalého milence, mistra a také otce dítěte, o němž se domnívá, že je mrtvé. Vzpomíná přitom, jak Billa nečekaně po několika měsících spatřila před kostelem v El Pasu, kde probíhala zkouška její svatby. Utekla od Billa, když zjistila, že je těhotná a že už kvůli němu nechce zabíjet a vést život profesionální vražedkyně. Po pouhých třech měsících ji ale Bill našel. Přestože se zprvu tvářil, že ji chce nechat na pokoji, do kostela vzápětí vtrhlo jeho komando a všechny postřílelo. Navzdory Billově střele do hlavy ale Beatrix nezemřela, jen zůstala čtyři roky v kómatu… Nyní se chystá na Billova bratra Budda, který žije na poušti v karavanu. Skryje se pod schody a čeká, až bude moci zaútočit. Budd ji ale předejde a postřelí dávkou soli. Pak jí píchne injekci, po které Nevěsta usne. Odveze ji na hřbitov, vykope hrob a ještě živou ji tam v rakvi uloží. Sebere jí meč, který jí vyrobil Hattori Hanza, a chce ho prodat další člence zabijáckého komanda Elle. Ta slíbí milion dolarů. Přijede za Buddem do jeho karavanu, a když on otevře kufřík s penězi, kousne ho černá mamba, která tam byla schovaná. Následkem prudkého jedu Budd zanedlouho umírá… Nevěsta, uvězněná v rakvi pod vrstvou země, si vzpomene, co ji naučil mistr Pai Mei. Tvrdý výcvik, jehož se jí od starého Číňana dostalo, teď přinesl své ovoce: podaří se jí vymanit z pout a prorazit holou pěstí dřevo rakve. Dostane se ven a jede do Buddova karavanu. Tam už se ale setká jen s Elle. Dojde k dlouhému zápasu, při němž se jí podaří dívku oslepit… Nyní už skutečně zbývá jen Bill. Nevěsta přemýšlí, kde ho má hledat. Navštíví proto starého Estebana, který byl pro Billa v dětství něco jako otec. Byl přítelem jeho matky a znal Billa jako malého chlapce. Protože má slabost pro hezké blondýny, prozradí jí, kde má Billa hledat... (TV Prima)

KillerZeli

Jednicka byla skvela akcni jizda a cekal jsem ze bude i ve dvojce. Proto jsem z kina odchazel zklamany. Ale pri druhem shlednuti jsem si jen uzival... ()

Mocoft

Nemám moc rád "akčňáky", ale Kill Bill 1 měl neco do sebe. Dvojka mi přijde jako nesoudržná změť žánrů. Nic moc. ()

RedRose

Tarantino je Tarantino... Tomu se jaksi neda uz nic moc napsat... Videl jsem oba dily najednou a naprosto vynikajici zazitek! Snad jedinou pripominku: Kdyby to byl jen jeden film a vesel se do 3 hodin, dal bych 5*! Takhle davam obema po ctyrech hvezdickach... ()

AlexDLarge

Neuvěřitelně nudné a nezáživné. Celou dobu, co jsem na něj koukal, jsem si myslel, že tohle netočil Tarantino. On vždycky točil spíše pomalým, ale pevně vedeným způsobem. Ale tady se asi rozhodl, že všechny zabije nudou. Vypadá to, jako by se celou dobu snažil rozjet nějaké pořádné hlášky(a la Pulp Fiction), ale pořád mu to nešlo. Nevím, co jsi hulil, Quentine, ale měl bys s tím zase začít. Ještě jeden takovej film a zařadím Tarantina k De Palmovi a Shyamalanovi. P.S.: Už v Jackie Brownové to bylo hodně nakloněné, ale tam se alespoň trochu vyskytly jeho typické scény. ()

Tiiso

Druhá půle filmu, kde se více rozebírají samotné charaktery postav a kde klidnějších scén je více než akčních. Ačkoliv klidnějších jak se to vezme. Pohřbívání za živa se děje poklidným tempem a přesto člověku stoupá krevní tlak v žilách. Řekl bych, že tato druhá polovina je ještě o stupínek kvalitnější než prvá. ()

j.o.j.o.

Pokud by 2 byla kombinací akce z jedničky a ukecanosti dvojky neměla by chybu, takhle ji lehce škodí mírně zvolněný závěr. ()

Galliano

Pokračovanie divokej jednotky to neni, ale Tarantino sa precízne pohral s hercami a dialogmi. Vol.2 volne nadväzuje a pripravuje nás až na vrcholový súboj Umy Thurman s Davidom Carradinom. Myslel som si, že všetko sa vyčerpalo v jednotke, ale opak bol pravdou a to ma moc moc potešilo. ()

Alojs

Nebe a dudy. To, co nefungovalo v "jedničce", funguje ve dvojce dokonale. Tarantinovy kecy, přepálené bitky, neskonale úžasná scéna v rakvi a pak... very cool závěr. Napsal bych víc, ale spěchám na fotbal. Ádios :) ()

Edit13

Velký kontrast oproti jedničce, vysvětlující, jdoucí více pod povrch, umírněnější. Opět se tu střídají velmi silné scény. Velmi na mě zapůsobil výcvik Nevěsty a drsný souboj s Elle Driver. První i druhá část tohoto Tarantinovského dílka se k sobě patří jak siamská dvojčata. PS: Uma Thurman je fakt úžasná. ()

Ogrb

Tohle je úplně jiná kategorie,než průměrná jednička.Pečlivě vygradované dialogy překypující atmosférou,parádní Uma Thurman,která konečně dostala příležitost využít taky své herecké nadání,výcvik u Pai Meie jsem si vážně protrpěl s ní.Bitka s Elle v karavanu je špinavá,krvavá a řádně drsná,podle mě lepší než finální boj v zasněžené zahradě v jedničce.A když se Nevěsta konečně setká s Billem(dokonalý David Carradine),je z toho zatraceně působivý zúčtování.Tohle jsem teda Tarantinovi dokonale sežral. 9/10 ()

Astrebleue

Jsem naprosto nevzdělána v Tarantinově tvorbě a ani toho ksichtíkem vyhlížejícího quasimoda nemám v oblibě.Takže jen z mého pohledu mi tohle přijde lepší než předchozí film, zvláště kvůli scénám, kde se Uma učí u Mistra bojovému umění. ()

fridge

Na začátek nutno říci, že jsem oba díly Kill Bill viděl najednou. Tarantina jsem poznal okamžitě a ve všem, mezi bolestivými a poněkud klišovitými souboji autor dávkuje překvapení typu výstřel solí mezi kozy (slova M. Madsena). Na druhou stranu, film smrdí svým koncem od začátku, a to, že hodně. To ale není problémem filmu. Tím je fakt, že když se vás někdo zeptá, co se vám na tom líbilo, nebudete schopni odpovědět :) ()

M4rkl4r

Pokračování rozporuplného prvního dílu nabralo směr ke zcela odlišným filmařským stylům. Zatímco první díl si pohrává s násilím a vychutnává si vizuálnost těchto morbidních scén s důrazem na emoční tón každého záběru , pro který se inspiroval z mnoha filmů(především filmy Sergia Leoneho) , tak v tomto pokračování se více soustřeďuje na napětí a dialogy. Když už příjdou dlouho očekávané akční scény , tak s o to větším důrazem působí na diváka. Zajímavě je pojatý styl kamery v těchto scénách. Ten je částečně uzpůsoben podle dobových filmů s tématikou bojového umění. Typické jsou rychlé zoomy kamery do oblasti očí protivníků atd.. Musim říct, že i když se mi tento díl celkem líbil, tak mě svým zpracováním neoslovil stejně, jako ten minulý. Přesto se jedná o velmi zajímavý snímek, který je rozhodně míň kontrovérzní a divácky stravitelnější. Dokonce je vidět , že k úpravám speciálních efektů zařadili i vizáž Umy Thurman, což jistě ocení mnoho diváků. 80 % ()

Jacccob

Tenhle film se na mě od Tarantina podepsal nejvíc. Čekal jsem pokračování šílené brutální smrště, dostal jsem akční drama s lehce westernvou atmosférou. Tarantino by si zasloužil oscara za výběr hudby, protože tolik ikonických scén, ještě k tomu podtržených hudbou Ennia Morriconeho jsem už dlouho neviděl. A závěr? Dechberoucí, přiznám se, že jsem i nějaké ty slzy upustil, ačkoliv jsem vůbec nečekal, že by to mohlo přijít zrovna u Kill Billa. Jenže přišlo. Pro mě nejemotivnější Tarantinův film, a když přivřu jedno oko abych neviděl Pulp Fiction, tak jeho nejlepší film, co zatím natočil ( píšu v době, kdy 8 Hrozných už je dávno venku, až takovou váhu tomu dávám). PS : Scéna, kdy se Uma Thurman snaží dostat z rakve je sice přitažená za vlasy, ale nikdy na ní nezapomenu. Stejně tak na pět kroků. ()

rottik-cb

Zhruba na stejné úrovni jako první díl. Plus geniálních 5 hmatů, které jsem hned (bez většího úspěchu) zkoušela na ségře :) ()

Izz

Film,kterým se u mě Tarantino vymanil ze škatulky ukecaného exhibicionisty a natočil filmové dílo,který má jen jediný kaz,a to uspěchanou jedničku.Být Kill Bill jediným celistvým filmem místo dvou kvalitativně nesourodých polovin,je to jeden z nejlepších filmů všech dob.Takhle je dvojka sice skvostná,geniálně vygradovaná,úžasně zrežírovaná i zahraná,ale díky existenci jedničky nemůže být dokonalá.Škoda.Quentin by si měl své projekty lépe hlídat. ()

Čtyřhodinový Nespoutaný Django?

Čtyřhodinový Nespoutaný Django?

25.05.2014

Quentin Tarantino už zase slibuje velké věci. Jeho fanoušci těžko zapomněli na to, že dlouho mluvil o čtyřhodinovém sestřihu Kill Billa a Kill Billa 2, který měl nést podtitul The Whole Bloody Affair… (více)

Zachraňte vojína Quentina

Zachraňte vojína Quentina

12.06.2008

Tarantinovci, póóózor! Zdá se, že Quentin má konečně jasno v otázce svého dalšího projektu. Však už bylo načase (všichni dobře víme, že Auto zabiják byla jen taková bokovka). Všichni víme, jak to s… (více)

Quentin Tarantino Presents...

Quentin Tarantino Presents...

11.03.2007

Na jaro tohoto roku začne natáčení motorkářského revenge-movie režiséra, scénáristy, herce a skutečné žijící legendy motorkářských filmů Larryho Bishopa (např. Anděl puštěný z řetězu) pod názvem HELL… (více)