Suchý anglický humor na drsném severu... Neúplné složení ze seskupení Monty Python vypráví příběh Vikinga, který se od svého lidu odlišuje a díky tomu se může stát velkým vůdcem. Erik (Tim Robbins) chce změnit svůj lid a panující poměry, a tak se skupina válečníků vydává na dlouhou a nebezpečnou cestu, aby získala roh, který by zbavil jejich zemi stále přítomných mračen a dovolil jim žít pod slunečnou oblohou. (oficiální text distributora)

blacktomas

Jasně , vše co je v Erikovi k vidění jsme už měli tu možnost vidět nespočetněkrát v jiných úchylárnách od nesmrtelné legendy Monty Python´s. Mám pro ně prostě slabost a tak není divu, že i tahle pohádka se mi zkrátka líbila. Pro Monty fans rozhodně žádné zklamání. V první půli filmu se blíže seznamujeme s Erikem, který nechtěně zabije dívku, kterou chtěl původně znásilnit, ovšem po všech možných i nemožných dialozích k tomu samozřejmě nedojde a po prvé v životě se zamiluje. Láska mu otevře oči a zjistí, že je čas na změnu nejen v jeho životě, ale především v životě jeho kmene, který zná jen drancování a vraždění. Po rozmluvě s kmenovou vědmou odjíždí hledat se skupinou přátel kouzelný roh, který má změnit osud jeho kmene a vyvést jeho zemi z područí stálých mračen. Film je prošpikován barbarským suchým humorem, gagy , především ty co mají na starosti Cleese s Jonesem jsou řádně ujeté a vůbec... prostě romantická pohádka. ()

SB

Nejedná se o bůhvíjaké dílo, ale děj je docela vtipný a nápady to má taky. Slabší 3 hvězdy. ()

Ygor20

Veľmi vtipná paródia vikingských mýtov. V tomto v podstate pythonovskom počine podľa mňa exceluje a jednoznačne všetkých prevyšuje kresťanský mních a všetko čo sa okolo neho deje. ()

Chase

Kdo četl Zrzavého Orma nemůže jít s hodnocením níž. Přesně takhle suše a lehce (místy přiznávám dost) ujetě jsem si díky knize dobu vikingů představoval. Tim Robbins mi v hlavní roli úplně neseděl, ale Imogen Stubbs její tatík Terry Jones a plášť neviditelnosti fungující jen na něj, otec a syn berserkrovi, neúnavně pracující misionář a John Clees navrch mi to vynahradili měrou vrchovatou. Podívám se určitě znovu a rád. Tam tam tam pam py dam tam. ()

veverysiak

Z Pythonov tu nezostal kameň na kameni a výsledok je ten, že to už nie sú Pythoni, ako zostalo torzo zo skupiny, tak aj z postupov, ktoré ich robili jedinečnými a nenapodobiteľnými, nejaká snaha tam bola, zamrzla však niekde na štvrťceste, preto sa z toho nestala ani dobrá komédia, ani dobrý historický epos, ani dobrá fantasy, takže 60%. ()

p.a.douch

Celkem pohoda. Jsou z toho cejtit Monty Python. Tim Robbins překvapil, pojetí Valhally také. Herci mě nijak nevadili, režie taky ne. Někdo tomuhle filmu vyčítá odfláknuté kostýmy, tak to nevím proč. O ty šlo v tomhle filmu nejmíň. Realita byla někde jinde a to je snad každýmu jasný. Na skoro čtvrt století starej film, dost dobrý. Taky bych zmínil výkony Mickyho Rooneyho, Tima McInnernyho a Richarda Ridingse. Úvodní dialog Robbins / Bondová bomba, už to mě navnadilo. Námořní bitka to byla taky paráda. Mě to zkrátka bavilo. 80 %. ()

tata22

Tak Vám nevím, co s tím hodnocením počít. Ten film za moc nestál, herecké výkony taky žádná sláva ale na druhou stranu jsem se občas i bavil. Vidět se to asi dá, po druhé si to ale už nepustím.... ()

PSyk

MP ve velmi pozdní epoše... Navíc nekompletní... Několik dobrých, pár velmi dobrých vtípků, především "Ten plášť funguje jen na mého otce...!" Ale jinak spíše hlušina - gejzír jako u Života Briana nečekejte. ()

Dupac

Rozhodně látka, která měla potenciál, ale něco jí chybělo. A myslím, že to byli minimálně čtyři zbývající členové Monty Pythonů. O co by byl v hlavní roli lepší Michael Palin nebo Graham Chapman než sympatický, ale tady trochu nevýrazný Tim Robbins. O co líp by dopadly triky a výtvarná stránka, kdyby je měl na starosti Terry Gilliam. Spousta tváří anonymních Vikingů postrádala ksichty Erica Idlea. A tak dále. Duo Cleese-Jones bylo prostě na 90 minut filmu málo, takže zbyl jenom docela bezbolestně koukatelný odvar z Grálu, Briana a skečů, na celovečerní stopáž natažený fantasy-pohádkovou zápletkou. 65 % ()

soukyd33

Zasmál jsem se, ale to je tak vše. Tohle je hrozná blbost. Poznámka: Scéna s Bohy je totální kravina. Hvězdiček 2 ()

Fixa

Nebylo to úplně nej, ale já miluju fantasy. A když je v takovém provedení, nemůžu jinak. Zarytí fanouškové Pythonu, koukám, že moc nadšeni nebyli. Já Monty Python mám rád a přesto mě film zaujal. Tim Robbins, že se na roli nehodil? Já myslim, že dokonale. Že si nedali záležet na kostýmech? Naopak, ušpiněné kostýmy dodávali na realističnosti. Že to je málo vtipné? Právě, že humor je tu zcela vyvážen. A proč srovnávat ? Film je to prostě skvělý !!! ()

Lukoh

Láska na prvý pohľad, asi takto by sa dal popísať môj vzťah k tomuto filmu. Dej odohrávajúci sa na ďalekom severe v období stredoveku s absolútne absurdnými a často krát aj veľmi vtipnými udalosťami. Jednoducho skvelý zážitok. ()

renener

Podpriemerna rozpravka a aj ked mam podobny zaner na oddych rad a som tolerantny, toto som po dvoch tretinach filmu vypol. ()

Trucker odpad!

Tenhle příšerný výtvor není nic jiného než koláž debilních, hysterických, trapných a plytkých scének, a celou tu dobu, kterou jsem u toho vydržel, jsem měl dojem, že se tvůrci snaží diváka zcela unudit, což se jim opravdu daří. ()

Szimbo

Na to, jak neuvěřitelně levné a béčkové se to může na první pohled zdát se jedná o opravdu originální a příjemě (tzn. méně než obvykle) pythonovský film s naprosto srdcovou rolí Tima Robbinse. ()