Suchý anglický humor na drsném severu... Neúplné složení ze seskupení Monty Python vypráví příběh Vikinga, který se od svého lidu odlišuje a díky tomu se může stát velkým vůdcem. Erik (Tim Robbins) chce změnit svůj lid a panující poměry, a tak se skupina válečníků vydává na dlouhou a nebezpečnou cestu, aby získala roh, který by zbavil jejich zemi stále přítomných mračen a dovolil jim žít pod slunečnou oblohou. (oficiální text distributora)

simply

Je v tom kus Monty Pythona a není. Některé prvky a postavy mě opravdu pobavili (hlavně John Cleese) a jiné mi přišli naprosto zbytečné. Taky jsem od Terryho čekala mnohem víc vtipu, bohužel....Celkově mi to připomínalo Zloděje času od Terryho Gilliama. ()

hell_boy

Dle mého názoru snad nejlepší Pythoni a to proto, že se nesnaží být vtipní nepřetržitě a tak najdete i scény, při kterých to vypadá, že sledujete klasický dobrodružný film (hlavně díky skvělému Robbinsovi)...a pak přijde nějaká "totální uzemňovačka" jako je píseň ostrovních lidí nebo hadr neviditelnosti, které vás složí na zem smíchy. Jednoznačně 5* a pro mě jasný pokořitel grálu a dokonce i Briana. ()

crozet

Perfektní dobrodružný film pro kluky, jemný humor (oproštěný od montypythonské nemilosrdnosti a s občasnými odkazy spíše pro dospělé), poučení a veselý konec. Jednoduše příjemný, inteligentní a nenáročný snímek, který nelze nedoporučit třeba na nedělní odpoledne. ()

arcticsky

I když suchota humoru je zde na hraně - nemůžu odolat a dám nadprůměrné hodnocení. Má slabost pro Terryho Jonese a ostatní ze slavné šestky je enormní a i když některý z nich jen projde před kamerou nebo proběhne v titulcích, podělám se z toho. Jo...jsem magor, asi. ()

troxor

Perfektní komedie o muži, který už je trochu otrávený ze své práce.Jenomže tenhle je opravdový viking a jeho povolání zahrnuje loupení, drancování a znásilňování. Rozhodne se tedy ukončit věk bojů, probudit Bohy a Mír. V tom mu však brání krutý jarl a samozřejmě také kovář, kterému by mír značně poškodil obchody... Film je plný pythonovského 5* humoru, špičkové jsou skeče třeba s pláštěm neviditelnosti, mnich a také závěr je zvlášť vypečený. (I když jsem čekal, že je zadupne noha...) ()

drankeryth

Tim Robbins ako vlasaty viking, tak to som bol teda zvedavy, co to bude za film. Ocakaval som, ze to bude nejaky dobroduzny film zo severu, ale pravda je trochu ina. Film je okoreneny komedialnymi prvkami, nad ktorymi sa aj pousmejete. Priklad uvediem zaciatok filmu, ked sa Erik aj s inymi vikingami nalodili na drakkar. Usporiadanie sediacich za veslami nebolo dobre vyriesene, pretoze dvaja z nich by sa stale hadali. Tak potom Erik ich poprehadzoval, ale zas nie dobre, pretoze jeden bok lode sa prevazil. Znova ich poprehadzoval, ale to sa zas jednemu nepacilo a povedal, ze na jednej strane su fuzaty a na druhej bradaty:) Pocas cesty aj narazili na jednu vodnu priseru, ktora vyzerala ako nejaka obrovska zaba zo zubami. Od nej sa nemohli vzdialit a tak Erik zobral do ruk vankus ktory mu dala na cestu mama a vnutorne perie vopchal do nozdier a prisera na to kychla a odfukla ich prec. Takychto komickych situacii je tam poviacej, ale ze by ste sa chytali za brucho, ake je to smiesne, tak to mozete na to zabudnut. Dalsia zastavka bol ten ostrov, kde hladali ten roh, ktorym chceli zobudit bohov, aby konecne videli slnko. Obyvatelia z ostrova boli cudaci a vobec nemali paru co je to dobra hudba. Nakoniec sa dostali pred branu Valhally, kde miesto dospelych ludi boli deti a oni boli ti bohovia. A to uz bol onedlho koniec filmu. Celkovo tento film, nie je spatny, ale chybalo mu trosku viac tych dobrodrustiev, co by ma len milo potesilo. Filmu skor najviac dominovali dobre dialogy, ktore boli vkusne zakomponovane a nevyzneli nudnym dojmom. ()

inutihar

Lacině televizní, ale přitom překvapivě slušné a oproti Žlutovousovi výrazně více (post)pythonovského humoru. ()

GOREGASM

Erik the Viking je skrytý klenot plný britského, nikoliv ale nutně montypythonského, humoru, ve kterém si Terry Jones na britský způsob podává světoznámou vikingskou legendu (ani nechci přemýšlet nad tím, jak by to zprasili Amíci) a do čela svého čistě britského ansámblu staví Tima Robinnse, který svou nevinnou tváří už tolikrát překvapil a natrhl pár bránic. Tady do své role sedí opravdu dokonale, stejně jako všechny ostatní postavičky (u mě vítězí táta a syn BERZERK :-), které mu dělají společnost. Terry Jones zde opět ukazuje, že zábavné dobrodružství s ještě zábavnější výpravou lze natočit za prd peníze, jde prostě o nápady a tady lítají jeden za druhým, jen je třeba mít správně nastavenou makovici. 85% ()

Helmut02

Velmi dobré a ač z roku 1989, přesto stále dosti Monty Pythonovské a britské. Tedy značně šílené, ale plné skvělých nápadů a velmi vtipné. Avšak rozumnějte dobře. Není to vtipné stylem řežu se smíchy od počátku do konce, nýbrž je to celé posazené ad absurdum a do takové značně veselé roviny, která zkrátka baví. Některé věci jsou až téměř geniální. Takový ostrov Hy-Brasil či ztvárnění severských bohů. A samozřejmě nelze zapomenout na Johna Cleese, Terryho Jonese či jiné episodní postavy. Tedy hlavně (ale nejen) postava misionáře. Smozřejmě, že tu někteří budou kritizovat, že to vypadá televizně a ztvárnění vikingů nevěrohodně. Jenže o to přeci vůbec nejde (a u Monty Pythonů nikdy nešlo - viz. svatý grál). No a proč ta jedna hvězda dolů? Neboť filmy Monty Pythonů jsou zkrátka o řád lepší, ale Erik viking bezpochyby neurazí a je to příjemně strávený čas. ()

Joski

Musím trošku prehodnotiť tento maličký Jonesov posun od Pythonovcov. Naivne fantasy s jednoduchým dejom, ale s nenásilným humorom ma až na druhe vzhliadnutie presvedčil o niečo lepšej úrovni. Je to niekde medzi 3-4 hviezdou. Čiže presne ako je momentalne ČSFD hodnotenie 70%. ()

BigBang

První scéna filmu je hodně silná, přikovala mě ke gauči v obýváku. Kombinace humoru, nemilosrdné skutečnosti, nadsázky a tragiky - jen tak ji nezapomenu. Potom už víceméně pythonovské putování na motivy slavných severských legend; posun oproti ostatním dílům je asi v pohledu z perspektivy dospívajícího Erika Vikinga. S ostatními pythonovskými filmy je sdílená suverenita, se kterou umějí podat starověk/středověk a okouzlujícím způsobem to celé spojit s naší dobou. ()

Miksa

Svěží film plný dobrých gagů i vtipů, ne ovšem na úkor příběhu. A to se cení. U mě se to třeba cení za 5*. ()

LudkovaLevaRuka

Úvodní půlhodina byla druhá nejvikingštější chvíle mého života (je v těsném závěsu za koncertem Amon Amarth během bouřky v roce 2008). Zbytek filmu není špatný, žel, je znatelně řidší. ()

Zeldur

U tohoto snímku jsem se skvěle bavil, ostatně jako u všeho od mistra Jonese. Syrovost, špína a krev a na druhé straně skvělé gagy a suchý montypythonovský humor, to je to, co dělá z tohoto filmu tak honosné, a přitom skromně se tvářící dílo. Já si to prostě užil od začátku do konce. ()

valkil

Velice zábavné. Sice nedosahuje klasických pythonovských rozměrů, ale jejich humor opravdu nepostrádá. A Tim Robbins bojující pod neviditelným hadrem na podlahu :) ()