poster

The Satanic Rites of Dracula

 • Velká Británie

  Count Dracula and His Vampire Bride

 • USA

  The Satanic Rites of Dracula

 • USA

  Count Dracula and His Vampire Bride

Horor / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

Velká Británie, 1973, 87 min

Režie:

Alan Gibson

Scénář:

Don Houghton

Kamera:

Brian Probyn

Hudba:

John Cacavas

Střih:

Chris Barnes
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • corpsy
  ***

  Dôkaz, že Hammer strácal dych. Z krásnych, gotických hororových príbehov s nádhernou výpravou sa čím ďalej tým viac stávali akési mišmaše, kde scenáristi vymýšľali perličky typu - Dracula vodca akéhosi záhadného inštitútu. Podobne ako pri predchádzajúcom DRACULA A.D. 1972 mi prenesenie Draculu do doby modernej nepasuje, málo krvi a ženskej erotiky a tajomnej pulzujúcej atmosféry. Teda ingrediencií, ktoré definovali štúdio Hammer.(16.12.2011)

 • Oktavianus
  ***

  Hammer. Spíš než o horor jde o dost mizerně provedenej thriller, kde teda jen tak náhodou vystupují i upíři. Celá premisa příběhu je postavená dost na vodě, ale to obvykle draculovské variace bývají. Bohužel s tím se vytratila i atmosféra, napětí a takové to kouzlo, které Hammer dělalo Hammerem a propůjčovalo mu tou záhrobní poetikou neopakovatelnou vizuální podobu. Jenže v tomhle filmu kromě postav Draculy a novodobého Van Helsinga už nic nezbylo. Sice se objeví staří známí z předchozího dílu série (inspektor Murray a Jessica Van Helsingová, bohužel ztvárněná jinou, daleko ošklivější herečkou), ale už to není ono. Navíc čas, který je věnován zbytečným satanským rituálům (proč, když šlo o upíry?), je neúměrně dlouhý. A směšně působí i stále nové způsoby, jak upíry přemoci. V předchozích dílech se možnosti rozrostly např. o tekoucí vodu, nyní i o trnový keř. Hm. Nebýt některých silnějších scén s trochou zářivě rudé krve (alespoň nějaká vzpomínka na starý dobrý Hammer) a trochou nahoty, bylo by hodnocení ještě nižší. Na jedno podívání to jde, ale tím to končí.(10.12.2014)

 • Campbell
  ****

  Z původních 3* jsem přešel na 4*. A to jen díky kvůli konci kde se to konečně rozehrálo. Jinak je to spíše detektivka, Draculu uvidíme až dlouho za půlkou filmu, a tak se celou dobu vyšetřuje. Ale tak aaspoň tu je parádní atmosféra a Cushing je sekáč. Stejně jako Lee kterej tu má ale zatraceně málo prostoru. Rozhodně to nedosahuje kvalit Hammeru ale na to jedno zkouknutí jsem byl spokojen.(15.1.2012)

 • JohnMiller
  ***

  Zase som sa nechal nachytať názvom... Satanistické rituály Grófa Draculu. No nepozrel by si to človek ktorý má rád sedemdesiatkové horory ? Je to naozaj absurdný film ktorý na konci dospeje k bodu že gróf Dracula chce zničiť celí vesmír. Tak niečo také som ešte nevidel. Na pomoc si privolá ministrov a iných mocných ľudí ktorý dokážu ovplyvniť masy ľudí. Skrývajú sa v jednej rezidencií ktorú strážia motorkári. Policajti sa spoja s profesorom Van Helsingom (áno potomok "toho" Van Helsinga aby zachránili svet). Je to úplne klasické Grindhouse béčko ktoré až na dej a skutočne štýlový 70´s soundtrack veľmi neprekvapí. Grófa Draculu si zahral Christopher Lee (známi s Pánov Prsteňov ako Saruman)(20.7.2013)

 • JohnnyD
  **

  The Boring Rites of Almost-No-Dracula. Smutný odchod legendy, ktorý je tieňom klasických peciek ako Dracula Has Risen from the Grave. Dokonca aj Peter Cushing a Christopher Lee (ktorý sa na plátne zjavuje veľmi sporadicky) vyzerajú unavene a znudene. Nechápem, čo viedlo Hammer točiť takéto brečky, ktoré nemajú skoro nič spoločné s predošlými filmami.(29.8.2012)

 • - Když je Jessica ve sklepení napadena upírkami, upírka-bruneta, která jí ohrožuje zezadu, postrádá důležitou část výbavy upíra - špičáky. (liquido26)

 • - Stephanie Beachamsi měla zopakovat roli Jessicy, ale nemohla kvůli jiným závazkům. (liquido26)

 • - Dej filmu je situovaný do novembra 1974 - v tom čase to bola blízka budúcnosť. (beso74)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace