Zátoka ticha

Sam nemůže zapomenout na den, kdy byl zbit ve škole třídním rváčem Georgem. Ani jeho starší bratr Rocky nechce, aby zapomněl. Společně se svými nejlepšími kamarády Rocky naplánuje pro George nevinný vtípek s lekcí pokory. Plán se však tragicky zvrtne a všichni musí projít skutečnou lekcí o nesení odpovědnosti za své činy. Snímek o přátelství, toleranci a odpuštění. (oficiální text distributora)

Chrustyn

Překvapivě poutavé drama o tom, jak se dětská "hra" může zvrtnou v tragédii, která všechny zúčastněné bude provázet po zbytek života. Výborně vykreslené dětské charaktery a podmanivá hudba, která doprovází tísnivou atmosféru, která se line celým příběhem. Malé ale zajímavé. ()

heyda

Ten potenciál byl docela velký, námět měl něco do sebe, bohužel zpracování žádná sláva (film o 86 minutách takovýho žánru přece nudit nesmí). Holt chyběla zručná ruka režiséra, která by tomu dala větší spád a napětí. Ale to už je jedno. Když posčítám klady a odeču zápory, tak se dostanu na nějakých 60% ()

kajda.l

Sofistikovanější verze "I know what you did last summer". Ovšem pouze stylem natočení, hlavně odtažitou kamerou, která velmi umě dokáže navodit celkovou ponurost snímku, nikoliv podprůměrně až hanebně sepsaným scénářem. Dialogy jsou víc než jen příšerné. Drtivá většina postav je nezajímavých, plochých a nesmírně jednoduchých. Psychologická propracovanost postav prachbídná. Občasným světélkem v šedi buranských charakterů je postava Millie, která je však pro celkový děj postradatelná. Velkou prohrou je pak samotný George, osamělý tlouštík s kamerou a bez přátel postrachem celé školy? No nevím. A konec (hlavně Marty) je typicky americky (ne)uvěřitelný. Zklamání jako hrom. Slabší 3* ()

sidzej

V celku zaujímavý film. Taký zo všedného života, páči sa mi ako realisticky táto dráma bola nakrútená. Život dospievajúcich teenagerov zmení a navždy poznačí smrť jedného z nich. Aj napriek pôsobivej hudbe a vydarenému castingu som mal pocit že tam niečo chýba. Lepšie vykreslenie charakterov, alebo nejaké ďalšie dejové zvraty v 2. polovici, ktoré by príbeh oživili. Každopádne u mňa na slušných 70% ()

Kubick

Sympatická podívaná, která divákovi nabídne netradiční pohled do smýšlení náctiletých.Ve filmu se střetne několik odlišných charakterů, jenž jsou víceméně dány jejich různým rodinným postavením a film tak nabízí jejich vzájemnou konfrontaci. Jen mi ale chybí trochu dotažený závěr. Ale právě možná o to režisérovi šlo.... ()

Ridick

tento film ma urcite nieco do seba, len to treba lepsie hladat. mne sa to nepodarilo najst, ale aj tak som spokojny aspon s vykonmi hercov. mozno vam bude pripadat prvych 50 min velmi nudnych ale zaver je o 2 urovne lepsi... ()

petrsv

Dost zvláštní film. První polovina celkem dobrá, ale pak se to zhouplo někam úplně jinam a tak trochu mimo reaitu. Asi je to právě to, co se některým líbí, ale mě teda ne. Útočník se stává málem svatým, děti během pár minut dospějí, konec filmu jaksi chybí. ()

jajinka

Tak tohle mě docela dostalo.. Velmi jednoduchý příběh, který pomalu spěje ke svému konci.. Byla by zde docela zajímavá otázka, jaké tresty a zda vůbec by za to ty děti mohly dostat vzhledem ke všem okolnostem... Takovýhle příběh dokáže napsat život sám.. Do toho ta nevtíravá a lecos naznačující hudba.. ()

suicide

Uvědomit si zodpovědnost za své činy a předvídat následky chce už trošku té vyspělosti a dospělosti. Někteří jakoby dospělí tuto hranici nikdy nepřekročí, jiní zase okolnostmi jsou nuceni dospět mnohem dříve a musejí počkat, až je jejich tělo dohoní. ()

Martin741

Fuj, neskutocne kvalitny film, ktoreho priesah do sveta reality je az desivo realny. Jacob Aaron Estes sa nadherne predviedolpo reziserskej stranke. 88 % ()

Rodriguez

Velmi vydařené dílko. Čekal jsem opět hektolitry krve, ale ono ne! Namísto toho tekoucí voda, hmyz, zvířata a panenská příroda nedotčená lidskou rukou. Skvěle pojaté a promyšlené, nic složitého ani jednoduchého :-D ()

cariada

Parta dětí se rozhodne vypořád s místním rváčem, má jim k tomu pomoc starší brácha jednoho z nich. Vytáhnou tlustocha do zátoky na lodku a hrajou vadí nevadí. jejich plán je prostý, donutit ho dobrovolně nahýho skočit do vody a oni mu ujed pryč a on by musel nahý dojít domů. Hra se tak nák všelijak daří nedaří, až vyjde najevo co měli v plánu ,ale většinu z nich už to přešlo, až na toho nejstaršího z nich vzhledem k tomu, že si tlustoch pořád dovoluje dojde k hádce a strkanici, kdy spadne do vody a topí se...... Film nabízí morální dilema co dělat? Přiznat se a nebo mlčet? Hodně sugestivní film. ()

Nach

Nízkorozpočtový, ale velice povedený dramaticko-melancholický film o tom, jak se nevinný žertík zvrhne v tragédii, která změní všechny zúčastněné a o nepochopení odlišné osobnosti, která je nesociální a svůj úděl si vlastně i zaslouží, ale též není jen dvourozměrná. Jacob Aaron Ester natočil komorní drama, které je přímočaré, s minimem vedlejších odboček a naprosto reálné. Věřím, že se toto mohlo i může kdykoli a kdekoli na světě stát s podobným průběhem. U proto palec nahoru a čtyři slunce letí. 75% ()

Fallen_One

Velmi silný příběh, i když je zdánlivě jednduchý. Kamera a hudba ho však ve "slepých" místech drží nad vodou, takže vám vlastně ani nepřipadá, že to je slepé místo. Vlastně ho tam ani nemusíte vidět. Skvělí herci hrající velmi uvěřitelně. Dal bych pět hvězd, ale čekal jsem, že konec bude poněkud uzavřenější. Stále mám spoustu otázek, které nebyly zodpovězeny. Přesto hodnotím jako velmi slušný nadprůměr. ()

pufina

Prvně musím říct, že název filmu je perfektní. Hudba a obsazení je až ohromující, skvěle natočené. Atmosféra je ponurá (a "tichá") a příběh je dost rychlý. Není to sice nijak vyjímečný snímek, ovšem má své kouzlo.. Závěr se mi moc nelíbil, ale budiž, slabých 70%. ()

Juto

Surová, realistická dráma dospievania. Hneď od začiatku sa ponoríte do života postáv a film vás drží prilepeného k obrazovke až do posledných chvíľ. Mladí herci sú vynikajúci a oživujú odvážnosť a autentickosť príbehu. 7/10 ()

HorrFi

Rory Culkin sice nikdy nedosáhnul slávy a úspěchů jako jeho starší brácha Macaulay a možná proto jsem byl na tenhle film tolik zvědavej.. je to film o tom, jak se může dětská legrácka změnit v tragédii a během pár minut změnit několika lidem život.. na Zátoce ticha se mi líbilo dětský obsazení když nepočítam několik dospělých herců ve vedlejších rolích.. rozjelo se to hned na začátku a od chvíle co přijeli k řece jsem už jenom napjatě sledoval jak skončí výlet týhle dětský skupinky.. možná jedno z nejlepších dramat co jsem kdy viděl.. ()

vesper001

Něco mi říká, že tihle hoši od Bobří řeky se mezi Rychlé šípy nedostanou. Na rozdíl od Foglarovek je Zátoka děsivě realistická. Přestože oficiálně podle skutečných událostí není, vsadila bych se, že je. Bohužel. ()