• Německo

スモーク

Dym

Drama / Komedie

Německo / USA / Japonsko, 1995, 112 min

Dnešní nedělní menu bylo složeno z předkrmu Harveye Keitela a jeho obchodu s doutníky a i ...pornem. Příloha byla jistý Paul Benjamin, spisovatel z NY. Do toho se mi zamotal takový černý vychcaný spratek Rašid( místo oliv asi) a jeho povedený otec bez ruky. Pak jako desert tam přišla nějaká děvka z Pittsburgu, co naprosto nezvládla výchovu své dcery. No a pak vám Auggie, místo zmrzliny povykládá jeden vánoční příběh-trošku si u toho zakrad ale stejně to byl dobrý skutek. V tomto povídkovém movie se vážně skoro nic neděje a vůbec nic se tam neřeší a a ani nevyřeší-na závěr vám zachrchlá Tom Waits...ale je to moc dobrý....čučí z toho člověčina!(26.6.2011)

Nádherný lidský film plný barvitých a živých charakterů. Smoke je elegantní spletenec osobitých příběhů, který beze spěchu, s cigárkem nebo doutníčkem v ruce vypráví o obyčejném životě v Brooklynu. Výsledkem je něco, co bez nadsázky pohladí na duši. Harvey Keitel a William Hurt mají příjemné, uklidňující charisma, Harrold Perineau a Forest Whitaker pak přináší zase trošku jiný element. Smoke je taková divácky dostupná poetika všednosti a jeden z mých srdcových filmů... 9/10(20.7.2014)

CITÁT - Byl to dobrej tým, ale pak to zvorali.......... Příjemný příběh založený na dialogu. O životě, o kouření, o vyrovnání se z minulostí, o smrti, o smíchu i smutku. Velmi zdařilé herecké obsazení je velkým plus tohoto příběhu. Hudba je střídmá a moc do příběhu nezasahuje, je to spíše taková kouřová kulisa. CITÁT - V téhle zemi je stále zakázáno prodávat Kubánský doutníky!?......... Koníček jednoho obyčejného prodavače je velmi zvláštní a zajímavý. Zanese do příběhu trochu emocí. CITÁT - Čas běží, na tomhle bezvýznamným místě......... Nejvíce mě však uchvátila Ruby (Stockard Channing) její prvotní vstup do příběhu je nádherný. Zvláště ta image. Ale je to jen žena a přišla z důležitou zprávou. CITÁT - Musíš po městě chodit oblečená jako kapitán Hook??......... Příběh je rozdělen do několika příběhů, které však na sebe nepřímo vážou jako kouřové signály a ty příběhy jsou pojmenovány. Ne po cigaretách nebo doutnících, ale po jménech hlavních postav (Paul, Rashid.....atd) ZAJÍMAVOST - Felicity (Ashley Judd) má na stěně svého pokoje hudební plakát s hlavou Jima Morrisona. Závěrečné titulky obsahují ještě jeden vnitřní příběh. Je černobíle natočený a beze slov, ale je to důležitá výpověď z minulosti. CITÁT - Je to krásná Vánoční povídka.......... Příjemný příběh, zahalený cigaretovým a doutníkovým dýmem a sálá z něho krom smoku i život sám.(16.9.2014)

"Smoke" je klubovkou o malé trafice, kde se potkají obyčejní lidé neobyčejných osudů, aby rozpletly dál svůj životní příběh. Film je plný hledání sebe sama, plný každodenního stereotipu a se špetkou životní filosofie. Autorsky i herecky vynikající balada na život je protkána nezapomenutelnými scénami s krásnou hudbou. Například vyprávění "Vánočního příběhu" Harvey Keitelem je ukázkou herectví a kameramanství. Pro mě osobně plný filmový zážitek. 100% = 5/5(8.9.2010)

tento film ve mně zanechal neuvěřitelně uklidňující pocit a to na docela dlouhou dobu, je to pohlazení po duši... PS: 7.10.2006 - po dlouhé době se mi film opět dostal pod ruku a musím trochu krotit své nadšení - napodruhé už to není tak silný zážitek, vnucuje se mi přívlastek "milý ale neškodný", přesto je to kvalitní věc a stojí za shlédnutí, snižuju hodnocení na 8/10(27.9.2006)

• - Felicity (Ashley Judd) má na stěně svého pokoje hudební plakát s postavou Jima Morrisona. (Terva)

• - Jméno postavy, kterou hraje William hurt - Paul Benjamin - je odkazem na spisovatele Paula Austera, jehož prostřední jméno je Benjamin, tedy Paul Benjamin Auster. (HellFire)

• - Příběh, který vypráví William Hurt, kdy syn najde zamrzlé tělo svého mrtvého otce, je ten stejný příběh, který Paul Auster použil ve svém románu „The New York Trilogy“. (HellFire)