Dr. Moreau je vynikající genetik posedlý šíleným experimentem. Když doktorovu ostrovní laboratoř navštěvuje diplomat OSN, odhaluje tu fantastické, ale brutální pokusy, pomocí kterých se doktor pokouší proměnit zvířecí formy života v bestie podobné člověku. Zatímco Moreau a jeho asistent míří zarputile za splněním svého barbarského cíle, samotné bestie se bouří a ohrožují nejen ostrov, ale doslova celé lidstvo! (Bontonfilm)

Pythonator

Neskutečný průser, který nezachrání ani nakynutý Marlon Brando. A beztak toho přehnaně přechvalovaného Pana herce Val Kilmer přehrál. ()

CheeseFigure

Podivný mix prvkov nejakého kultu (celé to so zákonom a zabitím tak na mňa pôsobilo), planéty opíc (tento film mi furt, počas pozerania, behal po rozume), v ktorom máme divného Kilmera, vypapkaného Brandona (ktorý občas pripomína pápeža) a na záver sa pridáva kritika násilnej ľudskej povahy, ktorá je občas až zvieracia. Ako som napísal na začiatku, je to podivný, nie moc zábavný, mix. Zas ale masky boli fajn. ()

Indio

Brando kašle na slávu i na filmy ve kterejch hraje, jako by to pro něj byla už jen nudná rachota, vydělat na chleba a čau. ()

hans74

Proti filmu z roku 1977 je sračka, ale jednou se na podívat dá, možná i víckrát podle vkusu každého. 45% ()

Conriocht

Film je to v princípe úplne debilný, čo už bude ale dané samotnou predlohou, no predsa ma niečím zaujal, akurát neviem jednoznačne čím by to malo byť. Snáď tou zvláštnou atmosférou a aj tým, že v ňom hral najmenší človek na svete. ()

tXtX

Extrémne podhodnotená záležitosť s veľmi silnou atmosférou, skvelými maskami legendárneho Stana Winstona a úchvatným soundtrackom. Ani za boha mi nie je jasné, prečo to všetci tak strašne nenávidia. Srdcovka.. ()

Aceboris odpad!

Jeden z najhorších ak nie najhorších filmov vôbec natočených . Zbytočnosť sama o sebe, ktorá sa miestami tvári ako film . Planéta opíc je proti tomuto bloockbuster s hviezdičkou . Nijak nechcem znížiť kvalitu planéty opíc. Ostrov plný príšer, ktoré vznikli iba preto , že jeden magor chcel vytvoriť dokonalú rasu, nápad dobrý prevedenie katastrofa, neviem akým zazrakom prehovorili na rolu Dr. Moreau Marlona Branda , za mňa odpad. ()