Dr. Moreau je vynikající genetik posedlý šíleným experimentem. Když doktorovu ostrovní laboratoř navštěvuje diplomat OSN, odhaluje tu fantastické, ale brutální pokusy, pomocí kterých se doktor pokouší proměnit zvířecí formy života v bestie podobné člověku. Zatímco Moreau a jeho asistent míří zarputile za splněním svého barbarského cíle, samotné bestie se bouří a ohrožují nejen ostrov, ale doslova celé lidstvo! (Bontonfilm)

LukasKalasek

Vito Corleone, profesor Lupin a Jim Morrison v jednom filmu. Kdybych předtím neviděl skvělej dokument o natáčení, kterej vysvětluje tu naprostou bizarnost tak by to byla hrůza. Takhle to byla docela zábava sledovat. ()

Psycho.R

Wellsův příběh je bizarní uz sam o sobě. Ovšem vznik filmu a jeho výsledek je, možná, ještě výš. Je dobře poznat, ze Kilmer se nesnášel s Brandem, proto jsou asi jen ve dvou scenach společně. Ale nesnášel se i s režisérem, coz by normálně znamenalo, ze dojde k přeobsazení. To by však nesmel být taková hvězda. Celkovy výsledek, ani tak neni znát, a vlastně to mam jako guilty pleasure. Thewlis je vsak ve sve roli velmi nevýrazný, coz filmu dost ubírá, zvlast, když zmínění dva herci přehrávají, lehce tak zapadne. Ze na něm delal doktor jeden ze svych testů je však poznat o mnoho let pozdeji, kdy se v Harry Potterovi meni na vlkodlaka 😂. ()

AlexDLarge

No, nevím, nevím. Atmosféra byla vcelku zajímavá, ale vidět Vala Kilmera, Rona Perlmana a především kmotra nás všech Marlona Branda pohromadě v tomhle béčku je velká škoda, protože se vám okamžitě začnou vybavovat nostalgické vzpomínky. Bohužel je to tak. Prach jsi a v prach se obrátíš... že jo, Marlone. ()

Rodin odpad!

Tedy faktem je, že tohle mě moc nebralo ani v knižní podobě, ale přece jenom, filmové zpracování ze 70. let s Burtem Lancasterem a Michaelem Yorkem (a že to taky nebyl žádný zázrak) převyšuje tento opus přímo brutálně. Naprostá zbytečnost. Kolik hladových Eritrejců by se za tyhle prachy mohlo aspoň měsíc slušně pomět? ()

-henry-

Musím se zastat Branda: svoji roli "šíleného vědce" z gotických hororů pojal velmi koherentně a originálně. Leč je to příliš úchylný film - místo varování hlavně znechucuje a míjí se účinkem. ()

Tormentor665

Je to jak sinusoida, silné pasáže co chvíli shodí nějaká totální hovadina. Brando se mi líbil, co dělat s podobných tělem a zjevem celkově?:-) Kilmer se do toho časem taky dostane, ovšem představitel Douglase je tragéd táhnoucí film nezastavitelně dolů. Rozhodně plyne rychleji než verze ze 77', ovšem pár momentů tam chybí, a to docela významných. Jenže je to zase brutálnější, za což jdou body nahoru. A ten doslov také zlepšuje celkový dojem - 60%. ()

darthhokro

Tahle třetí, modernější verze, není vůbec špatná, jak se může podle zdejšího hodnocení zdát. Brando je slizkej jak vetřelcův bryndák. Zrůdičky jsou obzvláště vypečený. Ale vůbec nejvíc žeru panteří ženu, v podání Fairuzky Balkové, vona má fakt takový kočičí rysy i pohyby. Prostě mňam, tak 4. hvězdy dám :) ()

Clark_Kent

Za mě dost podhodnocený snímek, mě osobně zaujal víc jak ten původní. Výtečný masky a z té atmosféry jsem se tenkrát málem do gatí podělal. Vím jak jsem se moc těšil na vhs. Je možný, že to byla touha prožít kus života, taky na takovém tropickém ostrově jako byl tento. Magická atmosféra, nedoceněný skvost podivna. Marlon Brandon tehdejší Jor- El, nebyl vůbec špatnej jak se vykládá. ()

Shitonit

Byl to hnusnej film tenkrát, a je i dnes. Klobouk dolů za atmošku, děs kterej to ve mě zanechalo kdysi dávno ve mě zůstává dodnes, a proto se na to už doufám nikdy nepodívám. Je to bezduchá slátanina, ve který se dají ocenit asi jen ty masky. ()

Sir Ludvig

Príšerná réžia, kamera, Val Kilmer a miestami tupo hluchý scenár kazia tento film, ktorý ináč mohol byť celkom dobrý. Až na pár vínimiek dobré herecké výkony (vrátane Branda), (snáď až prirýchlo) napredujúca story s filozofickoupríchuťou, sexi exteriéry, samozrejme masky, hudba ´- to všetko je takmer zabité, a to sa už opakujem, príšernou réžiou. Škoda je keď sa áčkový rozpočet spracuje štýlom grindhousu, keď vyhrá chaos nad predcíznosťou. Akoby by si to štáb medzi sebou rozdelil fifty-fifty: na tých čo vedeli čo robia a na tých čo nie. ()

Pitryx

Dějově jakž takž, ale se zdlouhavým závěrem. Masky se pochopitelně ohleděly, takže ke konci, kdy je děj založen jen na vzájemném vybíjení je kapánek nuda. Masky jsou ovšem na vysoké úrovni (bodejť ne když se na nich podílel Stan Winston), ale jednu loutkovou sekvenci jsem postřehnul. V závěru mi chyběla scéna postupné změny hlavního hrdiny. Celkově hodnocení proti starší verzi je těžké. V něčem byla tato verze lepší (hlavně po technické stránce), ale v něčem zase horší (závěr!!). Přesto všechno i pár h.m. v nové verzi, lze snímek jistě hodnotit kladně. Vysloveně mně štvalo kecání (tzv. hlasité myšlení) do děje. 110701 nova 9205/9618 ---------* Nemohu spomoci, ale stará verze se mi i po druhém zhlédnutí této nové zdá lepší. Ne technicky, ale v této je až moc hluchých míst na můj vkus. Této verzi také chybí na začátku ta trocha tajemna. Nepomáhá ani herecké obsazení, takže stále pouze slabší průměr. Objevuje se zde i známý Ron Perlman. ()

Stejšn

Jedna za skvělé masky a jedna za sexy Fairuzu Balk. No a jedna navrch za film samotný, nebyla to až zas taková tragédie a hodnocení odpady si to fakt nezaslouží. ()