Ofka skončila střední školu, teď pracuje v nonstopu, pachtí se se životem a neví co dál. Přes den dospává, žije až po setmění. Je to... dítě noci. V hlavních rolích filmu Michaely Pavlátové dominují Martha Issová a Jiří Mádl ocenění na loňském MFF Karlovy Vary.
Ofka (Martha Issová) propadla zvláštní letargii: zatímco většina jejích spolužáků ze střední školy pokračuje ve studiu, ona odmítá opustit šalebné pohodlí dětství, jež se však rychle začíná měnit v dusnou past. Prodává v nonstop obchůdku svého švagra Edy (David Novotný) a nechává kolem sebe poletovat střípky zmarněných osudů stálých i náhodných zákazníků i těch dávných kamarádů, kteří stejně jako ona skutečně žijí pouze v noci. Občas zaskočí za partičkou popíjející ve vltavském přístavu, potuluje se ulicemi s podivínským Ubrem (Jiří Mádl), který z popelnic fascinovaně loví odložené věci a beznadějně ji miluje, vyhýbá se Mírovi (Jan Dolanský), jenž ji naopak milovat přestal. Je jí však pořád jasnější, že jednoho dne se musí rozloučit s dětstvím, překročit hranice rodné čtvrti a začít něco dělat se svým životem… Na Oscara nominovaná režisérka Michaela Pavlátová ve svém druhém celovečerním projektu – intimním příběhu dívky uvázlé mezi dětstvím a dospělostí – vsadila na autentičnost a na zajímavé prostředí pražského Karlína. Ve filmu dále hrají Kristýna Nováková, Lenka Termerová, Václav Helšus, Igor Chmela, Simona Babčáková... Martha Issová a Jiří Mádl byli za herecké výkony ve filmu Děti noci oceněni na loňském MFF Karlovy Vary. Film o křehkém přátelství, lásce a naději byl natočen podle scénáře Ireny Hejdové, jenž v roce 2006 získal Cenu Sazky v rámci Českého lva. (oficiální text distributora)

honajz2

Hm, film o holce, co vůbec neví, co chce a kam chce v životě směřovat, ani neví, jestli chce mít vztah nebo ne a tak vůbec nic nedělá. V něčem málo bych hlavní hrdince i rozuměl, problém tohohle filmu je v tom, že se za celých 80 minut vůbec nikam neposune. Ofka k žádnému řešení svojí situace nedospěje, takže opravdu celý film místo toho, aby se hnula z místa A do místa B, tak zamrzla v místě A. A teď mi řekněte, co mě má na takovémhle filmu zajímat? Tváří se to, že je to hluboké jak Macocha, ale ve skutečnosti je to strašně prázdné. Snad jenom v závěru je zajímavá myšlenka s tím, že jsou i mnohem větší problémy, avšak ani ta scéna se sanitkou není moc dobrá. Sice je ten film krátký, ale i tak jsem se u něj dost nudil. 1* ()

Sinn

Zklamání. Za prvé - proč Děti noci? Protože pracuje v nonstopce? Aha, čekala jsem něco víc, samé kluby, akce, asi i drogy...ne dítě, kterému se nechtělo na vejšku a nějak neví co se životem...Mádl je taková roztomilá žába, v tomhle filmu mě nijak zvlášť nezaujal, ale ani nenaštval...zato Martička, kterou mám jinak moc ráda, se mi tady vůbec nelíbila...i když to bylo asi spíš tou postavou - nemám ráda pasivní chudáčky....tak snad příště.. ()

Agoran

Film, který nakonec předčil má (nulová) očekávání. Přesto příběh nemá příliš co říci. 43. KVIFF ()

kusper

Až seriálově vypadající. Ústřední dvojice hraje dobře, ale zlté globy pro oba? Karlovarská porota asi hodnotila jiný film... ()

Andre3000

Martha Issová ve svém hereckém minisólu. Emoce, přemýšlení nad osudy lidí, hledání cesty...to všechno Martha přinesla a dokonale ztvárnila ve filmu, který jí celý patřil a nikdo neměl šanci jí konkurovat. Původně sem si myslel, že to bude herecký koncert Marthy a Jirky Mádla, ale ten nijak nepřekročil svůj stín a byl celou dobu jen jednou z vedlejších postav. Možná tam šlo přidat ještě něco víc do toho příběhu, ale kdo ví jak by to nakonec dopadlo... ()

zette

Nuda v Karline, tak by se to mohlo jmenovat. Dalsi z nekonecne rady ceskych filmu o nicem. Madl je dobry herec. ()

pakobylka

Hlavní hrdinka tápe a neví, co má sama se sebou dělat - a jako námět je to docela v pořádku. Jenomže mám pocit, že snímek taktéž tápe a neví, co má sám se sebou provést - a to už v pořádku není. ()

smrt.ka

Zde byl kdysi tučný článek. Potom jsem shlédla film podruhé... 84minutový film, který má ukázat, že i život "obyčejného člověka v obyčejné době" (jak bylo ve filmu řečeno: bez válek a front na banány) může být pěkně drsný. Ano, zdá se, že se jedná o film, který neprozrazuje nic nového, tak to ale v umění nefunguje. Picasso maloval věci jinak, protože je viděl jinak, o tom je samozřejmě umění. Nejsem si jistá, zda tenhle film dokáží ocenit i muži, nebo starší generace tolik, jako já. A ani já ho napoprvé nedocenila. Dnes říkám - doopravdy bez nadsázky - že Děti noci jsou geniální věc. Každý příběh jednotlivé postavy, každá Ofčina reakce, každý okamžik, který zase vypadal opravdově, zase nebyl kýčovitý, zase nebyl navoněný, vyšperkovaný, retušovaný, jako jiné. ()

sator

Na Mádla jsme alergický-tady překvapil.Obyčejné- přesvědčivé- silné.Hudba: !Deladap.(2019) Večerka - Jedná se o rohový dům na rohu ulic Pernerova a Thámova, Thámova ulice potom ústí do Žižkovského tunelu.. ()

dr.fish

Když má někdo bordel v hlavě a všechno mu vadí, většinou chodí, žije a dýchá a čeká, až se něco stane. Až ten papiňák vypustí páru a vše se zase hodí do normálu. A o tom, a o tom jediném je tenhle film. V těchhle životních etapách se celkem nic neděje, krom toho, že je to jedna velká deprese. A když nám dá na závěr reřžisérka naději, že láska a pravda brzy zvítězí, tak se to vcelku dá přežít. Navíc Issová není špatná, ta depka a rozkol jsou velmi důvěryhodné. Jen je třeba se na to dívat ve správnou denní i životní dobu. Asi... ()

Noviik

Je potřeba pochopit záměr filmu, co chtěl říct a o co vlastně Michaele Pavlátové šlo. Bohužel, zrovna to mě moc neoslovilo. Ale výkon zejména Marthy Issové, to byla naprostá paráda. ()

tomeek

Jedna hvězdička za slušného Mádla, ale zbytek je strašná sračka. Ano, sračka. Rádoby hluboká sonda do duší a problémů dospívajících, natočená TAK špatně, že 53% je moc. Film bez pointy, bez děje, Issová je ZOUFALKYNĚ nejvyššího kalibru, která neumí hrát, její přednes je dokonalou ukázkou toho, když dialog "šustí papírem". Katastrofa. Slovy Havrana: "Nikdy více!". ()

vesper001

…aneb přímou linkou do deprese. Pomalu plynoucí příběh z pochmurných karlínských ulic měl očividné ambice zapadnout do uctívané kategorie uměleckého filmu, bohužel ale zůstal stát ve slepé ulici, přesně jako jeho hrdinové. Postavy jsou jako ze života a negativní situace, do kterých je scénář staví, také. O pozitivních momentech se to už bohužel říci nedá. Nevidím tedy důvod, setkat se s Dětmi noci ještě jednou. ()

Mylouch

Střídání dramatu s telenovelou, osvědčených hereckých šarží se záblesky herectví, všemu kraluje schematická stavba od záběru k záběru s chybějící dramatickou stavbou. Takže nic, co by si nezasloužilo přinejmenším produkční snahu o poctivější realizaci Slabé 2* ()

HorrFi

Strašně nudnej zbytečnej divnej hovnomet je tenhe film,ale za věčně nasranýho zákazníka dávam aspon jednu hvězdu.. ()

Skuby47

Že bych byla z tohoto filmu nadšená, tak to tedy ne. Je to film, na který musíte mít náladu a já jsem ji v tu dobu měla. Trochu mě to smířilo s Jirkou Mádlem, kterého nemusím, ale tady ušel. Když už to nebylo skvělé, bylo to alespoň zajímavé a v současné tvorbě z průměru vybočující. ()

markuc

Tak zde jsem teda nepochopil, co na tom filmu vsichni vidi (asi hlavne zenske :D. Kazdopadne se jedna o scenaristicky nudne dilko (cele se to toci v podstate jen kolem holky, ktere skonci vztah, no boze). Madlova postava v deji mi prisla trosku zbytecna, postava Issove se chovala leckdy (s prominutim) jako krava. Takze film nijak vyznamne nestoji za zhlednuti a uz vubec ne za zapamatovani. Nakonec nechapu akademiky, kterym se vic nez Novotny, libila docela nevyrazna Ternerova. ()

Český herecký úspěch v Karlových Varech

Český herecký úspěch v Karlových Varech