Ofka skončila střední školu, teď pracuje v nonstopu, pachtí se se životem a neví co dál. Přes den dospává, žije až po setmění. Je to... dítě noci. V hlavních rolích filmu Michaely Pavlátové dominují Martha Issová a Jiří Mádl ocenění na loňském MFF Karlovy Vary.
Ofka (Martha Issová) propadla zvláštní letargii: zatímco většina jejích spolužáků ze střední školy pokračuje ve studiu, ona odmítá opustit šalebné pohodlí dětství, jež se však rychle začíná měnit v dusnou past. Prodává v nonstop obchůdku svého švagra Edy (David Novotný) a nechává kolem sebe poletovat střípky zmarněných osudů stálých i náhodných zákazníků i těch dávných kamarádů, kteří stejně jako ona skutečně žijí pouze v noci. Občas zaskočí za partičkou popíjející ve vltavském přístavu, potuluje se ulicemi s podivínským Ubrem (Jiří Mádl), který z popelnic fascinovaně loví odložené věci a beznadějně ji miluje, vyhýbá se Mírovi (Jan Dolanský), jenž ji naopak milovat přestal. Je jí však pořád jasnější, že jednoho dne se musí rozloučit s dětstvím, překročit hranice rodné čtvrti a začít něco dělat se svým životem… Na Oscara nominovaná režisérka Michaela Pavlátová ve svém druhém celovečerním projektu – intimním příběhu dívky uvázlé mezi dětstvím a dospělostí – vsadila na autentičnost a na zajímavé prostředí pražského Karlína. Ve filmu dále hrají Kristýna Nováková, Lenka Termerová, Václav Helšus, Igor Chmela, Simona Babčáková... Martha Issová a Jiří Mádl byli za herecké výkony ve filmu Děti noci oceněni na loňském MFF Karlovy Vary. Film o křehkém přátelství, lásce a naději byl natočen podle scénáře Ireny Hejdové, jenž v roce 2006 získal Cenu Sazky v rámci Českého lva. (oficiální text distributora)

plechulka

Trochu filmům tohohle druhu nerozumím - asi bych to shrnula do okřídleného "co tím chtěl básník říci?" Ano, prostředí je realistické, ano, lidé se chovají jako v reálu, ano, hlavní představitelé hrají dobře a uvěřitelně - ale co s tím? Trošičku mě chybí přesah.... kdybych šla na tehle film do kina (viděla jsem ho na DVD) asi bych to nepokládala za dobrou investici - chápu, že ne u všech filmů se musím smát či plakat, ale tohle mnou skutečně pouze "proteklo".... ()

Sfinkter

Na celou dobu snímku ve mně režisérka rozvibrovala poměrně silnou emocionální strunu a to i díky bezchybnému technickému zpracování. Bál jsem se umělého výrazu Issové, ale s postupujícím časem se její výkon snad i zlepšoval a zahrála to podle mě skvěle. Slovy mého milovaného švagra je to pravda, ve filmu se děje lautr hovno, ale o to víc se musíme soustředit a vžít do hlavních postav. Protože tento snímek je o obyčejném protloukání se pocity ze života, kdyby někdo natočil naše životy, většina diváků by se asi unudila k smrti. Ale to nevylučuje vnitřní zápas každého z nás, který režisérka umě hodila na plátno. Spokojenost. ()

Playman

Bezva hláška z návštěvy kina: Hele neinspirujeme se a nenatočíme video o tom samém ? Odpověď: No jo, jenže o čem ? A naprosto to sedí, protože já doopravdy nevím o čem film byl ! O ženě, které se hroutí osobnost, má zbytečný a bezvýznamný život a snaží se ho nějak naplnit (nebo naopak: chce to tak nechat) ? Já fakt nevim. Herecké výkony byly velice slušné, hudba se mi taky moc líbila, ale to mi prostě nestačí, film nemá žádný děj, navíc je v něm strašně moc chyb např. místo oslovení Ubro, řekne Martha Issová: Jirko. Ve scénách, kde je střich má postava úplně jiný výraz v obličeji atd. atd. Prostě, není to vyloženě propadák, ale žádná sláva, to vám povim. 2* s odřenýma ušima. ()

Zdeňka

Hodně zajímavý snímek. Velmi příjemně se mi na tento obyčejný příběh, ze života normální holky, koukalo. ()

terunka003

Pravdivé, ze života × až moc přehnané, nudné, šedé, nevýrazné. Po sto letech jsem se podívala na český film a musím podotknout, že to bylo neskutečné. Herecké projevy nijak zvlášť výrazné, děj o ničem (kopačky dostal každý a podváděni jsme taky skoro pořád), hlavní hrdinka se chovala na pěst, a i když jsem se občas v některých situacích viděla, rozhodně jsem na tom nebyla tak strašně, abych urážela všechny okolo. Navíc chování Ubry a Ofky: "Jdi do prdele!", "Ne, Ty tam jdi!", to bylo opravdu skvělé. Vůbec mě tento snímek nepotěšil a obávám se, že se zase na český film pěkně dlouho nepodívám. Ta Praha je vopravdu překrásný město k žití! ()

Cushing

Pilotní díl ke slibnému, bohužel neexistujícímu televiznímu seriálu? Tak nějak. Spousta postav a dramatických rozehrávek, pak konec. Jako "nedělní" tv film je to vcelku dobré dílko, ale zabloudit na to do kina, jistě bych litoval času a peněz. ()

Cocacolix

Silný a realistický příběh - potopený filmovým zpracováním. Spousta záběrů o ničem, ale prostě tam jsou, ať film nemá stopáž 40 minut. Hudba víc než otravná, náladu filmu zabíjí. Martha s Jiřikem jsou výborní, ale střih jim výstup pěkně pokazil. Škoda, tohle mělo na víc ()

Endyis

Hudba, kamera a slušný námět by tu byli tak nějak v normě + stabilně civilní výkon Davida Novotného, ovšem chtělo to lépe napsané postavy (nevěrohodná Mádlova postava!!! - znáte někoho takového???), sympatičtější hlavní představitele (zvláště Martha Issová byla tak nesympatická, že jsem náklonost Mádlovy postavy v podstatě vůbec nechápal), lépe vystavěné konflikty a zřejmě asi celkově lepší scénář. ()

lennyd

Někdy fakt přestávám chápat českou kinematografii. Většina filmů je na jedno brdo (čest výjimkám) - a tak tu řešíme milostné n-úhelníky (specialista J. Hřebejk) a nebo zfetovanou mládež (dobře, v Dětech noci až tak moc nikdo nefetuje, ale většina hlavních představitelů se stejně tak chová, jako by byla sjetá). Jednoho dne jsem si řekl, že překousnu osobní odpor k Marthě Issové (fakt je mi hodně nesympatická), a uvidím co mi Michaela Pavlátová naservíruje. A nevěřil jsem svým očím - holka prodává v nonstopu, potkává různý ztracený existence, její kluk ji odkopne, ona zas odkopne jiného, který jí bezmezně miluje a celkově se to všechno odehrává v noční Praze. Až se mi chce říct - no a co, koho to zajímá? Co je na jejím brouzdání po nocích zajímavého? A ani po herecké stránce není film nijak zajímavý - hlavní představitelka (už jsem říkal že je mi nesympatická?) je .. prostě nesympatická, a ostatní postavy nejsou nikterak zajímavé, aby se o nich vůbec dalo psát (snad jen Jirka Mádl -v pro něj docela odlišné roli - tady není obvyklý teenage-playboy, ale ušmudlaný povaleč)..Chjo.. ()

Brandon

Mádl je zjev, ale sympoš, Issová předvedla svůj dobrej standard. A film? Bavme se o něčem jiném, třeba o tom úžasným počasí venku. P.S. Dostal mě záběr na noťas Applu přelepenej logem hrušky. Skvělej ajťáckej fór. ()

Master19

Chtěl jsem dát tři *, ale v kontextu ostatních komentářů dám čtyři, protože se mi to docela líbilo. Když má Ubr v ruce kafe, nevidím v tom paranoidně product placement, ale to, že má prostě kafe a podstatné je, že se neví, jestli si ho koupil, nebo někde našel... Nejvíc plusových bodů ale nahnal závěr, který se mi líbil hodně a díky němu a hercům si budu tento film pamatovat. ()

sskrblik

Zajímavý příběh, ale nemá konec, ani ten otevřený. Po shlédnutí jsem neměl vůbec žádný dojem právě díky tomuto. ()

VasaX

Děti noci moc děti nejsou. U dětí je totiž jasný směr progresivního vývoje. Ale tady to jde od nikud nikam. A to celou dobu. Takový obyčejný příběh o ztrátě sebeúcty a zhrzenosti životem (ono je to tak od začátku, takže nějaké sympatie se moc vzbudit nedají, protože pro diváka ten stav je odjakživa). Co se týče hereckého podání, celou dobu jsem si na střídačku říkal ne, jo, jo, ne ... a tak dál. A byl to boj který nemá vítěze. Cítím se nezaujmut, neobohacen, nepobaven a nepřekvapen. Naštěstí a díky zhruba 80 minutám stopáže se necítím unuzen, i když místy se to vleklo přes tenký led. Nebyla to úplná blbost, ale spíše se to tváří jako něco co by se mělo nasadit do odpoledních víkendových časů na ČT1 nebo ČT2 a ne do kina. ()

Všivák odpad!

Celý film tam pobíhá ošklivá, nejistá a přitroublá kráva. Která neví co chce a kam jít. Bez viditelného posunu. To mě má bavit? Tohle mě má oslovit? Ani nevim, o co jíšlo, protože jsem to před koncem přepnul. Děkuji, znám lepší depky. ()

Guzo

Tak tohle je pro mě velkým zklamáním, čekal jsem od toho ironii na každym kroku nebo opravdu hodně realistické myšlení mladé holky, místo toho je tu pár dobrejch scén a mezi nimi nuda, nuda, nuda. Myslel jsem, že v tom kině usnu, když se tam asi 10 minut vůbec nic nedělo.. Překvapivě mě ani nezaujaly hlavní postavy - Mádl a Issová. Přišlo mi, že přehrávají, že nejsou nějak přirození, Mádl tu má konečně taky roli, v které nemusí dělat vtípek za vtípkem, ale podle mě to prostě není ono.. ()

NoFiction

Ze začátku se jedná o docela nudný snímek, který spoustu lidí uvrhne do pocitu absolutní nudy. Postupem času jsem ovšem začínal panu scénaristovi přicházet na kloub. Film je založen na problématice dívky, která zjišťuje, že se jí docela začíná hroutit život. Marta Issová se na tuhle roli hodí jako stvořená ( pekelně mi někoho připomíná ). Nevím jestli je taková i ve skutečnosti, ale měl jsem z ní docela solidní pocit, že to nehraje, ale naopak že to skutečne prožívá. Opravdu se jedná o snímek, který dokáže zaujmout a který mě nedonutí ( pro některé ), tohle trápení předčasně ukončit. Film má svůj cíl a směr a tohle musím tady některým bohužel plně vyvrátit. ()

Český herecký úspěch v Karlových Varech

Český herecký úspěch v Karlových Varech