Ofka skončila střední školu, teď pracuje v nonstopu, pachtí se se životem a neví co dál. Přes den dospává, žije až po setmění. Je to... dítě noci. V hlavních rolích filmu Michaely Pavlátové dominují Martha Issová a Jiří Mádl ocenění na loňském MFF Karlovy Vary.
Ofka (Martha Issová) propadla zvláštní letargii: zatímco většina jejích spolužáků ze střední školy pokračuje ve studiu, ona odmítá opustit šalebné pohodlí dětství, jež se však rychle začíná měnit v dusnou past. Prodává v nonstop obchůdku svého švagra Edy (David Novotný) a nechává kolem sebe poletovat střípky zmarněných osudů stálých i náhodných zákazníků i těch dávných kamarádů, kteří stejně jako ona skutečně žijí pouze v noci. Občas zaskočí za partičkou popíjející ve vltavském přístavu, potuluje se ulicemi s podivínským Ubrem (Jiří Mádl), který z popelnic fascinovaně loví odložené věci a beznadějně ji miluje, vyhýbá se Mírovi (Jan Dolanský), jenž ji naopak milovat přestal. Je jí však pořád jasnější, že jednoho dne se musí rozloučit s dětstvím, překročit hranice rodné čtvrti a začít něco dělat se svým životem… Na Oscara nominovaná režisérka Michaela Pavlátová ve svém druhém celovečerním projektu – intimním příběhu dívky uvázlé mezi dětstvím a dospělostí – vsadila na autentičnost a na zajímavé prostředí pražského Karlína. Ve filmu dále hrají Kristýna Nováková, Lenka Termerová, Václav Helšus, Igor Chmela, Simona Babčáková... Martha Issová a Jiří Mádl byli za herecké výkony ve filmu Děti noci oceněni na loňském MFF Karlovy Vary. Film o křehkém přátelství, lásce a naději byl natočen podle scénáře Ireny Hejdové, jenž v roce 2006 získal Cenu Sazky v rámci Českého lva. (oficiální text distributora)

PauloZ odpad!

Tohle je naprosto přesný příklad filmu za které se utrácejí zbytečné prašule :). Splěť nudy a ničeho jiného. Issová hraje z neznámého důvodu na půl plynu, žabý princ Mádl hraje sice dobře, ale ten to bohužel nezachrání. Po půl hodině ničeho jsem to chtěl vypínat, ale předpokládal jsem, že se tam něco musí stát, nějak se to rozjede a nabere to vůbec nějaké obrátky.....nic z toho se nestalo a následovalo dalších 50 minut ničeho. 81 minut ,,vět,, typu padej, vypadni, nestarej se, co tě to zajímá, to je můj problém a naprosto stupidní a nevyřešené deprese. Ten film je totálně o ničem a tak nudně natočený, že i kdyby to mělo oscarový scénář, tak dám odpad. ()

spaceboyCZ

Tak na tento film jsem sel s mirnou nadeji, ze ty prumerne recenze obcas prehani. Vsichni varovali pred product placementem, ale az na dve znelky Evropy2 byl hodne dobre skryt. Co napsat, tezko se mi hledaji slova, ktera by vyjadrila pocity, pocity tak rozporuplne az si pripadam schizofrenni. Na jednu stranu naprosto skvely herecky vykon v podani Marthy Issove a Jirky Madla, na druhou stranu tak ubohy scenar a nudna kamera, ze jsem mel problem neusnout, ze jsem chtel odejit z kina pul hodiny pred koncem, samotny zaver filmu je jako seknuti macetou...cekate ze se pribeh jeste rozvine a ono bac, konec, padejte domu, divaci. A padali jsme, bylo to po dlouhe dobe, co jsem odesel ve chvili, kdy na platne zacaly bezet titulky. Namet pritom je kvalitni, ono misty jsem chytal pocit deprese i za hlavni hrdinku (predpokladam, ze to chtela autorka vyjadrit, ten rozporuplny zlom mezi teenagerovskym a dospelackym svetem, kdy se nekteri z nas v tomto "predelu" ztrati a neumi najit ten spravny smer), ale to zpracovani bylo jednoduse priserne. Dluzno dodat, ze Palace Cinemas nasadili na premiovy den tento film do sveho nejvetsiho salu, i tak nas tam bylo sotva 20. ()

zdepapepa

Rozhodně ne úplně geniální film, ale určitě to nejkvalitnější, co v dnešní době najdete jako jakous takous generační výpověď (spíš vzorku z té generace) dnešních teenagerů, pokud se nechcete zrovna koukat na Gympl nebo třeba Pusinky. Scénář je místy poměrně plytký a emoce z něho vydojené by mohly být daleko větší a deprese, do níž se Offka propadá, ještě tvrdší. Při sledování mi vytanul na mysli film s Christinou Ricci Prozac Nation s vyobrazením depky, takového toho "jdu dolů" efektu a v rámci práce v noci něco mezi Late Night Shopping a Cashbackem. Když k tomu ještě připočtete roztomilou Issovou, kupodivu už herecky vyzrálého Mádla a jednu z nejdokonalejších studií friend zóny, kterou jsem na plátně viděl - to prostě nemohlo dopadnout špatně. ()

LINKIN

Issová je docela pěkná baba (a příšerná herečka), Mádl s Dolanskym by měli zavraždit své agenty a Irenka Hejdová by neměla psát scénáře (cena Sazky bude jistě prestižní). Product placement na každym rohu a otřesnej zážitek při sledování, kterej mě jen utvrdil v tom, že definitivně přicházim o rozum, když čumim na podobný filmy. ()

Wysch

Pokud by se filmu mělo něco vytýkat, je to určitě práce s dějem jako takovým. Scénář nejspíš postrádá nějaké výraznější prvky, které by ve filmu mohly ústit v dějové zvraty větších rozměrů. Přesto ale tuším, že účel filmu nebyl ve své dějovosti, ale v charakterizaci hlavní postavy (případně postav). Ofka ani kdokoliv z důležitějších postav během celého filmu nepromluví o svých záměrech, hlubších pocitech atd., jedinou výjimkou je máma, která se cítí být až moc starou. A právě tohle by měl být nejspíš jeden ze zlomových faktorů, ale v nezáživném podání bez nějakého výraznějšího odlišení jej prostě divák nemá šanci postřehnout. Celý film se tak veze na jedné vlně, kdy po prvních cca dvaceti minutách si říkáte, jak se to pěkně rozjelo a že to teda jako bude ještě zrychlovat, ale ona se tahle kára zasekne na automatu a po celou dobu z ní nevymáčknete víc než přípustnou padesátku. Je to škoda. Tempo, i vzhledem k délce filmu, je zbytečně urousané a máčí v sobě právě ty dějové zvraty, které by měly být zvýrazněny. Volnost divákovy charakterizace postav společně s nadprůměrnými hereckými výkony obou hlavních představitelů jsou ale víceméně negující všechny předchozí výtky a zvedají film ze dna českého průměru. Jestli by se psychologičtější drama v českém prostoru mělo někam vyvíjet, tenhle film by mohl být prvním stupínkem jeho vývoje. Jen tak dál. [DVD] ()

-Ravee-

Tak trochu vykleštěná Rosetta po Česku, která ale trpí odfláklou filmařinou. Herecké výkony mě neurážely, ale prkenná režie a kamera už ano. Rádoby nenápadné (o to viditelnější) doslovné metafory ve scénáři také mohly chybět - odsun Kinder vajíček na konci záběru, zatoulaný pes na začátku záběru... Díky tomu všemu člověk ani na chvíli nevěří.. ()

ivishka

Věčně nespokojená a psychicky nevyrovnaná osoba, které se nelíbí ani zájem ostatních. Takto bych popsala hlavní postavu "Ofku" v podání Marthy Issové, která tomuto filmu nějak moc herecké pozornosti nevěnovala. Z herecké části je celý film dosti slabý a to, že režisérka Michaela Pavlátová byla někdy za nějaký film nominována na Oscara, se mi ani nechce věřit. Bohužel tomu tak asi bude, jelikož v poslední době se pánové a dámy z Akademie asi pomátli. ()

sta

jen poznámka: s irenou hejdovu jsme kamarádi, tak to tady radši přiznávám, aby pak někdo neměl potřebu napadat moje hodnocení..můj vztah k autorce scénáře na hodnocení nemá žádný vliv.. každopádně ústřední dvojice je herecky zvládnutá téměř mistrně, na to jak staří oba herci jsou ()

Sandiego

Velmi autentické vystižení pocitu hrdinky v podání bezkonkurenční Issové, které zdatně přihrává jak sympatický Mádl tak i civilní Termerová, která dokazuje, že VKV jsou pod její úroveň. Vlastně ve filmu hraje celá řada mnou oblíbených českých herců. Všechny tyto klady i s vystihnutou atmosférou mizejícího Karlína zakrývají i hlavně v závěru viditelnou vykonstruovanost. ()

Vojcl

Na české poměry netradiční projekt a takovým já vždycky fandím. Atmosféra i charaktery jsou vykresleny dost realisticky a herecké výkony všech hlavních představitelů parádní. Hlavně Jirka Mádl konečně dostal prostor v pořádné charakterní roli a nezklamal. Jediné co bych vytknul, že na celovečerní film by to přeci jen chtělo výraznější základní dějovou linii. ()

blackrain

Dobrý film k zamyšlení nad sebou samým, nebo chcete-li nad svým ubýhajícím životem. Život vám může začít protékat mezi prsty. Příběh je věrohodný, zcela obyčejný a i možná tak trochu autentický. Odehrává se v současné Praze a může ho prožít každý z nás. Léčba šokem má výsledky skoro vždycky. ()

rt12

Martha Issovou ani Jiří Mádla nemusím tak jsem k filmu přistupovala bez nadšení. Nakonec to hrůza nebyla, ale nikdy už se na něj nepodívám. ()

FilmFan24

Stále to stejné, pořád dokola...Každý nový den je vlastně stejně šedý jako ten předchozí. Takové pocity má hlavní hrdinka filmu dívka Ofka (dost dobrá Martha Issová), která vlastně neví co by chtěla a hlavně komu dokázat. Pracuje u svého švagra v non stop obchůdku, má vztah s Mírou (Dolanský), který dá přednost její kamarádce Martině (Nováková) a hlavně nevidí a nechce vidět, že její kamarád, trochu divný ale staršně hodný Ubr (výborný Jiří Mádl) ji bezmezně miluje...Z letargie Ofku vytrhne až násilné přepadení v obchodě. Najednou nepodstatné věci dostávají úplně jiný smysl a dívka začíná nahlížet na svět úplně jinýma očima. Dalo by se říct, že je tady další český film v podstatě o ničem, ale...Ale hlavně díky oběma hlavním představitelům, kteří s minimalistickými prostředky ztvárnili oba hlavní současné hrdiny uvěřitelně tak, že se spousta vrstevníků v nich najde. Hlavně Jiří Mádl dokazuje, že je ze současných mladých herců jeden z nejlepších a mě osobně jeho přirozený (ne)herecký projev strašně připomíná z let šedesátých nezapomenutelné výkony Vladimíra Pucholta. A perla na závěr: Všimli jste si, že když kamarádka Ofky Martina otevře notebook, je na něm logo "hrušky" namísto nakousnutého jablka? Ve filmu o filmu je na víku ale původní nakousnuté "Jablko". Asi společnost Apple nakonec reklamu ve filmu nezaplatila...-:) ()

Tygrys

Někdy už mi přišlo hodně směšné poslouchat skoro celý film jak po sobě Mádl s Issovou navzájem řvou "Vypadní" nebo "Nech mě béjt". Jinak je to ale zajímavý pohled na krátkou žvotní etapu mladé holky, která neví co se životem. Navíc otevřené konce bez nějakého násilného happyendu můžu. ()

Kosmik

V životě jen málokdo může získat životního partnera svých snů. Většinou musí volit kompromis. O tom a o hledání štěstí a smyslu života jsou Děti noci. Příběh má velmi pozvolný děj jako plyne život sám. Škoda jen, že ve scénáři je dost nedotažených míst, zbytečně otevřených dějových linií či křečovitě urychlených vývojů vedlejších postav. Výborné jsou herecké výkony Marthy Issové a Jiřího Mádla. Křišťálové globy z letošních Varů byly uděleny zcela po zásluze. ()

honajz2

Hm, film o holce, co vůbec neví, co chce a kam chce v životě směřovat, ani neví, jestli chce mít vztah nebo ne a tak vůbec nic nedělá. V něčem málo bych hlavní hrdince i rozuměl, problém tohohle filmu je v tom, že se za celých 80 minut vůbec nikam neposune. Ofka k žádnému řešení svojí situace nedospěje, takže opravdu celý film místo toho, aby se hnula z místa A do místa B, tak zamrzla v místě A. A teď mi řekněte, co mě má na takovémhle filmu zajímat? Tváří se to, že je to hluboké jak Macocha, ale ve skutečnosti je to strašně prázdné. Snad jenom v závěru je zajímavá myšlenka s tím, že jsou i mnohem větší problémy, avšak ani ta scéna se sanitkou není moc dobrá. Sice je ten film krátký, ale i tak jsem se u něj dost nudil. 1* ()

Morloth

Klasický český film o ničem, který nikam nevede, nic velkého se v něm nestane, nic nevyřeší, ale hlavně nic neřekne. Přesto by to nemuselo dopadnout špatně. Děti noci totiž mají jednu výhodu oproti konkurenci a to v kvalitních titulních představitelích. Martha Issová i Jiří Mádl jsou vynikající. Jenže je tu jeden problém, Michaela Pavlátová jakoby nevěděla, co to vlastně točí. Jestli chce udělat film o jedné hrdince a jejích trablech, které již byly k vidění v kdejakém kousku, a nebo poskytnout prostor více postavám. Proto se ve filmu mihne několik neopodstatněných (zajímavých i nezajímavých) figur, které bez vysvětlení mizí. Stejně tak mi přišlo, že je režisérka na vážkách, jestli točit něco jako výpovědní sondu do duše teenagera, či si zkusit střihnout artový experiment s magickou atmosférou. A podobných váhání se najde více. Bohužel tento slepenec není zrovna sdílný. ()

Český herecký úspěch v Karlových Varech

Český herecký úspěch v Karlových Varech