Miluji tě k smrti

I Love You to Death

Milujem ťa na smrť

Komedie / Krimi

USA, 1990, 96 min

Asi nejsympatičtější role Kevina Klinea, co jsem zatím viděl. A to je hodně co říct, když si uvědomím, že tady nehraje úplně nejpříjemnější postavu pod sluncem. Spíš naopak. Jinak se jedná o takovou solidně černější komedii, která je na vyplnění dne ideální. Jediný opravdový plus u tohodle filmu vidím ve věčně sjetém Keanu Reevesovi, kterej se tady vysloveně předvedl.(6.5.2015)

Takové, no, mdlé, a to navzdory skvělému Kevinu Klineovi, kterému italského sukničkáře věříte stejně jako jste už Peteru Sellersovi věřili francouzského detektiva, indického herce, prezidenta USA nebo německého exnacistu. Ani námět Miluji tě k smrti přitom není špatný, ale podle mě by potřeboval mnohem více "britskosti", aby byl vtipně suchý a ne jen suchý s občasným vtipem... Zkrátka aby se mohl měřit třeba s Rybou jménem Wanda, starší o dva roky.(13.4.2020)

Prva polovica filmu je vdaka energickej postave, ktoru hra Kevin Kline zabavna a ani na chvilu nenudi. Lenze akonahle jeho postavu utlmia, tak cely film strati tempo a naplno sa ukaze, ze ostatne postavy nie su prilis zaujimave a uz vôbec nie su zabavne. Od dvojice zhulencov Hurt - Reeves som po tunajsich komentov cakal tiez ovela viac. Takze nakoniec je z toho len mierne nadpriemerna cierna komedia, ktora mala ovela väcsi potencial. 6/10.(28.11.2012)

lehce nadprůměrná komedie, dalo by se říct taškařice, kterou si může člověk užít, když nad dějem nepřemýšlí. Záporem jsou trochu topornější herecké výkony a trochu docházející dech filmu, kladem naopak některé povedené vtípky a scény. Přesto asi nebudu mít potřebu se na film ještě někdy dívat, jednou to stačí(20.3.2015)

Šílenější a zárověň geniálnější komedii byste jen těžko pohledali. Když jsem to viděla poprvé, naprosto mě to odrovnalo. Kromě výborného scénáře film hlavně táhnou herci v těch nejroztodivnějších kreacích. New age guy Rivera Phoenixe, zfetovaný Keanu Reeves, ital Kevina Klinea a jeho hádky se svou tchýní, všechno jsou to nezapomenutelné postavy, který tvoří nezapomenutelný film.(29.6.2006)

• - Během natáčení zemřel Joan Plowrightové (matka Rosalie) manžel (Laurence Olivier). (aluna)

• - River Phoenix a Kevin Kline, kteří se spolu objevili v tomto filmu, spolu "soupeřili" o sošku Oscara. Kline, který cenu získal, byl nominován za film Ryba jménem Wanda (1988) a Phoenix za snímek Čas zastavit se (1988).

• - John Kostmayer, autor scénáře, se ve filmu objeví jako Benny, zákazník pizzerie. (aluna)