Miluji tě k smrti

• slovenský

Milujem ťa na smrť

Komedie / Krimi

USA, 1990, 96 min

Takový trošku lehce úsměvný, místy však poněkud samoúčelný a protáhlý incident Lawrence Kasdana. Herecké obsazení je vynikající: Tracey Ullman je ve svém hněvu a pomstychtivosti, která je zmítaná láskou a Juliovskou vášní k nevěrnému manželu příkladnou, Kevin Kline zase hraje svého Don Juana v letech jako prostořeký výstředník a italská domácnost je tím pádem jako vyšitá. dvojička nájemných vrahů v podání Keanu Reevese a Williama Hurta je k nezaplacení, jsou to podivíni, pomatenci a darmošlápkové a River Phoenix jako zamilovaný chlapec oduševněle ztracený:) Takový kousek potěší, zároveň však nevybočuje z celé řady na podobné téma zpracovaných bijáků. Od Kasdana bych přece jenom čekala trošku něco víc...echt:)(8.8.2008)

Netuším čo presne stálo za predlohu tomuto filmu...vraj je to podľa skutočnej udalostí ( ?!?!? ) Komédia s drsným humorom a pomerne dobrými hláškami ..... nezabíjame zadarmo..nie sme komunisti, sme Američania........čo som mal priviesť červený kríž.....najviac ma dostala feťácka úvaha kde vlastne leží srdce :)) Hurt a Reeves sú to jediné čo ma na tomto divnom filme dokázalo ako tak rozosmiať.(14.8.2011)

„When somebody shoot you in the head, it makes you think..“ Skvělý K.Kline jako imortální pizza boy se záletavými sklony vs. amatérské vražedné seskupení kolem jugoslavské tchýně Joan Plowright. Břitký humor, chytrý scénář, spousta italského a balkánského klení a ve zcela jiném kmitočtu se pohybující dvojice smažek Reeves a Hurt. Natočeno podle skutečné události a víte co? Já tomu věřím..(25.10.2010)

• RHK

Americká komedie o extrémně nevěrném italském manželovi a jeho ženě a tchýni, které vyžadovaly jako trest jeho zabití. Příliš legrační mi to ani nepřipadalo a chvílemi jsem se nudil. Tipoval bych ale, že ženám se tenhle film bude líbit výrazně více... Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=vaI3G7tB_JE(28.4.2010)

Výborná komedie o nepovedené úkladné vraždě. Skvělá plejáda herců - Kevin Kline, Tracey Ullman, Joan Plowright, William Hurt, Keanu Reeves.. někteří známí spíš z menších roliček, nebo méně známých filmů, ale o to víc překvapují v tomhle snímku. Smál jsem se a to docela hodně. Nadarmo se neříká, že v Italském manželství létají talíře vzduchem. Tady létá vzduchem všelicos. Vřele doporučuji. Nápor na bránici jak má být. 80%(23.3.2010)

• - Lawrence Kasdan, režisér snímku, se objeví ve filmu jako právník Deva. (aluna)

• - John Kostmayer, autor scénáře, se ve filmu objeví jako Benny, zákazník pizzerie. (aluna)

• - Phoebe Cates hraje slečnu, o jejíž přízeň se na diskotéce uchází Joey. Kevin Kline hrající Joeyho a Phoebe Cates jsou v reálném životě manželé a mají dvě děti. (aluna)