Architekt George Monroe si po léta hýčká jeden z velkých amerických snů chce si postavit vlastní dům na útesu nad mořem. Jenže jeho realizaci neustále odkládá a postupem času se zdá, že jej nikdy nedokáže uskutečnit - jeho manželství končí rozvodem, rodina se od něho odvrací, ztrácí přátele a nakonec i sám sebe. A tak mu nezbývá, než se na onen útes skutečně uchýlit a začít se stavbou. Jeho sousedé si myslí, že se zbláznil, jeho dospívající syn pro tátu nehodlá hnout prstem a bývalá žena, která kdysi dům snů chtěla, se mu citově zcela vzdálila. George začíná úplně sám, ale postupně se k němu přidává parta nadšenců a to, co původně bylo jen nesplněný Monroeův sen, se pro všechny stane něčím mnohem silnějším. (oficiální text distributora)

Tsuki003

Zajímavé. I přesto, že na stoprocent to není, dokáže to ve mně vyvolat pocit, že strávený čas nad tímhle filmem za to stál. Líbil se mi soundtrack, líbili se mi herci, zajímavé záběry... Ale nacházím malé trhliny ve scénáři a některé záběry byly... no, smát se u dramatu asi není to pravé, takže řekněme na protočení očí. ()

kolodej1

zajímavý film o muži, který až ve chvíli, kdy zjistil, že se blíží jeho konec, začal žít smysluplně. Byl to pěkný lidský příběh, který naštěstí příliš neždímal dojetí z té situace, film se spíš soustředil na přeměnu Georgova mírně řečeno problematického syna. Že by to bylo právě humorné, to mi nepřišlo, přesto mě film bavil. Kevin Kline i Kristin Scott Thomas příjemně překvapili svým výborným hereckým výkonem. Snad jen ten konec mi přišel přitažený za vlasy, škoda, že nebyl zvolen nějaký uměřenější závěr. 70% ()

xander

Hlavnou chybou tohto snímku je že príbeh vôbec nieje originálny a tempo je dosť pomalé. Najväčším kladom je výkon Kevina Klina, ostatní herci už niesú tak zaujímaví. Priemerné, ale ako solídna rodinná dráma pôsobí tento snímok fakt dobre. ()

Evziiik

Nepamatuju si, kdy jsem naposledy viděla tak působivý film. Ani se mi nechce ho komentovat. Nevím, co bych měla psát... Radši nic. Jen ohodnotím pěti hvězdičkami ()

Benoit

Popravdě mě námět filmu zaujal víc než samotné zpracování. Velice mě zaujalo prostředí ve kterém byl film natáčen. A že jsem to viděl v HD, tak jsem se vydržel dívat až do konce... Pořád jsem čekal až mě film něčím zaujme, až jsem viděl běžet závěrečné titulky. Prostě si myslím že z toho námětu šlo vyždímat daleko víc... ()

masakry

Tak k tomuto filmu chovám velikou úctu. Pro mě srdeční záležitost. Výborná práce celého filmového týmu. Kdo se podívá, určitě nebude litovat. 5 hvězdiček je v tomto případě naprosto zasloužených. ()

kocanska

Když zjistíte, že vám zbývají tři měsíce, priority se náhle mění. Hayden, coby rebelující spratek neměl chybu :-) ()

Sejkorka

Občas hodnocení uškodí, když si člověk nejdříve přečte ostatní recenze. Z dojmu, že je to na 5* jsem sklouznul na 3, dávám však 4*, trochu na just. Je to doják, maximálně předvídatelný, plný moudrostí typu "Když někoho miluješ, měl by ses ho dotýkat". No jo, ale to je přeci pravda. To, že rakovina změní člověku náhled na život ? Kdokoli se dotkne z jakéhokoli důvodu příznaku smrti, určitě o tomhle přemýšlí. A spousta lidí to udělá. Výborná je i proměna Georgeovy bejvalky (Kristin Scott Thomas). U synka je to trochu křečovité, ale mohlo by to tak být. Je to 70%, tečka. PODRUHÉ 21-3-2023. Moje tendence k 5 * je velmi silná. 76% celkově je super, nechávám 4*, moje přesně 80%. Ještě pochválím Jenu Malone. Její postava (Alyssa) i jak jí hraje je skvělá. ()