Architekt George Monroe si po léta hýčká jeden z velkých amerických snů chce si postavit vlastní dům na útesu nad mořem. Jenže jeho realizaci neustále odkládá a postupem času se zdá, že jej nikdy nedokáže uskutečnit - jeho manželství končí rozvodem, rodina se od něho odvrací, ztrácí přátele a nakonec i sám sebe. A tak mu nezbývá, než se na onen útes skutečně uchýlit a začít se stavbou. Jeho sousedé si myslí, že se zbláznil, jeho dospívající syn pro tátu nehodlá hnout prstem a bývalá žena, která kdysi dům snů chtěla, se mu citově zcela vzdálila. George začíná úplně sám, ale postupně se k němu přidává parta nadšenců a to, co původně bylo jen nesplněný Monroeův sen, se pro všechny stane něčím mnohem silnějším. (oficiální text distributora)

PogoJoe

Příliš zdlouhavě natočený průměrný příběh o umírajícím muži, plnícím si svůj celoživotní sen a vylepšujícím si svůj vztah se synem. S mnoha klišé, přesládlou hudbou a spousty záběrů na oceán a zapadající slunce. Několikrát jsem uvažoval, že film vypnu, ale dokoukal jsem se, druhý den, a vím, že se mi film za pár hodin vykouří z hlavy. Za mě ho rozhodně nedoporučuji. ()

Falconica

Jedno z nejkrásněji zpracovaných klišé, co jsem snad kdy viděla. Naprosto tuctovej americkej příběh, ale tak hezky provedenej...Navíc to neni poprvý, co mi Christensen ukázal, jak skvěle mu jdou postavy mladíků zabředlých v problémech:-) To jsem poznala už v Cestě vzhůru... ()

laik_60

Skôr dráma ako komédia. Skôr Kevin ako Hayden, rozhodne tradične dobrá bola Kristin Thomas a Steenburgenka. Film rodinného charakteru. Filmu by neuškodila kratšia stopáž. ()

Juto

Film nie je ľahký na pozeranie. Jeho príbeh je prenikavo štipľavý, niekedy skazený a neznesiteľne smutný. 8/10 ()

O´Hara

H. Christensen zde sehrál velmi těžkou roli teenagera rebela, v dnešní době by se dalo říct i emo týpka, který se vzpouzí svým rodičům, fičí si na všelijakých svinstvech atd. A vtom se o něj začne více zajímat jeho otec, který zjistil, že mu zbývá posledních pár měsíců života. Na tomto filmu je dobře vidět střet dvou různých generací, jak věkově, tak myšlenkově. Navíc ten konec mě celkem sebral, ikdyž bylo jasné už na začátku, jak to skončí. Myslím si, že tento film patří do škály těch nadprůměrnějších filmových zážitků. ()

Riley

Building relationships. Krásný film. Opravdu. Negativní komentáře se s mým názorem úplně míjejí a já jsem ráda, že jsem se k tomuhle snímku konečně dostala. ()

lennyd

Jsou prostě dny, kdy se naprosto všechno dokáže pokazit. To si může říct i architekt George, který dostane v práci výpověď (jako poslední ve firmě stále skládá modely domů z dřívek místo toho, aby používal počítačové generování), od svých lékařů se dozvídá, že má rakovinu a zbývají mu poslední čtyři měsíce života, a navíc jeho bývalá žena a dospívající syn jej nechtějí ani vidět. Ale George se nechce jen tak vzdát, a alespoň v posledních měsících života chce udělat něco prospěšného - rozhodne se postavit dům, po kterém celý život toužil a odkázat jej svým blízkým. A také chce, aby jeho syn s ním strávil prázdniny, a pomohl mu dům stavět... Ano, je to film plný filmových klišé. Ano, hraje si s divákovými city. Ano, je stoprocentně americký (vlajka zde chyběla!). Ale z nějakého důvodu mne tento film maximálně oslovil - viděl jsem jej několikrát, a pustím si jej kdykoliv znovu. I když vím, že ke konci budu brečet jak želva, stejně do něj kdykoliv půjdu. Výborné herecké výkony - Kevin Kline (změna z cynického maníka na člověka, který ví o co přichází), Jena Malone (tu holku prostě miluju :) ), Hayden Christensen, Kristin Scott Thomas a další. Film je tak nádherně natočený, že úplně láká nechat realitu všedního života za sebou, a začít stavět svůj Dům života. Jeden z mých Top10. ()

Mishqo

nádherný, silný a emotívny príbeh, ktorý miestami vyznieva klíšovite a dej je vo väčšine prípadoch predvídateľný ale aj tak zahreje pri srdci a pohladí dušu, herecké výkony taktiež na jedničku...odporúčam 8/10 ()

MI-380

Přehnaně dojemné drama o tom, jak se dá snadno a rychle: zbourat dům, postavit dům, zničit vztah, obnovit vztah, najít spousta dobrovolných pomocníků, změnit sexuální orientace, vyřešit drogový problém, skočit do cizí postele atd. atd. Přes všechno tohle posmívání jsem ale díky šikovnosti režiséra i herců bez problémů vydržel se zájmem sledovat vše až do očekávaného konce. 65%. ()

noiseaux

Je smutné vidět, že člověk musí umírat, aby začal konečně žít tak, jak si vždycky přál a splnil si svůj sen. ()

PALINO

Sú filmy, od ktorých toho veľa neočakávam, no po ich konci som príjemne prekvapený a DOM ŽIVOTA je jedným z takýchto filmov. Je síce pravda, že do žánru neprináša nič svetoborného, ale celý príbeh je podaný veľmi pekným a príjemným spôsobom a aj keď sa odohráva na minimálnom priestore, ani na chvíľku nenudí. Pre podobné typy filmov sú veľmi dôležití herci a tí odviedli dobrú prácu. Od Kevina Klinea a K. S. Thomas sa to aj očakáva, ale Hayden Christensen ešte nie je takou hereckou stálicou a tak o to viac poteší jeho výkon. Uvidíme, aký dopad na neho bude mať účinkovanie v STAR WARS, teda či sa na ňom prejaví hamillovský alebo fordovský efekt. Prajem mu ten druhý. ()

Michelle75

Není hezké, když si plníme celoživotní sny?Asi by bylo rozumnější začít s tím trošku dřívě, než George, ale my to děláme, když se stane něco neočekávného nebo až když je příliš pozdě. Přesto si myslím, že lepší pozdě, než-li nikdy. Navíc tyhle věci můžou sbližovat, v což věřím. Kevin Kline je ozdobou každého filmu a tahle role mu perfektně sedí. Lidi, které má kolem sebe se díky víře a chtění v něco dávají dohromady a začínají znovu nacházet sebe sama. A i když je toho někdy až příliš, tak ve filmu je pár věcí na odlehčení a tím pádem je to ještě koukatelnější. ()

aquiver

Především ten lidský rozměr snímku dostatečně vyrovnávají ona drobná úskalí typického melodramatu. Příjemný a hezký film. 75 % ()

dormouse

Sice Hollywood a všechno typicky americké, ale herci milí a základní myšlenka, že to nejlepší se může odehrát až na konec, se mi velmi zamlouvá. ()

dehlie

krásne vyrozprávaný rodinný príbeh, výborný kline, christensen, ale aj napr. jena malone. prvý film kde sa mi páči kristin scott thomas, po anglickom pacientovi si u mňa napravila reputáciu. ()