S kriminalisty kapitánem Tůmou a nadporučíkem Líbalem (v podání nezvyklé, ale dokonale ladící dvojice K. HögerJ. Bek) jsme se poprvé setkali ve filmu 105% alibi, v němž brilantně vyřešili případ vraždy. Úspěch inspiroval scenáristu Karla Copa a režiséra Vladimíra Čecha k dalším dvěma filmům, které spojuje slůvko alibi – Kde alibi nestačí a Alibi na vodě... V příběhu nazvaném Kde alibi nestačí vyšetřovatelé Tůma a Líbal sledují stopu neznámého vraha. Vede k bandě, která prodává údajně „švýcarský“ lék Cordofilin lidem se srdečními chorobami, a tak má na svědomí smrt několika nemocných. Vyšetřování a stopa po zmizelém Josefu Šestákovi (B. Šmída), jednomu z prostředníků prodeje, je pak zavede do luxusního mezinárodního hotelu v Karlových Varech a skladů Mediky, kde bylo zcizeno velké množství B-komplexu. Okruh podezřelých se neustále rozšiřuje. Jeden z nich je vrah. Všichni však mají alibi… (Česká televize)

Gattino

Pánové Höger, Nedbal, Záhorský a Tříska jsou zde skvělí, poprvé se v tomto filmu před kamerou objevili Josef Abrhám a Libuše Geprtová, která tehdy v Karlových Varech byla v angažmá. Já jsem ale nemohl spustit oči s noblesního Oldřicha Nového. ()

Biges

Zvláštní film. Herci i kamera velmi dobří, prostředek filmu také, ale začátek a konec nějaký zbytečně uspěchaný. ()

durkes

Po priemernom prvom diele, slabšia dvojka. Ústrednou postavou bol Oldřich Nový, ktorý hral famózne a zatienil hlavné postavy. Hoger sa na túto postavu nehodí a Bek bol zas ukričanejší a ľudovejší ako v prvej časti a už mi dosť vadil. Roztomilý bol vo svojej prvej úlohe Abrhám. Ináč slabota. ()

vinducha

Nejlepší z trilogie , zde si dost velký kus filmu pro sebe ukradl B. Šmída alias J. Šesták. Škoda , že jeho komediální talent nebyl moc využíván. ()

quokam

Svizna detektivka s primesi jemneho humoru a s ideologickym hrotem namirenym proti emigraci a zivnostnikum. Scenariste si pomohli neduveryhodnou hlavni stopou a taktez nastrazeni zaverecne pasti mi zrovna neprislo dobre provedeno. Scenaristicke nedostatky vsak kompenzuji vytecni herci v cele s pany Hogrem a Bekem ci s esy v rukave v podobe panu Noveho, Nedbala, Trisky, Smida ci krale Zahorskeho. Jiste, ve filmu se zrcadli doba vzniku, coz vsak plati o kazde dobe, u kriminalek a detektivek zvlaste. Sviznych 80 pro. ()

RoGo01

Postavy vynikající, od hlavních rolí po štěky, jedny z posledních černobílých Karlových Varů, ale ta prvotní zápletka, ta mě drásá a udrásala jednu hvězdu. ()

frantisekly

Hneď na začiatku ma dostala angličtina Josefa Hlinomaza vo vtipnej upútavke. Počiatočný skratkovitý dej sa začína naplno rozvíjať v kúpeľnom dome. Takmer psychedelické stvárnenie piesne Šedý stín v bílé tváři, Odlřich Nový idúci dole schodmi recepcie s rukami vo vreckách - nepreniesol som sa v čase pred druhú svetovú? Ale nie! Mladučký Josef Abrhám ma o pár minút nato privádza do 60-ych rokov. Čo sa týka kriminálnej zápletky, celkom to do seba zapadá, no páchateľ sa dal uhádnuť celkom ľahko. Na záver ma prekvapil zmyslom pre humor Bohumil Šmída v scéne, ako sa snažil upútať pozornosť Bohuša Záhorského s kvetinou v ruke☺. ()

juanpera

Trochu mene znama detektivka z trilogie. Hlavne z duvodu nemoznosti projekce jako "film pro pametniky" z duvodu hereckeho obsazeni. Velmi dobry namet, dobre prostredi, velmi hvezdne obsazeni vcetne Oldricha Noveho v roli, ktera je na nej jak delana... A bez vetsich politicky propagandistickych podtextu... LIBI 80. ()

Spapanek

Moc pěkná detektivka se skvěle fungující dvojicí vyšetřovatelů. Pěkné dialogy, skvělé herecké výkony a ta režie... Tohle už se dnes netočí. Každá scéna krásně připravená a promyšlená, obejde se to bez deset střihů na jednu větu. Působí to civilně, humorně a reálně. Za mě nejde dát méně než plný počet (navzdory Třískovi, který mi tam moc nesedí, nebo ho jen nemám za mlada moc rád? Nevím). Opravdu to takhle krásně zpívali...? ()

honza.g

Ač film vznikl na začátku 60. let, do nové vlny nepatří, nic nového v něm není. Ale je to solidní detektivka, kvalitní filmařské řemeslo (kostýmy od Lhotáka, text písně P.Kopta), a klasická dvojka kriminalistů nezklamala. Vraždění vypadá poněkud přehnané vzhledem k velikosti zločinu (prodávat B-komplex jako lék, dnes by to byl prostě jen fikaný marketing) , ale charaktery a motivy chovani všech postav byly podány věrohodně. ()

Monicina

Pre mňa najlepšia zo série Hoger - Bek. Prostredie zaujímavé, herci zahrali dobre a presvedčivo, zápletka inovatívna, páchateľ do poslednej chvíle neznámy, ja som ho osobne netipovala. O. Nový veľmi dobre zahral toho životom unaveného a podvádzaného muža, ktorý vie, že už je dávno za zenitom. Potešil ma B. Šmída opäť v úlohe natvrdlého takéto úlohy mu vždy sadli. Filmu nemám čo vytknúť, je to typická vysoká kvalita detektívok 60 rokov. ()

005

Nijak zajímavá zápletka a ani rozuzlení této kriminálky. Ale dobře napsané dialogy a hlavně perfektní postava ředitele hotelu v podání Oldřicha Nového. Díky němu jedna hvězda navíc. ()

Generi

Výborná atmosféra, výborné herecké výkony - Miloš Nedbal v roli klauna - to se jen tak nevidí a tradičně noblesní Oldřich Nový, charismatický Hoger a mladičký Tříska co by kopie Belmonda - opravdu skvělý zážitek ()

horskejvlk

Kvalitní zpracování a herci, vše super, zejména ten socialismus který si nechce připustit že prohrává a zaostává, tady se lidé ještě divili… kde je chyba , v 80’ už se jen divili, že někdo mohl socialismu věřit… Rozuměj jako ekonomicky na vyspělý stát na čele Evropy tak jak tomu bylo za 1.republiky. K detektivce: jednoduchá zápletka, bomba Tříska který už chtěl být v té dobré hrdé bohaté Evropě. Kdežto všem už bylo jasné že ČSSR jde do kytek, není divu že jaro 1968 přišlo, ta naděje že budeme opět prosperující zemí byla obrovská. ()

milos.bradik

Nemám rád socialistické kriminálky plné soudruhování, ale toto bylo výborné i díky skvělému hereckému obsazení a to se týká i menších rolí, například Abrhám a Geprtová jsou tady perfektní, o Třískovi, Högerovi, Bekovi, Záhorském nebo perfektním výkonu Oldřicha Nového ani není potřeba mluvit. Zaujal mne taky Miloš Nedbal, kterého bohužel brzy zavraždili, ale byl také výborný. Prostě film plný skvělých herců a jejich výborné výkony zcela přebily slabý námět této detektivky. ()