S kriminalisty kapitánem Tůmou a nadporučíkem Líbalem (v podání nezvyklé, ale dokonale ladící dvojice K. HögerJ. Bek) jsme se poprvé setkali ve filmu 105% alibi, v němž brilantně vyřešili případ vraždy. Úspěch inspiroval scenáristu Karla Copa a režiséra Vladimíra Čecha k dalším dvěma filmům, které spojuje slůvko alibi – Kde alibi nestačí a Alibi na vodě... V příběhu nazvaném Kde alibi nestačí vyšetřovatelé Tůma a Líbal sledují stopu neznámého vraha. Vede k bandě, která prodává údajně „švýcarský“ lék Cordofilin lidem se srdečními chorobami, a tak má na svědomí smrt několika nemocných. Vyšetřování a stopa po zmizelém Josefu Šestákovi (B. Šmída), jednomu z prostředníků prodeje, je pak zavede do luxusního mezinárodního hotelu v Karlových Varech a skladů Mediky, kde bylo zcizeno velké množství B-komplexu. Okruh podezřelých se neustále rozšiřuje. Jeden z nich je vrah. Všichni však mají alibi… (Česká televize)

tatopulos

Höger vybraný jako postava kriminalisty do trilogie Alibi, byla sázka na jistotu. Především výborná podzimní scéna, kde setkají Höger a Nový, který byl "po sezóně" a esenbák recitující Shakespeara- "smůla je coura, která se na každého lepí". Bek je pro mě v této trilogii nesnesitelný- falešný, strojený a neživý ouřada, i když se "snaží" o opak. ()

Pitryx

V podstatě totéž co první film. Mdlé, bez chuti a zápachu, bez vrůša, bez ničeho. Táhne se to jak sopél. ()

ostravak30

Kriminálka a pokračování filmu 105% alibi je zhruba na stejné úrovni jako předcházející film. Tentokrát se jedná o podvod s léčivy. Pravdou je, že se v kriminálce objeví samí kvalitní herci. Jenže je to nuda a nuda a nuda. Od prvních úmrtí přes sebevraždu se skutečně něco děje. Jenže kriminalisté už podruhé za sebou tápou. A jak se oni bezvýchodně otáčejí ze strany na stranu jako kohouti na báni ubíhají minuty, které spíše plynou nezáživně. Až do chvíle chycení Jana Třísky. Ve filmu jsou opravdu úsměvné momenty, ale také zazní kupříkladu věta: "Já se starám jen o tržbu a splnění plánu, kdežto vám jde o člověka, ovšem teprve, až už je po něm, že. V tom je soudruzi ta chyba." Také vidíme, jak se vyhazují Češi z hotelu - opět trocha humoru, ale soudruzi se nejspíš moc nesmáli už při předchozí replice. Nejhumornější postavou se stal Bohumil Šmída. Ten se právě staral o ty zábavné prvky, tak alespoň zaplať bůh za ně. ()

vitak69

Podívejte soudruzi, já musím plnit plán. Já vím, vám jde především o člověka soudruzi. Jenže až když je už mrtvý. Skvělá a odvážná hláška na začátek 60 let, která zřejmě unikla pozornosti tehdejším cenzorům. Jinak samozřejmě nechybí morálně pokleslí občané, kteří za honbou zisku neváhají ohrožovat na zdraví své spoluobčany. Nakonec jsme stejně všichni odboráři. ()

Max Q.

Dobrá kriminálka, Höger je tady machr. Tvůrci ale nemuseli z hlavního záporňase dělat ještě zavilého nepřátele socialistické společnosti a z Nového kapitalistu, kterému manželství samozřejmě nemá šanci vyjít. Vůbec si popis zkažené karlovarské hotelové smetánky mohli odpustit. ()

pOne

Svižný začátek sliboval trochu víc, než nakonec divák dostal. Mezi klady řadím účast řady dobrých herců, celé zasazení děje do Karlových Varů. Mezi zápory pak jakousi rozvláčnost celého děje. ()

carl.oesch

Asi jedna z nejlepších detektivek, které kdy byly natočeny v Česku. Ideologie už žádná (díky bohu), nakonec falešné léky nejsou žádný problém ani dneska, takže zůstává kvalitní detektivka se všemi pravidly žánru v poměrně atraktivním prostředí. Pepíček Beků je tady tak trochu za blba, nicméně pominu-li Karla Hogera a mladého Jana Třísku, tak herecky (přičemž oba mají co hrát...) mně nejvíce zaujal Oldřich Nový a ve své asi nejlepší filmové roli Bohumil Šmída. Scéna v restauraci, kde čeká na vraha, je stejně napínavá, jako zábavná a graduje tak, že v českých filmech se s něčím takovým málokdy setkáme. A když k tomu přidali autoři i úvodní chytlavou píseň, která koresponduje s postavou Oldřicha Nového, velice dobrý film je na světě. Snad jen 13. revír je jednoznačně lepší českou filmovou detektivkou, tohle se u mně těm pěti hvězdám hodně blíží, ale přece jen na ně nedosáhne...... ()

dsaiko

Hezky obsazená agitka o tom, jak jsme všichni straníci a odboráři, a jak západní léky jsou jen atrapa a člověka spasí jen naše socialistické zdravotnictví. ()

sharka.68

opět důkaz toho,že umíme natočit dobrou detektivku...skvělé herecké obsazení!!!! Já se starám jen o tržbu a splnění plánu, kdežto vám jde o člověka ... ovšem teprve, až už je po něm, že. V tom je soudruzi ta chyba... nevíte,kde by se dala sehnat úplná nahrávka ústřední melodie Černý stín v bílé tváři ? píseň Černý stín v bílé tváři Nahr: FISYO, text: Pavel Kopta Zpěv: Jiří Vašíček, Josef Bek ... ()

Nerajohn

Film, kde Oldřich Nový vyhrožuje s noblesou, že J. Třískovi rozbije hubu a kde si vrchol svých kriminálních roliček střihnul B. Šmída stojí za to. ()

brasek

Celkom slušná kriminálka... svojrázna, ale má atmosféru a zápletku, ktorá až dokonca snímku nenecháva diváka chladným. ()

PTuranyi

Opäť vydarená kriminálka zo série "Alibi". Rovnako kvalitný scenár a produkcia, ale tentokrát sa počet hercov oproti takmer komornému "105% alibi" o niečo rozrástol.  Všetci však hrajú svoje úlohy veľmi dobre. Pribudlo hlavne príslušníkov VB a okrem ostrieľanej dvojky Karel Höger, Josef Bek dostali šancu starí harcovníci ako Oldrich Nový ale aj začínajúci Jan Tříska či Josef Abrahám, pre ktorého to bola vlastne prvá reálna rola. 70% ()

Johgas

Líbilo. Koukám, že problémy s padělanými léky byly, jsou a budou, tím se děj zdá být aktuální i pro dnešní dobu. Líbil se mi suchý elegantní humor Oldřicha Nového. ()

Peabody

Pro mne vrchol série, zejména díky Oldřichu Novému, který dostal konečně roli a svého stárnoucího a vědoucího elegána ředitele hotelu odvedl na 105 %, možná více. A Šmída sice nehraje pana Pacínka, ale v zásadě je to další role jemu na tělo a je taky moc a moc pěkný. Hlavní dvojice kriminalistů funguje docela dobře, zápletka není špatná. Skvělé dobové hlášky - nejen vtípek u recepce - dvě věty debutujícího Josefa Abrháma, neuvěřitelné věci jako snad první golf v českém filmu po roce 1948, to, že někdo je ze Švýcarska a nemusí být padouch. Díval jsem se opakovaně a opravdu si myslím, že ani ta ideologie tam není moc, protože věty jako "na tebe tam zrovna čekají" jsou docela veritábl a ostatní jako všichni jsme odboráři byla jednak realita, jednak je to tady myslím spíše ironicky. . Rozhodně stojí za vidění. ()

Jarda68

Kvalitativně stejné jako předchozí díl 105% Alibi,navíc okořeněné prostředím Karlových Varů a přítomností Oldřicha Nového...80% ()