Tělo

V napínavém thrilleru detektiv pátrá po mrtvole, jejíž tělo zmizelo z márnice. Napínavý příběh drží diváka v nejistotě, neustále ho nutí přemýšlet nad okolnostmi, proč oběť zemřela a proč následně zmizelo i její tělo. Inspektora Jaimeho dohání vlastní minulost, z čehož ho vytrhne zmizení mrtvého těla z márnice. Během vyšetřování musí Jaime zjistit, jak může mrtvola beze stopy zmizet z uzavřeného boxu a proč je jediný svědek v kómatu zapříčiněném nepopsatelným děsem. Inspektor, který je obklopen vlastními nočními můrami, podezřívá ze zmizení těla mrtvé ženy jejího manžela, novopečeného vdovce Alexe. Ten však vinu popírá. Zmizelé tělo, podivuhodné jevy... Jaime a Alex jsou vzájemně propojeni v hororu, ze kterého mrazí. (oficiální text distributora)

gazogazo

Je to škoda, mohlo to bejt fakt hustý, jen by nesměli obsadit lidi který se snazej vypadat americky. Ani jeden nevypadal jak Španěl!! :D ()

katmandzoo

Presne takto si predstavujem napínavý mysteriózny film, ktorý sledujete celých 110 minút so zatajeným dychom, aby vám nič neuniklo a kde až do poslednej scény netušíte, ako sa to vlastne skončí. BRAVÓ Paulo. ()

emdvojka

ˇˇSPOILERˇˇ Oriol Paulo sa scenáristicky podielal na troch filmoch. Dva som už videl. El Cuerpo a Contratiempo. A práve tieto dva snímky sa podobajú ako vajce vajcu. Skoro identická záverečná pointa. Skoro identický námet, Dokonca minimálne jeden herec si zahral v oboch jeho filmoch, čo by nevadilo, kebyže, nehrajú skoro identickú postavu. Zaujímave je, že v oboch filmoch to všetko začína nehodou, pri ktorej zomrú nevinní ľudia a tí vinní sa zodpovednosti chcú zbaviť tým, že uteču z miesta činu. Pomsta pozostalých však nenechá na seba dho čakať. Dobre, tieto dva filmy napísal a zrežíroval jeden človek, ale sú si až príliš podobné. Skoro ako voľné pokračovania... ()

Kingjiri

Hodně se mi líbila mysteriózní atmosféra v pitevně a skvěle vystavěnej příběh. Objevilo se několik twistů, z nichž jsem některý fakt nečekal, přičemž závěrečnou pointu jsem odhad přibližně z jedný třetiny. Děj byl občas lehce překombinovanej, a to hlavně v závěru, kdy všechno klaplo jak mělo, ale aspoň mělo finále pořádnou gradaci a nekompromisnost. Taky se mi líbilo, že se všechno reálně vysvětlilo a žádný nadpřirozeno se nakonec nekonalo. Španělé tyhle mysteriózní bijáky zkrátka uměj. Kdyby se v první půlce tolik neřešily Alexovy flashbacky a udělalo se z bijáku pohledem Alexe ještě větší psycho, šel bych na pět slabších hvězd. ()

AloeB

Contratiempo level threat. José Coronado zase ale tentokrát chronologicky poprvé v roli mstícího se otce, navíc konečně nevypadá jako nějaký mstící se vesnický balík, ale skutečně drsný hrdina. Přirovnání k jinému jeho filmu je na místě, teď se koukám, že za ním stojí stejný režisér, a oba filmy spolu sdílí mnoho společných prvků. A přestože El cuerpo možná nemá na svého vyzrálejšího bratříčka z roku 2016, tak stále nabízí perfektní a do jisté míry originální podívanou. Jistě, možná to začíná poměrně nezajímavě, ale tempo se postupně zrychluje. Oriol Paulo velice zajímavě vykreslil kontrast mezi detektivem a podezřelým, jejich bližší spojení je pak možné antiklimatické, ale ve své absurdní komplikovanosti velmi pravděpodobné. Role Aury Garrido je pro její vzhled velmi žádoucí. Další typická španělská žánrovka od režiséra, který se na vzniku tohoto stereotypu aktivně podílí, velmi dobrá, ne však dokonalá. ()

FeriusParfax

Již třetí film od Oriola Paulo a zase mě nachytal. Přiznám se ale, že si s ním musím dát pauzu, protože začínám vidět v jeho filmech hroznou šablonovitost a už to zkrátka není ono, když víte, že přijde otočení situace o 180°. Jednalo se však o jeho nejlepší snímek. Hlavnímu "chudákovi" jsem palce rozhodně nedržela, protože to byl děsně nesympatický jouda. Opět je tu hon za tvrdou a důmyslnou pomstou, která je hlavním motivem všech jeho filmů. Dost bych se bála O. Paula nakrknout, protože jeho pomstychtivá nutkání jsou vážně něco. Jeho postavy rozhodně na křivdu nezapomínají. Nutno podotknout, že se ale není moc čemu divit. ()

markotter

Napínavé od samého začátku. K tomu temná, až hororová atmosféra a Vy si jen říkáte, kdo nakonec dostane Černýho Petra. Konečné rozuzlení jsem nečekal, i když se ve filmu několik narážek pro vnímavé objevilo. No a protože jsem na to během filmu nepřišel, o to víc jsem byl překvapen a potěšen, jak to Španělové zvládli. ()

Franc1s

Ty kráso! Ti španělé fakt něco umí. Další temná krimi od nich a jsem překvapen a spokojen. Scénář na jedničku, propletenost, správně načasovaný wtf zvraty a když už si myslíš, že je to tak, prd, uplne jinak a pak zustaneš čumět s otevřenou pusou. Napjatá atmosféra celý film i s trochou i prvku hororu, ale nic přehnaného, naopak se to zde parádně hodilo. Určitě doporučím tatovi a za mě 9/10. I amíci by mohli závidět :) ()

Ergon

Napínavý film v každém záběru, který mně doslova připoutal k obrazovce. Celou dobu jsem byl při sledování napnutý, jak struna, až do poslední vteřiny. Tvůrci rozehráli inteligentní hru s divákem, které se jen těžce věří. Opravdu brilantní thriller, kdy jsem při závěrečném rozuzlení nevěřil vlastním očím a po závěrečných titulcích jen nevěřícně koukal do prázdna. Silný zážitek, o kterém budu ještě dlouho přemýšlet. ()

Maximilianus

Film je ako dobre zabalený nanuk, ktorý ste s v konečnom dôsledku nevybrali. Trvá, kým sa k nemu dostanete, ale v priebehu rozbalovania postupne cítite jeho chlad a vôňu a neviete sa dočkať jeho chute. Keď už sa k nemu prepracujete, s radosťou sa do neho zahryznete a hoci je veľmi dobrý, nie je to vaša obľúbená chuť. To bol môj prípad. Film je síce dobrý a viac ako priemerne napínavý, no nevzbudzoval vo mne nejaké výrazné emócie. Bol som samozrejme zvedavý, čo sa deje a kto stojí za zmiznutím mŕtveho tela, ale ten koniec, hoci bol umne daný dokopy a premyslený, ma nechal chladným a užasnutý som z neho nebol. Stále si stojím za svojím tvrdením, že hodnotenie či už filmov, kníh alebo čohokoľvek iného závisí od toho, aké filmy ste už videli a knihy čítali. Tento film porovnávam s filmom Contratiempo, ktorý som videl prvý a v ktorom napätie bolo budované výraznejšie a koniec bol omnoho lepší a prekvapivejší. Možno keby som El cuerpo videl prvý, páčil by sa mi viac, ale tieto dva filmy sú veľmi totožné a ako víťaz z neho vychádza druhý spomínaný. 7,6/10. ()

ER

Docela fajn psycho....pár nedokonalostí to má,ale taky tu správnou atmosféru thrilleru,která dokáže napnout. Jen je škoda,že poměrně brzo mně napadlo, kdo za tím bude. ()

swiss

Dal bych i pět, ale na začátku jsem si nebyl jistý, jestli to není parodie. Jak herci a hlavně Aura Garrido přehrávali bylo až legrační. Pak mě ale film vtáhl do děje a já se nechal oblbovat. A rád! ()

DavidWebb

Takže znova. Zasa raz dávajú španielskí scénaristi tým houlywudskym na frak. A pritom to chce iba trocha chochmachu, chuť, neodfláknuť svoju prácu a máme tu čistokrvný, atmosférický napínák crème de la crème. Proste, ja osobne už niekedy zvraciam z tých amerických sračiek, kde sa všetky postavy chovajú ako po práve vykonanej lobotómii, všetci sú nesvojprávni, v hlavách nasrané a svojim debilizmom rozčuľujú divákov do nepríčetnosti, aby si "tvorcovia" mohli s kľudným svedomím do kolónky žáner napísať "thriller". To zvládne aj idiot, stačí ak mu niekto našepká. Nuž ale, čo sa dá čakať od produktov určených pre amerických tínejdžerov resp. populáciu, však? Koxo, američania vlastne ani nepotrebujú armádu. Oni zdecimujú celú planétu tým, že všetci budú pozerať ich filmy. Česť výčitkám! Ále späť k "telu". Štve ma, že som nemohol poriadne sledovať herecké výkony, keďže po španielsky neviem a musel som čítať titulky. Nó á španieli rozprávajú fest rýchlo. Däm it, tam niekde sa mi stratila tá piata... PS: Thnx for titule, Ergulis, again ()

Miagy

Tak toto bola pecka, Španieli opäť ukázali, že v točení thrilerov a hororov sú absolútna svetová špička a podľa môjho názoru neexistuje na svete toľko vysokokvalitných filmov plných napätia, pri danom rozpočte, podmienkach a v danej silnej konkurencie ( prevažne z USA) ako takýchto španielskych. PLUS: neskutočne adrenalínový zážitok, nervy, napätie, dokonalý a pre mňa takmer totálna špička šokovania v záverere ( najviac asi v SAW I), vynikajúca atmosféra, scenár, nápad, rozuzlenie. MINUS: menej sympatickí herci ako sme zvyknutý. To však môže byť i pozitívom. ()

_aandyy_

Temný film skládající se z mnoha střípků, místy do sebe aspoň zdánlivě nezapadajících. Stopáž delší, ovšem budování napětí mezi liniemi vrcholí v dost překvapivé rozuzlení. V podstatě pokud si člověk namátkově přečte obsah a potom film pustí nějakých 15 minut před koncem, nestačí zírat. Nabízí se tématické srovnání se Zmizelou, tohle španělské zpracování tématu zmizelé (a zde dokonce potvrzené mrtvé) ženy mě chytlo o dost více oproti Zmizelé především naprostým zvratem v ději a nečekaným koncem. Zmizelá oproti tomuhle měla zajímavější průběh než vyústění, ale nemám ráda předvídatelnost. V tom má El Cuerpo oproti druhému zmiňovanému filmu velkou přednost. Kdo by to byl čekal. ()