Tělo

V napínavém thrilleru detektiv pátrá po mrtvole, jejíž tělo zmizelo z márnice. Napínavý příběh drží diváka v nejistotě, neustále ho nutí přemýšlet nad okolnostmi, proč oběť zemřela a proč následně zmizelo i její tělo. Inspektora Jaimeho dohání vlastní minulost, z čehož ho vytrhne zmizení mrtvého těla z márnice. Během vyšetřování musí Jaime zjistit, jak může mrtvola beze stopy zmizet z uzavřeného boxu a proč je jediný svědek v kómatu zapříčiněném nepopsatelným děsem. Inspektor, který je obklopen vlastními nočními můrami, podezřívá ze zmizení těla mrtvé ženy jejího manžela, novopečeného vdovce Alexe. Ten však vinu popírá. Zmizelé tělo, podivuhodné jevy... Jaime a Alex jsou vzájemně propojeni v hororu, ze kterého mrazí. (oficiální text distributora)

M1k9

Co španělský film to pecka. Všichni herci zahráli dokonale. Scénář je absolutně dokonalý. Film baví ve všech pasížích. Je to tak dobré a nabízí to všechno co nám většinou zoufale chybí, že na to nemám fráze. Není si na co stěžovat. Závěrečný twist je mohutný. Hollywood se může zase zahrabat i s těmi miliardami tištěných dolarů. 9/10 ()

majec4

Milujem tento typ spanielskych thrillerov. Nie ste len pasivny divak, ale spolu s vysetrovatelom uvazujete ako to cele bolo. V jednu chvilu to uz mate vyriesene a nakoniec sa Vam scenarista vysmeje do tvare. Bolo to fakt zabavne pozerat. Tie prvky hororu boli tiez super, vtiahli do deja, drzali atmosferu. Ten zaver by som asi tak polopatisticky nevysvetloval, ale az tak mi to nevadilo. ()

jorgus

skoro do konce jsem byl napnuty a fakt nevedel jak to skonci..zaver byl pritazeny trochu za vlasy, ale i tak po delsi dobe za plnych pet..:) ()

sNeDy

Proč sakra někdo tak zajímavou a napínavou podívanou odepíše tak překombinovanou deux ex machina na konci? Přitom ještě pár minut před koncem jsem sledoval a lámal si hlavu nad tím, jaké bude řešení. A nakonec dostanu tak nepravděpodobný konstrukt, až to bolí. Přitom krom právě konce je to krajně (ne)příjemná podívaná. ()

KOZEL84

Herecky to teda určitě moc nezaujalo.Leda ta Belén a její fakt trochu otravný smysl pro humor (sem se ani nedivil týpkovi),které tu je bohužel celkem málo a Aura Garrido (obě sou moc povedené španělácké cuerpa).Jinak asi čekám od španěláků příliš,a že neuhádnu pointu mi zas tak nestačí.Ono taky nebylo jak.Leda si typnout-vodítka nejsou a navíc je to spíš hollywoodsky otravně překombinované (do toho kulometná španělácká mluva).Žraní dopisu z moc mn'ami hajzlu mi přišlo jako dost nechutný a samoúčelný kyks,pane říditeli.Ale dá se. ()

piranha

Bohužel už v průběhu filmu mi došlo, že je to víc horor a míň krimi, než by se mi líbilo. Já jsem se těšila na krimi a myslím, že by to filmu i víc slušelo. Prostě přidat pár vyšetřovacích scén a postupným odhalováním důkazů někam dojít, následně ubrat něco z pseudodramatických scén, například těch ze záchoda, ve kterých si režisér očividně liboval. Někdy se herci tvářili tak dramaticky, až jsem si říkala, že už to fakt jako přehánějí. No a konec byl sice překvapivý, ale tak kostrbatě, že z toho snad ani nemůžu mít radost. Pokud chcete vidět opravdu dobrý film postavený na stejném principu, podívejte se radši na Contratiempo. ()

TheSpearCZ

Takřka hned na začátku filmu jsem věděl, že tu půjde jen o samotný konec a jeho rozuzlení, které bude šokující a v rukou Španělů jsem ani nečekal, že bych ho snad mohl i uhodnout správně, ale tohle byla zamotávačka jako blázen, tohle bych netrefil ani na padesát pokusů. Povedená kriminálka a v jednu chvíli i skvělý horor, což zařizuje především hutná atmosféra a herecké výkony. Čisté 4* ()

jupisova

Tak pro mně velké překvapení . Celkem jsem se i bála , líbily se mi i herecké výkony ...Pořád jsem čekala moment překvapení a ten přišel a překvapil .... ()

agassi68

Španieli nesklamali a natočili nadpriemerný krimithriller, kde len tí najväčší fanúškovia detektívok a potomkovia Agathy Christie vedia už v polovici, kto bude nakoniec páchateľ. Keďže ja sa do tejto partie nezaraďujem, vychutnal som si to až do konca..80% ()

owwidius

Zle som si precital popis filmu - fakt sa jedna o krimi-thriller, a ja neviem preco som si myslel ze to bude skor thriller/horror. Takze ale odhliadnuc od toho, zase jeden velmi zrucne natoceny filmik zo spanielskej dielne. Pedrove veci ja moc nemusim, ale tento styl je super. Cely cas som cakal, ako to teda dopadne, len neviem ci TEN zaver ma uplne uspokojil - mozno trochu invencie by nezaskodilo. Nehovorim ze ma to neprekvapilo, ale ked sa nad tym zamyslim, tak je to zbytocne prekomplikovane a tak trochu odrb na divakovi. Ale ako jubilejny sty film v roku, urcite kvalitka. [#100/2013] ()

Evander

Výborná, mysteriózní detektivka. Rozuzlení je sice poněkud zvláštní a určitě mohlo být provedeno lépe, přesto však El Cuerpo za zhlédnutí stojí. ()

kkarx

Typ filmu, který vyloženě stojí na rozuzlení a hereckých výkonech. Díky slušné režii nudit asi nebude, ale právě nevýrazní herci a neuvěřitelný konec ho mírně táhnou dolů. ()

Eluin

Ono to není úplně špatné, ale chybělo mi tam něco, co by mě do snímku více vtáhlo, což je u tohoto žánru dost fatální. Závěrečné rozuzlení sice ušlo (i když imho bylo dost překombinované), ale že bych z toho nějak skákal radostí... ()

strikeman

Možná příliš složitě vykonstruovaný, ale přesto parádní krimi thriller s naprosto nepředvídatelným vyústěním ... 80% ()

KUFI

Chystal jsem se tomu dat 4 hvezdy, ale to smesne prekomplikovany a ulitly rozuzleni to o jednu hvezdu srazilo. Nez vymejslet takovej megalomanskej masterplan, tak radsi vezmu bouchacku a jednoduse je odprasknu. ()

PEZ

Slusny spanielsky krimi thriller, s dobrou atmosferou no s az prilis prekombinovanou zapletkou. Zhruba od polovice mi uz znacne vadilo, ako to vsetko to seba zapada a na hlavneho podozriveho je pripraveny "dokonaly plan". Proste to bolo prilis "dokonale", vdaka comu som bol bohuzial vytrhnuty z deja filmu a uvedomoval som si zasahy scenaristov. Zaver bol uz prilis vo vsetkych smeroch. Keby scenaristi trosku ubrzdili a nesnasili sa o megazvrat, bolo by to omnoho lepsie. Z formalnej stranky niet co vytknut. ()

Kiisaki

To tedy bylo překvapení! Člověk celý film čeká jasný zvrat a on je ten zvrat nakonec úplně jiný. Musím pochválit Tělo za opravdu zajímavou atmosféru a napětí, přestože se občas tak trochu tlačilo na pilu a mohlo se zdát, že snad půjde o duchařský film. Chvílemi toho bylo trochu moc, ale když zapadly všechny díly skládačky dohromady, nemůžu se nad ničím pohoršovat. Zhlédnuté filmy ze španělského prostředí bych mohla napočítat na prstech, proto mi dělá velkou radost, když při seznamování narazím na něco takto kvalitního. ()