Tělo

V napínavém thrilleru detektiv pátrá po mrtvole, jejíž tělo zmizelo z márnice. Napínavý příběh drží diváka v nejistotě, neustále ho nutí přemýšlet nad okolnostmi, proč oběť zemřela a proč následně zmizelo i její tělo. Inspektora Jaimeho dohání vlastní minulost, z čehož ho vytrhne zmizení mrtvého těla z márnice. Během vyšetřování musí Jaime zjistit, jak může mrtvola beze stopy zmizet z uzavřeného boxu a proč je jediný svědek v kómatu zapříčiněném nepopsatelným děsem. Inspektor, který je obklopen vlastními nočními můrami, podezřívá ze zmizení těla mrtvé ženy jejího manžela, novopečeného vdovce Alexe. Ten však vinu popírá. Zmizelé tělo, podivuhodné jevy... Jaime a Alex jsou vzájemně propojeni v hororu, ze kterého mrazí. (oficiální text distributora)

hunterN

Skvěle odvedený kus (nejen v rámci) španělské filmařiny, který má všechno, co má správný thriller mít - vraždu, mrtvolu, noc, bouřku, mrazivé napětí, stupňování děje, které divákovi postupně zamotává šišku a pointu, která Vás posadí na zadek. K tomu navrch krásnou Belén Ruedu, která nikdy nezklame a máme tady film roku 2012 (společně s americkým Djangem, dánským Honem a českým Ve stínu). Plný počet a klobouk dolů. ()

MareT.

Ja prihodim i tu patou za (opet) krasne ozviveni v podobe pointy, ktera me proste dostala. Ten pocit je totiz k nezaplaceni a v dnesni dobe je ho strasne malo. Napeti by se dalo misty krajet a hlavne musim vyzdvnihnout rezii, ktera dava celemu filmu divacky vdecnou formu. Spanele zase nezklamali. ()

Hanys_

Špičková mysteriozní detektivka, která chvilkama solidně pocuchala moji nervovou soustavu. Snad jen konec nemusel být až tak vysvětlovací, ale jinak nemám co vytknout. 9/10 ()

666Carnage

Tak tohle jsem vážně nečekal. Luxusní španělský thriller s nádechem hororu ale ta zápletka je top. Do poslední minuty jsem měl naprosto jinou představu o tom co jak je. Herecky skvělý protože jsem jim ty role fakt věřil. Tenhle sníme doporučuji všema deseti co se příběhu týče a taky doporučuji si nic nezjišťovat nebo číst o filmu. Až mě mrzí, že jsem na ten snímek přišel takhle pozdě. Ale mám zhlédnuto takže spokojenost. 80% ()

vander19

Od thrilleru očakávam, že ma bude držať v napätí až do samého záveru. Ale čo sa tímto besným španielskym toreadrom podarilo je až des. Pol filmu som sa bál, pozeral to za svetla a skoro porodil delfína od toho prekvapko konca. Začína to pekne pomalyčky. Rozbieha sa to asi ako tohtoročná sezóna v NHL (12/13). Ale pak sa to premení na brútal play off. Šarm filmu dodáva aj španielčina a to že herci ani nehovoria, ale skôr príjemne šeptajú. Od začiatku ma film navodil na to rozmýšlať aký to bude mať konec. Na 90% sa väčšinou aj trafím a tých 10% filmov milujem a nosím na pomyslenom piedestáli. Tu som absolutne nemal šajnu ako to asi skončí a preto zaslúžených 5* a veľka poklona La Furia Roja. ()

iampatrik

80% Mám rád tento typ detektivek. Tělo je po celou dobu napínavý film, nechávající diváka vodit za nos po celou dobu, aby na konci ukázal karty. Mimo to film vyniká atmosférou a rychlým spádem i přes svou bez mála dvou hodinovou délku. K dokonalosti chybí stejně dokonalý příběh, který "náročnějším" divákům bude připadat nedokonalý. ()

sona123

Někdy mě naštvou filmy, kde není jasné, kdo je vrahem (zahradník?), ale divák nedostane ani příliš klíčů k tomu, aby o tom mohl přemýšlet...nedá se říct, že by nebylo naťuknuté vůbec nic, ale pro mne, méně chápavou, bohužel příliš málo...a tak mi dhalení v posledních minutách příliš radosti neudělalo. JInak ale musím říct, že temná atmosféra, zajímavá myšlenka a dramatické zobrazení mělo něco do sebe a byla to poměrně napínavá podívaná. ()

Milky.

Tak jsem si ověřil, že detektivky moc nemusím. První polovinu jsem se vyloženě nudil a druhá polovina mě teda aspoň jakžtakž držela zvědavostí jak to nakonec vlastně je. No a nakonec je to tedy překombinované, únavné, naivní a zbytečně to s člověkem vyjebává víc, než je třeba. Na druhou stranu mělo to určité napětí a perfektní atmosféru. Ale celkově je to film, o kterém za měsíc nebudu vědět. Aspoň, že mistr detektiv měl dceru takovou kočku. ()

Yardie

70%. Zajímavé natočeno, slušná zápletka, odpovídající atmosféra. A perfektní závěr. Ale nějak mě to nechytlo. Koukal jsem, byly tam zajímavé prostřihy do minulosti, člověk přemýšlí, o co tam vlastně jde, ale to tempo bylo takové zvláštní. Nějak mě to nedokázalo vtáhnout. Tedy až na asi posledních 20 minut, kdy to chytilo parádní drive, probralo mě to a fakt jsem to hltal. Ale před tím mě to tak nějak míjelo. Jak jsem psal na začátku, bylo to slušně natočeno, ale prostě mě to nevtáhlo, nevzbudilo to ve mě nějaký zájem o postavy, o děj. Ale to je asi můj problém. Takže za mě slušný film, fajn vidět - hlavně kvůli super a překvapivému závěru, ale něco co by mě dostalo, to ne. Howgh! ()

MiaMahoney

Iberijská škola opět dokázala, že si směle může vytřít prdel všemi holyúdskými, průměrnými a často dost předvídatelnými thrillery a naservírovala opět kvalitně zpracované, natočené, zahrané, ušišlané pokoukání. Tudíž k osvědčeným popičovkám (Zatímco spíš, La Cara Oculta, Na konci tunelu a Contratiempo) přibyla další do sbírky s naprosto geniálním myslomrdem v úplném závěru. Sice člověk musí přežít pohled na odporný, botoxem napíchaný klon Jessiky Lange včetně oné neherecké afektovanosti, ale za to grandiózní finále to prostě stojí. Yo recomiendo! 👌 ()

jerenymo

Tak jsem dostal přesně co jsem chtěl (Thriller s prvky hororu). Jako že mám rád zvraty ve filmech, tak tady jsem ho dostal v plný "palbě". ()

Illy

Když máte doma bohatou, ale bohužel už notně vyvařenou špagetu, která začíná dokonce osychat a navíc se na vás neustále lepí ....je nutno něco udělat. Jenže pak se všechno zamotá a vy nevíte jestli jste blázen vy, nebo všichni ostatní. Celkové potěšení ze solidní atmosféry zkazí totální a nevěrohodná překombinovanost. Škoda. ()

Olaf7

Je vám jasný, že vrahem je zahradník a ona chyba lávky. Španělé opět potěšili. Začínám těm málo provařenejm filmům přicházet na chuť. Stopáž, zápletka, všechno je ok. Doporučuje osm z deseti toreadorů. ()

Blueeyes

Scénáristicky a režijně vymazlená chuťovka pro milovníky zvratů a nečekaných finále. Tušila jsem dle komentářů a doporučení překvapení, i přesto však závěr přišel z jiné strany, než jsem myslela. Necelé dvě hodiny se ukázaly jako ideální stopáž. Totiž přesně ve chvíli, kdy už jsem že všech těch vodítek, náznaků a svodů ze stopy začínala být lehce uondaná a rozmrzelá, bum bác v mžiku přišlo bleskurychlé překvapivé rozuzlení. Ještě musím pochválit kameru, některé záběry skrze sklenici na víno či zvnitřku vaku na mrtvoly byly pecka. ()