Tělo

V napínavém thrilleru detektiv pátrá po mrtvole, jejíž tělo zmizelo z márnice. Napínavý příběh drží diváka v nejistotě, neustále ho nutí přemýšlet nad okolnostmi, proč oběť zemřela a proč následně zmizelo i její tělo. Inspektora Jaimeho dohání vlastní minulost, z čehož ho vytrhne zmizení mrtvého těla z márnice. Během vyšetřování musí Jaime zjistit, jak může mrtvola beze stopy zmizet z uzavřeného boxu a proč je jediný svědek v kómatu zapříčiněném nepopsatelným děsem. Inspektor, který je obklopen vlastními nočními můrami, podezřívá ze zmizení těla mrtvé ženy jejího manžela, novopečeného vdovce Alexe. Ten však vinu popírá. Zmizelé tělo, podivuhodné jevy... Jaime a Alex jsou vzájemně propojeni v hororu, ze kterého mrazí. (oficiální text distributora)

Lachtaan

Oriol Paulo se za poslední dva měsíce zasloužil o to, co se povede jen hrstce vyvolených - probojovat se do top desítky mých oblíbených režisérů. Úderem tohoto hodnocení míjím tady na databázi velkolepý milník 3000, ještě než k tomu došlo, jsem si přál, aby zrovna tohle číslo patřilo pořádnému filmu. A tím Tělo rozhodně je. Neutichající thriller, u něhož se vám klasicky po “paulovsku” zavaří mozek a u konce si budete říkat, jak precizní dílo jste právě viděli. ()

elanius

(85/2013) / Opäť tu máme kvalitný thriller, ktorý od bodky spĺňa schému poslednej vlny španielskych jemne hororových kúskov. Ponuré farby, nočné scény, kvalitné dialógy. Ďalšou súčasťou je klasicky výborný výkon hercov. A ako zvyčajne, španieli vedia zahrať civilne, prirodzene, kvalitne. El Cuerpo poteší inteligentným príbehom a hlavne parádne zvládnutým koncom. Napriek tomu, že nedosahuje kvalít Mientras Duermes, alebo Los Ochos de Julia jednoznačne treba doporučiť, pre Espaňa fandov povinnosť. (7/10) ()

dANo

S radosťou a bez výčitiek dávam 100%, lebo som už dlhšiu dobu nemal podobný "obvyklo podozrivý" zážitok z filmu! Možno bude niekto vyčítať nejakú prekombinovanosť, ale keby v tom filme nebola, tak by to už vôbec nebolo ono... Veru, zimomriavky na chrbte zo záverečnej scény som nemal fakt dávno. ODPORÚČAM! ()

Nyck

Po celou dobu jsem měl v hlavě, že to budou čtyři hvězdy jako vyšité, ale překvapivý a povedený závěr překulily hodnocení o stupínek výše. Španělský film opět nezklamal. A pozor na splachovadlo u záchoda. ()

klima777

Nepříjemné. Napětí, které zaleze pod kůži a dermis už neopustí. Takže kašlu na doprovodné pitomosti, pitvornosti & topornosti. NEPŘÍJEMNÉ. ()

Pedross800

Ach jéééé, tak tady mě španěláci vodili celou dobu pěkně za nos a dobře zamotávali hlavu a já jim to všechno sežral i s navijákem! Pohráli si se mnou pěkně mizerové, takhle jsem se u filmu už dlouho nenechal nachytat a dvě třetiny času si všímal domnělých překombinovaností a absurdností a nelogičností a bručel si pod vousy, abych pak při závěrečném rozuzlení na to koukal s otevřenou pusou a s nevěřícným výrazem na tváři si vše ještě jednou dával dohromady a v duchu se omlouval, protože tohle byla špička v mém tak oblíbeném pomstoidním tématu a já to absolutně, ale absolutamente nečekal! Fakt lahůdka, ale že jsem se k ní celkem protrápil :-))) ()

Wbcko

Krásně zamotaný thriller s vynikající atmosférou a rychlým tempem. Nenudil jsem se ani minutu a závěr nebyl natolik překombinovaný aby mě to naštvalo. Doporučuji všem. 89% ()

Šakalík

Mám rád filmy, které umí překvapit. Tenhle španělský thriller v tomto ohledu určitě nezklame, protože bravurní mystifikací tahá diváka celou dobu za nos, aby ten ve finále jen nevěřícně vyvalil bulvy. Film je natočen poutavě a tím, jak neustále přesouvá těžiště příběhu z jedné verze na druhou, je velmi napínavý. Finální rozuzlení sice může někomu připadat trochu přitažené za vlasy, ale mě osobně se daný koncept docela zamlouval. A pánové jistě ocení velmi půvabnou Auru Garrido v jedné z hlavních ženských rolí. Wow. :-) ()

OughJay

Už jsem zažil vážně mnohokrát, že mě režisér vodil za nos a na konci vše bylo jinak, než jak se to celou dobu tvářilo. Zvratu v El Cuerpu se ale snad nic nevyrovná. Výborně budovaná atmosféra nedává ani v nejmenším tušit, kdo je vinen, a divák se po tom musí pídit díky postupně odhalovaným indíciím sám. Marná sláva, stejně se to nemůže nikomu podařit. Španělské filmy momentálně kralují světové kinematografii a můžeme jen doufat, že je časem nepohltí touha po speciálních efektech a natáčení před zeleným pozadím. Tyto aspekty jsou totiž momentálně vynahrazovány pílí a snahou, což dělá ve výsledku obrovský dojem. Belén Rueda tu toho moc neodehrála, přesto byla ve svých skoro padesáti letech naprosto přesvědčivá a jako tu největší prohnanou svini ji tu budete nenávidět. Hugo Silva působil naopak trochu rozpačitě, ovšem ostatní herci tento jeho nedostatek směle smazávají a El Cuerpo si tak minimálně 80 % zaslouží. ()

Maynard.

Dal sem na doporučení kadeřnice, která mě naposledy stříhala, což se mi teda stalo poprvý, že mě někdo stříhal a zároveň si povídal o filmech :o). A vypadá to, že se holka teda vyzná... Páč tenhle film je vopravdicky napínavej! Ze začátku se v tom trošku možná budeš ztrácet, páč se tam různě dějově přeskakuje, ale pak si to sedne a jen čumíš. Taky se přiznám že se se u dvou scénách fakt bál, už jen kvůli tomu, že se hlavní příběh odehrává v márnici, brr... Herecký obsazení skvělý, hlavně teda ta sexy milfka, kterou spíš člověk vidí v uplně jiných filmech :o). Konec je dokonalej, mám rád přesně tyhle filmy, kdy je konec až na konci :o). Kadeřnice mi ještě říkala jeden španělskej film, ale to už si nevzpomenu, takže to zkusím podle hodnocení. Každopádně až půjdu příště na stříhání, tak vím za kým :o) ()

herr_carter

Tak od toho kluka španělskýho úšatýho Oriolů mi už chybí zkompletovat jen jeho poslední třetí film Únos, na který se chystám co nejdříve. Jsem nadšen produkcí filmů tohoto pána, který se vyžívá v parádní budování detektivní atmosféry a jakkoliv si filmový divák mohl předvídat různé alternativy ve filmu Contratiempo, tady podle mě není naprosto žádná šance odhalit skutečnou pravdu, je to 100 % hra kočky s myší, kde já jsem se na 111 minut stal nebohou laboratorní krysou. Srování s americkými Obvyklými podezřelými je více než na místě, prakticky se jedná o obdobný film, který všechno odkryje až v úplném závěru. Jakkoliv se film může s postupem času jevit překombinovaným (a je fakt, že některé situace, nebo respektive takhle všechno skloubit, se může zdát nereálným), je to prostě film a pokud člověk moc nepřemýšlí nad tím,jak by se tohle všechno mohlo/nemohlo udát v reálu, je to film skvělý a nadčasový - Španělé mě zatím nenechávají ve štychu a jejich tvorbu řadím k tomu nejlepšímu na současném filmovém trhu..................moje hodnocení = 9 z 10. ()

coscarelli

Spanielske zauzlovacky a rozuzlovacky som si privelmi oblubil, mozno povazovat za uchylku, ked sa citim velmi prijemne a vzrusujuco, ked ma tvorcovia tahaju za nos a robia zo mna debila, aby nakoniec rozuzlili ten spravny uzol, ktory je pekne zasifrovany a tak neni mozne ho vidiet. Oriol i podruhykrat so mnou zamietol, a prefackal ako nedavno pri Invisible Guest. Atmosfera temna, sychrava, tempo vrazedne a nieje vobec cas na nadych. Mam velku policu s miestom vyhradenym presne pre tento "zaner", tak podte podte filmiky..zatial mam len tri..... ()

vitekpe

Toto je zcela subjektivni hodnoceni. Nekdy narazite na film, ktery je asi dobry (nebo alespon celkem dobry, vzhledem k okolnim hodnocenim), ale vam na nem nesedne nic. To je tento pripad. Nelibilo se mi nic. Predevsim nesympaticti herci i herecky, divna temna barevnost celeho filmu, pribeh, ktery me nezajimal...sry. ()

Lukoboss

Už tam těch kombinací a zápletek bylo moc. Nejdřív to působí hodně zajímavě, vrtá vám hlavou, co se to tam vlastně děje, kdo za tím stojí a co z toho vyleze, pak je najednou zvrat a další a další až se člověk doplazí ke konci, aby mu během 1-2 minut byla celá ta změť vysvětlená. S vysvětlením ani tak problém nemám, jako právě se zbytečně zamotaným průběhem - čeho je moc, toho je příliš. ()

klukluka

Pejsek s kočičkou připravovali dort ze všech ingrediencí, které doma našli. Ze všech. Jejich tvoření mělo jednu jedinou podmínku: nikdo nesmí mluvit jinak než šeptem. A vida, je z toho bomba, která má aktuálně 79 procent. ()