Tělo

V napínavém thrilleru detektiv pátrá po mrtvole, jejíž tělo zmizelo z márnice. Napínavý příběh drží diváka v nejistotě, neustále ho nutí přemýšlet nad okolnostmi, proč oběť zemřela a proč následně zmizelo i její tělo. Inspektora Jaimeho dohání vlastní minulost, z čehož ho vytrhne zmizení mrtvého těla z márnice. Během vyšetřování musí Jaime zjistit, jak může mrtvola beze stopy zmizet z uzavřeného boxu a proč je jediný svědek v kómatu zapříčiněném nepopsatelným děsem. Inspektor, který je obklopen vlastními nočními můrami, podezřívá ze zmizení těla mrtvé ženy jejího manžela, novopečeného vdovce Alexe. Ten však vinu popírá. Zmizelé tělo, podivuhodné jevy... Jaime a Alex jsou vzájemně propojeni v hororu, ze kterého mrazí. (oficiální text distributora)

jafuska

Španělé opět mají svůj standart, což mě ani nepřekvapuje, protože jejich filmy jsou většinou velmi dobré a tak asi už moc se neočekává, že by tomu bylo jinak, navíc španělština je hezký jazyk, hezky se ho poslouchá, a dějově velmi svižné, napínavé, a to je všechno co vždycky od filmů očekávám ()

jolly.rose

Velmi povedené krimi/thriller dílo. Člověk si myslí, že v takové půlce to má na háku (jak svojí "genialitou" na to přišel) a až na pár detailů je vše jasné, i když se zatajeným dechem dále přihlíží (kamera, hudba, scénář, atmosféra - vše vynikající). Nakonec vidí jen to, jak si s námi pan Oriol Paulo hezky pohrává a nenechává nás být pasivními diváky. Kdo neviděl -doporučuji. ()

pekas

Neokoukaní herci, dobrá kamera a zajímavé prostředí. A taky velice solidní scénář. Klady, které vynesly silné čtyři hvězdy tomuto filmu. Docela dlouho mi trvalo, než jsem prohlédl, jak se asi věci mají. Prakticky asi až ve chvíli, kdy jsem měl. Za to palec nahoru. 80% ()

Kortexo

Jedna z těch dokonale promyšlených detektivek, která po celou dobu baví.Jen ta pointa už tady několikrát byla, ale komu to vadí, mně rozhodně ne... ()

Romeroo

Výtečné, bravo! Tělo je jako důkaz! Ddůkaz, že na poprvé přinese vždy nějaké překvapení. Nevím, jestli bych se podruhé tak královsky bavil, ale na poprvé bylo tohle Tělo dokonalé! Nejlepší kriminálka co jsem viděl jako jednohubku!!! Wow!!! 90% ()

AlexUnited

Fantastický, dôsledne premyslený a prešpekulovaný krimi thriller aký som už dávno nevidel. Počas sledovania spolu s každým jedným zvratom sa ponúkalo postupne niekoľko možných kombinácií a rozuzlení (kto vlastne koho vodí za nos?) Čo je najzaujímavejšie - a dokazuje to geniálnosť celého scenára - ktorékoľvek z možných riešení zápletky by kľudne mohlo platiť a logika príbehu by tým nijak neutrpela. Plynulé odsýpanie deja, žiadne hluché miesta, k tomu výborné prostredie a atmosféra (noc, dážď, márnica,...) - maximálna spokojnosť. ()

petrik11

Dobrá zápletka, všetko smeruje k jednému rozuzleniu a nakoniec je to všetko inak. Veľká pochvala pre tvorcov, dobrá myšlienka, dobre zahrané ()

lake-lake

po dlouhé době film, který mě nenechal vydechnout, temný, mysteriózní, ale stále vlastně pekelně "při zemi". lehkou nepravděpodobnost a vykalkulovanost mu odpouštím, jsme v kině ()

marek29

Dějově zapletená detektivka, mysteriózní koktejl z márnice, každopádně must see záležitost. Já na doporučení Kačenky dal a dlouho odkládaný tělo si pustil. Nelituju :) Prvky hororu určitě oživují už tak strhující děj. No na 5 to ale není. Na to mi tam chybí přidaná hodnota jakási. 4 z 5 a určitě neváhejte. ()

boombang

Propracovaná mystérie, u níž si ale nejsem moc jistý, zda na konci do sebe úplně všechno zapadá. I policajt je ovšem jenom člověk. TIK TAK. ()

bludr

Po shlédnutí španělského snímku Contratiempo jsem se rozhodl podívat i na první celovečerák režiséra a scénáristy Oriola Paula a nemůžu říct, že bych litoval. Podobnost obou filmů je zjevná - je tu zdánlivě neřešitelná záhada, spousta potenciálních pachatelů a šokující odhalení (které fakt, ale fakt ještě dvacet minut před odhalením prostě netrefíte). Je to ale ještě více překombinované a v mnoha směrech jednoduše nevěrohodné. Jenže tohle kriminální drama si na nic nehraje a prostě baví. A to kupodivu až do konce, kde jinak obvykle tyhle filmy naplno odhalí své slabiny. Slušný nadprůměr.(70 %) ()

Pete

Tělo je detektivka stylu Agathy Christie, tedy poměrně silně oldshool. Inovací tu příliš není, ale co také v tomto žánru nového vymyslet? Nade všechno ční snaha o šokující twist, a ta překroucenost zápletky mi šla časem na nervy. Vše tady slouží pouze výslednému vykonstruovanému rozuzlení, které dost šustí papírem, i když nutno uznat, že je skvěle promyšlené, a málokdo ho prokoukne předem. Bohužel, mimo to film nic moc nenabízí, a zrovna v tomhle případě bych docela rád viděl lépe natočený a formálně vymazlený remake. ()

mondavi

Po přečtení zdejších komentářů, jsem se těšil na příběh, jehož rozuzlení, ač se snažíte ze všech sil, nemáte šanci uhodnout ............... a takovýto příběh jsem skutečně dostal. Během filmu jsem si připravil pár teorií , které by mohli být důstojným rozuzlením příběhu a nejen, že jsem byl ve všech mimo, ale ani jsem se nepříblížil. Je pravdou, že vyzjistit pointu dříve, než tvůrci chtějí, je asi nemožné a to mně právě baví. Vskutku tajemná detektivka, která, ikdyž má své mouchy, se nemá za co stydět. ()

Dr.Jane

Někdo si hraje, ale kdo? Pro velké šikuly je tady pár správných indicií, ale nechte se raději klamat a strhnout atmosférou tohohle povedeného snímku. Pochopitelně ve tmě a za bouřky ještě líp... Plný počet nedávám jen za tu přehnanost. A mimochodem - Belén se tu povedla ženuška s opravdu nevšedním smyslem pro humor. Tak na prohození dveřma:-) ()

elanista1

Pri zaverecnom monologu ma nenapadlo nic ine ako Obvykli podozrivi a scena s detektivom Kuyanom a Keyzerom Sozem. Kriminalka neskutocne zamotana a proste ani ten najskusenejsi divak nema sancu odhadnut pointu skor ako nam je na konci vyrozpravana. Smial som sa nad tym ako kazdy vravel svoju verziu a myslel si, ze ma nad kazdym kontrolu. Ono ten chaos je umocneny aj tym, ze ked niekto vravi svoju verziu pravdy tak sa nam to dokonca premieta aj vizualne a pritom to vobec nie je pravda!, len aby si to divak mohol lahsie predstavit, ale zaroven je to naozaj kvalitna navnada na to aby z toho uplne osprostel. Aspon u mna to tak bolo. Ale nic mi nevadi, taku premyslenu detektivku som nevidel dlho, ale aj tak sa to nevysplha na tych 80%, lebo vacsinu casu to nedokaze az tak strhnut zo stolicky. Tomu vsetkemu vsak jasne kraluje magicka Belen Rueda. ()

xpaja

Perfektní thriller, který se odehrává během jedné noci v márnici. Celou dobu si myslíte, že víte kdo je pachatel a nakonec zjistíte, že si z Vás scénárista dělal celou dobu srandu. Ale nenaštvalo mě to. Takže když zohledním výbornou atmosféru, musím dát --- == 77 % == --- . ()

Garros

Výborná kriminálka! Španělské filmy mají přesně to, co by film měl mít. Perfektní atmosféru, trochu toho mystéria, ale hlavně hlavu a patu. Tohle se opravdu povedlo a zaslouží si 5*. ()

eMeMko

Podstatně slabší než Contratiempo, přesto stojí za to vidět. Zápletka je přinejmenším zajímavá, herecké výkony dobré a udržet diváka v napětí se snímku taky celkem daří. Tachnicky a hudebně taktéž není co vytknout, takže do plného hodnocení chybí bohužel "jen" nějaký pořádný závěr. Ten, co byl naservírovaný ve filmu byl totiž naprosto neuvěřitelný, ale ve špatném slova smyslu. ()