poster

Banditi nebe

 • anglický

  Sky Bandits

Akční / Dobrodružný / Válečný

Velká Británie, 1986, 95 min

Komentáře uživatelů k filmu (13)

 • T2

  Rozpočet $18miliónovTržby USA $2,295,500Tržby Celosvetovo $-(12.3.2010)

 • D.Moore
  ****

  Čekal jsem dobrodružnou podívanou, dostal jsem potrhlou komedii, v níž první světová válka vypadá zhruba stejně jako druhá světová v seriálu Haló, haló. Samozřejmě mi to tedy nemohlo vadit. Ve Francii operuje sebevražedná britská letka, která má coby létající cirkus základnu v cirkusu klasickém, o letouny se stará geniální mechanik Fritz, Němec, který se při sestřelu praštil do hlavy a od té doby předstírá, že je Brit... A do toho přijdou dva Američané, kteří se chovají typicky americky. Asi nemá cenu více popisovat děj. Pochopím lidi, kteří nad tímhle filmem mávnou rukou a zabručí něco o neskonalé krávovině (určitě je pravda, že natočeno to není nijak zázračně a u řady scén jsem měl pocit, že je střihač přerušil v polovině, třeba i uprostřed dialogu), ale já jsem se opravdu bavil. Při závěrečném (trikově mimochodem velmi povedeném) souboji vzducholodě a formace dvoj, troj i čtyřplošníků vyrobených z autovraků jsem řval smíchy.(12.5.2013)

 • LiVentura
  ***

  Příjemná melodie a dva opravdu šílení střelci, kteří vše vyhodí do vzduchu, někdy i málem sebe. Ten konec mohl být propracovanější..(22.4.2012)

 • joehot
  ***

  Bez skrupulí přiznané béčko, které na příběh dvou sympaťáků z konce divokého západu beze studu naroubuje první světovou válku. V první řadě jde o zábavu, což se pomocí absurdních scén i postav často daří. Jednohubka, která aspiruje na zařazení mezi guilty pleasure ligu...(6.2.2012)

 • corpsy
  **

  Zoran Perisic mi len dokazuje, že špecialisti od vizuálnych efektov niesu ktovieaký režiséri ( napr. aj Stefen Fangmeier či Stan Winston ). No v tomto prípade sa tento oscarový tvorca neukázal ani ako profesionálny trikový tvorca, pretože efekty sú vyložene nevydarené. Už keď stojí príbeh za starú belu, hlavný hrdinovia chcú byť akýmisi Indiana Jonesami ( chápaj charizmatický štramáci ), ale nemajú ani štipku iskry a dialógy postrádajú vtip a švih, tak sa aspoň vizuálna stránka mohla ukázať v tom najlepšom možnom svetle. Nestalo sa.(23.9.2014)

 • kinderman
  **

  Začíná to jako western o bankovních lupičích, pokračuje jako drama o letcích v 1.světové válce a končí sekvencí, která vypadá jako z filmu o útoku zlých mimozemšťanů (nebo jako dobývání Hvězdy smrti). Co to je? Naprostá bizarnost, nad kterou nezbývá než kroutit hlavou.(22.11.2009)

 • MadBigMax
  *

  Hrozně nudná a nedomrlá kovbojka spíchnutá horkou jehlou amatéra.(26.10.2010)

 • R1CH1E
  *

  Kdyby měl tenhle film nálepku komedie, dal bych klidně plný počet hvězd. Jenže on se snaží tvářit jako akční film, což je kámen úrazu, protože při sledování rádoby akčních scén jsem se musel smát. Závěr to úplně dokonale dovršil. Létající automobil, kerý se tvářil jako válečné letadlo? Ne, to už je vážně moc. Ještě by tam mohli přiletět třeba Goauldi z Hvězdné Brány a bylo by to dokonalé. Jednu hvězdu dávám za ústřední dvojici, která mne bavila po celou dobu a to jsem ještě velmi váhal .(31.1.2010)

 • majo25
  **

  Béčková záležitosť, ktorá koketuje s komédiou, miestami až s groteskou. Chýba zmysluplnejšia atmosféra, akýkoľvek nádych napätia, herci iba podpriemerní, postavy zasa bez charizmy. Dej ako na vážkach, raz roztopašný, inokedy vágny. Aj keď záverečná akčná šou bola veľkolepá, podporená početnými ale zároveň aj slabšími trikmi, nedokázalo ma to po celý čas vtiahnuť.(25.3.2018)

 • Piggsy
  *

  Takto nudný a zdlouhavý film jsem neviděl už hodně dlouho a vydržet až do konce bylo veliké utrpení. Ze začátku to vypadá na celkem slušný western, ale od chvíle, kdy se na scéně objeví letadla (jestli se tomu dá tak říct), se film změní na neskutečnou hovadinu. Asi to měla být komedie, ale jediné, čemu jsem se zasmál, byly letouny, které vypadají jako okřídlené rakve. A o vzducholodi radši ani nemluvím.. Snaha tu byla, ale režisér očividně přecenil své schopnosti. Dávám jednu hvězdu, která je prolezlá červama a nasáklá odpadem. A už nikdy to nechci znovu vidět!(8.5.2007)

 • xaver
  **

  Béčkový, podprůměrný film, kdy divák kupuje na DVD zajíce v pytli, pokud se spoléhá na stručný obsah uvedený na obalu.(13.4.2012)

 • Tormentor665
  ***

  Míchají se tu různé nápady a ani jeden nevynikne pořádně. Přitom takové sci-fi z první světové o obrovské německé vzducholodi a nejrůznějších a nějšílenějších létajících strojích mi přijde super nápad. Nově vznikající steampunková subkultura by sis z toho určitě sedla na zadek.(17.1.2013)

 • magu
  *

  Otrasný scenár, otrasné prevedenie, o nič lepší herci, príšerné triky. Začalo to na 3* a postupne moje hodnotenie klesalo. Keby to malo o 10 minút viac, skončí to v odpade. Alebo bola Veľká vojna naozaj taká fraška?(11.6.2015)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace