Alexander Hesse je zapálený vědec, který v univerzitním centru pro porodnost pracuje na vývoji preparátu příznivě ovlivňujícího těhotenství. Úřad ale testování léku nepovolí a výzkum ukončí. Místo toho se bude financovat projekt dr. Diany Reddinové se zmrazenými vajíčky, která dostane i jejich laboratoř. Přesto se Alex rozhodne, že s kolegou gynekologem Arbogastem budou pokračovat na vlastní pěst, a začne testovat lék sám na sobě. Larry ukradne z Dianina projektu zmrazené vajíčko s označením Junior a oplodní ho Alexovým spermatem. Situace se jim však brzy vymkne z rukou a po čase se u Alexe začnou objevovat příznaky těhotenství. To všechno ještě zkomplikuje všetečná šéfka univerzitního výzkumného programu, Arbogastova těhotná ex-manželka Angela... (TV Nova)

monolog

Zvláštní, myslel jsem, že tohle je jedna z těch oblíbenějších Arnieho komedií. Mně se teda vždycky dost líbila. Rozehraná dost absurdní zápletka navíc v souvislosti s akční hvězdou první třídy, to jsem považoval už za první vtípek a tahák pro lidi. Navíc ani příběh, přestože se od klasických klišé z jiných snímků tohoto typu moc neliší, není vůbec marnej a nejenže se člověk pobaví, ale párkrát i usměje (mimino s Arnieho hlavou je dokonalý, nebo když se Pam Reed dozví, že arnie je těhotný a DeVitův výraz v té chvíli - doslova otcovskej). Emma Thompson je opravdu úžasná jako nepohyblivá doktorka-kopyto a opravdu dlouho mi trvalo, než jsem uvěřil, že to opravdu jen hraje. No a vidět Arnolda, jak rodí a je převlečenej za ženskou, jak do háje opravdu hraje, tak to se nedaří každej den. A myslím, že tu je taky dost poznat ruka týmu, kterej dělal třeba dvojčata aj. atmosférou mi je to totiž dost připomíná. Co se mě týká, tak je to opravdu dobrá komedie, na jakou se vždycky rád podívám. Jindy Zvyšuju hodnocení a to i přesto, že je tam spousta faktických hovadin, který jsem si při psaní komentu neuvědomil. Ale film se mi líbí a tak to je. ()

tron

„Mám rád poriadok. Čo je na tom zlé?“ Strašne bizarný film, oproti ktorému sú predchádzajúce Arnoldove komédie veľdiela. Som benevolentný a občas mám bizarný zmysel pre humor, ale tu ma skôr mrazilo, než že by som sa smial. Nápad o tehotnom mužovi sa hlavne ku koncu berie neskutočne vážne, vinou čoho som sa cítil ako pri pozeraní hororu. Niektoré scény a nápady sú fajn (pasáž s gigantickým množstvom batoliat, „Mám citlivé bradavky.“, pozeranie romantických filmov) a Arnold je so zväčšujúcim sa bruškom pôvabný („Daj si Mozartove guľky.“). Avšak väčšinu času podpriemerný až trápny (!) a úchylný (!!) žánrový hybrid. Navyše treba dodať, že okrem Arnieho a Dannyho DeVita Junior trpí strašne zlým kastingom (Emma Thompson, Frank Langella). Kino Považan NMnV 1995 ()

Dever

Soundtrack James Newton Howard: 1. Is There a Mother? [2:30] 2. Diana Moves In [1:14] 3. Main Titles [2:40] 4. The Lab [4:17] 5. Thunder and Lightning [2:34] 6. My Body, My Choice [2:09] 7. Natural Born Mother [1:35] 8. Labor [4:08] 9. First Pregnant Man [3:13] 10. It's a Girl [2:43] 11. Junior [3:01] 12. I've Got You Under My Skin - Cassandra Wilson [3:08] 13. Are You in the Mood? - Stephane Grappelli [3:29] ()

Radyo odpad!

Malá hádanka: Co je daleko horší než Arnold Schwazenegger coby Mr. Freeze v Batmanovi a Robinovi? Nevíte? Poddáváte se? Tak já to teda řeknu. Horší je těhotný Arnold Schwarzenegger v růžové teplákovce namaškařený za ženskou a předstírající porodní bolesti!! Protože tohle je teda fakt moc i pro otrlé! Já osobně jsem při sledování téhle blitky trpěl bolestma bezesporu srovnatelnýma s těmi porodními. Co to ten Reitman vyváděl, jak mohl natočit takový maglajz?? Nepochopím do nejdelší smrti, jak se k tomu mohla propůjčit i Emma Thompson, jinak vynikající herečka, tady si ale koledující o ránu z milosti. Danny De Vito již dříve několikrát dokázal, že je schopen vzít roli v čemkoliv, ale tímhle filmem překonal vše. A Arnold? Conana na něj!!! Ten by mu svým obouručním mečem udělal císařský řez a pitvu zároveň a nás diváky by alespoň zbavil dalších utrpení. Snad už teď dá Arnold od filmování pokoj, když je tím guvernérem... ()

Faidra

Co je na tom tak strašlivého? Já jsem se docela dobře (a škodolibě, nutno dodat) bavila. Určitě se s nikým nebudu pouštět do hádky na téma umělecká kvalita Juniora, ale na zasmání o jednom sychravém zimním odpoledni to bohatě stačilo. A nemají filmy krom jiného taky bavit? Nevi, je od tebe hezké, že ve své svaté válce za očistu fanfiction neúnavně pokračuješ, ale mám za to, že ČSFD k tomu není až tak vhodné místo. ()

• Alex Hesse (Arnold Schwarzenegger) pronesl větu: "Moje tělo-moje volba", což je slogan typický pro zastánce hnutí for-choice, kteří zastávají právo žen na samostatné rozhodování o svém těle. (megan017)
  • Ze všech filmů, které režisér Ivan Reitman natočil s Arnoldem Schwarzeneggerem, je Junior jeho nejoblíbenější. (HappySmile)
  • Film má dve nominácie na Zlatý glóbus za Najlepší mužský výkon pre Arnolda Schwarzeneggera a Najlepší ženský výkon pre Emmu Thompson. (Greenpeacak)