Donald Pleasance v roli policejního inspektora Calhouna pátrá v odstavené části londýnského metra po zmizelém kolegovi a několika dalších pohřešovaných. Netuší, že se stali vítaným příspěvkem v jídelníčku kanibalské rodiny, která přežívá ve starých tunelech. (Adaamos21)

Adaamos21

Viděl jsem to jako malej a bál jsem se tak, že jsem pak odmítal jezdit metrem. Nyní viděno podruhé a těm, kteří mají rádi horory mohu určitě doporučit. ()

destroy83

Velmi dobrý starší hororový kousek o kanibalském zabijákovi z londýnského metra. Hlavními hrdiny příběhu jsou mladý pár Alex a Patricia, kteří najdou na schodech v metru nehybného muže, vydají se pro pomoc, ale tělo mezitím zmizí. Po muži a dalších pohřešovaných pátrá inspektor Calhoun, který si Alexe předvolá. Výsledek pátrání, do kterého se musí zapojit i sám okolnostmi donucený Alex, je však děsivější, než čekali. Snímek disponuje kvalitně vystavěným příběhem, sympatickými postavami a celkem povedenou náloží gore v podání kanibalského zabijáka. Vše provází vkusná hudba a parádní interiéry londýnského metra, které vytvářejí dusnou atmosféru. Škoda několika hluchých míst a dost povrchního představení kanibalské rodinky, zasloužila by si daleko více prostoru. Christopher Lee se ve filmu pouze mihne a to v roli nějakého pohlaváře MI5. Jinak se jedná o opravdu vydařený kousek, který určitě pobaví každého hororového fanouška. Já se bavil na čtyři hvězdy. ()

majo25

Kanibalistická téma vo filmoch je skoro vždy brakovo spracovaná, ale tento triler (žiadny horor) je výnimka. Chválim hlavne dobré masky, samozrejme vždy dobrého Pleasanca, ktorý tu cynicky perlí. Príbeh má relatívne slušnú atmsoféru, aj keď by som nepohŕdol, keby sa pokojne pritvrdila. Akurát záver je nedotiahnutý, ako keby o nič vážne nešlo. ()

pursulus

Slintáš?¬         Málo povedené masky nesvědčí o zvláštní představivosti.¬                 Hodnotiti jakýkoli druh filmu prvoplánově podle odpudivosti záběrů je nešťastné a hloupé.¬                 Samotná osnova scénáře je velice dobrá, ale chabě pojatá.¬                 Značným osvěžením hororu je postava inspektora Calhouna, vnášející do poněkud rozvláčného děje jiskru, bez které by tomuto snímku ujelo poslední metro.¬                 Shrnutí: Nepovedené, dívatelné na hranici nudy — pokud ovšem se neposlintám blahem nad některými záběry kanibalské rodiny… ()

JohnSmith

Perlou tohoto hororu je Donald Pleasence. Jeho inspektor je neskutečný cynický podivín, který perlí kudy chodí. Masky jsou sice děsný, ale výprava se povedla a místy jeto opravdu strašidelný. ()

Ironfood

Škoda, že film prakticky zcela rezignoval na nějaké budování napětí ohledně toho, co za vraždami v metru stojí. To, co mohl divák spolu s inspektorem postupně odhalovat až do závěrečného vyvrcholení, je mu vyslepičeno už zhruba ve čtvrtině filmu. Donald Pleasance (kterého mám v hlavě zafixovaného hlavně jako padělatele a ornitologa z Velkého útěku) tak ani moc nevyšetřuje, spíše se věnuje hláškám na adresu podřízených a svědků. I to je ale docela zábava a spolu s určitou neotřelostí filmu, krátkým výstupem Christophera Lee a mým pozitivním vztahem k takovým hororům, u kterých se moc nebojím, to nakonec stačilo na (hodně slabé) čtyři hvězdičky. ()

Han22

Death Line kombinuje klasickou staroanglickou detektivku a drsný kanibalistický horor. Zatímco detektivní linie svižně odsýpá díky, ta hororová poměrně dlouho nudí dlouhými táhlými záběry na doupě kanibala a jeho život v metru. Nakonec všek chytne pořádné grády když se kanibalovi podaří unést mladou dívku a finále se může měřit s moderními horory. Pleasance je v hlavní roli geniální - sarkastický, umí se pořádně ožrat i pohádat s MI5 (skvělý Lee). 4 hvězdičky za originální nápad a docela slušné zpracování. ()

Všežrout

Role inspektora sedla Donaldu Pleasencovi naprosto dokonale, když k tomu připočtete ještě skvěle napsané dialogy plné suchého anglického humoru, je to prostě slast ;-) ()

TomStrom

Zajímavá jednohubka, která dobře ukrátí volné odpoledne. Navzdory námětu a některým scénám ale není tak úplně horrorem, takže bych ji neřadil k oldschool kanibalským horrorům typu Texaský masakr motorovou pilou nebo Hory mají oči. Posledních dvacet minut ale přesto odkáže navodit poměrně nepříjemnou atmosféru, takže diváci méně zběhlí v horrorovém žánru mrazení v zádech přece jen trochu pocítí. ()

Knor

Prostě ke spokojenosti někdy stačí málo. Dávám čtyři hvězdy, protože je mi tenhle malej horor strašně sympatickej. Nedějou se tu žádný převratný věci, ale prostředí zatuchlýho labyrintu v zasypaný části starýho metra má dokonalou atmosféru, hnijící kanibal a jeho příbytek jsou plně dostačující odpornosti a třešničkou na dortu je neustále hláškující inspektor Donald Pleasence, se kterým by chtěl spolupracovat každej. ()

Kortexo

Zajímavý horor s napínavým dějem až do konce.Donald Pleasence hraje geniálního zabavného inspektora. Jedinou chybou je, že Christopher Lee se objeví jen v jediné scéně v celém filmů... ()

Oxymoron5

Takový klasický béčko, nalákal mě plakát. Gore nic moc, mohlo toho být víc, i ten jeden kanibal je nudnej. Dával jsem tři hvězdy, ale snižuji na dvě. ()

bravo1

Napětí téměř nulové, množství vypitého čaje inspektorem Calhounem značné - pytlík čaje inspektor vyndával házecí šipkou - což byl jeden z nejpoutavějších momentů filmu. ()