Expres hrůzy

• Česko Panika na Transsibiřské magistrále (neoficiální název) (více)

Co se stane když milion let stará fosilie není tak uplně mrtvá a nachází se zrovna v jednom z největších vlaků na světě, plném lidí?? Herecký koncert hororové legendy Christophera Lee a Petera Cushinga v hororovém příběhu, plném zvratů a houstnoucího napětí! (matestlust)

hans500

Jedinečně působivý horror s úžasným obsazením. Peter Cushing charismatický jako vždy, Christopher Lee je mu důstojným protihráčem a za zmínku stojí také výborný Telly Savalas (jen je škoda, že nemá více prostoru). Scénář je senzační. Zajímavá kamera a působivá hudba. A díky skvělé závěrečné části je hodnocení jasných 5*. ()

Cedr

Nebezpečně chytlavý nízkorozpočtový horor sympaticky dobrodružného ražení. Adaptace slavného Who Goes There? zasazená do Transsibiřského Expressu už i na papíře zní dost ulítle. A ulítlé to skutečně je, nicméně díky svému klasickému stylu má však Horror Express charismatu na rozdávání. Mamutí podíl na tom samozřejmě má osvědčená duo Lee a Cushing, kteří dle očekávání s přehledem táhnou celý film. Zbylé obsazení je přesně tak pestré jak by se z námětu - tedy hororu v Transsibiřském Expressu roku 1906 - dalo předvídat. Horror Express příliš nevyděsí ale zato nadmíru potěší svým klasicky béčkovým charismatem. ()

filmmovier

Další filmové překvapení. Od Expresu hrůzy jsem očekával těžce průměrné béčko, které je alespoň skvostně obsazené, ale výsledek je mnohem, mnohem lepší. Lee a Cushing samozřejmě excelují, role Tellyho Savalase je taky naprosto skvělá, ale ta atmosféra je fakt luxusní. Houstne každou minutou a v druhé polovině je to už opravdu solidní horor, který ze všeho nejvíc připomíná Věc a tohle srovnání si rozhodně zaslouží, protože tenhle film mně snad bavil mnohem víc než dobrodružství polárníků. Opravdu vynikající žánrový kus, který si zaslouží pozornost. A ta hudba! Na tu bych málem zapomněl! Skvost! Naprostý skvost! Tohle by opravdu mělo být povinností pro každého fanouška žánru. Skutečně působivá záležitost, která je i téměř po padesáti letech krásně vtahující a strhující, navíc s nejednou humornou vložkou a správně detektivními prvky. 78%. ()

noriaki

Ve své době to mohla být opravdová hororová pecka, ale čas z ní odvál většinu strašidelnosti. Naštěstí příběh obstojí sám o sobě, ať už pro barvité charaktery, tak především díky působivému monstru. Schopnější režisér a nápaditější scenárista by ho využili pro vybudování hutné atmosféry paranoie, Eugenio Martín a Julian Zimet se zmohli na stylový mysteriózní thriller. Není to málo, naopak je to víc, než jsem podle ohlasů čekal. ()

PetrPan2

Roztomilý horůrek se zajímavou sci-fi zápletkou... záběry na model vláčku namísto skutečného vlaku působí roztomile... ()

zdenny

Mám rád starší filmy pro jejich atmosféru, archaičnost a poctivé herecké výkony. „Expres hrůzy“ takový ale nebyl. Napětí zde nebylo žádné a jednotlivé interakce naznačovaly, že se jedná o běžný televizní film s fantaskním podkreslením. Každopádně mi film nepřinesl nic, nad čím bych se měl rozplývat. ()

drackula

Horrorová lahôdka pre labužníkov. Herecký koncert Christophera Leeho a Petera Cushinga je v závere skvele doplnený úžasnou postavou v podaní Tellyho Savalasa. Celý film sa nesie v dusnej, klaustrofobickej atmosfére k čomu nemalým dielom prispeli aj kulisy vlaku. V druhej polovici film prechádza do roviny ponurého scifi, avšak tak elegantne, že si to človek ani neuvedomí. 95 % ()

blackJag

Béčkový sci-fi horor v dobrodružných kulisách sází dnes na otřepanou souhru žánrů, v době svého vzniku mohlo jít ale o zajímavou alternativu. Co však hraje proti filmu dnes jako tehdy je dějová odtažitost, neschopnost prožít probíhající události a neochota brát věci jinak než odměřeně, jako by se řešilo kdo dnes umije nádobí a ne přítomnost cizí entity. Přitom skutečnost, že Christopher Lee dokáže změnit výraz, je určitě mimo jakékoliv pochyby. Hudba: John Cacavas. 50% ()

pfa

Začínám mít ty staré horory nějak stále více rád... Je určitě dobře, že Řitka vydala tento snímek i přes zhoršenou kvalitu obrazu. Bylo by jistě škoda o tento skvělý hororový "sajensfikšn" zážitek přijít. Expres hrůzy je určitě nadmíru dobrý a děsivá jízda v útrobách starých transsibiřských vagónech přerůstá do strhující finální bitvy pasažérů a zla odjinud. Nakonec, ten bídný obraz možná příběh umocňuje ještě víc... [8/1O] (Horror Express, GBR+ESP, horror) ()

fiLLthe3DD

Námět se zpočátku jevil dosti tuctově a snímek se tvářil jako klasické béčko s vraždící příšerou, tudíž jsem jej chtěl využít jen coby zvukovou kulisu - nicméně prvních třicet minut mne překvapilo natolik strhujícím tempem a natolik zdařilou hororovou atmosférou, že jsem nakonec zůstal přikovaný k obrazovce a nestačil žasnout nad vývojem příběhu a zejména jeho originálním rozuzlením. Na svou dobu velmi kvalitní horor, obsahující množství napínavých scén, několik málo nechutných scén a monstrum, z něhož jsem i já neměl dobrý pocit - scénám pomáhá obzvláště mizerná kvalita obrazu a minimální osvětlení, což sice dozajista záměrem nebylo (většinu rozpočtu nejspíš padla na výplatu  Christophera "Draculy" Lee), ale paradoxně to dopomohlo umocnit onen strach z neznámého. Herecké výkony spíše průměrné, avšak s postavami lze sympatizovat bez problému, jelikož diváka neotravují trapnými hláškami a naopak překvapí inteligentními dialogy a chováním. Neprávem podhodnocený a zapomenutý (pročpak asi nedošlo na remake, hmm?) horor, který na mne SPOILER! působil jako kombinace Vetřelce, Halloweenu a Věci s filosofickým přesahem seriálového Star Treku SPOILER! ()

Han22

Tak tohle jo! Na transsibiřský expres přichází miliony let stará fosilie, která ale není tak docela mrtvá. Ve tmě ji žhnou rudě oči a ve vlaku začíná přibývat mrtvol s bílýma očima a vysátým mozkem. Proti ní stojí dvojice profesorů v podání skvělých Cushinga a Leeho a i když monstrum nakonec umírá, horor nekončí. Ukazuje se že monstrum byla jen skořápka pro mimozemskou inteligenci, která teprve teďka rozpoutá teror - nikdo si nemůže být jistý v kom se právě schovává a kdo je na řadě. Skvělá výprava, hudba, výborný nápad zasadit horor do uzavřeného prostředí vlaku, perfektní postavy (fanatický kněz a kozácký velitel v podání Savalase rulez). V závěru to dostane opravdu grády a po dlouhé době jsem si u hororu říkal "ty vole". Pro mě za pět a horor roku 1972. ()

Holina

Výborný, skoro komorní horůrek, nebo ještě lépe sci-fi horůrek, který se odehrává v jedoucím vlaku. Skvělá atmosféra, napětí, hudební podkres, obsazení. S velkou nadsázkou připomíná The Thing, ale v daleko menším provedení. ()

Bouřňák

Teda to jsem zase jednou šlápnul vedle. Vzhledem k celkem vysokému hodnocení jsem čekal minimálně solidní horor, ale tohle mi přišlo jako slušná slátanina. Ani atmosféra se nijak zvlášť nepovedla, spíš než bát nebo leknout se jsem se musel časem usmívat. No co, rychle zapomenout :-) ()

TERRORDROME

Christopher Lee a Peter Cushing vo vlaku s mimozemskou potvorou meniacou podobu. K tomu ešte šialený mních typu Rasputin a rezký kozák Telly Savalas. Jednoducho dokonale štýlová hororová zábavka. Niektoré veci už dnes síce pôsobia trochu smiešne ( "veď to je Brontosaurus"! ), ale mňa ako starého hororového fanúšika to bavilo od začiatku až do konca. Ono to skrátka nemá hluché miesto a to je dosť vzácne. Podľa mňa rozhodne super, ale ja na frčím na bizarných filmoch a moje nadšenie väčšinou moc ľudí nezdiela ()

willis

Monstrum ucházející, přechod do žánru sci-fi taky dobrý ale některé scény zřejmě vypadly, protože pár věcí si člověk musí hóóódně domýšlet. Kojak nedostane skoro prostor i když se snaží, a závěrečné zázračné zastavení vagónu, to už komentovat ani nebudu. ()