Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Aristokrat Julian Markham drží v podkroví svého domu zamčeného bratra Edwarda, který má kvůli voodoo kletbě znetvořený celý obličej. Jednoho dne však Edward uniká a v okolí se začínají dít hrůzostrašné věci. Tento snímek je adaptací stejnojmenné povídky Alan Edgara Poa. (Chatterer)

Videa (1)

Trailer

Recenze (12)

Goldbeater 

všechny recenze uživatele

Tak trochu slabší pokus studia American International Pictures o navázání na stylové poeovské adaptace Rogera Cormana. Vincent Price je, ačkoliv má hlavní roli, poměrně přenesen na pozadí příběhu a prostor je věnován spíše vedlejším hercům (mezi nimi hvězdný host Christopher Lee). Atmosféru a pěknou výpravu to má, přesto po hororové stránce je to funkční jen minimálně, za což může poměrně rutinní režie Gordona Hesslera. ()

nash. 

všechny recenze uživatele

Alan Edgar Poe a Vincet Price se ukázali být skvělou kombinací, ovšem jen dokud stál za kamerou Roger Corman a v ojedinělém záchvatu geniality chrlil jednu dokonale stylizovanou adaptaci za druhou. Hessler, přestože se snažil být Cormanem a měl kromě Poea a Princeho navíc k dispozici i další ikonu žánru, Christophera Leea, si však s tím co měl nedokázal příliš poradit a promrhal vše, co mu předloha, charismatický Vincent i spolehlivý Lee mohli nabídnout. Roztahaná nuda bez atmosféry i bez napětí, kde nic nefunguje tak jak by mělo. Pro mě byla "krabice" nečekaným zklamáním. ()

Reklama

gumli 

všechny recenze uživatele

Tento film má moc nenadchol,aj keď tu hraje Vincent Price.Jedná z jeho najslabších postav.A Christopher Lee,tak to tiež nič moc.Nudný ,vyšinutý ,bláznivý doktor.A ten muž v maske,skôr trápny.Podľa poviedky Edgara Allana Poea,ale hodne zme nené.Takmer nič sa vo filme nedeje.Aristokrát drží svojho znetvoreného brata v podkroví,ale ten utečie.Celý film mi pripadal,ako by mali všetci nejak naponáhlo.Žiadna atmosféra,nič.Za dva len preto,že tam hraje Vincent Price. ()

JohnnyD 

všechny recenze uživatele

Tento Poeom letmo inšpirovaný gotický horor pôsobí ako nahrubo zlepené dva príbehy - jeden s Vincentom Pricom a jeden s Christopherom Lee - ktoré sa na konci pretnú a majstri sa stretnú na plátne asi na desať sekúnd. V čom bol v onej dobe problém, že skoro všetky crossovery týchto velikánov skončili takto, uniká môjmu pochopeniu. Mimo toho je to taký solídny priemer s obstojnou atmosférou, dobrými kostýmami i kulisami (i keď radšej mám umelé exteriéry) a poslabším príbehom. ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

„The Oblong Box“ je film, který má místy docela dobrou atmosféru, což bylo i základem toho, že byl natočen. Jedná se o atmosféru skutečně gotickou, čemuž napomáhá doba, kdy se děj odehrává, ale i nějaké ty zdobné, ale odcizené interiéry. Hlavní herečtí představitelé jsou dobří, i když Chriostpher Lee je spíše upozaděn. Vincent Price ale klasicky svou hlavní roli zvládne skvěle. ()

Galerie (59)

Zajímavosti (2)

  • Lawrence Huntington, který napsal scénář, zemřel 11 dní před začátkem natáčení filmu. (Chatterer)

Reklama

Reklama