• bierce

Tak tenhle film byl pro mě jednoznačně velkým zklamáním..Příběh pojednává o dvou bratrech z nichž ten první drží svého znetvořeného sourozence zavřeného v domě, jelikož byl obětí obřadu Voodoo a je velice nebezpečný.Jak už to tak bývá, postižený uprchne a začne brutálně vraždit.Proč?To není vůbec důležité, protože film se pohybuje hlemýždím tempem a po úvodní slibné sekvenci jsem už jen rezignovaně čekal až se na plátně objeví Price nebo Lee, nebo vnejlepším oba společně (mimochodem to se stalo pouze jednou na samotném konci a ta scéna trvala několik málo vteřin).Z výše uvedeného vyplývá, že mě tento film obrovsky zklamal.Přecejenom když má někdo k dispozici velikány jakými byli a jsou Vincent Price a Christopher Lee, nečeká se od něj, že stvoří takhle bezduchou a nudnou slátaninu.Dvě hvězdičky jenom za to že mám rád oba herce.NEDOPORUČUJU!!!(29.12.2003)

• gumli

Tento film má moc nenadchol,aj keď tu hraje Vincent Price.Jedná z jeho najslabších postav.A Christopher Lee,tak to tiež nič moc.Nudný ,vyšinutý ,bláznivý doktor.A ten muž v maske,skôr trápny.Podľa poviedky Edgara Allana Poea,ale hodne zme nené.Takmer nič sa vo filme nedeje.Aristokrát drží svojho znetvoreného brata v podkroví,ale ten utečie.Celý film mi pripadal,ako by mali všetci nejak naponáhlo.Žiadna atmosféra,nič.Za dva len preto,že tam hraje Vincent Price.(21.3.2009)

• nash.

Alan Edgar Poe a Vincet Price se ukázali být skvělou kombinací, ovšem jen dokud stál za kamerou Roger Corman a v ojedinělém záchvatu geniality chrlil jednu dokonale stylizovanou adaptaci za druhou. Hessler, přestože se snažil být Cormanem a měl kromě Poea a Princeho navíc k dispozici i další ikonu žánru, Christophera Leea, si však s tím co měl nedokázal příliš poradit a promrhal vše, co mu předloha, charismatický Vincent i spolehlivý Lee mohli nabídnout. Roztahaná nuda bez atmosféry i bez napětí, kde nic nefunguje tak jak by mělo. Pro mě byla "krabice" nečekaným zklamáním.(21.3.2012)

Na svou dobu překvapivě akční horor, který se nebojí ukazovat krev a násilí (i když přiznejme si, že takhle krev OPRAVDU nevypadá). Scénář možná až příliš dlouho nechává diváka tápat v nejistotě, o co tam vlastně jde a proč má Edward znetvořenou tvář, přičemž toto mlžení vydrží snímku v podstatě až do finálního rozuzlení, které ovšem žádné velké překvápko nepřinese. Filmaři taky dlouho otálejí s tím ukázat pravou Edwardovu tvář, takže člověk čeká opravdového bubáka, jenomže samotné rádoby šokující odhalení Edwardova znetvořeného ksichtu dnešního diváka absolutně nerozhodí, protože kromě pár puchýřů a jizev na ní nic tak strašného vlastně není. Ve své době to ale fungovat mohlo. Tak jak tak, Vincent Price je prostě klasa a když k tomu připočteme i na svůj věk mladistvě vyhlížejícího Christophera Lee, dostaneme film, který si žádný fanoušek klasického hororu nemůže nechat ujít.(26.12.2011)

„The Oblong Box“ je film, který má místy docela dobrou atmosféru, což bylo i základem toho, že byl natočen. Jedná se o atmosféru skutečně gotickou, čemuž napomáhá doba, kdy se děj odehrává, ale i nějaké ty zdobné, ale odcizené interiéry. Hlavní herečtí představitelé jsou dobří, i když Chriostpher Lee je spíše upozaděn. Vincent Price ale klasicky svou hlavní roli zvládne skvěle.(8.9.2016)

• - Původně měl film režírovat Michael Reeves, ale těsně před natáčením zemřel. (Chatterer)

• - Lawrence Huntington, který napsal scénář, zemřel 11 dní před začátkem natáčení filmu. (Chatterer)