Taste the Blood of Dracula

Tři postarší gentlemani se snaží oživit své nudné životy nějakým vzrušením. Přitom narazí na tajemného muže, který jim slíbí zážitek, na který nezapomenou. Mají se stát účastníky obřadu, při kterém bude hrabě Drákula přiveden zpět k životu. Během rituálu vystrašení muži Drákulova služebníka zabijí, ale oživení hraběte nezabrání a Drákula je zpět v plné síle a pomstychtivější než kdy dřív… (liquido26)

Dreadd

Nedá se říct, že by pátý díl hammerovského Drákuly byl natolik nezajímavý, ale nějak nedokážu překousnout to, že si Drákula vstane uprostřed dne z hrobu a režisér si ještě prosadí zabrat ho zblízka, přičemž mu denní světlo svítí přímo do obličeje. Jinak má stále ucházející příběh, dostatek sympatických děvčat, ale bohužel i z finančních důvodů opět málo Drákuly (v podstatě pouze udílí příkazy a počítá do tří) a nikoho, kdo by se mu postavil, čili tentokrát Drákula prostě umře, aniž by ho někdo zabil. ()

jefff

Silný zážitek z výkonu Christophera Leeho i z kulis, které Hammer Production předvedlo, ale své mochy to mělo. Draculy bylo málo, akčních scén také a ke konci upadalo napětí namísto toho, že mělo gradovat. Pěkný "noční" horůrek na jedno zkouknutí. ()

Han22

SPOILERY: Pátý díl hammerovské série je pořádné scénáristické vaření z vody. Trojice bohatých chlapíků se nudí natolik, že spolu s mladým zkaženým lordem uspořádají černou mši a pokusí se oživit Drákulu. Lorda při tom zabijí, přičemž Drákula se rozhodne pomstít. Aby to nebylo tak snadné, tak k jejich vraždě chce využít jejich děti. Do toho kopa logických nesmyslů, jedna kýčovitá láska (s nádhernou babou) a hlavně nuda! Než dojde k oživení Drákuly uteče 45 minut, ale ani poté se moc neděje, Drákula je jen v pozadí a finále skončí tím nejblbějším možným způsobem - zlý kostel se promění v hodný kostel a Drákula umře. Bože. A to v roce 70 vznikl ještě díl šestý. 2 hvězdičky za standartně pěknou výpravu a atmosféru a pár povedených scén. ()

TERRORDROME

Začiatok je skoro ako paródia, keď vyhodia toho ukecaného tlsťocha z kočiara a on potom v lese nájde Draculu, ktorý tam stále vrieska napichutý na kríž z predošlého filmu. Potom sublimuje a sledujeme troch znudených bohatých pánkov dopriavajúcich si kozatú exotiku v bordeli vedenom plešatým pupušom. A pozor, tentoraz echt nahota, Hammer pritvrdzuje! Taktiež sa to posúva viac k satanskému filmu, lebo táto trojica narazí na drzého mladíka, ktorý im ponúkne väčšie vzrúšo ak mu kúpia od toho tlsťocha z úvodu Draculovov plášť krv v prášku. Pointa je samozrejme usporiadať rituál, vychlemtať skvapalnenú Draculovu krv a... asi zomrieť, lebo jediný kto sa na to odváži je onen mladík a dostane z toho také kŕče, že ho tí ostatný zo súcitu dobijú palicami. Mŕtvolu potom zaveje piesok a keď pukne je tam miesto neho kompletný Dracula. Ten sľubuje pomstu za zabitie svojho verného služobníka, čo nedáva vôbec zmysel, lebo Dracula jednak neustále dokazuje že sú mu všetci u riti a keď ich využije, tak ich zahodí a taktiež by vlastne inak ani nemohol ožiť. Každopádne k vraždám využíva dievčatá pod svojim hypnotickým vplyvom, čo je zaujímavé, hlavne scéna kde hrdinka zabije svojho hnusného panovačného otca lopatou do hlavy. Potiaľ dobre a hovoril som si že je to z Hammmerovskej Dracula série zatiaľ ten najlepší, ale trochu to pokazilo neskutočne dementé finále, ktoré asi nechápe nikto. Dracula akoby sám sebe vsugeroval vlastnú smrť, keď všade vidí kríže a počuje modlitby a náhle zdochne ako podvraťák, pričom satanský kostol sa zázračne zmení na klasický. Záver tomu razantne berie body, ale aj tak to bolo z väčšej časti moc fajn braková gotická historka, ktorej nevadilo ani že pán temnôt nastúpi až niekde po trištvrte hodine. A Christopher Lee sa v tej roli zlepšuje. ()

Andronikos

Veľmi nevyrovnané. Miestami som sa nudil a dier v scenári je tu požehnane. "The third" preleží celú noc v blízkosti Draculovho hlavného stanu a dožije sa rána; grófov koniec je ilustráciou totálnej scenáristickej bezradnosti; otázka, akým zázrakom sa lord Courtley stal Draculovým služobníkom a dokonca vedel, od koho je treba kúpiť pánové pozostatky, nás evidentne trápiť takisto nemá; gróf je hlboko pohoršený Courtleyovým skonom (ktorý bol vlastne dosť podivný, čo si budeme hovoriť: dostal pár úderov palicou, to mohol prežiť. Neotrávila ho náhodou nakoniec predsa len tá Draculova krv? V tom prípade by mal gróf usporiadať štvanicu sám na seba), svoje ženské posluhovačky ale má vcelku na háku, len čo splnia svoj účel. Atď. Na druhej strane som si užíval tú záplavu nesympatických postáv. Kým slizký majiteľ bordelu ma iba štval, traja pokryteckí aristokratickí dobrodruhovia, z ktorých jeden je k tomu ešte aj tyranským otcom, boli vcelku zaujímavými charaktermi. Je mi jasné, že oživenie draculovskej tematiky pomocou satanisticko-duchárskych prvkov a využitie metódy, ktorú možno popísať ako odškrtávanie si obetí, ktoré sme chceli potrestať (à la "Nevěsta byla v černém", "Nevesta v smútku", proste na spôsob Woolrichovej [= Irishovej] knihy a na nej založených filmov), bolo len produktom zúfalej snahy Hammeru natočiť čo najvyšší počet "draculoviek", ale v tomto prípade to na mňa ešte zabralo. Váham medzi *** a ****. ()

helraiser

Další výborná hammerovka se skvělým Leem v roli hraběte Draculy. Tady není třeba nic více psát, no prostě kdo má rád horory od hammeru tak bude jistě spokojenej. Já spokojenej teda byl a už se těším na další. ()

Psycho.R

Smutné, smutné, jak to šlo díl od dílu do prdele. Když si vzpomenu na svoje nadšení z prvního dílu a Prince of darkness, tak tohle se nedá a to chvílemi zněla zamilovaná linka celkem dobře. ()

Scaevola

Překvapivě zajímavý příběh je dokreslen tradičními hammerovskými prvky a dokonce ani neztrácí dech v okamžiku, kdy se objeví sám Dracula. Jen mi trochu nešlo do hlavy, jak vlastně byl tento příběh skončen, protože úplný závěr se rozplynul v jakési upírské halucinaci se spoustou křížů. ()