Rituál

• Česko Proutěný muž (více)

Policejní seržant Howie (Edward Woodward) odjede na odlehlý skotský ostrov vyšetřovat záhadné zmizení mladé dívky. Velmi brzy se ukáže, že místní venkovská komunita, vedená podivínem Lordem Summerislem (Christopher Lee) není tím, čím by se mohla zdát na první pohled. Detektiv, silně věřící křesťan, v ní totiž odhalí tajuplnou společnost prostopášníků a pohanů. Dokáže Howie zabránit podivuhodné sektě v tom, aby přinesla oběť nejvyšší dříve, než se jí stane on sám v rámci hrůzostrašného Rituálu, s nímž je spojena? Britt Ekland, Diane Cilento a Ingrid Pitt jsou hlavními představiteli tohoto provokativního a šokujícího díla scénáristy Anthony Shaffera, které fanoušci i kritici po celém světě považují za skutečnou kultovní klasiku a moderní hororové mistrovské dílo. (Magic Box)

sibskyn

Poslední minutu filmu, patří zaslouženě do zlatého žebříčku hororu. Zbytek je tak spíže více detektivní, ale pořad je to pěkný film, který vás v táhne do děje. Takže už jenom díky tomu konci musíte film vidět. Svobodůůů.......teda chtěl jsem říct Neúrodůůůů. ()

kamals

5* za to, ze byt se cely cas hralo s otevrenyma kartama, tak jsem se nechal chytit. Ten pribeh je proste genialni a hlavne cloveka donuti po filmu (dobre i behem) byt aktivni a pidit se a ne jen tupe sledovat monitor (v tomto pripade) a na konci ric, hmm dobry, jako u toho novyho filmu s Di Capriem ;-). ()

HennessyVSOP

Hipísácká detektivka (drogy? a sex) s poměrně dost nezajímavým dějem vyjma závěru... Horror spíše ne, možná mysteriozni thriller. Christopher Lee sice hraje dobře ale po scenáristické stránce vážně není o čem hrát. Nutno ovšempodotkount, že remake je teprve slátanina. ()

stanyko

Horor to fakt nie je. Len som uvazoval ci v roku 1973 sa to za horor nemohlo povazovat. Ale kedze v tom istom roku vysiel Exorcista, ktory nahana hrozu este aj dnes - dost pochybujem. Ide o nudnejsi muzikal s ostrovom plnym nadrzanych hipikov. Ale stale nechapem odkial toto cudo nabralo punc kultoveho hororu... ()

Sunwheel

Film by som skôr zaradil medzi filozoficky ladené snímky, než ku hororom. Stret kresťanstva a pohanstva sa tu celkom originálne prelína. Nebyť "vynúteného" záveru, ktorý ukončuje pre oba prúdy svoju cestu pravdy, môžeme povedať, že pôsobí priam propagandisticky. Piesne sú veľmi dôležité a krásne dokresľujú možnú hlavnú myšlienku ku ktorej vás prevedú touto snímkou. Súhlasím s majstrom Leem, že toto je jeho najlepší film! ()

bvlrm

Midsommar bol vlastne len girlboss verzia tohto skvelého filmu. Hudba bola tiež výborná. Nemám viac čo dodať. Bye ()

pájap

musím poněkud pozměnit názor na remake s nickim cagem...to se opravdu s tímhle filmem nedá měřit.tady na vás od začátku dýchá úplně jiná atmosféra....strach a zmar....superfilm......nicku odpust.... ()

kojot.name

Novopohani se mají hodně co učit! Možná by si měli přestat hrát a udělat pro své bohy něco víc než jen nějaké ty symbolické oběti :-))) Kromě toho, co zde již bylo řečeno v jiných pochvalných komentářích, dodávám: Líbilo se mi, jak autenticky víra obyvatel ostrova působila, jak byla zapracovaná do tolika detailů, na které hlavní hrdina neustále narážel. Jo, fakt jsem nemístně nadšený. Horor to není, je to takový milý film ze života :-) ()

pan_buh

Bezvadnej film u kterýho musíte i zapojit mozkovnu. Provedení filmu by mohlo být lepší, ale super příběh to bohatě vyváží. ()

pop.z.pop

Jedna hvězda za velmi dobré texty písniček, jedna hvězda za to, že doteď přemýšlím, jestli si ze mě celou dobu někdo nedělal prdel a jedna hvězda za dceru pana hostinského. ()

90125

Slaba reziserska inscenacia detektivneho patrania. Po celu dobu ani stipka napatia ci spadu. Taktiez tajuplna atmosfera podivneho mestecka je nepostacujuca a malo znepokojiva. Pribeh je naivny a velmi rychlo odhadnutelny, bez akehokolvek pokusu o nejaky dramaticky zvrat. Ostava len neobycajny film ozvlastneny pesnickami a tancami. To je ozaj malo. 48 % ()

gizi

Zpočátku jsem se cítil dost rozpačitě, ale postupně mě film dostal. Výborný herecký výkon hlavního hrdiny - policisty Edwarda Woodwarda, velmi netradiční a zajímavý scénář a nakonec excelentní vyvrcholení. 85%, 2.12.2014. ()

Wartord

Velice nepříjemný avantgardní film s rozčechraným Christopherem Lee, jehož role snad byla psaná na míru. Zasadit tuto tematiku do 20. století mi přijde velmi odvážné a ve výsledku je jasné že to vychází pouze z fikce. Po neskutečně mrazivém závěru s "Oh God! Oh Jesus Christ!" efektem jsem čekal že uslyšíme sirény a uvidíme britské policejní komando v akci, jak tyhle bastardy zatýká. Nestalo se tak a mohl jsem tiše zírat do západu slunce se závěrečnými titulky. Doufám, že ty je další rok postihla ještě větší neúroda. Je opravdu nepříjemné vědět, že existují lidé, kteří dokážou zabít člověka pro svou víru. ()

Režisér Děsivého dědictví a skandinávský horor

Režisér Děsivého dědictví a skandinávský horor

31.07.2018

Režisér Ari Aster svým hororovým debutem Děsivé dědictví udělal slušnou díru do světa. Distribuční společnost A24 si díky jeho filmu připsala celosvětově nejvýdělečnější snímek vůbec a vzhledem k… (více)

Die Teenage Mutant Ninja Smith

Die Teenage Mutant Ninja Smith