Rituál

• Česko Proutěný muž (více)

Policejní seržant Howie (Edward Woodward) odjede na odlehlý skotský ostrov vyšetřovat záhadné zmizení mladé dívky. Velmi brzy se ukáže, že místní venkovská komunita, vedená podivínem Lordem Summerislem (Christopher Lee) není tím, čím by se mohla zdát na první pohled. Detektiv, silně věřící křesťan, v ní totiž odhalí tajuplnou společnost prostopášníků a pohanů. Dokáže Howie zabránit podivuhodné sektě v tom, aby přinesla oběť nejvyšší dříve, než se jí stane on sám v rámci hrůzostrašného Rituálu, s nímž je spojena? Britt Ekland, Diane Cilento a Ingrid Pitt jsou hlavními představiteli tohoto provokativního a šokujícího díla scénáristy Anthony Shaffera, které fanoušci i kritici po celém světě považují za skutečnou kultovní klasiku a moderní hororové mistrovské dílo. (Magic Box)

Shaleman

Parádní scénář, parádní herectví, parádní hudba. Atmosférická verze loňského nabušeného Slunovratu Ariho Astera, která však vlivem času značně otupěla a dnešním divákům nenabídne tolik jako těm dřívějším. Škoda že film potkalo tolik problémů, jistojistě by si zasloužil větší popularitu. ()

Hellknight12

Nedávna premiéra rovno v režisérskej verzii . Zaujímavý horor, ktorý je výborné spracovaný. Pekne napínavý od začiatku do konca. Na to, že sa to odohráva cez deň je tu slušná dávka napätia. Herecký je to výborné. Knihu som síce nečítal ale film je skvelý. Zaujímavá voľba hudby k filmu, ktorá dodáva pekný mysteriózny nádych. Celkové hodnotenie za mňa je 75%. Jediné mínus mohli to trochu natiahnuť a rozšíriť o niekoľko zmiznutí viac. ()

junxi91

No do prdele! To teda fakt stálo za zhlédnutí! Taková pohanská, naturalistická, hypersexuální, totálně vymytá komunita, to se jen tak nevidí. Jejich život se točí kolem sexu, přírody, různých oslav a rituálů a absolutního nepochopení a zavržení vědy. Pan seržant Howie to tam s nimi fakt neměl lehké a dostal se do dost prekérní situace, být sám v takové pošukané komunitě odříznut od okolního světa. Jeho křesťanské smýšlení sice není dneska už úplně v módě, ale pořád lepší než to, co se vyznávalo na tom pojebaném ostrově. Ale tu hudbu měli zase celkem pěknou, až na ty texty, ty byly fuckt odporné. Jo, a budu si muset odteď dávat pozor, protože kdyby chtěli někde obětovat panice a hlupáka, tak by si mě určitě našli jako velice vhodnou oběť jejich bohovi polí nebo jinému pohanskému nesmyslu. ()

Nocturno culto

Z tohohle filmu mi celou dobu běhal mráz po zádech, pořád takový zvláštní pocit a nakonec se to potvrdilo. Docela silně atmosférické dílo s takovým podivnem ve vzduchu...užil jsem si to náramně. Woodward byl uvěřitelný, jen nevím proč třeba nezkusil zatelefonovat pro posily. Lee stále v relativním začátku kariéry byl děsivý, takový ten typ, kterému nevěříte ani "dobrý den"... Novější verzi s Cagem ani nepotřebuji, díky. ()

samkko

The Wicker man je jedna z nejlepších detektivek kterou kdy uvidíte. Jen se nenechte ošálit zdejším žánrovým označením horror, protože se opravdu jedná o čistě folklórovou thrillerovou krimi. Na straně zákona, bojuje pro nalezení nezvěstné dívky křesťanský detektiv, (který mi začal být sympatický až v polovině) a proti němu stojí pohanská sekta s netradičními RITUÁLY. Film je velmi atmosférický a vizuálně fakt pěkný. Hudba zde byla špičková a velmi netradiční, obzvlášť někdy se to velice úzce pojilo dokonce i s muzikálem, ale mě to vůbec nevadilo, právě naopak nám režisér ukázal jak moc jsou obyvatelé těchto odlehlých ostrovů, kde zákon nehraje roli, divní. A samozřejmě nesmím zapomenout na výborný konec (prostě můj styl). Hodnocení: PROPERLY RATED 8/10 ()

Mocoft

Nesouhlasím, že nejde o horor. Dílko je hororové především svoji atmosférou, náznaky vykonání pohanských rituálů a sektářstvím, kterém jsou místní obyvatelé zcela oddáni. ()

art

proklikal jsem a rikal si... to bude slabota. ale je to bobma! uzasna atmosfera, skvele vystaveny pribeh, vyborny christopher lee, dokonaly soundtrack... jeden z nejlepsich filmu co sem kdy videl ()

kaspar

Ta hudba ... ta hudba samotná je za 3*. Horror to možná není, ale ještě pár dní po shlédnutí jsem uvažoval dlouhé minuty v samotě vesnické chaty o posledních deseti minutách filmu, nervózně pokukujíc po okolních domorodcích pilně sčesávající jablíčka. "Sumer is Icumen in ..." ()

Hylgert odpad!

Nevzpomínám si, že bych viděl něco horšího. Proč to má skoro 80%? Nekonečná bída, žloutenka, hnus A UTRPENÍ ()

Knor

Tak tohle jsem nečekal, taková pecka a já blbec jsem se dokopával celý léta na to kouknout. V první řadě je to opravdu šok, protože nějakou chvíli jsem měl obrovský nutkání to vypnout. Ale vyplatí se počkat, protože klubko se začne pomalu rozmotávat a ve vzduchu visí ,,něco je tu kurva špatně" a v tý nejistotě mě ten film dokázal držet až do konce. Naprosto dokonalej atmosférickej zážitek a to zcela vážně, chvíli trvalo než jsem tomu přišel na chuť a nakonec jsem dostal šílenej bizár se zpěvy, tanci a originální detektuvní zápletkou. Ještě jednou musím poukázat na vynikající atmosféru, která opravdu zaručuje tíživej a mrazivej zážitek. Výborný, skvělý a musím si pořídit soundtrack :-) ()

GameboyNES

Rýmejk s Klecí jsem viděl jako první a vůbec mě nebavil. Tohle je správně udělaná hippiísácká uchylárna. Samé kozy a vodní hlodavci. 79% ()

Marat

Film mi přišel průměrný, bohužel místy moc zdlouhavý. Hodnotím průměrem za relativně dobré herectví ()

blacktomas

Jedinečné, originální, na svou dobu odvážné a na Velkou Británii zvlášť kontroverzní dílo. Vynikající atmosféra, skvělá hudba a sexy opar se vznáší nad celým tímto opusem. A Christopher Lee je král nejen pohanských hipíků. Hotovo, nazdar. ()

frxXx

Pohania 1 : kresťania 0 . Možno trochu viac erotiky a špiny by som si vedel na takom ostrove predstaviť :). ()

Stejšn

Lehce mrazivý film o konfrontaci fanatických věřících dvou různých kultů. A jako k takovému je potřeba k němu přistupovat, jinak Vás otráví všechny ty náboženské kecy. Ale ono to na nich stojí. Nápad je dobrý, ale herecké výkony jsou strašné. Celé je to zahrané divadelním stylem a hodně to vypadá jako skeče od Monty Pythonů. Zároveň to ale má až magickou přitažlivost a diváka sledování děje fascinuje do té míry, že to dokouká, aniž by věděl proč. Dostal jsem se k tomu z úplně opačné strany než je běžné - od Iron Maiden, když jsem zjišťoval jak je to s jejich písničkou Wicker Man. Dozvěděl jsem se že je inspirovaná tímhle filmem, tak jsem se na něj podíval. Prý je ještě remake s Nicholasem Cagem, ale už kvůli němu to asi neshlédnu, horších hereckých dřev moc neznám. ()

Olafsson

Velmi, velmi, velmi bizarní... Sektářská atmoška, pohanské zvyky na každém kroku, nádherné ženy, syrovost a divokost sálající z každého záběru... A ten fanatický závěr... Och, tohle nemá obdoby! ()

DeaconMoss

Parádní kousek, i když jsem ho viděl až teď někdy. Zapůsobily na mě výkony herců a celkově taková atmosféra jako "tady je všecko špatně", prožíval jsem to spolu se seržantem Howiem. Erotický tanec mě dostal až skoro do kolen. Jediné, co mi to shodilo, byla závěrečná expozice doručená Christopherem Leem, která podle mě byla naprosto zbytečná a diváci si jistě všechno domysleli už z předchozího děje, takže vysvětlovat mu, co a jak se stalo, nemělo smysl. Při Howieho závěrečných slovech jsem i trochu natahoval. Je pravda, že klasika nestárne. ()

Režisér Děsivého dědictví a skandinávský horor

Režisér Děsivého dědictví a skandinávský horor

31.07.2018

Režisér Ari Aster svým hororovým debutem Děsivé dědictví udělal slušnou díru do světa. Distribuční společnost A24 si díky jeho filmu připsala celosvětově nejvýdělečnější snímek vůbec a vzhledem k… (více)

Die Teenage Mutant Ninja Smith

Die Teenage Mutant Ninja Smith