Kevin Chan je úspěšný hongkongský policista. Se svou přítelkyní Mai mají pěkný vztah. Mai si Kevina váží za to, jak profesionální a oddaný je své práci. Při dopravní kontrole Kevin zjistí, že pan Fu, kterého v předchozím dílu „dostal“ do vězení, byl předčasně propuštěn. Prý mu dle lékaře zbývají poslední tři měsíce života… je zřejmé, že se nějaký doktor nechal podplatit. Pan Fu vyhrožuje Kevinovi i jeho přítelkyni. Chce ho prostřednictvím svým zaměstnanců zastrašit a odradit od policejní práce. Když se Kevin popere s lidmi od pana Fu, musí si o incidentu promluvit se svým šéfem. Během toho se s ním Kevin pohádá a rozhodne se odejít od policie. Kevin se s Mai chystá odletět na dovolenou na Bali, když ho v obchodním centru potkají jeho bývalí kolegové a řeknou mu, že tam byla nahlášena bomba. Kolegové chtějí od Kevina pomoct, jsou oproti němu nezkušení. Kevin (tou dobou už mimo službu u policie) zajistí evakuaci osob. Ukáže se, že hrozba umístěnou bombou byla skutečná, po evakuaci dojde k výbuchu, který způsobí značnou škodu, ale nikdo nezemře. Kevinovi nadřízení chtějí, aby se vrátil do práce. On souhlasí. Mai ale z jeho návratu k polici není nadšená, musí na dovolenou na Bali odletět sama a kvůli Kevinovi bez svého pasu. Chce se s Kevinem rozejít, protože cítí, že je pro Kevina nejdůležitější jeho práce. Kevin se pouští do vyšetřování bombového útoku. Mezi tím panu Fu volají vyděrači. Chtějí po něm milion dolarů, nebo dojde k dalšímu výbuchu. Pan Fu má zakázáno kontaktovat policii, ta však odposlouchává jeho telefon a o vydírání se dozvídá. Díky odposlechu se policii podaří zjistit, že jeden z vyděračů telefonoval z telefonní budky na ulici Tai Po. Když se jde policista na místo podívat, vyděrač ho zbije a vezme mu zbraň. Kevin se pouští do operativní práce. V přestrojení se setkává s mužem, který mu může prodat nelegálně vyrobenou bombu. A díky tomuto prodejci se setkává i se skupinou vyděračů... (TV Prima)

Trailer

matezzz

Celá série má vysokou úroveň, dvojka to jistě potvrzuje. Avšak některým filmovým fanouškům herectví JAckieho Chana nesedí. Plně je chápu. Ale zas tak moc jich není :-) Komu se nelíbí humor v Jackieho filmech, ať si pustí new police story. J.CH. uz sice není to, co býval za mlada, ale na to, kolik mu je, je to síla. ()

Superpero

Jackie Chan se tu nehorázně překonává a to jak bitkama tak i velmi příjemným humorem. Tohle je prototyp takovýho toho zábavnýho filmu o poldovi dobrákovi, co se bije s přesilou a nezvládá přítelkyni :) Dneska už se takovýhle akční jízdy prostě netočej a je to škoda. Co tam Jackie předvádí za akrobacii a choreografii je prostě nepopsatelný, radši se na to všichni podívejte. ()

anais

Mnohem lepší než první díl. Míra mezi humorem a vážně míněnými scénami mi přišla vyrovnanější než v jedničce, která se celou dobu tvářila jako komedie, a nakonec končila málem tragicky. Akční scény opět vypilované, Jackie vtipný, a co je u jeho filmů dost ojedinělé, celé to funguje. Tedy žádné znuděné čekání na závěrečnou bitku, tenhle film je jízda, a patří k mým Jackieho nejoblíbenějším (spolu s Božskou relikvií 2, oběma Drunken mastery a New police story). ()

haj

Jackie ve druhém díle ještě o trochu přitvrdil a zvážněl, takže je ve filmu sice o něco méně humoru, ale akční scény jsou minimálně stejně dobré jako v jedničce nebo ještě o trochu lepší. Vynikající je hlavně souboj na dětském hřišti a scéna, kdy Jackie skočí z balkónu na náklaďák jedoucí jedním směrem, z něho na autobus ve druhém směru a z něj skrz okno do budovy záporáků, při tom všem se musí výhýbat billboardům. Tento díl sice není většinou hodnocen tak pozitivně jako díl první a třetí, ale podle mě se jim v oblasti akce vyrovná bez problémů, jen ten humor by mohl trochu scházet. ()

tommy187

Jackie už tradične vo svojej úlohe výborný ... V podstate sa jeho filmy veľmi ťažko hodnotia, lebo hoci nie sú umelecky najzdatnejšie sú výborné "oddychovky", a mám ich osobne veľmi rád. V tomto filme sa dal Chan na scenár a réžiu, zároveň si zahral hlavnú úlohu ... To mu trochu vyčítam, ale svojím spôsobom to zvládol nadpriemerne. 70% *** ()

• Maggie Cheung si během scény kdy má podběhnout padající kovové rámy těžce poranila hlavu a nebyla schopna dokončit natáčení. Byla proto pro zbývající scény nahrazena dablérkou a je zabíraná pouze z dálky. (Raztubyl)
  • Scéna exploze továrny, která byla vytvořena za pomoci několika tun výbušnin, byla největším výbuchem, jaký byl do té doby v Asii natočen. (Rominator)
  • Kaskadérský tým Jackieho Chana v roce 1989 vyhrál cenu Hong Kong Film Award v kategorii nejlepší akční choreografie. (Rominator)