Police Story 2

• Hongkong Jing cha gu shi 2 (více)
Trailer

Bohatému majiteli obchodních center vyhrožuje neznámý vyděrač bombovým útokem. Cena za bezpečí je vysoká, 10 milionů dolarů. Policie se pouští do vyšetřování, ale obejde se bez svého nejlepšího člena, který se právě chystá odletět s přítelkyní na dovolenou? Nejspíš ne, a proto ho vyláká přímo z letadla, aby mohl celou akci vést. Přes překupníky dynamitu se dostane až k vyděračům. Ti jsou ale ještě nebezpečnější, než si dovedl představit, a neváhají unést jeho přítelkyni. V tu chvíli se pro něj tento případ stává osobní záležitostí. (oficiální text distributora)

Trailer

Shit

Dvojka je důstojným nástupcem jedničky, ale už to rozhodně neni tak kvalitní. Sice opět dostatečný množství parádních kaskaderských kousků Jeckieho Chana a solidní souboje, ostatně Chan to tady zase několikrát hustě schytal a měl zase o pár jizev minimálně na hlavě a obličeji víc, ale filmu tak trošku chybí to odlehčení z jedničky a tu a tam se najdou hluchý místa a kvůli tomu to neni tak zábavný, stejnětak tomu trošku schází větší svižnost příběhu, ale jinak sem se bavil dobře ()

choze

Slušné pokračování. Podobně jako Rocky začíná sestřihem předchozího dílu, což je fajn, stejně jako následné zjištění, že Kevin byl za bordel, který minule nadělal při nahánění Kua, degradován k dopravákům. Ku se ale vrací z vězení a obtěžuje Kevina i jeho přítelkyni a Kevin musí řešit nový případ vyděračských bombových útoků... V HK filmech sice o exploze nikdy nebyla nouze, ale oproti Hollywoodu nebyly tak efektně natočené. Naštěstí se tu najde i dost tradičně dobrých bitek a žlutého, groteskově-pubertálního humoru. Jak vidno ze závěrečných titulků, Jackie při natáčení opět schytal svoje. ()

Djkoma

Viditelně svázanější než jednička stejně jako menší odvaha tvůrců riskovat Chanovo zdraví( nebo to je jen můj pocit, že to finále je oproti jedničce prostě slabé?). Jsem rád, že se také snížil počet Chanových grimas,které měly být vtipné, ale na mě často působily trapně. Ve dvojce jsem však opět nenašel dostatek zajímavých prvků, který by mě uspokojil a zase musím dát relativně nízké (oproti ostatním) 3*. Přesto pokud jste věrným fanouškem Chana a stačí vám jen pocit "ten kluk se mohl při tomhle skoku zabít" ke spokojenosti, určitě budete dávat 4-5* a budete křičet spokojeností. Já ne... Ovšem závěrečné titulky jsou opět vynikající a popravdě, někdy bych si prohlédl všechny ty zkažené záběry v nějakém dokumentu, to by bylo jasné maximální hodnocení... ()

DaViD´82

Jackie buď musí bezmezně milovat film i svojí práci nebo je nehorázná držgrešle a jeden plat mu nestačí. Posuďte sami - zpívá tu ústřední píseň, hraje tu, vtipkuje tu, napsal to, výraznou měrou se podílel na choreografii, ošetřuje zraněné kaskadéry, ostatně i sám nemálo kaskadéruje a jen tak mimochodem si to rovnou i zrežíroval. A všechno tohle dělá ještě o pomyslný chlup z hrudi čínského chocholatého psa lépe než minule. Ovšem možná je to tím, že mi tohle, ne snad přímo vážnější, ale určitě méně rozjuchané a každopádně akčnější pokračování sedlo prostě více. Ale opravdu pouze o chlup. ()

Superpero

Jackie Chan se tu nehorázně překonává a to jak bitkama tak i velmi příjemným humorem. Tohle je prototyp takovýho toho zábavnýho filmu o poldovi dobrákovi, co se bije s přesilou a nezvládá přítelkyni :) Dneska už se takovýhle akční jízdy prostě netočej a je to škoda. Co tam Jackie předvádí za akrobacii a choreografii je prostě nepopsatelný, radši se na to všichni podívejte. ()

• Maggie Cheung si během scény kdy má podběhnout padající kovové rámy těžce poranila hlavu a nebyla schopna dokončit natáčení. Byla proto pro zbývající scény nahrazena dablérkou a je zabíraná pouze z dálky. (Raztubyl)
  • Pri produkcii filmu hodili na herca Jackieho Chana stoličku a nešťastný zásah mu spôsobil silné krvácanie z uší. (Raccoon.city)
  • Cameo - Biao Yuen - velitel hasičů při zásahu v obchodním centru. (dawe82)