Police Story 2

Jackie Chan: Superpoliš 2

Police Story 2

Akční / Thriller / Komedie / Krimi

Hongkong, 1988, 101 min

Jackie už tradične vo svojej úlohe výborný ... V podstate sa jeho filmy veľmi ťažko hodnotia, lebo hoci nie sú umelecky najzdatnejšie sú výborné "oddychovky", a mám ich osobne veľmi rád. V tomto filme sa dal Chan na scenár a réžiu, zároveň si zahral hlavnú úlohu ... To mu trochu vyčítam, ale svojím spôsobom to zvládol nadpriemerne. 70% ***(8.4.2013)

Jackie ve druhém díle ještě o trochu přitvrdil a zvážněl, takže je ve filmu sice o něco méně humoru, ale akční scény jsou minimálně stejně dobré jako v jedničce nebo ještě o trochu lepší. Vynikající je hlavně souboj na dětském hřišti a scéna, kdy Jackie skočí z balkónu na náklaďák jedoucí jedním směrem, z něho na autobus ve druhém směru a z něj skrz okno do budovy záporáků, při tom všem se musí výhýbat billboardům. Tento díl sice není většinou hodnocen tak pozitivně jako díl první a třetí, ale podle mě se jim v oblasti akce vyrovná bez problémů, jen ten humor by mohl trochu scházet.(24.8.2003)

Skvele pokracovanie, ktore mozno este o kusocek prekonava original. Z filmu sa vytratili groteskne humorne sceny (az na jednu vynimku, a ta ozaj stoji za to) a nahradil ich vyzrelejsi humor, pribeh je serioznejsi a tym padom aj presvedcivejsi. Akcie je skor menej ako viac, avsak ked uz na to pride...pani moji, to je nadhera! Zaverecny akcny ohnostroj je priam ikonicky pre akcny zaner ako taky. Po dopozerani som sa vznasal na vlne euforie, a vravel somsi: Tak toto bol narez! (9/10)(20.10.2007)

Jackie Chan opět namíchal ten správný koktejl plný humoru i adrenalinu s perfektně zvládnutou choreografií akčních scén. Druhý díl má propracovanější scénář a přibylo v něm dramatických situací, v nichž komediálnost tiše a nenápadně ustupuje do pozadí. Jakoby někde za rohem postávala - a občas jen velice nesměle vykoukla - „New Police Story“, která vznikla až o mnoho let později a jejíž drsná a mrazivá atmosféra mi před časem doslova vyrazila dech.(24.4.2009)

Pokračovanie legendárneho Police Story zo sebou prináša všetky negatívne aj pozitívne stránky z prvého dielu. Musím však priznať, že tie negatívne tento krát prevládajú. V celkovom hodnotení na tom však nezáleží, pretože tento film je tak veľmi zábavný, vtipný, akčný a čo je najlepšie má Jachieho Chana !(13.10.2012)

• - Maggie Cheung si během scény kdy má podběhnout padající kovové rámy těžce poranila hlavu a nebyla schopna dokončit natáčení. Byla proto pro zbývající scény nahrazena dablérkou a je zabíraná pouze z dálky. (Raztubyl)

• - Jackie Chan během natáčení narazil do nesprávné skleněné tabule a způsobil si řezné rány na zápěstí a hlavě. Scéna byla použita ve filmu a během závěrečných titulků jsou ukázány Jackieho zranění. (Raztubyl)

• - Film existuje ve třech sestřizích. Nejdelší verze snímku je japonská 122 min., následuje honkongská se 101 min. a americká s 92 min. (Rominator)