Police Story 2

Jackie Chan: Superpoliš 2

Police Story 2

Akční / Thriller / Komedie / Krimi

Hong Kong, 1988, 101 min

Dvojka je důstojným nástupcem jedničky, ale už to rozhodně neni tak kvalitní. Sice opět dostatečný množství parádních kaskaderských kousků Jeckieho Chana a solidní souboje, ostatně Chan to tady zase několikrát hustě schytal a měl zase o pár jizev minimálně na hlavě a obličeji víc, ale filmu tak trošku chybí to odlehčení z jedničky a tu a tam se najdou hluchý místa a kvůli tomu to neni tak zábavný, stejnětak tomu trošku schází větší svižnost příběhu, ale jinak sem se bavil dobře(9.4.2008)

Jackie Chan se tu nehorázně překonává a to jak bitkama tak i velmi příjemným humorem. Tohle je prototyp takovýho toho zábavnýho filmu o poldovi dobrákovi, co se bije s přesilou a nezvládá přítelkyni :) Dneska už se takovýhle akční jízdy prostě netočej a je to škoda. Co tam Jackie předvádí za akrobacii a choreografii je prostě nepopsatelný, radši se na to všichni podívejte.(16.4.2009)

Jackie Chan fackuje lepšie a rýchlejšie ako Spencer s Hillom a keby som bol jeho fanúšikom, tak to ocením lepšie. Pripadalo mi to trochu detinské po všetkých stránkach. Vyšetrovanie drsnými policajtkami sa na začiatku zdalo, že bude mať iný priebeh. A škoda, že komerčná televízia nedáva záverečné titulky, asi to mohla byť najlepšia pasáž filmu.(24.10.2014)

Podobně přehnaný jako jednička, ale tady mě víc zaujal ten příběh. Nepřišlo mi to až tak hrozně hloupý a neohrabaný jako v prvním díle. Navíc finále nemá chybu, ale nevím. Pořád mi na těchto Jackieho filmech něco chybí. Prostě dám stejný hodnocení jako u jedničky i když je asi dvojka o špetku lepší.65%(24.11.2014)

Chanova přítelkyně je stejně otravná jako manželka Bruce Willise v Die Hard. Jinak jde o docela tvrdou akční záležilost bez tradičních komických vložek, jenže Jackie je vždycky Jackie a vypjaté dramatické scény typu "padouši se baví na milostným dopisem a Jackie trpí" do jeho filmů nepatří. Naštestí je tu tradiční akční závěrečná dvacetiminutovka, která je doslová fatasticky výbušná.(29.1.2011)

• - Pri produkcii filmu hodili na herca Jackieho Chana stoličku a nešťastný zásah mu spôsobil silné krvácanie z uší. (Raccoon.city)

• - Kaskadérský tým Jackieho Chana v roce 1989 vyhrál cenu Hong Kong Film Award v kategorii nejlepší akční choreografie. (Rominator)

• - Film existuje ve třech sestřizích. Nejdelší verze snímku je japonská 122 min., následuje honkongská se 101 min. a americká s 92 min. (Rominator)