Police Story 2

Jackie Chan: Superpoliš 2

Police Story 2

Akční / Thriller / Komedie / Krimi

Hong Kong, 1988, 101 min

Jeckie chan sa v tomto snímku ujal aj réžie a samozrejme všestky kasadérske kusky si robil sám. Tento film je další z jackieho filmov, ktoré sú vlastne presne o tom istom až na to že je prepletený originálnimi súbojmi , ktorý tento film vyvišujú na originálny akčný film. Oproti jednotke je film značne vyspelejší, ale kupodivu to nie je na škodu. Aj keď osobne mi tam chýbalo viacej komických scén, do ktorých sa jednoducho jackie hodí. Ale aj napriek tomu s toho sálala neskutočná atmosféra a bojové scény boli ako obvykle úchvatné. Ako dôstojné pokračovanie geniálnej jednotky vlastne nemám veľmi čo vytknúť. Teším sa na trojku.(31.1.2008)

Pokračování, které se dá kvalitativně srovnávat s jedničkou.(29.11.2007)

Podobně přehnaný jako jednička, ale tady mě víc zaujal ten příběh. Nepřišlo mi to až tak hrozně hloupý a neohrabaný jako v prvním díle. Navíc finále nemá chybu, ale nevím. Pořád mi na těchto Jackieho filmech něco chybí. Prostě dám stejný hodnocení jako u jedničky i když je asi dvojka o špetku lepší.65%(24.11.2014)

Nejakčnější a možná i nejzábavnější z celé trilogie. Příběh je opět obyčejný ale spousta výborných bitek, neuvěřitelných kaskaderských výkonů a typicky Chanovských gagů vše vynahrazuje. Pro mě nejlepší díl.(16.4.2009)

Dějově to nijak nevybočuje ze standardu akčnějších kriminálek osmdesátých let. Je tu méně humoru než jsme u Chana zvyklí (hlavně z poslední doby), ale zase více rvaček. Chan zřejmě není moc dobrý herec, ale když dojde na rvačky, tam pravděpodobně nemá co se týče jejich choreografie konkurenci. To je prostě balet, na kterej se strašně dobře kouká. Hdně se mi líbila i choreografie náklaďáků hned na začátku filmu, dobrá vychytávka.(4.4.2009)

• - Maggie Cheung si během scény kdy má podběhnout padající kovové rámy těžce poranila hlavu a nebyla schopna dokončit natáčení. Byla proto pro zbývající scény nahrazena dablérkou a je zabíraná pouze z dálky. (Raztubyl)

• - Film existuje ve třech sestřizích. Nejdelší verze snímku je japonská 122 min., následuje honkongská se 101 min. a americká s 92 min. (Rominator)

• - Scéna exploze továrny, která byla vytvořena za pomoci několika tun výbušnin, byla největším výbuchem, jaký byl do té doby v Asii natočen. (Rominator)