Police Story 2

Jackie Chan: Superpoliš 2

Police Story 2

Akční / Thriller / Komedie / Krimi

Hong Kong, 1988, 101 min

Dějově to nijak nevybočuje ze standardu akčnějších kriminálek osmdesátých let. Je tu méně humoru než jsme u Chana zvyklí (hlavně z poslední doby), ale zase více rvaček. Chan zřejmě není moc dobrý herec, ale když dojde na rvačky, tam pravděpodobně nemá co se týče jejich choreografie konkurenci. To je prostě balet, na kterej se strašně dobře kouká. Hdně se mi líbila i choreografie náklaďáků hned na začátku filmu, dobrá vychytávka.(4.4.2009)

Jackie už tradične vo svojej úlohe výborný ... V podstate sa jeho filmy veľmi ťažko hodnotia, lebo hoci nie sú umelecky najzdatnejšie sú výborné "oddychovky", a mám ich osobne veľmi rád. V tomto filme sa dal Chan na scenár a réžiu, zároveň si zahral hlavnú úlohu ... To mu trochu vyčítam, ale svojím spôsobom to zvládol nadpriemerne. 70% ***(8.4.2013)

Podobně přehnaný jako jednička, ale tady mě víc zaujal ten příběh. Nepřišlo mi to až tak hrozně hloupý a neohrabaný jako v prvním díle. Navíc finále nemá chybu, ale nevím. Pořád mi na těchto Jackieho filmech něco chybí. Prostě dám stejný hodnocení jako u jedničky i když je asi dvojka o špetku lepší.65%(24.11.2014)

Celá série má vysokou úroveň, dvojka to jistě potvrzuje. Avšak některým filmovým fanouškům herectví JAckieho Chana nesedí. Plně je chápu. Ale zas tak moc jich není :-) Komu se nelíbí humor v Jackieho filmech, ať si pustí new police story. J.CH. uz sice není to, co býval za mlada, ale na to, kolik mu je, je to síla.(19.11.2007)

Jackie Chan pořád skvěle rozdává rány a je na něm vidět, že je i schopným režisérem. Je zábavný, má ve filmech skutečně groteskní momenty, což je pak skvěle doplněno neuvěřitelně dlouhými akčními scénami a souboji, na kterých je krásně vidět, jak dokonale zvládá choreografii, která je, pravda, spíš taneční a nikoli bojová, ale mě se tenhle akční cirkus prostě líbí.(4.8.2014)

• - Cameo - Biao Yuen - velitel hasičů při zásahu v obchodním centru. (dawe82)

• - Ústřední filmovou melodii s názvem „Hero Story“ nazpíval Jackie Chan. V japonském sestřihu filmu zazní v úvodu a v závěru. (Rominator)

• - Scéna exploze továrny, která byla vytvořena za pomoci několika tun výbušnin, byla největším výbuchem, jaký byl do té doby v Asii natočen. (Rominator)