Nezbytná tvrdost

Necessary Roughness

Komedie / Sportovní

USA, 1991, 108 min

Mnohokrát použitý model, týmu outsiderů, který z ničeho dosáhl až na vrchol. V tomto případě jsou pásovci ale opravdu extrém a film je třeba brát výhradně jako velmi úsměvnou komedii.(17.11.2015)

Jeden ze super filmů ze sportovní tématikou natočených v 90-tých letech, super jsem se bavil moc příjemná podívaná...(18.12.2008)

• mandes

rozpočet : ? tržby americke : $26,255,594(13.2.2007)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $26,255,594Tržby Celosvetovo $-(21.12.2009)

Neumím šišatý míč hodit, chytit ani nakopnout a také mne vůbec nebaví sport, jehož smyslem je přizabít co nejvíc protihráčů. To však nic nemění na tom, že filmům se sportovní tématikou fandím a tento není výjimkou. Sestava univerzitního fotbalového týmu je totiž skutečně skvělá - ragbista, fotbalistka, zmatená dvojčata, profesor či Marlboro Man z farmy. S takovým základem se určitě dalo něco pořádného vytvořit a tak je škoda toho nánosu klišé či notoricky známých situací, které skvěle rozběhnutý útok zakončily ztrátou šišky tak 50 yardů od touchdownu.(14.12.2014)