Fanoušci hrdinů Rockyho či Ramba se mohou těšit z dalšího vydařeného filmového kousku svého hrdiny. Nezapomenutelný Sylvester Stallone (v tomto případě i spoluautor scénáře) se tentokrát představí jako řidič kamionu Lincoln Hawk, který nás ve snímku Do útoku zavede do proslulého Las Vegas, kde se koná bouřlivé Mistrovství světa v páce. Hawk, který musí spoléhat na svou bystrost a sílu vůle, se pokusí napravit svůj život získáním finanční odměny za první místo a obnovit vztah se svým synem (David Mendenhall), kterého dříve opustil kvůli svému majetnému a bezcitnému tchánovi (Robert Loggia). A tak si to Hawk v bouřlivém finále rozdá s některými velikány šampionátu - pěkně ve stylu Rockyho. Užijte si tuto fantastickou zábavu! (oficiální text distributora)

noriaki

Over the Top natočil Sly v době, kdy mu ze soupeřů o titul největší herecké hvězdy zůstal jen Arnie. Tehdy trpěl utkvělým pocitem, že ví nejlíp jak mají jeho filmy vypadat. Někdy to bylo ku prospěchu, a někdy, jako třeba v Cobře a tady, zase moc ne. Z potenciálního hitu vznikl propadák. V mých zamlžených vzpomínkách byla akce nadupanější, souboje v páce napínavější a rodinné sbližování dojemnější, ale film příjemně odsýpá, a to že v jednotlivostech nedává smysl, zase tolik nevadí. ()

Brandon

"Nikdy s tebou nepůjde, protože jsi nula. A vždycky budeš......Pan Cutler s vámi mluví!.....Ale já jsem domluvil." ()

JohnSmith

Golan není zrovna buhvíjaký režisér. Stallone sice umí zahrát i charakternější roli, ale tohle bylo nad jeho síly, už i kvůli tomu,že scénář je tak děsnej. K tomu nesympatickej syneček. Nebýt toho turnaje v páce,tak by to bylo úplně o ničem. ()

darek kartac

Stallon jako ostřílený řidič kamionu se snaží vyhrat turnaj v páce, aby získal noví kamion. Je tu ještě jeden háček unesly mu syna. Má jeden problém na víc. Skvělý film. ()

zdenny

Kvalitativně to na čtyři hvězdy být nemusí. Jenže je to srdcovka a vzpomínka na mládí. Navíc pro mládežnické publikum se může jednat o motivační film, ve kterém nechybí emoce a dojetí. Film není účelově o tom, jak si k sobě nalézají cestu otec se synem, je ale pěkné to sledovat. Myslím si, že lepší hodnocení by filmu neškodilo. ()

fefee

Inteligencia malého dvanásťročného spratka prevyšujúca IQ jeho strýka, Stallonove smutné oči, starý kamión s posilňovačom no nie riadenia ale Sylvestrovej pravačky, krásna americká príroda a zaparený hrubokrký gorilí miešok. To bol Over the Top. Ale čo, pozerať sa to dalo aspoň si človek zaspomínal na staré dobré 80-tky. 2,5* ()

lykan9

Hlavním kamenem úrazu filmu Do útoku je David Mendenhall, který mě v každém záběru doslova iritoval. Nebýt jeho, tak se jednalo o slušné sportovní drama. I téma filmu je zajímavé. Věnovat se prostředí závodů v páce je originální a nic podobného jsem nikdy neviděl. Závěr tedy je, že Do útoku je velice slušný film s příšerným dětským hercem a tudíž jen dvě hvězdy. ()

Sany33

Príbeh: Howk je vodič kamiónu, ktorý rieši typické problémy svojej vrstvy. Aj pre to je citovo vzdialený od svojho syna Michaela, ktorý mu na krátky čas padne do starostlivosti v neprítomnosti matky. Hawk má veľký sen vyhrať turnaj vo pretláčaní. Pozadie takejto udalosti ale nie je nič pre malých chlapcov. Herecké obsadenie: Sylvester Stallone (nar. 1946, USA) vie svojou miestami grobiánskou povahou strhnúť všetku pozornosť na seba. Zahrať podobné športovo emočné roviny mu celkom ide. Pocity: Miestami to bolo emočne dosť na hrane. Operácia matky, vzťah otca so synom, dedko, ktorý chce otca vyšachovať. Ale vo finále sa mi film celkom páčil a dobre sa na neho pozeralo. Finálny súboj po vzore Rockyho kedy sa absolútny outsider dostane na vrchol sú evidentne v kurze. Pridaná hodnota: Rodinná jedno hubka na dlhý opršaný deň. Nič moc vám nedá ale ani nenudí. 57% ()

Spock

Stallone jako řidič kamiónu a jen tak mimochodem také skvělý závodník v páce. Příběh je samozřejmě jako téměř vždy u podobných filmů o ničem. Otec a syn k sobe po smrti matky a dlouhém odloučení hledají cestu, aby se na konec sblížili a zůstali spolu i navzdory touze chlapcova dědy je rozdělit. Nejlepší je pak na filmu samotný závod a jeho účastníci, např. dřevorubec z Kanady aj. tvrdí hoši. Stallone je samozřejmě nejlepší. :-) Pro vyznavače páky naprostá nutnost. ()

KASUGI

Těžko se mi tento film hodnotí. Na jednu stranu naivní béčková pohádka o tom, kterak 170 centimetrový Sly přetlačil obrovského mašíka a ke štěstí, synovi a penězům přišel, na stranu druhou neskutečná nostalgie s mým nejoblíbenějším akčním hercem, originalita (přiznejte se, kolik jste viděli filmů o armwrestlingu?) a chytlavá píseň Samyho Haggara perfektně sedící do "montáže". Prostě 50%. ()

masw

Sylvester Stalonne bojuje o svého syna s bohatým dědečkem během turnaje v páce, tak tohle je už snad klasika né? ()

m.a.t.o.

Ďalšia z rady motivačných stalloneoviek, v ktorej Sylvester vystrieda niekoľko svojich osvedčených trpiteľských výrazov. Vidieť to niekoľko rokov dozadu, možno pridám hviezdičku, ale po všetkých tých dieloch Rockyho ma už tento športovo-vzťahovo-zádumčivý subžáner nejak nebaví. ()

jatamansi

Hudba Giorgio Moroder, takže kvůli němu, navíc ve službě v sobotu jako kulisa, takže takové polohodnocení. Ale zpěv už v úvodu fakt dobrý. Ale Stallone, a to se podílel i na scénáři. Soukup odvedl stabilní výkon, Fakt je, že zpočátku docela civilní, když vyzvedává syna z kadetské školy. „Myslíte, že mi těch deset let nahradíte dvěma, třemi dny?“ Víc mi vadil ten malý spratek, a to je co říct. Ovšem při polidšťování syna je kupodivu lidštějším i Stallone. Byť o sílu jde až na prvním místě! Jinak zápletka nemocná matka, dědeček, otec, syn – nic moc. Fakt je, že Hospodin je můj pastýř nemusím slyšet ani ve filmu, kdyby si to občas při těch pohřbech odpustili, divák si umí domyslet, nemusí se mu všechno servírovat na podnosu. Ale Moroder stále skvělý. Jinak otcovské rady a vše ostatní už klišé, v podstatě je jasné, jak to musí dopadnout. Jenže ještě to museli prodloužit mistrovstvím v páce. A tím už je z toho klasický Stallone, ač to ze začátku slibovalo, že vykročí z vlastního stínu. On si ty svaly prostě nemohl odepřít a je to k uzoufání nudné. Tupé obličeje, chlapácké vytahování, tarzanovské výkřiky, neartikulované skřeky, řev jako od tura. A přiblblé komentáře moderátora. Jo, taky že to tak dopadlo. Ta * za první nadějné minuty a svižnou muziku. ()

ssfan

Na Stallona to není špatný film, co se hereckého výkonu týká, ale jinak nic moc. Děj je celkem normální, ale jedné další pozitivum byly souboje v páce. 35% ()