Bud SpencerTerence Hill tentokrát v rolích zbožných ochránců utlačovaných uprostřed tropického ráje... Na sklonku 19. století se evropské kolonie rozkládají prakticky po celé zeměkouli a jinak na tom není ani Karibik, kde se o vliv přetahují španělské, francouzské, holandské či britské obchodní společnosti. Pod vedením bezohledného markýze Gonzaga (Robert Loggia) se však evropští zástupci sjednotí do kartelu, který dolehne na chudé farmáře, zatímco bohatí obchodníci si budou dál cpát peníze do kapes. To by se ale v přístavu nesměla vylodit dvojice svérázných kněží s nákladem prvotřídního pepře. Pro otce Pedra (Bud Spencer) a otce G. (Terence Hill) to měla jednoduchá zastávka, kdy smění žoky koření za věci pro své ovečky, jako svíčky, bonbony a další moderní vymoženosti. Jenže okolnosti je vedou k trochu jinému výkladu Písma o lásce k bližnímu svému a s pomocí svatého Josífka udělí několika mocipánům řádně peprné kázání... Italsko-francouzská komedie s legendární dvojicí Bud Spencer a Terence Hill se sice odehrává v dalekých tropech, jejich světoznámé fackovačky a veletoče se však za oceánem nijak nezměnily a jsou srozumitelné ve všech jazycích. V pořadí už desátou spolupráci komediálního dua natočil florentský rodák Franco Rossi, který se pak nejvíce proslavil náročnými adaptacemi pro televizi jako Quo vadis (1985) nebo Dítě jménem Ježíš (1990). (Česká televize)

topi80

Typická spencer-hillovka se vším všudy. Kdo si potrpí na tradiční fackovačky, tak první půlka, která se odehrává v úchvatně odsýpajícím tempu, jej dostatečně uspokojí. A co dál? Vše podle tradiční šablony, návštěva paláce hlavního padoucha, trochu nestřídmé počínání u stolu a tak dále. Děj, jak už je zvykem, je až dětinsky přímočarý a jednoduchý, zkrátka typická podávaná servírovaná touta charismatickou dvojící. Prostředí na zapomenutém kousku země dodává filmu na působivosti a nechybí ani přesah nad rámec jednoduchých komedií. Závěr má trochu vážnější podtón, ale i díky tomu si oba dva hlavní hrdiny doslova zamilujete. Kdo je fanouškem této povedené dvojky, tomu dá film přesně to, co od něj očekává. ()

Stanix

Silný podprůměr vzhledem k ostatním jejich projektům. Není se moc čemu řezat. Nedá se říct, že by hlášky tolik obvyklé ve filmech S+H, byly v tomto snímku nepovedené. Ony tu totiž téměř žádné nejsou. A tak je film protkaný jen klasickými bitkami a pospojovaný chabým dějem. ()

Cortesz

Nepříliš známá komedie této legendární dvojice Hill + Spencer. Tentokrát jde o historickou komedii s opět prostističkým dějem, skvělejma mlátičkama, s pár dobrýma hláškama. Rozhodně jde o průměrnou komedii, této dvojice a už natočili lepší, ale neznamená to, že jsem se nebavil, ale právě že naopak. ()

Pitryx

Především to chtělo lepší hudbu. Dále ne tak zbytečně rozvinutý příběh. A taky to rozhodně chtělo rychlejší spád. Dívat se na film dá, ale občas je to již trochu zdlouhavé a tak jsem se chvílemi dost nudil. Nu, přimhouřím hodně obě oči a dám těch 40%. Ale fakt mám oči hodně přimhouřené.201502208801/8926 ()

ostravak30

Další film slavné dvojice, který přináší něco nového, i když jen malinko. Nestávalo se totiž moc často, aby se děj jejich společného filmu odehrával v minulosti a přitom mimo americký kontinent. Také jsem poprvé viděl Buda Spencera, že hledá Terence Hilla, většinou to bývá naopak. Jinak jsem měl ale co dělat, abych u této mlátičky neusnul. Pravdou je, že to už měla dvojice za sebou zajímavější filmy. Opět tu máme zlého padoucha, který utlačuje slabší a na ty si dvojka posvítí. Tentokrát ovšem jako knězi. Problém je, že podobná zápletka byla použita mnohokrát, mě napadli třeba Hroši v Africe. A krom opravdu zajímavých vtipů šlo spíše o nudnější film. Některé fakt povedené kousky jsem ale našel. Rozhodně platí, že každá jejich mlátičková akce byla pořád zajímavější než většina filmů třeba Stevena Seagala. ()

Stejšn

Ten film bohužel neví, jestli chce být komedií, nebo sociálním dramatem a hlavní dvojice zase neví, jestli je spolu, nebo proti sobě, ještě mnohem víc než ve svých ostatních filmech. Nebavil jsem se a vyznění bylo úplně do prázdna. ()

smrtubohem

Vůbec jsem netušil, že něco takového existuje, ale není to špatný, naopak, Spencer a Hill v rolích mnichů jsou fajn a všechny důležité podmínky pro to, abyste se u filmu bavili, jsou splněny, takže hurá na to! ()

Stanmi

Otec Pedro (Bud Spencer) a otec G. (Terence Hill) vedou malou misii kdesi na ostrůvku v Jižní Americe. Zrovna ji však opouštějí, protože společně odjíždějí do přístavu Maracaibo, aby tam prodali letošní úrodu a nakoupili nové zásoby. Krátce po přistání zjistí, že bohatý a mocný markýz Gonzaga (Robert Loggia) snížil výkupní ceny plodin, což je příliš nepotěší, netrvá dlouho a dostanou se do potyčky s Gonzagovými muži… Filmy Buda a Terence zbožňuji už od dětství, přesto mi Dva misionáři dlouhá léta unikali, až nakonec zbyli jako jejich poslední společný snímek, který jsem ještě neviděl. Film je sice z roku 1974, ale pro mě tak měl film premiéru až v roce 2017 a vcelku nechápu, proč se tuzemské televize zdráhají tento snímek více reprízovat. Ale zpátky k Dvěma misionářům, ti jsou totiž naprosto klasickým snímkem Buda a Terence se vším co k tomu patří. Terence, jako otec G. je zde opět mazaný jako liška, no a Bud v roli ctihodného otce Pedra rozhodně nejde pro ránu daleko, tentokrát je to navíc o to pikantnější, že zde představují muže víry. Jinak zde nechybí osvědčené téma ochrany slabších a utlačovaných a všechny klasické ingredience, jako jsou rvačky, fórky a hlášky, Ricardo Pizzuti nebo hudba bratrů De Angelis. Ani tento snímek se neobejde bez klasického hamižného záporáka tentokráte v podání Roberta Loggii a tvůrci v čele s režisérem Francem Rossim si neodpustili ani menší kritiku církve, což nakonec celému snímku dodává i jistou hloubku. Takže pokud tuto italskou dvojici příliš nemusíte, tak těžko na tom tihle Dva misionáři něco změní, ale pokud filmy Buda a Terence máte rádi tak jako já, tak dostanete poctivý příděl zábavy v jejich klasickém stylu. ()

4567arthur

Milé překvapení! V roce 1890 žili na malém ostrůvku v Jižní Americe dva misionáři, otec Pedro de Leon a otec G. Jejich misionářská činnost se ovšem poněkud vymykala běžným postupům, což mělo za následek, že na ně chodily biskupovi pravidelné stížnosti ...Otec Pedro a otec G se právě chystají na cestu lodí, během níž chtějí prodat papoušky a žoky pepře a za utržené peníze přivézt svým ovečkám vše, co potřebují. Když dorazí k cíli své cesty, chtějí prodat náklad pepře, zjistí ale, že hamižný guvernér, markýz Gonzaga, svévolně snížil cenu pepře, a to tak, že místní obyvatelé budou ještě ožebračenější, než jsou nyní. Jedna z těch Spencer-Hill komedií, kterou jsem vždycky považoval za slabší a celkem nezajímavou. Druhé zhlédnutí mi vše vynahradilo a začal jsem se opravdu dobře bavit a zároveň smát! Hudba je tentokrát jedna z těch slabších, co bratři De Angelis složily, což naopak neznamená, že je špatná! Komedii tedy s důvěrou navyšuji jednu hvězdičku navíc- 75%. "Nepotkali jste dneska v noci loďku se dvěma katolickými knězy ?... Nemyslíte náhodou takovýho modrookýho blonďáka ?... A toho tlustýho fousáče, co vypadá jako opice ?... Nee! Ty jsme nepotkali!" ()

TheBrain

Kto hľadá nejaký extrémny príbeh alebo skrytú myšlienku tak bude sklamaný, no čo sa ale žánru týka ja som sa nasmial a i tie ich mlátičky boli v pohodke...filmy môjho detstva ()

PeteBuck

Keď som to videl prvýkrát, príliš ma to nebralo. Ale teraz sa mi to zapáčilo. Kopa bitiek, hlášok, obrana nevinných. Klasickí Bud Spencer a Terence Hill. "hej, potom si prišiel za mnou a zaklopal si na moje dvere. Ale ty si žiadne dvere nemal!" Niekedy sú to také blbosti, ale podané zľahka a s tými ich výrazmi na tvárach, že sa proste človek musí zasmiať. Pohodička. ()

brasek

Bud Spencer & Terence Hill v slabom odvare plnom totálnej akčnej frašky. Toto teda už viackrát nechcem vidieť. ()

Bohdy67

Jeden ze slabsich filmu...Mozna prostredi,mozna spatna kvalita filmu,kterou sem videl,ale proste ikdyz v jejich filmech je jednoduchost citit na kazdem kroku,tohle bylo moc a vubec me to nezaujalo... dobre videt kdyz je nuda,porad lepsi jak TV NOHA... 33% ()

soukyd33

Jenom samé bitky. Nic víc nečekejte. Příběh je divný a docela zbytečný. Facky sice létají vzduchem, ale jen málo. Hvězdiček 2 ()

Puchyr

Ach ty jejich filmy jsou nezapomenutelné. Skvělé komedie se skvělímy rvačkami, hláškami, a no zkrátka je to dokonalý. Takový Misionáří jsem ještě neviděl.... tenhle film jsem už viděl tolikrát, ale ani po tisícím shlédnutí mě to pobaví. ()

SONNY07

Když byla tato dvojce v "laufu" byl jsem děcko a sledoval jsem je s otcem. Sranda je, že mi tento film "utekl" a našel jsem ho až teď. Miluji tyto dva neherce a doposud nedám na ně dopustit, baví svět už několik generací a to se jen tak někomu nepovede!!!!! ()

Pluto_petr

Pro mě jeden z nejslabších filmů této dvojice. Až na pár vyjímek mě skoro vůbec nezaujal a i přes jeho relativní krátkost jsem měl problémy dokoukat ho až do konce. ()