Goro, bílý pes (TV seriál)

• japonský

Ôgon no inu

• japonský

黄金の犬

• slovenský

Goro, biely pes

Rodinný / Dobrodružný / Drama

Japonsko, 1980, 8 h 6 min (Minutáž: 54 min)

Předloha:

Džukó Nišimura (kniha)

Kósei Širai

Komentáře uživatelů k TV seriálu (108)

• spacylemon

Člověk vzpomíná na Gora a cítí takovou nostalgii, že by mu hned dal plný počet... Jenže copak je seriál automaticky dobrý jenom proto, že se vysílal, když byl člověk malé děcko a na tu dobu teď rád vzpomíná? Fakt je ten, že jsem ho neměl rád. Tenkrát se ve Veze (nebo kde) hlasovalo, který seriál bude příště a pokaždé to vyhrávaly holčičí dojáky jako Goro nebo Laura, tulení mládě (btw. jaktože není na csfd?) a mě to vždycky tak sralo, protože akorát zabíraly místo pořádným seriálům, jaké chce takový sedmiletý parchant opravdu vidět... Dobře, nebudu tomu čoklíkovi křivdit, dívat se na to dalo. Ale co dál? Tehdy mě nenadchl, dneska bych ho už asi nezvládl, takže co jako s tím?(22.6.2008)

Cista nostalgie :-))) ale ten uvodni voiceover o cloveku a psu vyloudi slzicku i dneska :-)(30.7.2006)

Tak kruté citové vydieranie ma poznačilo na celý život :) Neviem, či by som bola ochotná a mala odvahu pozreť sa na to znova :)(25.10.2008)

Tak v té době zabodoval hodně. Goro a ještě ten Benji (seriál) jsme znali nejvíc když jsme měli 7-8. ...Goro ale zůstalo v mé paměti více. 3,5/5(22.6.2014)

Nerada na to vzpomínám, to byla hrozná depka.(19.2.2010)

• klima777

Ach, to bylo nějakého pláče...(10.10.2010)

Dosť dlho som odkladal aj sa obával po dlhých rokoch znova pozrieť tento u mňa kultový seriál z detstva. Obával hlavne toho, či toto pripomenutie nezničí moju nostalgiu spred tridsiatich rokov. Teraz po zhliadnutí môžem ale povedať, že nebanujem... nebanujem, že som strávil s týmto seriálom tri večery, že som znova po rokoch zažíval tú neúnavnú vytrvalosť a túžbu, s akou sa Reiko s Gorom hľadali. Samozrejme, už som to tak veľmi nepreciťoval, ale aj tak sa našli scény, ktoré človeka ozaj dojmú... napr. keď Gora potom, čo ho bezvládne našla ležať na ceste, vyliečila dievčina, ktorá sama bola nevyliečiteľne chorá...(20.1.2015)

Z celého seriálu si nejvíc pamatuju scénu, kdy jdou Reiko a Goro proti sobě po stejné silnici a nebýt někoho v autě, kdo nabídne Reiko svezení, konečně by se setkali.(20.7.2008)

Myslím, že posledný diel som ako malý nevidel, takže ja doteraz ani neviem, ako sa to skončilo.(3.2.2010)

Trocha nostalgie, ukrutně natážený návrat psa ke své paničce, je to tklivé, všichni drželi palce a pak skoro uronili slzu, že zase nic..(26.9.2011)

Goro, to je legenda. Mimochodem, to bylo docela slušný drámo... Dnešní generace asi ani Gora nezná, co? [7/1O](30.1.2007)

• velkyvezir

Ten seriál jsem naposled viděl někdy v 80. letech a utkvěly mi dvě vzpomínky: 1. Neuvěřitelná nuda. 2. Hlavní postava měla píšťalku pískající na frekvenci, kterou slyší jen psi a která měla dosah cca 1-1,5 km. V jedné scéně byl Goro od své majitelky tak půl kiláku, ona pískala a on nic neslyšel... takže seriál mohl mít další díly.(20.9.2008)

Nostalgie.(14.7.2009)

Opravdu nevím, co bych řekl tomuto seriálu, kdybych ho dnes viděl, Vím jen to, že před více jak dvaceti lety jsem napětím nedýchal, nejedl, nepil při jeho sledování Navíc v pěměti mám spousty útržků z děje i s obrazy. Kult mého dětství.(28.10.2010)

Tohle mě v dětství rozsekalo takovým způsobem, že už to nechci nikdy vidět. Víc už jsem brečela snad jen u Hačiko.(3.8.2012)

4 hvězdy spíš za vzpomínku, protože seriál si pamatuju jen matně. Každopádně vím, že jsem u něj hrozně brečela a celou dobu přála Gorovi, aby už nebyl zmaten a setkal se s Reiko:-)(30.6.2009)

Seriál, bez kterého si nedovedu představit své dětství. Nic nebylo tak napínavé, nic se mi tak nevrylo pod kůži. Nedávno jsem poslouchala magnetofonový záznam z mých asi čtyř let, když na pobídku mých rodičů: "zazpívej nám písničku" reaguju tím, že zpívám znělku z Gora.(28.10.2010)

Nádherná znělka, souboj s medvědem a krásně smutný příběh Gora a jeho paničky Reiko. Moc víc si ze seriálu nepamatuju, ale jako děcko jsem jej hltal a byl napnutý jako struna, zda se konečně setkají. Nostalgické 4 hvězdy.(28.4.2015)

I když jsem tento seriál na začátku 90. let v TV sledoval a asi před deseti lety znovu shlédl, mimo nostalgie to ve mně nevyvolalo žádné hlubší pocity a od té doby jsem neměl potřebu se na Gora znovu mrknout. Celé to na mě působí jako prvoplánové citové vydírání a navíc se to strašně vleče. Možná by bohatě stačila stopáž celovečerního filmu a bylo by to daleko únosnější. Tak či tak, filmy a seriály, v nichž je hlavním hrdinou pes či jiné zvíře mě nikdy moc nebraly. Objektivně bych dal 2 *, ale vzhledem k tomu, že tento seriál přece jen patří již mezi ty diskriminované a zřejmě už asi nikdy v televizi nepoběží, přidám jednu navíc. 45%(20.12.2015)

nikdy nezapomenu....(18.9.2007)

Pamatuju si, že mi jednou, když frčel tento seriál učitelka řekla, že na tabuli koukám jak Goro na Tokio.. Asi to bylo i pro starší než já :)(29.7.2008)