Neviditelné zlo

• USA Imaginary (více)

Žena s malou dcerkou se vrací do domu, kde vyrůstala. Jako malá tu měla svého imaginárního kamaráda, kterého si vymyslela pro dlouhou chvíli. Teď zjišťuje, že její kamarád není až tak vymyšlený a navíc je hodně naštvaný, že ho kdysi opustila. (Bontonfilm)

Adramelech odpad!

Někteří tvůrci se zřejmě domnívají, že hororový film je tím strašidelnější, čím více je v něm k vidění setmělá nebo vůbec černá obrazovka. Radikální inovace se však zatím nikdo neodvážil. Mám na mysli kompletně tmavý film, v němž by byl divák odkázaný pouze na dialogy a zvukové efekty. Pro oživení by se tam každých dejme tomu deset minut mohlo něco mihnout. Třeba černoška ve tmě jako tady; to je rozhodně krok správným směrem. Výsledkem by byla v podstatě rozhlasová hra, kterou by však diváci neposlouchali v rádiu, nýbrž by ji sledovali v televizi, na počítači, nebo by se na ni chodili dívat do kina. Strašidelný efekt by byl maximální a kromě toho by natáčení hororů vyšlo výrazně levněji, což by filmoví producenti jistě uvítali. Tím by bylo dosaženo spokojenosti na obou stranách. ()

DavidHolub

Prvních 70 minut filmu skvěle buduje atmosféru, napíná a po celou dobu baví. Bohužel 3rd act byl hodně zmatený, ne úplně hezký, co se týče efektů a velice stupidní. Lepší než Night swim, ale potencionál to nevyužilo naplno. 6/10 ()

Flopik

Čakal som to zlé, ale že až takto ?  Čistá šablónovitá záležitosť, kde sa Wadlow ani len v najmenšom nesnaží o niečo originálne. Presťahovanie sa, najmenšia má imaginárneho priateľa, ktorý je troška reálny a step matka ju musí zachrániť. Otca rovno odpratali do práce na celý film nech neberie minúty. Hororovo totálna nuda a bieda, nedá sa tam ničoho zľaknúť, plynie to extrémne pomaly a tá dĺžka je tak prepálená. Finále som už len pretáčal a chvalabohu zato, inak by som sa už zbláznil. Katastrofa a veľmi málo chýbalo k odpadu. ()

Harpy

Velka bieda, take rozpravkove mi to prislo- do jedneho vreca so vsetkymi podobnymi nudnymi horormi ako night swim, separation, cobweb, the boogeyman a mnoho dalsich, otrepanych, nicim originalnych, kde ziadna vrazda pomaly ukazana, po pozreti o chvilu nevies o com to bolo, proste uplna vata, bez strasenia a ani humoru. ()

warrenur

Opat raz stupenie...povedzme do blata. Ten isty, x-krat opakovany scenar, tie iste sablonovite postavy ako cez kopirak a opat zvukova barlicka vyvolavajuca "ulak" pred poriadnou desivou atmosferou. Nuda a brak. Ale Wadlow ma 49 rokov a azda porastie. Z jeho horrorovych pocinov to vsak vidiet nie je. Neodporucam, strata casu. "I know...I don't like him either. Maybe you should eat HIM." :) "Alice! Alice! Alice!!........hm......THE BASEMENT.  :D Tak tupo a mdlo zahratu maminu sme dlho nevideli. :) "I don't understand...we followed all the STEPS?!". Jelito :) ()

dannyyy

Pohádka tak akorát na strašení malých dětí, ale přiznám se, že 2x jsem sebou cuknul. Ti hasiči na konci buď byli taky imaginární nebo to byl ten nejrychlejší příjezd hasičů k požáru, co jsem kdy viděl :)) ()

figliar

Imaginary sa až veľmi podobal na kanadský horor Z a zjavne sa aj snažil inšpirovať slávnym Insidious. To sa žiaľ tvorcom nepodarilo a jednalo sa o ďalší tuctový horor s kopou klišé. Atmosféra bola prvú polovicu celkom dobrá, ale iskra sa potom rýchlo vytratila. Dve či tri slušné ľakačky film nezachránia. ()

Daiker

No na Come play to nemá, ale je to lepší než Kostlivec. Nevyužitý potenciál jakéhosi démona v pozadí, ten tam mohl kvalitně postrašit, nestalo se. Je to málo děsivé a scény se zubatým medvědem jsme znali z traileru. Poslední třetina je už takový přehnaný odvar všeho možného, že to bylo spíš k smíchu.... Co však musím pochválit je dojezd hasicí jednotky, asi to byli mistři světa.... ()

AndrewNewman

Blumhouse variácia na Chuckyho. Vcelku zábavné, pár slušných nápadov sa tam nájde, ale ani jeden jumpscare a že je ich tam málo vôbec nefungoval. Celkový vizuál bol ako vždy na úrovni ale inak je to len pozerateľný podpriemer. ()

Charvy.666

Ženská hororová týmovka, která strčí hravě do kapsy The Marvels a Madame Web... Ne, teď vážně i když od pojmu ženská hororová týmovka nejsme daleko. Schovává se za ní víceméně průměrný horor o dětské fantasii, který ale absolutně neurazí. V záplavě hororů z poslední doby, vlastně docela povedená jednohubka s docela zajímavým námětem. Škoda že říše fantasie nedostala víc prostoru. 60% ()

blondboss

Z celého toho priehrštia hororových snímkov je tento azda najhorší. Bez nápadu, bez napätia s hlúpym konaním postáv, so zbytočným budovaním už tak zlej atmosféry a navyše s treťotriednymi hercami. Škoda času. 25 % ()

Nikolas__

Neuvěřitelně sterilní novodobá duchařina. Tenhle rok nepokračuje v hororoech zrovna nejlépe a tenhle počin nemohl nadchnout už vůbec. Základní kostra příběhu je víceméně kvalitní, nicméně výsledný scénář je boring af a herecky i vizuálně je to naprosto nijaké. I remake Poltergeistu, který se filmu dost podobá, stál za víc. ()

Easykill

Tak copak to tu zase máme, dostaveníčko s medvídkem? S pavoukem? Nebo jen dalším tuctovým horůrkem? Asi trochu od všeho. Imaginary nepřináší, jak dějem tak okolnostmi a vizuálem nic nového a neviděného. Klasická šablona plná klišé, z nichž nejsou některé ani dokončené či dořešené. Ne, že by byly nějak důležité. Do plusu jde místy nějaká fajn atmosféra a fungující jumpscary. Snaha o twisty vyšla tak napůl. První se povedl defakto jen proto, že pro nás není žádná novinka vidět, že má americké dítě imaginárního kamaráda. Neustále nám to podsouvají a vykreslují, jako by to bylo v naprostém pořádku. Takže už si nad tím, myslím nikdo hlavu neláme. Až na pár zbytečností a nesmyslů je to celkem dobře natočené a finále je docela působivé. Byť jde o "dětský" horor, za mě lepší průměr, který znovu vidět nemusím i když jsem se vůbec nenudil. ()

Feferonka1

No čekal jsem fakt sračku, ale nakonec jsem to i dokoukal a ty tři hvězdy si to zaslouží. Takový rodinný odpolední film na Primě bych to pojmul. Trochu líznutej Insidiousem . ()

Tomas.Abi

Zápletka filmu není vůbec špatná, ale to provedení je tedy šílené. Pár záběrů kamery, přechodů a střihů bylo opravdu špatných a některé scény byly tak tmavé, že jsem se bál, že z filmu nic neuvidím. Vztah mezi matkou a nevlastními dcerami, které mají do ideálního vztahu daleko, je tak nevyužitý až to mrzí. Silných momentů, kdy je jejich chováni opodstatněné je jako šafránu a většinou je střídá bizarní chování. Dialogy jsou zbytečně dlouhé a scénáristé si asi o divácích myslí, že jsou úplně hloupí, protože jim vše musí několikrát dlouze vysvětlovat. Naše postavy jsou v některých scénách tak upovídaní, až to kazí celé napětí a navíc je to  činí neskutečně otravnými. Napětí je budováno velmi neobratně a i zvukový doprovod vám už napovídá, že přijde nějaké to leknutí, což je škoda, protože v některých scénách mi opravdu přejížděl mráz po těle. Po nevyrovnaném začátku a solidním středu ovšem přichází konec, který je o to šťavnatější. První zvrat je sice hororové klišé, kterých je film tedy plný, ale nebylo by úplně nejhorší, kdyby nenásledovalo jakési akční vyvrcholení s pár krvavými momenty, které působí až komicky. Poté opět následuje několik zvratů a asi tři konce, které ovšem žádnými konci nejsou, protože děj zůstává vlastně otevřený. Tento komediálně hororový thriller je tak nevyvážený, což je škoda, protože příběh má potenciál být kvalitním. V každém případě jsem se bavil, i když v užvaněných pasážích jsem si přál aby film konečně skončil. Ovšem když jedna postava, ta nejukecanější konečně zemřela, cítil jsem spokojenost a zadostiučinění, což asi nebyl záměr. Každopádně jsem rád, že jsem tuto hloupost viděl, protože jde o kvalitní slátaninu s pár skvělými momenty. ()

Frenk

No, nejdřív jsem si myslel, že to bude další generický horor nové generace, na který druhý den zapomenu a v životě se na něj znova nepodívám. Ale někde v prostředku jsem byl rozuzlováním příběhu mile překvapen a říkal jsem si že nápad na film je to slušný. Malá holka, kterou dovede imaginární kamarád do říše představivosti. Na papíře to zní dost dobře, ale provedení je strašlivě nezajímavé. Imaginární svět malé holčičky by měl prostě vypadat líp. Na konec jsme dostali 7 různých závěrů, ze kterých si filmaři asi nemohli vybrat, takže tam nechali všechny. *imaginární smajlík* ()

Polux

4/10 | Nekorunovaný král paranormálního hororu Wan nastavil před lety kvalitativní laťku tak vysoko, že málokdo z jeho následovníků byl schopen se ji vyrovnat, natož ji překonat. A nepodařilo se to ani rutinérovi Wadlowovi, který se svou zcela neškodnou variací na Wanovy nervy drásající výlety mezi duchy a démony dokazuje, že k dobrému výsledku nestačí jen poskládat k sobě všechny "zaručené" žánrové prvky, aniž by k tomu dodal něco navíc. | Notně ohraná premisa o nastěhování rodinky do domu s temným tajemstvím z minulosti, ve které figuruje nezvaný nadpřirozený squatter, maskující se tentokrát za omšelého plyšáka, je tady ten nejmenší problém. Po dějové stránce Wadlow jede po naprosto předvídatelných kolejích a zásobuje diváka jedním příběhovým klišé za druhým, případně si vypomáhá výpůjčkami celých sekvencí odjinud (finálová výprava do jiného světa, aneb nepokrytá vykrádačka Wana). | Za nevýrazným obsahem bohužel pokulhává i odbytá forma. Práci s kamerou, hudbou a střihem za účelem postupného budování atmosféry a plíživého napětí, či dokonce strachu, nemá Wadlow v popisu práce, tudíž veškerá jeho tvůrčí invence končí u pár laciných a předem očekávaných lekaček, pomalého tempa, mizivého bodycountu, prohlídky jiné dimenze skrze chodbu plnou dveří (jak originální:-)) a hlavního monstra, jehož vzhled vzbuzuje tak akorát posměch. | PeZet ()

Destoroyah

Totálne zbytočný pokus o ďalší horor s imaginárnymi kamarátmi. Dlho som sám seba presviedčal aby som si tento film konečne pustil a keď sa stalo tak som nemohol prestať rozmýšľať nad tým kedy skončí. Jediná vec čo ma ako tak bavila bol celkom zaujímavý a zauzlený príbeh ktorý na konci dával zmysel no čo nedáva zmysel je celý film. Možno to znie čudne ale je to tak. Celé to je až príliš nudné a natiahnuté až si niekedy hovoríte že čo to preboha pozerám. V poslednej tretine sa dostávame do imaginárneho sveta NeverEver ktorý vyzerá celkom zaujímavo no podľa mňa sa s tým dalo urobiť niečo viac. Postavy mi neboli vôbec sympatické a to už nehovorím o hlavnej detskej hrdinke ktorá ma vytáčala každou scénkou v ktorej sa ukázala. Epické vyvrcholenie celého filmu bol obrovský zubatý medveď ktorý bol celých 10 minút pred koncom filmu väčšinou ukrytý v tme. Čakal som niečo priemerné no bohužiaľ výsledok bol podpriemer. HODNOTENIE: 4/10 ()