Každý rok se střetávají sousední kung-fu školy v turnaji o velkou prestiž. Škola mistra Thana vyhrává každý rok jen díky tomu, že jejich soutěžící oddíl vede Tigr, nejlepší žák školy. Ten se ale nechá podplatit, pod záminkou se vyhne soutěžení a potají vede konkurující oddíl. Ten vyhraje. Rozlobený Than schazuje vinu za náhradníka Tigra - Draka (Chan), kterému za to dělá ve škole peklo.Pak se ale dozví pravdu a Tigra vyhodí. Po velké hádce odejde i Drak s cílem najít Tigra a přinutit ho, aby se vrátil a mistra odprosil. Zaplete se však omylem s policií, která si ho splete s hledaným zločincem, a navíc rozhněvá žáky konkurenční školy. Do toho všeho uteče z vězení obávaný bojovník, pan Khan, ke kterému se připojí Tigr... Drak, který má v zádech policii i lumpy, to však nevzdává a díky své znalosti bojového umění se brání. (matestlust)

ali-n

Vyzerá to tak, že začínam Jackieho filmografiu spoznávať nejak z opačnej strany - stále viac sa objavujú jeho staršie veci a je to len dobre. Pretože to, čo napríklad ponúka Mladý majster miestami hraničí rýchlosťou s bojovými hrami. Ťaťko opisovať, ale za všetko len tie využité predmety, ktoré sa stali akousi JC značkou: fight-dance s vejárom, súboj dvoch stolčekov či ázijské bolero. Jackie nie vždy vyhráva a to je dobre. No a vo finálnom zápase predvádza živé napružené boxovacie vrece a jeho súper tretiu kozmickú rýchlosť a lámačky Kinga z Tekkenu. Obdivujem tohto šialenca s priezviskom Chan. MOJE NAJ - Ja blázon som doteraz používal vodu z fajky na polievanie kvetov. .-))) ()

rogger

Moj pôvodný názor boli 4* ale keď som si to tak zanalyzoval a porovnal s ostatnými Chanovkami , ktoré už moje oko videlo tak musim dat 5.. Zatial jednoznačne najlepšie čo sa týka choreografie, kaskadérskych kúskov a aj dávky humoru..to keď chce Jackie zdrhnúť policajtom a nohami je zapretý o jednu stenu a rukami o druhú a pomaličky liezol hore bolo famózne!Čo sa týka kung fu 10/10..aj napriek tomu mám však dve výtky,všimol som si párkrát nepodarený strih pri bojových scénach a na mňa ako fanúšika dostal Jackie vo finále až moc dlhú a dobrú nakladačku.. ()

stolista

Starší filmeček s J.Chanem. Některým by mohl vadit ukňouraný, upištěný dabing, ale choreografie, sranda a hlavně nekonečný závěrečný souboj se záporákem to všechno přebijou. ()

Madhuri

Mladý Jackie před kamerou, v režii i za scénářem, hongkongská produkce, vtip a jak jinak než SKVĚLÉ kung fu, co víc si přát? No, maximálně tak povedenější český dabing, protože ten u mě u tohoto filmu dost zklamal, některé věty z nějakého důvodu zůstaly anglicky, což lehce rušilo (ne že by nebyly jednoduché, ale proč? O.o ), dabing se občas netrefoval hercům do pusy (co se mi zatím u jiných HK filmů téměř nestalo) a taky jsem měla tak trošku pocit že u některých scén je tam ten dabing prostě prdnutý dvakrát, úplně identický (např. u závěrečného souboje)....Ale za CZ dabing film vinit nemůžu, souboje brilantní, závěrečný souboj pecka (hele, ale fakt, jak tohle sakra někdo může vydržet?! :D ) i když možná trochu dlouhý. Jak je u Jackieho filmu (proto ho taky zbožňuju, hehe) vtipem se to tu jen hemží, a scéna v domě policajta je vyloženě boží. A nahý Chan ve sprše...Mmm...Mladý Jackie...No nic, to už zacházím někam jinam xD Takže vřele doporučuju, kdo je fandou těhle filmů zklamán jistě nebude :) ()

v.indruchova

Legrace a fůra akce. Můžou se na to dívat i děti, bez krve. Naučné. Zlo bude potrestáno a ten kdo se pere, je pyšný dostane taky. :) A pohádky je konec./ Chtěla bych vidět kolik se při tomto lidí zranilo tentokrát a kolik toho schytal i sám Chan. Je mi líto, že i pro něj plyne čas a nebude žít věčně. ()

HKstars

Viděli jste Drunken Mastera a Školu Hada a myslíte si, že Jackieho old-school kariéru máte zdárně za sebou? Uštědřete si pohlavek (můžete i dva) a zpátky do lavic... přichází Young Master! Když se po úspěchu dvou již jmenovaných filmů Yuen Woo-Pinga stala z Jackieho doslova přes noc velká hvězda - logicky následoval útěk od Lo Weie, utlačovatele a milovníka dostihů a Chan podepsal smlouvu u Golden Harvest. Hned na první zakázce se podílel jako herec, režisér a choreograf a chtěl se předvést v tom nejlepším světle... Jeho Young Master je úplně jiné kafe než jeho dosavadní tvorba - klasický old-school příběh o křivdě, průseru a žehlení je vhozen do mixerů spolu s dnes již legendárními gagy ala Jackie, takže se dočkáme např. souboje Jackieho v ženské sukni, ve kterém se hlavní hrdina chvíli chová jako toreador, skáče po improvizované kladině a vůbec dělá věci, které vám bránici roztrhají na kousíčky. Kromě nebývalé porce humoru pak drží jednoduchý děj pohromadě především obrovská spousta akčních scén. Ty jsou jako perličky navlečené na tenkou niť a každá se leskne trochu jinak. Souboje plné vtipu (dýmka, stráže v kostele), drátů (osvobození hlavního záporáka) a dokonalých technik (boj s Biaoem, závěrečný souboj s Whang Ing-sikem) bezpečně posouvají tenhle film do čítanek. Jackie s úspěchem předvádí nejen neuvěřitelnou fyzičku (šplhání mezi stěnami, šplhání po provaze "v sedě"), ale hlavně sehranost s ostatními herci, mezi kterými nechybí Yuen Biao, Fung Hak-On, Lee Hoi-San a především Whang Ing-Sik, notně opáskovaný mistr v Hapkidu a Taekwon-du. Jejich závěrečný duel (trvající kolem patnácti minut) je fantastickou přehlídkou technik, od silných kopů přes brutální lámačky až po bleskové kombinace rukou... Young Master se už v roce svého vzniku stal etalonem tehdejších old-school filmů (během následujících pěti let jeho kvalit dosáhlo jen několik málo snímků (Prodigal Son např.)) a byl Jackieho majstrštykem až do roku 1983, kdy Chan natočil Project A, který předznamenal jeho cestu k filmům ze současnosti. I po víc než dvaceti letech je Young Master dokonalou ukázkou Jackieho schopností a bezbřehé kreativity. Je to jeden z těch filmů, které nestárnou, ale zrají jako víno... Tak už na nic nečekejte a upalujte ochutnat... Na tenhle doušek hongkongské kinematografie budete dlouho vzpomínat a někteří z vás si ho poté budou dopřávat opakovaně... Opilost v tomhle případě určitě nehrozí a pokud ano, bude mít jen a jen příjemné příznaky ;) 100% ()

montel

Dvě sousední školy kung-fu se utkávají v dračím turnaji o prestiž a velkou část peněz. Nejlepší je v této soutěži Tygr, který každý rok svou školu zastupuje a škola díky němu vždy vítězí. Nyní ale svou školu zradí a potají zastupuje soupeře. Jeho místo nahradí Tygr (Jackie Chan), který ovšem zklame a souboj prohraje. Mistr ale na Tygrovu zradu příjde a Tygra ze školy vyhodí. Mezitím Tygr příjme práci v sousední škole a stane se z něj zločinec,který přepadává banky a napadá policii. Drak ze školy odejde s tím, že musí svého bratra Tygra přivést zpět do své školy za každou cenu....Docela dobrá kung-fu komedie, kterou si Jackie i sám režíroval. Bohužel mi jeden hlavní záporák přišel na takový film velmi málo. Kung-fu je opravdu dobré, ale příběh tradičně hodně špatný. Pro mě zklamání. 55% ()

GrifHi55

asi po 10 letech jsem si na tento snímek vzpomněl a nedalo mi to se na to znovu nepodívat. Co tady Jackie předvádí, je vskutku extra fyzický výkon, lepší formu snad nikdy neměl... ()

Ret

Celé je to hrozná sranda, ale ta foslední bitka je už moc dlouhá. A problém je, že zabírá šestinu filmu. ()

Raziel811

V mládí jsem tento snímek měl docela rád, protože se zde začínal projevoval Chanům styl humoru a trocha  té akrobacie. Ale nyní po letech už je to téměř nekoukatelné. Samozřejmě jsou ještě horší dobové kung-fu snímky, ale tohle k nim nemá až tak daleko. Místy zcela nelogický příběh je korunován strašnými dialogy a frackoidním Yuenem Biao. Dokonce ani ty bitky už nejsou to co bývalo. Takže v dnešní době doporučuji jen opravdovým fandům Jackieho Chana. A pokud jste kdysi viděli a nechcete si zkazit vzpomínku, nedívejte se na to a pusťte si raději stonásobně lepší Had ve stínu orla. ()

Astu.

Mladý mistr je skutečně povedená kung-fu komedie, která hlavně na konci sklouzává k parodii na všechny snímky s podobnou tématikou, ale naštěstí tam nikdy nezklouzne úplně. První polovina byla daleko nudnější než druhá (kromě tance draků, to je nepopsatelné). V druhé to začíná. Vtípky, které mě vážně dokázali rozesmát, netradiční, vtipné souboje plné inovace, svižný spád..Ale díky té první víc než 8/10 dát nemůžu ()

StandikK

Dálší best of Jackie film... Poslední bitka mezi Jackiem a Wang In Sikem patři minimálně mezi mé filmové klenoty... ()

MannyBianco

Film mě celou dobu poměrně ani nebavil ani nenudil. Klasika v tomhle žánru, parta dobrých - parta zlých, jeden z dobrých se přidá k zlým a bla bla.... Zbystřil jsem až u scény, kdy chtěli Chana chytit četníci a posléze scéna s náčelníkem policie. Od téhle chvíli by se tomu dalo říct, že je to komedie, se vším všudy. Poté samozřejmě fighty. Ta předehra v přestrojení za staříka, byla taková jakou bych očekával, se vším si poradí raz dav a to ještě s grácií. Ovšem poslední boj mezi Chanem a KillMastrem a s Tygřím kopem byla opravdu sada!!! Chan se nechá 15 minut mlátit, kolíbat se a na pokraji sil. A teď to přijde dámy a pánové!!! Z Jackieho se stává terminátor, po více jak 200 úderech na svoji osobu se z něho stává zvíře, bez citu bolesti či únavy s prvotřídním Kung Fu, kterému by se nechtěl postavit ani Chuck Norris. Tohle přesně na těhle filmech žeru. Bravo Jackie! Za těhle posledních 10 minut přidávám * kvalitě filmu. ()

MasterLee

Výborný film který jsem vyděl díky Intersonic, jasně že u takovích to filmů máme vždy jednoduchý děj okořeněný klasickým Chanovským humorem.Ale já se ani chvíli nenudil a co se týka po bojových scénách tak to je na luxusní ůrovni.Nejvíce se mi líbila scéna kdy vězen je vysvobozen a to je teprve jízda všechny bojové scény jsou ůžasné ale tato u mě vede na plné čáře!!!! :) ()

Profík

Typický film Jackieho Chana, pro takovéhle ho mám nejradši. Děj ani v tomhle případě neřeším a užívám si fantastické souboje včetně toho závěrečného, který je úžasně nekonečný. 95%. ()

cartyci

Začiatok úžasný ,súboj drakov .Výborne vkročenie do filmu.Následne však prišli dialogy a bitky (tie boli taktiež veľmi dobré).Dej však pre mňa veľmi slabý. ()

ElEnganar...

Jeden z mých vůbec nejoblíbenějších filmů, jako malej sem to sjížděl na VHS a zkoušel ty šílenosti co tam Jackie předvádí. Znám to nazpaměť a stejně se směju těm vtipům co tam jsou a jen zírám jak je ta choreografie vostrá, hlavně závěrečný berserk souboj. Jdu to znova shlídnout. ()