Americký akční film vystavěný z tradičních žánrových prefabrikátů nepostrádá nic z toho, co od něj fanda očekává, zejména pak akci, přestřelky a boj muže proti muži na všechny způsoby. Hlavní postavou je vynikající bojovník Nick Gunnar, který vede skupinu mezinárodních žoldáků na nevelký ostrov v jihočínském moři. Jejich úkolem je donutit domorodce, aby prodali jisté společnosti těžební práva na obrovské nerostné bohatství, které se tu marně snažili získat už mnozí. Jsou tvrdí, precizně vycvičení, až hazardérsky odvážní, sebejistí a připravení bojovat do posledního dechu. Jenže všechno je nakonec tak trochu jinak, protože Gunnar se ostrově setká s přátelským přijetím, je ohromen jeho nádherou, kterou by těžba nerostných surovin zcela zničila a navíc se zakouká do jedné z místních krasavic a skamarádí s jejím malým synkem. A tak se nakonec parta žoldáků postaví na stranu domorodců aby hájila jejich zájmy. (oficiální text distributora)

AdamesWWE

[7/10] Švéd je dobrý akčný film, celkom ma bavil a nemá nejaké slabé miesto. Dolph "gunner" Lundgren opäť kraluje a jeho parťáci sú tiež dobrí. Možno je trochu škoda, že na akciu sa čaká pomerne dlho, ale vôbec mi to neprekážalo. Dej sa odohráva naozaj v peknom a zaujímavom prostredí džungle, to ma fakt bavilo, dialógy medzi domorodcami, atd, bolo to dobré. No a záver, resp. pol hodina sa nesie v poriadnom akčnom štýle, strelba, výbuchy, atd. Takže som v podstate spokojný. ()

Wishkah odpad!

Kdyby byla jiná a propracovanější zápletka a místo Listera, Guineeho a ostatních by tu pobíhal Sly, Schwarzenegger, Seagal, Van Damme a Willis s čínskými spojenci Jet-li a Jackie Chanem tak by ten film dostal pět hvězd bez komentáře. Ale ani jedno tu bohužel není a mě zbývá jen moje fantazie a tenhle obrovský paskvil, který je hrozný od prvního chlapa, který nosil na place kafe až po posledního ze skupiny českých překladatelů, kteří neví jak se anglicky píše Švéd ()

Paldiny

Po dejovej stránke taký Avatar 90tych rokov, do civilizáciou nedotknutej džungle prichádza ozbrojené komando presvedčiť domorodcov, aby to tam opustilo a zakiaľ sa polovica o to snaží, tá druhá začne fanúšikovať s domorodými. Film má ale jedno kolosálne mínus a to, že je hrozne chaotický. Jeho scény ako keby na seba ani nenadväzovali (Lundgren zachraňuje človeka na pevnine, zrazu sa ocitá v podzemí). Tiež nesadli podaktoré odľahčené vtípky (130 kilového nasraného černocha prekotí 5 detí, jedno mu z toho skočí do rozkroku). Lenže obsadenie bolo fakt husté, komando má navyše dosť schopný arzenál a čo je dôležité ho aj využije. Akcie teda dosť a je pomerne drsná, krv, ohorené telá, odťaté hlavy, kosťou prerazená sánka, v jednom momente si dedo na protest odsekne ruku a pahýľ strčí do pahreby. Dlhšie som uvažoval nad hodnotením, no nechám tomu priemerné, za sympoša Lundgrena, akciu a snahu o zdelenie posolstva. ()

Klay

Pohodová slátanina s překvapivě dobrým Lundgrenem, která mě ani chvíli nenudila. Akce je dostatek, exotické prostředí průměrného Čecha vždy potěší a navíc je to i celkem sranda. Jedno klišé stíhá druhé, charaktery jsou vykreslené vesměs černobíle (s jednou čestnou výjimkou), hlavní záporák je tak zlý, až se stává parodií sebe sama....no prostě 100 minut béčka, které utečou jak voda.2,5* ()

mira007

Akční testosteronové béčko s primitivním dějem , takže jediné pozitiva vidím v tom krásným ostrově a hlavní ženská postava, která tedy nějak moc etnicky nezapadá mezi domorodce, tak se ukáže aspoň nahoře bez. ()

thunnus odpad!

Už ti to někdy udělala holka zezadu?? Trapný film s ubohým scénářem a špatnými výkony, už dlouho jsem odpad nedal, ale teď mi nic jiného snad ani nezbývá.. ()

husokachna

Životopisné drama vyprávějící o životě ortodoxního řadovkáře, VHS vlastníka a člověka výrazných kvalit a o jeho problematickém, možná mileneckém, vztahu s nejlepším kamarádem a spolužákem na život a vlasy Derekem007. ()

Gahan

Vo filme umiestnenom v 200 worst sa asi so svojimi štyrmi hviezdičkami vymykám. Berte to tak, že v danom žánri sa z mojej strany od toho viac nečakalo a že ide aj o spomienku na rôčky mladosti. Rozhodne si nemyslím, že ak ste film nikdy nevideli, mali by ste sa nechať odradiť nízkym ratingom a ani si ho nikdy nepozrieť. To pshimi: na tvojom komentári sa nedá nerehotať :-) ()

Kolssteyn

Nejčastěji skloňovaným výrazem bylo "National Geographic." Ale kvalita časopisu a filmu si nebyla ani vzdáleně podobná. ()

helloween93

Poměrně dlouhá nuda, kde jsou více méně dvě přestřelky, z toho jedna ani moc přestřelka není. Lundgrene, tohle byla slabota. ()

MickeyStuma

Akční snímek nepostrádající nejen důvtip, myšlenku či citovou stránku hlavní postavy, ale i očekávanou naivitu a bezbřehost. Co je však nejzajímavější, málokdo si všimne, že celé dějství je vyobrazeno podle několika velice známých scén z několika starších, převážně akčních snímků. Už začátek, kdy je Nick Gunnar přemlouván k akci a kdy on pronese že už to nedělá, připomene Ramba. Následuje sestavování jednotky po vzoru Sedmi statečných. Tento western dá o sobě vědět ještě několikrát, jako například ve scéně s Jamaalem obklopeného dětmi. A džungle jako taková? Co takhle Nezvěstní v boji? Napadení ostrova jako z Dvojitého zásahu. Dalo by se pokračovat, neboť rozpoznatelných snímků je tu víc. Film jako takový samozřejmě žádnou peckou není. Děj je místy hodně zkratkovitý a bez logiky. Je na něm vidět i malý rozpočet. Jako nenáročný akční zábavný film však může posloužit dobře a to snad i bylo hlavním tvůrčím úmyslem. ()

Schlierkamp

Americký akční film s Dolphem Lundgrenem v hlavní roli vysloužilého vojáka, který je najat na nový zvláštní úkol. Nick Gunnar, jak se jeho postava jmenuje, musí zpacifikovat domorodé obyvatelstvo jednoho malého ostrova v Jihočínském moři, neboť se nich objevilo bohaté naleziště nerostné suroviny. Nick dá dohromady tým z jeho bývalých spolubojovníků a chystá se úkol splnit, avšak na malebném ostrově nalezne mírumilovné obyvatele, s nimiž se brzy sblíží. Dochází k rozkolu mezi jeho muži, přičemž největší problémy dělal urostlý černoch T. Lister, někteří se přidávají na stranu těžební společnosti a Dolph se rozhodne se zbytkem týmu ostrov bránit. Výsledek je každému zřejmý, Dolph s pomocí místních obyvatel zničil všechny pokusy o dobytí ostrova a závěrečné šarvátce efektně zabil hlavního protivníka, arogantního zabijáka Kiefera (T. Goddard). V menší roli drsňačky, která bojovala na Nickově straně, se objevila C. Bell. Bohužel švédský kulturista mě v tomto snímku příliš nepřesvědčil, bojových scén bylo málo, neboť příběh se hodně věnoval obyčejnému životu na onom tropickém ostrově. Snímek se natáčel v roce 1994, tedy v době kdy éře nejslavnějších béčkových akčňáků pomalu odzvonilo a na filmu P. Langa je to znát. Nepřesvědčivost a nezábavnost filmu je dána možná i tím, že Dolph Lundgren prostě nemá tolik charismatu jako jeho svalnatí herečtí konkurenti, ale hlavně toho i díky chabému scénáři moc nepředvedl. ()